Setki milionów ludzi może wkrótce głodować z powodu pandemii koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

ONZ ostrzega, że ​​świat jest na skraju najgorszego kryzysu żywnościowego od co najmniej ostatnich 50 lat. Organizacja wezwała światowe rządy do podjęcia pilnych działań, ponieważ wygląda na to, że prawie 49 milionów ludzi może niedługo popaść w skrajne ubóstwo.


Z powodu COVID-19 liczba głodnych i biednych może wzrosnąć o dziesiątki milionów. Tak stwierdził sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, wzywając państwa do zapobiegania tragicznym skutkom pandemii. Szef ONZ skupił się głównie na negatywnych konsekwencjach środków pandemicznych dla rynków żywnościowych i potrzebie pilnego skoncentrowania wysiłków na trzech obszarach:

  • zorganizowaniu dostaw żywności i zapewnieniu ludziom niezbędnych środków finansowych
  • wzmocnieniu ochrony socjalnej słabszych grup społecznych
  • inwestowaniu w rozwój przyjaznych dla środowiska i zorientowanych na ochronę producentów i konsumentów systemów żywności


Najważniejszym zadaniem, jak podkreślił Sekretarz Generalny ONZ, jest ratowanie ludzi przed głodem, zapewnienie dostępności żywności oraz (w razie potrzeby) wydawanie funduszy organizacji na żywność. Dodał również, że państwa powinny zapewnić pomoc w nagłych wypadkach nie tylko korporacjom, ale także drobnym producentom żywności i rolnikom. Aby zapewnić stabilność żywności na świecie, konieczne jest zapewnienie dostaw żywności do krajów, które zmagały się z poważnym kryzysem w tej dziedzinie. Za przykład mają tu stanowić państwa Afryki i Bliskiego Wschodu dotknięte klęską szarańczy.

Ponadto państwa powinny utrzymywać otwarte korytarze handlowe, aby zapobiec zakłóceniom w systemach żywnościowych. Antoniu Guterres uważa, że ​​po pandemii światowe systemy żywnościowe powinny stać się inne - zorientowane na ochronę konsumentów, producentów i środowiska. Wszystkie te propozycje zostały przedstawione w nowym raporcie analitycznym ONZ. Jeśli ich wprowadzenie będzie sukcesem, zdaniem sekretarza organizacji, umożliwi to uniknięcie najpoważniejszych konsekwencji pandemii COVID-19 w sektorze spożywczym.

 

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

To jak to w końcu jest ?

To jak to w końcu jest ? Fabryki produkują na 3 zmiany 24/7, a wszędzie, wszystkiego brakuje ? W jednym miejscu ludzie chodzą ulani, a gdzieś indziej umierają z głodu, w dodatku ci pierwsi marnują i wyrzucają ileś tam milionów ton jedzenia w przeciągu roku ?? Czy naprawdę jest konieczność produkowania tego wszystkiego w takich ilościach, w dodatku kosztem jakości produktu bo trzeba zrobić jak najwięcej, jak najszybciej i jak najtaniej ? To nie Covid spowodował i tak już porypaną sytuację tylko zachłanne korporacje, które marketingiem urobiły całe tłumy, do kupowania w tonach, czyli także mentalność owego tłumu. I tak 50 firm, każda produkuje własny dajmy na to majonez, w milionach sztuk, potem niesprzedane, czy przeterminowane leci na śmietnik również w milionach sztuk Smile To samo z mięsem. Gdzieś oglądałem, że obliczono, że gdyby cała ludzkość jadła tyle mięsa co amerykanie, potrzebowalibyśmy fermę wielkości trzech planet, takich jak Ziemia.

Portret użytkownika euklides

No brawo, pisałem to od

No brawo, pisałem to od początku tak zwanej "pandemii". Pytanie czy politycy za to bekną, bo to, a nie "pandemia" będzie prawdziwie mordercze i podchodzi pod ludobójstwo.

Także polinowski rząd dobrze wiedział co robi, bo z nimi korespondowałem. Zniszczyli gospodarkę z pełną świadomością.

Czy się komuś podoba czy nie traktory są na ropę. Matoł Guterres oczywiście tego nie rozumie - nie rozumie, że liczą się realne zasoby, a nie umowne cyferki zwane pieniędzmi i przelewanie z pustego w próżne. Gdy zacznie brakować ropy to może sobie wsadzić w d... programy socjalne, bo nie wyczarują one ropy. Podobnie jest z całą resztą zasobów, których braknie na skutek wygaszenia gospodarki.

Portret użytkownika Wiciu

Co skrobne od siebie.

Co skrobne od siebie.

Nadszedl dlugo wyczekiwany czas rozdzielenia, Ci ktorym udalo sie zlapac gwiezdna fale-przepuscic przez siebie, sa niesieni energia ku wyzszym wymiarom, ci ktorym sie to nie udalo ida do Marduka na przemial, Wycisna z nich Lusz jak cytrynke i wrzuca do czarnej dziury.

bylo sie skupiac na sobie, a nie na ezobajarzach i innych czarodziejach.

Swiat Jechovy-Enlila i enkiego-Szatana lega w gruzach.

