Komisja Europejska zamierza ukarać Polskę za brak praworządności, zmniejszając wypłatę funduszy UE

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wszystko wskazuje na to, że Polska, jak i cała Europa Środkowo-Wschodnia zostanie obłożona sankcjami w postaci zmniejszenia wypłaty funduszy unijnych. Nowy projekt budżetu UE na lata 2021-2027 przygotowany przez Komisję Europejską przewiduje uzależnienie wypłaty środków w oparciu o kilka czynników. Na tej podstawie już dziś można śmiało powiedzieć kto straci najwięcej, a kto zyska.

 

Komisja Europejska chciałaby nagradzać państwa, które przyjmują imigrantów oraz karać za „ksenofobię” i nieprzestrzeganie praworządności. Dlatego projekt budżetu UE na lata 2021-2027 proponuje zwiększyć wypłatę unijnych funduszy dla takich krajów jak Grecja, Hiszpania i Włochy, które są w katastrofalnej sytuacji w związku z przyjęciem hord nielegalnych nieintegrujących się imigrantów z Afryki i Azji. Jednocześnie Polska, Czechy i Węgry mogą stracić miliardy euro, choć nie wiadomo ile dokładnie.

Projekt finansów UE, który KE przedstawi już 2 maja zakłada, że Polska w 2027 roku miałaby wpłacić do unijnej kasy więcej niż otrzyma. Wiadomo już, że w całym tym okresie nasz kraj otrzyma mniej niż w latach 2014-2020. Ponadto wszystkie państwa członkowskie będą musiały włożyć do kasy większe kwoty pieniędzy, aby nadrobić braki spowodowane wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Głosowanie nad projektem budżetu na lata 2021-2027 odbędzie się już w przyszłym tygodniu. W nich zawarte sa już nagrody za przyjmowanie do siebie wyznaczonych muzułmańskich imigrantów oraz kary za brak praworządności. Jednak Unia Europejska może podjąć jeszcze inne kroki wobec Polski, którą brytyjski dziennik The Guardian określił mianem potencjalnego państwa zbójeckiego. Bruksela może całkowicie wstrzymać dopływ gotówki, pozbawić Polskę prawa głosu w UE, lub "ułatwić" wyjście naszego kraju z Unii, co zasugerował na początku bieżącego roku niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

Ktos usunoł to ponownie....

Ktos usunoł to ponownie.....Europatologia. Wśród rządzących Unią Europejską mamy złodziei, pedofilów i szpiegów.

Złodziej ministrem sprawiedliwości

W 2004 r. członkiem Komisji Europejskiej został Jacques Barrot. Objął stanowisko wiceprzewodniczącego KE i komisarza ds. transportu. W maju 2008 został komisarzem ds. wymiaru sprawiedliwości, obszaru wolności i bezpieczeństwa. Czyli był takim ministrem sprawiedliwości UE. Tę funkcję piastował do 2010 r. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Barrot był zwyczajnym złodziejem. W 2000 r. skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu za przelanie 25 mln franków (około 3,8 mln dolarów, czyli jakiś 16 mln zł) państwowych pieniędzy na konto swej partii. Jego partyjny kolega, ówczesny prezydent Francji Jacques Chirac, ułaskawił go .      

Pedofil pod specjalną ochroną

Karierę w europarlamencie od lat robi ulubieniec europejskiej lewicy Daniel Cohn-Bendit. Był niemieckim i francuskim eurodeputowanym. W 2001 r. niemiecka dziennikarka Bettina Röhl oskarżyła go o pedofilię na podstawie autocytatów z autobiograficznej książki pt. Wielki Bazar, wydanej w 1975 r. Dowodami były nie tylko cytaty książkowe, ale także publiczne wypowiedzi Cohna-Bendita. W wywiadzie telewizyjnym w 1982 r. Cohn-Bendit stwierdził, że seksualność dziecka jest czymś wspaniałym, a uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze. Trudno uwierzyć, ale pomimo nagłośnienia oczywistych skłonności pedofilskich, Cohn-Bendit pozostał czynnym politykiem.            

