Czy UE zamknie polskie granice? Rozważane jest zablokowanie ruchu turystycznego w całej UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Następca Donalda Tuska na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej, Charles Michel zakomunikował na Twitterze, że rozważane jest zablokowanie całego ruchu turystycznego w Unii Europejskiej. Michel uznał, że granic nie można zamknąć całkowicie co sugeruje, że wyjątek miałby być ustanowiony dla podróży służbowych.

Wkrótce podróżowanie w Unii Europejskiej będzie nielegalne. Obecnie każdy kraj samodzielnie decyduje jakie zasady panują jeśli chodzi o politykę walki z COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi kres takiej samowoli i strategię walki z COVID będą teraz ustalać decydenci w Brukseli, a zarządcy prowincji będa ją po prostu wdrażać bez zadawania pytań.

 

Wygląda na to, że na skutek obostrzeń ogłoszonych w Brukseli, wkrótce możliwe będa tylko udokumentowane podróże biznesowe czy praca kierowców zawodowych pozostałaby bez większych zmian. Z pewnością planowana blokada ruchu turystycznego mocno uderzy w mozolnie odbudowującą się branżę lotniczą.

 

Niektórzy oczekują, że centralne zarządzenie tym szaleństwem, będzie lepsze niż zarządzanie nim odrębnie w kazdym kraju. Wskazuje to na to, że opowieści o demokracji i woli ludu to tylko słowa i chodzi o coś wręcz odwrotnego. Narzucenie swojej woli i uczynienie innych niż oficjalne poglądy jako coś niezwykłego.

 

Jak wiadomo, przedłużające się ograniczenia wywołane przez rządy wywołują już powszechny bunt. Nie da się tego już kontynuować. Sugestie konieczności przeprowadzenia twardego lockdownu budzą zbyt duże emocje. Coraz bardziej niebezpiecznie zbliżamy się do totalnej erozji obecnej władzy, co może prowadzić do jej zupełnej marginalizacji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika taki

jezeli Ludzie nie rusza TYLKA

jezeli Ludzie nie rusza TYLKA z wersalki to jeszcze troche i bedzie pozamiatane i BEZ POWROTU trzeba tych IDIOTOW przy wladzy wreszcie na TACZKACH wywiesc jak w Latach 70 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bez inciatywy OBRONY Swojego  Przegramy  rzad bedzie mial tyle Ukrainskiej Policji ktora bedzie Nas Palowac W Imie DEMOKRACJI !!!!!!!!

Portret użytkownika inzynier magister

Popularny publicysta na

Popularny publicysta na łamach „DoRzeczy” przekonuje, że całkowite zamknięcie społeczeństwa nie ma już w tym momencie żadnego sensu, a rząd musi szybko rozstrzygnąć, co obecnie jest największą szkodą: rujnowanie gospodarki i Polaków czy pogodzenie się z większą liczbą zachorowań.

Zdaniem Ziemkiewicza, obecną strategię utrzymywania społeczeństw w przedłużających się lockdownach, rządy usprawiedliwiają za pomocą tylko jednego argumentu - „bo wszyscy tak robią”. Tymczasem lockdown ma sens jedynie na początku epidemii, tak jak miało to miejsce w krajach Azji Południowo-Wschodniej. „W porównaniu z Chinami czy Koreą nasze lockdowny były cząstkowe, spóźnione – i w związku z tym nieskuteczne” – zauważa.

Powołując się na obecne badaniapublicysta zauważa, że wirus – mimo częściowych ograniczeń – hula w społeczeństwach bez przeszkód, a faktyczna liczba zakażonych może być nawet do ośmiu razy większa niż pokazują oficjalne dane. „Nie tylko izolowanie ognisk choroby, ale nawet spowalnianie tansmisji wirusa metodą „zamrażania” i życia społecznego straciły już sens” – wskazuje. „W tej sytuacji walka z wirusem poprzez lockdown coraz bardziej przypomina beznadziejny próby łapania dymu w siatkę na motyle. Albo, gorzej jeszcze, opędzania się od os kanonadą z armat. Osy nie ustępują, natomiast z każdą chwilą rosną spustoszenia” – przekonuje.

Strategia podjęta przez nasz rząd będzie miała katastrofalne skutki. Fala bankructw, ponowne, po 30 latach od komunistycznej „prywatyzacji” ograbienie Polaków z ich majątku, pogłębiające się zadłużenie skutkujące zagrożeniem dla naszej suwerenności, fala samobójstw i chorób psychicznych, „nadprogramowe” śmierci spowodowane paraliżem służby zdrowia na skutek przestawienia jej na tory covidowe, których liczba przekroczyła już ofiary samego wirusa. W związku z tym – pyta publicysta – dlaczego nasz rząd nadal wydaje się kroczyć po omacku idąc za głosem innych państw?