Portret użytkownika Lommo

Jak na Ziemi nie wycofamy się

Jak na Ziemi nie wycofamy się z konsupcjonizmu i skrajnie nieodpowiedzialnego postępowania jak produkcja CO2 do atmosfery na debilizmy typu turystyka , czy wożenie dupereli i frykasów a nawet nie frykasów lecz choćby ziemniaków tysiące kilometrów, czy jeżdzenie autami z 1- ną osobą, czy marnowanie energi na produkcję skrajnie nietrwałych wyrobów,  to za dosłownie parę - no może paręnaście lat na Ziemi będzię głodowało najpierw 490 mln osób , a zaraz potem 4.9 mld osób. Już w kwietniu w Polsce  byłem zrozpaczony suszą - dosłownie jeszcze trochę i by była pustynia. A co mają powiedzieć na obszarach które i za normalnego klimatu były praktycznie stepowe, 40 - 50 stopni i nikłe opady to brak produkcji żywności co bez zatrzymania kapitalistycznego marnotrawnego szaleństwa zaskutkuje migracjami z południa przy których te sprzed kilju lat będą zupełny drobiazgiem. Nawet jakby straż graniczną wyposażyć w karabiny maszynowe to nie powstrzymają oni naporu głodujących  Południa. Przypominam że wojna w Syrii wybuchła faktycznie rzecz biorąc w wyniku serii 3 lat nieurodzaju spowodowanego suszą. Już kiedyś na ZnZ pisałem że w 1968 Polakowi powziętemu przez kosmitów Andrzejowi Domale , pokazali oni katastroficzny film symulacji globalnego ocieplenia na Ziemi. Na sezon jesień/zima rzucą oni na Ziemię nie tylko jednego Covida ale cały zestaw kolejnych wirusów aby zmiszczyć kapitalizm i konsumpcjonizm na Ziemi ( bo innego rozwiązania z durnymi w swej masie prymitywnymi Ziemianami niema).

Portret użytkownika przerwa

A co tam w Polsce? -

A co tam w Polsce? - Podpalenia spichlerzy, do tego lawinowa wyprzedaż zapasów pszenicy. I jeszcze zagrożenie suszą. Sytuacja identyczna jak przed pandemią srajwirusa gdzie szczurowisko przypadkiem wyprzedało zapasy środków ochronnych, ale nie zdążyło kupić nowych.

Podejrzewam że to może być 2 ETAP. Sztuczna schiza głodowa lub prawdziwa schiza celowo wywołana np podpaleniami takimi jak w USA Rosji Australii znaczy się bronią umieszczoną na orbicie.

Portret użytkownika inzynier magister

Wielu ludzi na świecie

Wielu ludzi na świecie głoduje również z baraku Słowa Boga Jezuysa Chrystusa ! W diabelsko komunistycznych chinach ludzie głodują z braku Słowa Boga Chrystusa !

"Oto nadejdą dni -
wyrocznia Pana Boga -
gdy ześlę głód na ziemię,
nie głód chleba ani pragnienie wody,
lecz głód słuchania słów Pańskich." Księga Amosa 8:11

"Władze północnochińskiego Regionu Autonomicznego Mongolii Wewnętrznej zabroniły uczniom udziału w uroczystościach religijnych zarówno w szkole, jak i poza nią, a ich rodzicom wychowywania swych dzieci w wierze, którą wyznają.Zakaz dotyczy uczniów i ich rodziców ze szkoły średniej w mieście Xilinhaote (Xilinhot – w wersji mongolskiej) w środkowej części tego regionu. Dokument, które musieli podpisać zarówno rodzice, jak i ich dzieci, zawiera szereg surowych zakazów i ograniczeń.Rodzicom nie wolno odtąd wychowywać swych dzieci w wyznawanej przez nich wierze a żadna organizacja religijna nie ma prawa wstępu na teren szkoły. Uczniom zakazano udziału w jakiejkolwiek działalności o charakterze wyznaniowym, zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią.Dokument stwierdza m.in., że „szkoła socjalistyczna wykorzystuje marksizm, myśl Mao, teorie Deng Xiaopinga i myśl Xi Jinpinga na temat socjalizmu dla nowej epoki w celu wychowania uczniów, przekazywania im wiedzy naukowo-kulturalnej, kształtowania nowych socjalistów, mających wielkie dążenia, w celu integralności moralnej i z silnym poczuciem dyscypliny, zabraniając wszelkiego rodzaju działalności religijnej”.Jednocześnie władze zapowiedziały, że w razie niezastosowania się do tych przepisów winni – uczniowie i nauczyciele – zostaną usunięci ze szkoły.Dotyczy to zresztą nie tylko tego Regionu Autonomicznego, ale całych Chin. Już rok temu prezydent kraju Xi Jingping w "ważnym referacie" wezwał nauczycieli do odrzucenia „błędnych idei i ideologii”, mając na myśli m.in. idee religijne. Główne uderzenie wymierzono w chrześcijaństwo, postrzegane jako „wartość zachodnia”, a zatem zasługująca na pogardę w imię nacjonalizmu patriotycznego.Walka partii komunistycznej z religią wynika w dużym stopniu z obserwowanego już od kilku lat w Chinach odrodzenia religijnego i wyraźnego wzrostu zainteresowania młodych ludzi sprawami wiary, zwłaszcza chrześcijaństwa. W tej sytuacji reżym pekiński za wszelką cenę usiłuje osłabić, a nawet wręcz zlikwidować wszelkie przejawy religijności."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj