Polska wejdzie wkrótce do strefy euro - dowiemy się o tym po wyborach?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Pojawiły się informacje, że Polska wejdzie wkrótce do upadającej strefy euro. Społeczeństwo dowie się o tym dopiero po wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Sądząc po poziomie intelektualnym Polaków i stanie naszej fasadowej demokracji, wygra je Platforma Obywatelska. Plan wprowadzenia Euro po 2015 roku prezydent Komorowski wyjawił już w maju 2013 roku.

 

Jak wiadomo obecna władza jest bardzo arogancka w forsowaniu swoich często bardzo szkodliwych pomysłów, które w konsekwencji służą zwiększeniu ucisku ekonomicznego w naszym kraju. Mimo to jak wynika z sondaży i wyników wyborów, ogłupione polskie społeczeństwo nadal głosuje na swoich oprawców i zamierza robić to dalej. Na Polakach nic nie robi wrażenia, ani podwyżki podatków, ani okradzenie drugiego filara emerytalnego. Najlepszym dowodem na to jest wciąż niesamowicie wysokie poparcie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

To właśnie aktualny prezydent jeszcze w 2013 roku oświadczył co następuje:

"Chcemy uczestniczyć w uzdrawianiu strefy euro, chcemy do niej wejść, po pierwsze wykorzystując czas do roku 2015 na wypełnienie wszystkich warunków wymaganych z tytułu Maastricht. Podejmiemy decyzję, według mnie, po wyborach 2015" - powiedział Bronisław Komorowski

Z obozu konkurentów politycznych obecnej partii rządzącej docierają informacje, które wskazują na to, że czeka nas ekspresowe tempo wprowadzania wspólnej europejskiej waluty. Aby to było możliwe trzeba jednak spełnić pewne warunki. Przede wszystkim trzeba znaleźć się w tak zwanym korytarzu walutowym, czyli konieczny jest okres przygotowawczy i dostosowujący naszą gospodarkę do szoku jakim niewątpliwie będzie rezygnacja ze Złotówki. Aby do tego doszło konieczna jest jeszcze zmiana konstytucji, a żeby tego dokonać potrzeba większości kwalifikowanej w Sejmie. Ten warunek może być osiągnięty dopiero po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Źródło: 123rf.com

Jeżeli ich przebieg będzie podobnie skandaliczny jak w przypadku wyborów samorządowych, to chyba można założyć, że ta większość się znajdzie. Wszak jak mawiał klasyk Józef Stalin, nie ważne kto głosuje, ale kto liczy głosy. Polityczni adwersarze obecnej władzy sugerują, że Polska wejdzie do strefy euro już od 1 stycznia 2016 roku. Jednak o ile nie stworzona zostanie jakaś specjalna szybka ścieżka dla członkostwa wydaje się to mało prawdopodobne. Kto wie, może właśnie teraz trwają w Brukseli ostatnie ustalenia na ten temat.

 

Praktycznie w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej, w którym wprowadzono Euro skończyło się to gigantycznymi podwyżkami wszelkich dóbr konsumpcyjnych. Już teraz Polska ma najdroższy gaz, najdroższą elektryczność i cenę paliw na podobnym poziomie co na zachodzie Europy. Po wprowadzeniu euro nasze społeczeństwo z pewnością zbiednieje jeszcze bardziej, a emerytury wynoszące po 200 euro będą miały znacznie mniejszą siłę nabywczą niż ich dzisiejsza równowartość w złotówkach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jacek czuba

O cenach decyduje relacja

O cenach decyduje relacja popytu do podaży a nie zmiana waluty.W polsce popyt w wyniku ubożenia społeczeństwa zanika, co przy dużej podaży powoduje zjawisko deflacji (odwrotność inflacji jakby ktoś nie wiedział).Zmiana waluty tego nie zmieni.Wzrost cen towarzyszący zmianie walut narodowych na euro  w wielu krajach europy zachodniej spowodowany był zamożnością tamtych społeczeństw, co zostało wykorzystane przez producentów,pośredników , itd

Portret użytkownika cinek

Pojeździj trochę po EU i

Pojeździj trochę po EU i popytaj ludzi co sądzą o wspólnej walucie. Nawet niemcy już żygają tym chorym systemem. Czesi póki co jako nieliczni mają rozumu trochę i zostali przy koronach. Jak by porównać ceny sprzed strefy euro i po to w niektórych krajach są wzrosty cen o 200%

