Niemcy zapowiadają konieczność odnawiania szczepień w 2022 roku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Coraz częściej słyszymy, że koronawirus SARS-COV-2 może pozostać z nami już na zawsze. A co ze szczepieniami? Niemcy już zapowiadają, że może pojawić się konieczność odnawiania szczepień.

 

Szef Stałej Komisji ds. Szczepień (STIKO), Thomas Mertens powiedział, że "wirus już nas nie opuści", w związku z czym wszyscy mieszkańcy Niemiec być może będą musieli powtórzyć szczepienia w 2022 roku. Ekspert partii SPD ds. ochrony zdrowia Karl Lauterbach twierdzi, że w przypadku niektórych osób szczepienia musiałyby zostać powtórzone jeszcze na jesień w 2021 roku. Następnie dodał, że jeśli w Niemczech rozprzestrzenią się inne mutacje koronawirusa, które są bardziej odporne na szczepionki, to szczepienia innymi preparatami mogą rozpocząć się jeszcze wcześniej.

Niemcy najwyraźniej nie będą tu żadnym wyjątkiem. Premier Izraela Benjamin Netanjahu już zapowiedział w orędziu telewizyjnym, że zamówił kolejne 36 milionów szczepionek Pfizer-BioNTech. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz. Najgorszy scenariusz jest taki, że będziemy musieli się szczepić co pół roku" - powiedział. Z kolei brytyjski rząd jeszcze w lutym zapowiadał, że coroczne szczepienia są całkiem prawdopodobne.

 

Czy w Polsce również mogą zostać wprowadzone regularne szczepienia na COVID-19? "Wszystko wskazuje na to, że na COVID będziemy musieli się szczepić co roku" - mówił na początku 2021 roku szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Choć na dzień dzisiejszy, w przypadku Polski, wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak doniesienia z innych krajów są niepokojące i sugerują m.in., że szczepienia mogą stać się obowiązkowe dla wszystkich.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Niemcy postępują taktownie.

Niemcy postępują taktownie. (Jak wylazały badania brytyjskie), mutacje wirusa i zanik odpowiedzi immunologicznej - wskazują na konieczność szczepoenia - co pół roku (a najlepiej, co 12 tygodni* - bo wtedy odpowiedź immunologiczna, rośnie 3,5 raza). Dużą kasę widzę (dla mnie - do wydania, a dla firmy - zysku)

*-uogólniłem wnioski z badań nad odstępem poerwszej i drugiej dawki szczepionki

Portret użytkownika etam@plusnet.pl

Polskie M.Z przyznało na

Polskie M.Z przyznało na piśmie w odpowiedzi na pisemne zapytanie ,że po pierwszej szprycy śmiertelność u pozytywnie przetestowanych wynosi 4% po drugiej zaś 5% . W ogólnej statystyce pozytywnie odwalających kitę do wszystkich, którzy zachorowali jest to 2,56% . (dane ze strony wp.pl % wyrażona ilość zgonów / ogólną ilość zachorowań) Teraz już widać czyje korzyści są większe niż ryzyko .

Portret użytkownika S

Czy możesz podać linka do

Czy możesz podać linka do tego artykułu na wp? Szukałem ale nie znalazłem, a taka informacja bardzo by mi pomogła w odwodzeniu niezdecydowanych od zrobienia głupoty i dołączenia do eksperymentu. Dzięki

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika Medium

Co zrobić, że jedych droga do

Co zrobić, że jednych droga do Boga prowadzi przez Jezusa, a drugich przez szczepionkę?

Niech im będzie!

PS. Polska Sputnika nie kupi, ale Sputnik znalazł drogę do Polski Biggrin

Aż jestem podekscytowana, kiedy się o tym dowiedziałam z obszernego wywiadu z profesorem epidemiologii w trzecim pokoleniu Michaiłem Faworowym, który mieszka w Atlancie, USA:
 
https://www.youtube.com/watch?v=linHEkw8zlk

Może to wyjaśnia kolejki do szczepień tą szczepionką w Polsce?

Portret użytkownika MlotoWiertara

Czekistka wracaj na

Czekistka wracaj na sputniknews i tam dalej pisz pod nickiem jak dotychczas medium ,ze Polacy chca Sputnika i sie zaszczepia...

Twoja agitacja i dwulicowosc jest zalosna.

Strony

Skomentuj