Komisja Europejska nie odnowi kontraktu dotyczącego szczepionek AstraZeneca

Kategorie: 

Źródło: tg

„Komisja Europejska postanowiła nie przedłużać umowy z firmą AstraZeneca na dostawę szczepionek przeciwko COVID-19 po czerwcu” – powiedział Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego UE.

 

 

„Nie odnowiliśmy zamówienia po czerwcu. Zobaczmy, co się stanie” - powiedział Breton.

 

Nadal określił szczepionkę AstraZeneca jako „bardzo dobrą”. W zeszłym miesiącu KE złożyła pozew przeciwko brytyjsko-szwedzkiej firmie za naruszenie warunków umowy i brak „wiarygodnego planu”, aby zapewnić terminowe dostawy.

 

W pierwszym kwartale tego roku, zamiast 120 milionów dawek przewidzianych w umowie, AstraZeneca dostarczyła tylko około 40 milionów. Doprowadziło to do opóźnienia szczepień w wielu krajach UE na początku roku.

 

W sierpniu Komisja Europejska podpisała kontrakt z firmą AstraZeneca na dostawę 400 milionów dawek (na długo przed dopuszczeniem szczepionki na rynek!) poprzez przedpłatę w wysokości 336 milionów euro.

 

Komisja Europejska zdecydowała się nie przedłużać umowy w związku z obawami o skutki uboczne leku od brytyjsko-szwedzkiego producenta.

 

Ponadto przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Layen ogłosiła wczoraj, że podpisała umowę z amerykańską firmą farmaceutyczną Pfizer i jej niemieckim partnerem BioNTech na zakup do końca 2023 roku do 1,8 miliarda dawek szczepionki COVID-19.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

na zakup do końca 2023 roku

na zakup do końca 2023 roku do 1,8 miliarda dawek szczepionki COVID-19

Ojej, czyżby "teorie spiskowe" znowu miały rację, że szczepienia będą już co roku jak u zwierzaczków. Do kagańców i szczepionek dojdzie jeszcze pewnie odrobaczanie.

Portret użytkownika ​euklides

Ja mam lepsze pytanie. Kiedy

Ja mam lepsze pytanie. Kiedy mi Pan zwróci Panie premierze to co Pan ukradł? Kupił Pan w moim imieniu szczepionkę? To fajnie, ale ja Panu nie wydawałem takiej dyspozycji, a zatem albo zapłaci Pan z własnej kieszeni albo jest Pan terrorystą i jak każdy terrorysta powinien Pan zostać odstrzelony.

Portret użytkownika Max 1983

Jakie odszkodowania?Kto im

Jakie odszkodowania?Kto im udowodni że to od szczepionki ktoś umarł a nie z innego powodu??Można było całemu światu wmówić że jest pandemia to łatwo wmówić że 75-letnia Helena umarła 3 godziny po szczepieniu bo to przypadek że akurat wtedy miała zator.Zresztą czy obecnie szczepienia są dobrowolne czy wojsko ludzi doprowadza??Jakie odszkodowania za co??Płacił byś mi odszkodowanie gdybym ci skoczył dobrowolnie pod rozpędzone auto??Jestem przeciwny odszkodowaniu dla kogokolwiek kto się w pełni dobrowolnie zaszczepił.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Zastanawiam się jak to jest z

Zastanawiam się jak to jest z tą śmiertelnością szczepionek ,ewentualnie czy ludzie znani dostają inne szczepionki niż zwykłe ludziska.No bo jeśli chodzi o znanych ludzi to zaszczepiony zostanie nie mal każdy.Tak dla przykładu, każdy piłkarz chcący zagrać na mistrzostwach europy latem musi być zaszczepiony ,tak samo każdy olimpijczyk.To w skali świata są tysiące bardzo znanych ludzi.Gdyby choć kilkunastu tych zdrowych jak ryby ludzi w sile wieku zeszło po szczepieniach, to ciężko by to było ukryć.Takich jak my mogą umierać tysiące nikt nie zauważy ,ale wyobraźcie sobie co by było jakby taki Lewandowski wykitował??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Quark

Póki co jest "wykwit" śmierci

Póki co jest "wykwit" śmierci znanych ludzi estrady i ekranu - zmarł niedawno K.Krawczyk a kilka dni temu B.Cieślak (Borewicz) .. i jeszcze paru starszych znanych ludzi po zaszczepieniu. Niby mieli "swoje lata" ale 70 parę lat to jeszcze nie powód by iść do piachu - nikogo to nie dziwi .. 

Strony

Skomentuj