Portret użytkownika pytam

" sądząc po poziomie

" sądząc po poziomie intelektualnym Polaków " może autor niech do siebie takie sformuźowania używa. BO do k...y nędzy nie każdy jest na takim poziomie intelektualnym by łykać kit. POza tym ekipa obecna rżnie na liczeniu głosów jak mało kto , autor chyba o tym zapomniał też.
Co do społeczeństwa zazwyczaj i tak to jest 2-5 % co decyduje o losach, do tego jakieś 10% zaangażowanych, razem 15%. uważam, że zawsze w dziejach było poodbnie i nie dotyczyło tylko nas Polaków. Może jeszcze nie została przekroczona masa krytyczna, ale mam odczucie, że jest blisko. Takie wewnętrzne przekonanie, że zostało o wiele mniej jak więcej tego burdelu. A co do Euro jak padnie burdel,  zdechnie i ta oszukańcza waluta.
 
 

Portret użytkownika lumen

Komorowski nie ma takiego

Komorowski nie ma takiego poparcia jak podają reżimowe sondażownie zwłaszcza CBOS. Komorowski nie przekracza obecnie 30% poparcia, a w I turze wygrywa Andrzej Duda z poparciem 57% i cały czas się to poparcie zwiększa. Polacy zorientowali się kto to Komorowski. Niestety wiadome jest też, że szykują się do sfałszowania wyborów na dużą skalę stąd tak bezczelne fałszowanie sondaży.
 
Prośba do autora tekstu, aby sam się przekonał pytając przechodniów, zasięgnął języka wśród sąsiadów, a nie dezinformował o poparciu dla Komorsowkiego, nie mając wiedzy o tym co się dzieje w sondażach i w rzeczywistości. Poczytajcie sobie np. że skompromitowana firma Nabino znowu wygrała przetarg. Komorowski wymienił sędziów PKW na jeszcze bardziej swoich.

Portret użytkownika Konstanty

Jak to. Strefa euro? A gdzie

Jak to. Strefa euro? A gdzie wojna i ataki nuklearne? Przeciez TV szumnie zapowiada nam wojne z Rosja. Nawet dzieciakow ze szkol strzeleckich beda wysylac na front, nie mowiac o ochroniarzach z Tesco i Cerrffura.

Co to za gra? Gra Komorowskiego i WSI? Zastraszaniem chce zdobyc prezydenture? Wszak on idzie z haslem "Zgoda i BEZPIECZENSTWO". Czy to zastraszanie to tez zydowski plan jeszcze wiekszego dojenia Polski na wydatkach dla armii i skupowaniu zlomu z USA? Rosja nigdy nie pozwolila Polsce na bazy NATO w swoim kraju, a co teraz malymi kroczkami zblizamy sie do tego? Wtedy Rosja juz calkowicie bedzie zaszczuta przez NATO. Dziwne dziwne ....

Portret użytkownika Kazek12

Wejście do strefy Euro, to

Wejście do strefy Euro, to pozbycie sie ostatniego atrybutu ograniczonej obecnie suwerenności, a do tego dążą Niem cy za posrednictwem skorumpowanego prtzxez Niemcy rządu i obcdych w tym rządzie, nie kierujących sie intedresem Polski i Polaków, a swoimi krótkowzrocznymi interesami trwania u władzy.

Portret użytkownika ben

Na co idą pieniądze

Na co idą pieniądze podatnika.
Bronisław Komorowski plasuje się na trzecim miejscu najbardziej kosztownych prezydentów. Wyprzedza nawet prezydenta bogatszych Niemiec, Finlandii, a także niemal wszystkich europejskich monarchii.
Od 2010 roku budżet kancelarii prezydenta wzrósł przez dwa lata o 22 miliony złotych (ze 156 do 178 milionów). Prezydent dostaje miesięcznie na rękę 14 tysięcy złotych wypłaty (rocznie 168 tyś moment a gdzie dodatki?
 
A swoją drogą ciekawe ile dostaje teraz?
Dodatkowo prezydentowi, jako zwierzchnikowi polskich sił zbrojnych, podlega Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. W tym roku kierowane przez Stanisława Kozieja BBN ma do dyspozycji niemal 14 milionów złotych
http://www.fronda.pl/a/drogi-prezydent-komorowski,48981.html.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Ponad 11 milionów złotych będzie w tym roku kosztowało wyprodukowanie zestawu medali, orderów i innych odznaczeń państwowych przyznawanych przez prezydenta.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Muzeum żydowskie ,Na jego budowę wydano 320 mln złotych, z czego zdecydowana większość to pieniądze podatników. ITD  świnie żrą coraz bardziej .