Mafijne reguły

Korupcja, demoralizacja i agenturalność to nie wyjątki, ale reguła działania UE. Od samego początku swojego istnienia UE była nieprzejrzystym tworem, gdzie najlepiej było zatrudniać ludzi, na których są „haki” (czyli kompromitujące materiały). W marcu 2004 r. Hans-Martin Tillack, dziennikarz niemieckiego tygodnika „Stern”, został bezprawnie zatrzymany przez brukselską policję. Ubrani po cywilnemu policjanci wtargnęli do jego mieszkania, skonfiskowali należące do niego komputery, telefony komórkowe, archiwum dokumentów, a także notesy, wyciągi z konta i billingi. Przez 10 godzin przesłuchiwano go bez udziału adwokata i próbowano go zmusić do ujawnienia tożsamości informatorów. Tillack znalazł się na celowniku belgijskiej policji, gdyż opisywał przekręty finansowe eurokratów (m.in. ujawnił w 2003 r. malwersacje w unijnym urzędzie statystycznym Eurostacie, które Komisja Europejska próbowała tuszować).           Jean-Claude Juncker przyszedł na spotkanie z papieżem Franciszkiem – używając młodzieżowego języka – nawalony jak stodoła po żniwach. Mało nie doszło do skandalu, gdy rzucił się na szyję papieżowi i próbował go wycałować. Okazało się, że 80-letni papież ma jednak krzepę i silnym uściskiem powstrzymał pijanego Junckera. Później Juncker zasnął w dziwacznej pozie podczas wystąpienia Franciszka. Juncker już od kilku lat pojawia się pijany na ważnych uroczystościach, nikt jednak nie wyciąga z tego tytułu żadnych konsekwencji. Wśród elit UE bycie pijakiem to bynajmniej niespecjalnie duża wada. Wśród rządzących eurokołchozem mamy złodziei, pedofilów i szpiegów. Jest jak w piosence Elektrycznych Gitar: wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika inzynier magister

zboki eurokołchozników

zboki eurokołchozników jużdecydują jakie książki wolno czytaća jaki nie, potem będą palić już na stosie książki jak było za hitlera ! "

Wokół jednej z najpopularniejszych sieci księgarń wybuchła prawdziwa burza. Wszystko przez to, że Empik zdecydował się umieścić w swojej ofercie poradnik pomocny w "autoterapii homoseksualizmu". Choć początkowo księgarnia odpierała oskarżenia o szerzenie homofobicznych treści, w końcu - pod naporem hejtu i fali negatywnych ocen - zdecydowała się odciąć od publikacji.

Holenderski psycholog, profesor Gerard van den Aardweg, od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku prowadzi praktykę terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Przez ten czas zdołał pomóc setkom homoseksualistów, którzy dzięki niemu osiągnęli stałą dyspozycję do zawarcia trwałego związku heteroseksualnego. Jego terapeutyczne metody cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie, o czym świadczą liczne książki van den Aardwega, tłumaczone na języki obce (po polsku ukazała się w 1999 roku praca pt. Homoseksualizm i nadzieja).

- tak brzmi oficjalny opis treści książki "Walka o normalność. Przewodnik do autoterapii homoseksualizmu" wydanej przez wydawnictwo Fronda, którą można nabyć m.in. na stronie internetowej sieci Empik.

http://niezalezna.pl/223746-empik-ulega-homolobby-i-wydaje-kontrowersyjne-oswiadczenie-nastepnym-krokiem-bedzie-cenzura

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

No ale o co chodzi::)Ktoś się

No ale o co chodzi::)Ktoś się spodziewał że będzie innaczej?Czyli co ,że będziemy sie z nimi wykłucać ,olewać ich decyzję a wzamian kase dostaniemy::)??Miałem kolege w podstawówce który miał układ z rodzicami ,jak przyniósł na koniec roku określona ocene z danego przedmiotu to dostawał pieniądze na wakacje, jak nie zrealizował warunków umowy to niestety kasy nie było.Jest jakiś układ i albo go realizujesz albo siedź cicho ,albo wyjdź z tego układu proste!!!Skoro nam się reguły gry nie podobają to trzeba wyjść z UE ,a nie się spodziewać że kasa tak ,ale praworządnośc ,uchodźcy itp nie.Od 2 lat robimy dosłownie wszystko(przy radości większośći tu piszacych)by wyjść z Unii ,ale też dostać łatkę rasistów antysemitów ,rusofobów tak by gdy już ktoś da sygnał ataku napaści na Polskę, czy rozszarpania nas na kawałki nikt nie reagował ,no bo sami sobie na to zasłużyli.Pisze tu o tym od już chyba 5 miesięcy ale wy w to brniecie ,chcecie zostać sami, no to wasze marzenie się spełni.Kraj bez armii (powaznej)tak leżący jak my ,musi się czasem wdawać w rózne zgniłe układy i kompromisy żeby przetrwać ,czasem musi ustapić i poczekać na lepszy historycznie moment by coś dla siebie wyszarpać.A my jak ten jamnik co doskakuje do wielkiego faceta i gryzie mu nogawkę ,no to wielki facet tak kopnie jamnika ,że ten na księżycu wyląduje.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika JKJP

Owszem, w układy się wdawać

Owszem, w układy się wdawać ale korzystne dla Polski. Takim układem było, w większej części, wstąpienie do Unii w 2004 roku. Międzyczasie w niektórych państwach zaszły zmiany które to narażają Polskę na uszczerbek, przedefiniowane zostało również to, co kryje się pod pojęciami uchodźca, emigrant i granica. Unia w założeniach miała być instytucją dającą równy głos wszystkim członkom oraz dającą szansę na wzrost dla słabiej rozwiniętych gospodarczo członków. Niestety teraz staje się narzędziem do przeforsowywania interesu państwowego najsilniejszych członków, i to interesów które przeforsowane, na 100% będą negatywne w skutkach dla państwa przymuszanego. I tak, uważam że jak się nie podoba trzeba wyjść. A co do braku praworządności ktore jest zarzucane Polsce, to powiem tylko, że to ból pupy spowodowany pokrzyżowaniem planów długoterminowych co do tego gdzie większość uchodżców którzy nie mają kwalfikacji zawodowych i sprawiających problemy by się znalazła. Ta tak zwana "łatka" to też narzędzie wpływu, tylko działająca już na emocje. Nie należy się nią bardzo przejmować a jedynie przedstawiać gdzie się da i jak najgłośniej swój punkt widzenia. Co do "czasu ataku na Polskę" to jeśli taki czas przyjdzie, uwierz mi, nie będziemy i tak mieli nikogo jako wsparcie nawet jeśli będziemy postępować zgodnie z zamysłem państw unii. Polska jest po prostu buforem od strony Rosji, miała być w zamyśle państwem rolniczym dostarczającym płodów rolnych na zachód i taniej siły roboczej, nic więcej. Nie mamy niestety, lub stety, zależy jak na to patrzeć, zasobów naturalnych wartych obrony i inwestowania. My już jesteśmy sami i zawsze byliśmy, a ewentualna pomoc NATO może sie wiązać ze zrzucaniem ulotek z samolotu. Tak, naprawdę. Do tego ta pomoc może się sprowadzać i będzie wypełnieniem obowiązku sojuszniczego. Jedyne wyjście to zamiast inwestycji w programy społeczne i pomocowe, ogromne inwestycje w wojsko i Polską zbrojeniówkę, nie zagraniczne rozwiązania. Szkolenia na ogólnokrajową skalę populacji cywilnej z obsługi broni maszynowej i utworzenie w każdym mieście punktu poboru takiej broni na wypadek konfliktu zbrojnego. Posiadanie łatwego w naprawie i taniego w produkcji sprzętu wojskowego to jest kierunek w którym powinna iść Polska i to jak najszybciej. W niektórych sprawach nie można ustępować, ponieważ pewnych rzeczy nie można już odwrócić do stanu wyjściowego bez deptania po prawach człowieka lub wojny domowej (ewentualna przymusowa relokacja uchodźców).

Portret użytkownika Max 1983

Zmiany zachodzą zawsze ważne

Zmiany zachodzą zawsze ważne żeby umieć sie do nich dostosować.Mam wrażenie ,że do 2015 roku jakoś sobie z tym radziliśmy, a od nowego rozdania politycznego w Polsce jest tylko ciagła wojna Polsko-Polska i Polsko -Europejska.Założenia zawsze są wzniosłe i ...gowno warte.Nigdy nie bedzie tak ,że nowy ma do powiedzenia tyle co stary ,że mały może miec takie prawa jak duży.Trzeba się rozpychać łokciami i o swoje walczyć bo sympatycznie wszystko wyglada tylko na fotografiach ,ale trzeba też mierzyć siły na zamiary żeby walka o swoje racje i prawa nie zamieniły sie w ciężki nokaut.