Ponieważ to obywatele, demos tego pragnie. „Wyborcy, dzień w dzień atakowani są obrazami prowizorycznych kostnic oraz liczbą dziennych  zakażeń i wszędzie masy te żądają od władz, żeby „coś zrobiły” – pisze. „A jedyne co władze mogą zrobić to (…) jest lockdown restrykcje, godzina policyjna etc. Być może (obecnie już na pewno) przynoszące więcej szkody niż pożytku, ale przywracające obywatelom poczucie bezpieczeństwa skuteczniej niż nie tak namacalne „mniejsze zło” – zauważa.

Rafał Ziemkiewicz wskazuje, że tą zależność zrozumiał Boris Johnson, który po początkowych tygodniach polityki „zdrowego rozsądku” zastosował w Wielkiej Brytanii ścisłe lockdowny. Zrozumieli też w końcu szwedzcy politycy, mogący odetchnąć z ulgą po fali międzynarodowego linczu. Widocznie nie zrozumiał tego Donald Trump, który mimo zdobycia rekordowej liczby głosów przegrał w wyborach o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Doktor Lekter

Dziwne, że w wymienianych w

Dziwne, że w wymienianych w artykule państwach Azji lockdown był całkowicie skuteczny i praktycznie nie ma tam zachorowań po jego zniesieniu. No ale może to dlatego, że to nie był pseudo lockown jak w krajach demokratycznych a mieszkańcy posłusznie wykonywali polecenia.

Portret użytkownika Wiertara

Macie jeden problem - duzo

Macie jeden problem - duzo gadacie a nic nie robicie... zasada dziel i rzadz jest u was wyznacznikiem , mimo ,ze ja znacie doskonale.

Potraficie tylko pisac i faszerowac sie nowymi danymi , nic wiecej...

Dlatego wasza walka to jest MATRIX. a wy jestescie w nim.

 

Portret użytkownika Heinrich2

A ty myslisz, ze jak

A ty myslisz, ze jak poklapies w necie WOLNOSC, WOLNOSC to cos to zmieni?:D

Rownie dobrze mozesz klapac: PRZERUCHAM PAMELE ANDERSON!

A w domu, pod kordła czeka Jowita.

To tylko przyklad, bez obrazy;)

Portret użytkownika Quark

Poradziliśmy sobie z

Poradziliśmy sobie z kacapskimi komuchami mimo iż przeciw ludziom wysłali swe czołgi , to i z tymi DURNIAMI możemy sobie dać radę - wystarczy chcieć ! A przecież w tamtych czasach nie było internetu , telefonów komurkowych a ZOMO i ORMO panoszyły się po ulicach i mimo to ludzie potrafili się zorganizować , porozumieć i zjednoczyć przeciw TYRANI.

Portret użytkownika Samanta

naiwny Jesteś...Poradziliśmy

naiwny Jesteś...Poradziliśmy sobie? Takie przyszły rozkazy, żeby rozmontować poprzedni system i wyjąć Polskę i inne kraje bloku wschodniego spod protektoratu Rosji. Naprawdę wierzysz, że to była oddolna inicjatywa obywateli? Podobno ludzie tak się urządzili w tej D..., że musiano jeździć po krajach i lobbować na rzecz tzw. "wolności i demokracji". Poradziliśmy, dobre sobie ,ahahahahah

Portret użytkownika endriu gołota

Teraz będzie gorzej, bo

Teraz będzie gorzej, bo przechodzimy pod kontrolę cyfrową elektroniczną To niewidzialny wróg do którego potrzebne będą inne metody walki zamiast napierdalanki z psami mafii
Policja i inne służby po skończonej robocie przejdą do lamusa, konkretniej zostaną zutylizowani przez system lub zostaną rzuceni na pożarcie ludziom

Portret użytkownika JaSlawianin

Się nie zdziw jak nie będzie

Się nie zdziw jak nie będzie można w ogóle do swojego auta wsiąść i jechać nawet do pracy, bo będą kazać pracować zdalnie przez neta, a ludzie i tak będą jeździć i nie  przyjmować mandatów. Tak jest terazz prowadzeniem niektórych biznesów, gdzie sądy przyznają rację przedsiębiorcom, bo jak wiadomo te rozporządzenia są niezgodne z prawem!

"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym"

"During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary"

G. Orwell

 

Strony

Skomentuj