 

Portret użytkownika zaduma

Spoko. Przenikniemy do

Spoko. Przenikniemy do wewnątrz strefy Ojro i obalimy ją od środka. Zrobimy to najprostszą metodą odsysania ojro-reparacji wojennych z Niemców. Wytworzymy podciśnienie i wraża nacja pieniężna tąpnie i zapadnie się w sobie. Radujcie się zubożali południowcy. Bolanda z odsieczą nadchodzi. Żegnajcie kałduny zapchane stawonogami. Ziemniaki z ziemniakami będziecie żarli.

Portret użytkownika Zenek :)

"Czy prezydent Komorowski


"Czy prezydent Komorowski jest przestępcą?

W moim głębokim przekonaniu,
tak

– odpowiada Wojciech Sumliński,
który złożył w sprawie aktualnego prezydenta udokumentowane zawiadomienie do prokuratury.

Warto nadmienić, że lista zarzutów pod adresem Komorowskiego jest długa, a wiele z nich (m.in. zdrada stanu) jest artykułowana wspólnie przez różne środowiska. Na tym tle, niechlubne wpadki i kompromitowanie Polski za granicą wydają się czymś błahym.

Aktualnie „na topie” są wieloletnie kontakty i powiązania prezydenta III RP z organizacją mająca opinię przestępczej – fundacją Pro Civili założoną m.in. przez funkcjonariuszy WSI – struktury, której pierwszy, bazowy trzon w formie Informacji Wojskowej założyła rosyjska agentura.

Właśnie ta sprawa była przedmiotem wczorajszej prezentacji w Sejmie, ukazującej przestępczy zakres działania fundacji: wyłudzanie kredytów, wyłudzanie podatku VAT, pranie brudnych pieniędzy, wyprowadzenie kilkuset mln złotych poza granice Polski. Ze względu na formalne i osobiste związki Bronisława Komorowskiego z podejrzanymi, sprawa ma większy kaliber od typowego skandalu lub afery. Akt oskarżenia przeciw oszustom wpłynął dopiero w 2014 roku."

całość

https://wzzw.wordpress.com/2015/03/20/%E2%96%A0%E2%96%A0-czego-boi-sie-andrzej-duda/

a i jeszcze kwiatek

Miziak (miziablog...)
twierdzi iż komorowski to wariat - schizofrenik paranoidalny.

Czyżby "rodowa" przypadłość?

Portret użytkownika r

Zenek :) napisał: "Czy

Zenek :) wrote:
"Czy prezydent Komorowski jest przestępcą?

W moim głębokim przekonaniu, tak – odpowiada Wojciech Sumliński, który złożył w sprawie aktualnego prezydenta udokumentowane zawiadomienie do prokuratury. Warto nadmienić, że lista zarzutów pod adresem Komorowskiego jest długa, a wiele z nich (m.in. zdrada stanu) jest artykułowana wspólnie przez różne środowiska. Na tym tle, niechlubne wpadki i kompromitowanie Polski za granicą wydają się czymś błahym.

Aktualnie „na topie” są wieloletnie kontakty i powiązania prezydenta III RP z organizacją mająca opinię przestępczej – fundacją Pro Civili założoną m.in. przez funkcjonariuszy WSI – struktury, której pierwszy, bazowy trzon w formie Informacji Wojskowej założyła rosyjska agentura.

Właśnie ta sprawa była przedmiotem wczorajszej prezentacji w Sejmie, ukazującej przestępczy zakres działania fundacji: wyłudzanie kredytów, wyłudzanie podatku VAT, pranie brudnych pieniędzy, wyprowadzenie kilkuset mln złotych poza granice Polski. Ze względu na formalne i osobiste związki Bronisława Komorowskiego z podejrzanymi, sprawa ma większy kaliber od typowego skandalu lub afery. Akt oskarżenia przeciw oszustom wpłynął dopiero w 2014 roku."

całość

https://wzzw.wordpress.com/2015/03/20/%E2%96%A0%E2%96%A0-czego-boi-sie-andrzej-duda/

a i jeszcze kwiatek

Miziak (miziablog...) twierdzi iż komorowski to wariat - schizofrenik paranoidalny. Czyżby "rodowa" przypadłość?


 
Zdecydowanie dziwnie się zachowuje wtedy jak się go filmuje znienacka-jak zagubiony chłopczyk, te przerażenie w oczach... A PO dalej pcha go do prezydentury, a gość przypłaca ten stres bycia na świeczniku, kłopotami psychicznymi.

Strony

Skomentuj