Sądów mi ciężko bronić bo jaka patologia w tych struktorach panowało to każdy ogarnięty człowiek wie ,ale to co sie obecnie wyrabia jest jeszcze 2 razy gorsze i ze złamaniem już wszelkich procedur panujących w cywilizowanych krajach.Nie wiem czy to proba odwrócenia uwagi od innych rzeczy mam wrażenie ,że Unia w takich nazwijmy to proceduralnych,urzędowych  sprawach zawsze była bardzo pryncypialna .....oczywiście zdaję sobie sprawę ,że nie na wszystkie kraje patrzy się równo i z taką gorliwością je upomina.

Sprawa uchodźów to przykład właśnie wystawienia się na krytykę całego świata, takiego klasycznego nadstawienia tyłka do lania.Nikt nam nie kazał przyjmować tyle tego co Niemcy.Mądry rząd by postawił 150 warunków(weryfikacja dokładna ,tylko chrześcijanie )potem by przyjął te kilkaset osób(na tylu sie spokojnie mogło skończyć ,gdyby nasi mądrze do sprawy podeszli ,a nie darli pyski od początku)pozamykali ich w ośrodkach dla uchodźców, a ci jak znam życie po 3 miesiacach sami by zaczeli błagać żeby już ich z tej Polski wypuścić.Nic by sie nie działo zamachów by nie było .Jak arab będzie chciał zrobić zamach to sobie wsiądzie do pociągu z Berlina wysiądzie Warszawie, wyjmie nóz i zadźga kilka osob i nikt go przed tym nie powstrzyma ,bo ma prawo(jesli ma tylko papiery)sobie tu legalnie podróżować.A ci ludzie mogli być pilnowani monitorowani ,że nawet by bąka nie puścili bez zgody Polskiego rządu.

Dziś w Chinach jakiś Chiński świr biegał z nożem i dzieci mordował ,chyba około 10 dopadł.W ramach zbiorowej głupoty naszego narodu proponuje zakazac przyjazdu do Polski wszystkim Chińczykom!!2 miliony Ukrainców jest w Polsce, nie ma dnia żebym nie słyszał ich języka ,żeby nie stali pod sklepami nie chodzili po osiedlach i co zero strachu??kilkuset uchodźców się baliśmy a 2 miliony Ukrainców się nie boimy gdzie tu logika??Dajemy preteksty by nas prali po twarzy i kopali po dupie to będa to robić .

Co do całego wywodu o armii to się wzasadzie zgadzam ,choć uważam że jednak lepiej być w NATO i nie być postrzeganym jako Białoruś Unii europejskiej bo w niczym nam to nie pomoże.Osobiście jestem nawet za powrotem poboru ,pod warunkiem ,że będzie dotyczył obu płci!!Ponoć jest równouprawnienie i na dziś nie widze powodu czemu młoda sprawna kobieta nie miała by przechodzić przeszkolenia wojskowego.

Piszesz ,że w pewnych sprawach nie można iść na kompromis.Ok pojadę klasykiem może "robienie laski"(mam nadzieje ,że moderator nie usunie wpisu w końcu nie byle kogo cytuje samego byłego ministra spraw zagranicznych)to już przegięcie ,ale mówienie nie bo nie tez do niczego nie prowadzi.Chodzi o jakiś kompromis,wykazanie dobrej woli ,checi dialogu i inne takie.Chcą nam włożyc 10 tysięcy uchodźców? No to negocjujmy tak długo aż stanie ,że przyjmiemy 500!!!Nawet tej ilości nie zauważymy, a nie będzie powodu by pluć na nas ,że nie jesteśmy solidarni ,że jesteśmy rasistami.Mówią nie wycinajcie tej puszczy to nie wycinajmy, bo czy to sprawa wagi państwowej?Po cholere było też sie wychylac z tymi Żydami?Co zyskaliśmy?O wojnie się już mówiło co raz mniej, a teraz sprawa odżyła i tak się kończy jaik słabszy szarżuje bez planu i głowy na silniejszego ,że teraz na całym świecie sie mówi o Polskich obozach zagłady, a my jesteśmy narodem antysemitów i pieknie sie podłożyliśmy prawda??Teraz Zydzi z pomocą naszych Amerykańskich "sojuszników"mają moralne prawo odzyskiwania swojego majątku od tego narodu antysemitów, odpowiedzialnych za obozy śmierci prawda??Jak czujesz ,że ktoś cie koniecznie chce w dupe kopac to staraj się tego unikać albo choć  włóż sobie w majtki coś miekkiego żeby mnie bolało, a nie zdejmuj portek i z gołym tyłkiem na buta się nie wystawiaj

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane moje dzieciatka. Ja

Kochane moje dzieciatka. Ja to tak widze. Hordy boleszewikow ze wschodu zalalo zdemoralizowana i zdegerenowana czesc zahodniej Europy. Kiedy przygladam sie ponad 2 milionowej rzeszy polskiej czeladzi to chce tylko mi sie dwuch rzeczy. PRIMO: Napisac list do parlamentu polskiego z prosba aby parlamentarzysci niezaleznie od swoich pogladow popelnili zbiorowe samobojstwo i tym samym dali miejsce innym o moze bardziej swiatlej wizji przyszlosci dla miejsca gdzie zyja. SECUNDO: Oblozylbym specjalnymi oplatami takie kraje jak POLSKA i RUMUNIA za to, ze do wileu kraji wyeksportowaly one mnostwo dziadostwa, a rowniez poprzez ilosc tych pozytywnych migrantow doprowadzily do upadku infrastruktur socjalnej, NHS i szkolnictwa miedzy innymi w UK co doprowadzilo do zlosci i BREXITU. Dla mnie lachy jestescie cwaniaczki ktore sie rowno smieja ze wszystkiego co sie dziej i nabijacie kase i tworzycie jak juz wczesniej powiedzielem w poprzednich postach butiqowe panstewko w ktory wszystko swieci klejnotami po prl-owskie nomenkleatury z elementami zydo-komuny. Nie dziwota, ze w latach 30-tych w IIRP eugenika byla jedna z dziedzin w ktorych sie specjalizowaliscie. Jak zaloze fundacje to mam nadzieje, ze dokonacie wplat, a ja wam wyjasnie drogie lachy co nalezy zrobic zeby uleczyc wasz milusinski kraj. I caluski dla moich wszystkich bobaskow czytajacych mnie.

Portret użytkownika Ulvhedin

Powiedział ukrainiec

Powiedział ukrainiec przyjeżdżający do Wielkiej Lechii za chlebem. Wielki dureń z ciebie - daliście się zrusyfikiwać, a za czasów III  Rzeszy w dupe was dymano   marząc o "Wielkiej Niepodległej Ukrainie" jesteście niewolnikami tego układu. Rzeczpospolita pamięta. 

Portret użytkownika Lommo

 Tu autor artukułu dla

 Tu autor artukułu dla podkręcenia wzrucił tytuł że ograniczenie funduszy ma mieć związek z jakowymś łamaniem praworządności. Z tym jednak że ten aspekt był (jako tak naprawdę wydumany) nie jest kluczowy. Bo teraz fundusze unijne mją być nie tyl powiązane z PKB per capita w danym kraju co z różnymi strukturalnym problemami gospodarczymi. I tu właśnie polskie władze wpadły w sidła własnej propagandy sukcesu, gdzie jest och, ach, cud gospodarczy, a tak naprawdę znalazło by się wiele miejsc w Polsce jest nawet w gorszym stanie materialno-wizualnym niż najbardziej zapadłe sycylijskie czy prowincjonalne portugalskie wioski i miasteczka. To polskie władze się wyraznie po kilunanastu latach w UE nie pokapowały że to instytucja socjalistyczno - biurokratyczna jak jaki MOPS naprzykład i przed takimi urzędnikami się nie należy chwalić ale płakać żeby coś wyrwać. A tak taki Grek w willi z basenem potrafi płakac jak mu teraz zle bo musi palić w zimę drewnem w piecu , a dla wielu ludzi w Polsce zakup takich pięknych szczap opałowych jak ten Grek prezentował to nie lada luksus (220 zł/m3 plus dowóz), no i zimy jednak dalej się trochę różnią. A w Polsce byłem jeszcze w zeszłe lato w pewnej pipidówce i kolo gra na gitarze na ulicy bo nie ma ba chleb ale za to był zachwycony jaka piękna ścieżka rowerowa i nowe latarnie powstały w miasteczku. Dość typowe dla Polaków jest nadchwalanie sytuacji materialnej w Polsce , bedąc za granicą , obcokrajowcy pytali się pracowników z Polski jak z zarobkami w PL ,więc Polacy nie chcąc wyjść na dziadów podawali zupełnie fantastyczne kwoty stawek godzinowych (30 zł/h i to jeszcze dobrę parę lat temu), musiałem prostować tą fantastykę bo po prostu nie lubię takiego bajania. Teraz z PL i UE , tak samo, w kraju bida, a polski rząd i to każdy napawa siebie i innych fikcją dobrobytu.

Strony

Skomentuj