Paliwo w Niemczech oficjalnie tańsze niż w Polsce!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przez lata Niemcy jeździli do Polski gdzie było trochę tańsze paliwo. Teraz jednak kierunek turystyki ekonomicznej się odwrócił. Olej napędowy można kupić u naszych zachodnich sąsiadów aż o ponad 30 groszy taniej niż w Polsce.

 

Ceny paliw w Polsce nie odbiegają od tych na zachodzie. Jeśli gdzieś litr paliwa trzeba kupić trochę drożej niż u nas to i tak zarobki są tam kilkukrotnie wyższe i jest to odczuwalne tak, jakby paliwo kosztowało u nas 1,5 zł czy 1,7 zł jednak tam takie ceny są wyrażone w Euro i gdy przeliczymy 1,09 Euro, a taka stawka jest w Hiszpanii, to 4,68 zł za litr E95. Dla województwa Mazowieckiego średnia to 4,93 zł za litr, czyli znacznie drożej niż w Hiszpanii.

 

Jeśli chodzi o Olej Napędowy to w Niemczech diesel kosztuje dokłądnie tyle samo co E95 w Hiszpanii, czyli 1,09 euro za litr a przy kursie 4,30 zł za Euro daje to właśnie 4,68 zł za litr. Dla porównania w Polsce średnia cena jest na poziomie 5,1 zł za litr czyli mniej więcej 1,2 euro.

 

Co więcej od nowego roku do ceny paliwa doliczony został nowy podatek zwany Opłatą Paliwową. Paliwo ma z tego powodu podrożeć około 10 groszy na litrze. Francuzi wyszli na ulice gdy zapowiedziano wprowadzenie podobnego podatku we Francji. Jednak Polacy są chyba zadowoleni i pozostają w dziwnym letargu, niczym chochoły Wyspiańskiego bezrefleksyjnie wstają rano do pracy, pracują, kupują potem drożejącą żywność, paliwa i energię, w ogóle nie zadając sobie pytania - dlaczego tak się dzieje? 

 

Jak to się stało, że ceny wyrównały nam się z europejskimi, ale pensje pozostały na pięciokrotnie niższym poziomie. Jak to możliwe, że wiele towarów jest tańszych na zachodzie, a nawet jeśli ceny są te same to skład jest inny, czego najlepszym przykładem jest sprzedawana w Polsce chemia dla gospodarstw domowych. Stoiska z chemią niemiecką pojawiły się w całej Polsce. Dlaczego jednak niemieckiej chemii nie da się kupić w takiej jakości w niemieckich sieciach handlowych w Polsce?

 

Nikt się nie buntuje, bo sprytna i skuteczna propaganda objaśniła Polakom, że to zupełnie normalne, iż płacimy za paliwo tyle co Niemcy, a nawet więcej. Władza powoli dokręca śrubę i patrzy tylko czy ktoś ma z tym jakiś problem, a skoro ludzie są zadowoleni, to dokręca jeszcze bardziej. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dante

W 1 zdaniach dobrze to

W 1 zdaniach dobrze to ujeliscie. 1.50 za litr. U nich tak wygląda cena. A nie pierd... Z przelicznika. U nas dajmy na to średnio zarabia się 2.600 netto przy paliwie 5zl/litr? Liczę u zwykłego kowaleskiego bez nadgodzin w zwykłej firmie we Wroclawiu  Teraz liczmy z 2.200-2.600 netto u szwaba przy 1.50/litr. Ja się pytam gdzie tu k... Sprawiedliwość ...łoją nas ludzie strasznie.. 

Portret użytkownika Taki

A Pan ..Morawiecki sprzedaje.

A Pan ..Morawiecki sprzedaje..Ursus-Bus,,,za jedyne 35 mil.zl .....wczesniej odbudowal WSZYSTKO dla ....Polakow....A teraz opierdoli WSZYSTKO ....Dla KOGO.  Ano dla pana Morgana ...jaki to dobry Interes .....panie ,,Kör...wo Morawiecki ty masz GLOWE jak Polakow w hu. ..ja   Robic...ty zydowski Cwoku,,rece opadaja 

Polacy nie dajcie sie znowu okradac Jak za PO ???????!!!!!!!!

Portret użytkownika Wolność (obecnie Korwin)

BĘDĘ POtwarzał, póki nie z

BĘDĘ POtwarzał, póki nie z roum miecie !

Nam jedynym myślącym, bo mającym szansę wywalczyć Wolność(Korwin)"zabrakło" 0.001% głosów,by ż ydokoMuchy (pasożyty) piSS u SA niszczące Planetę nie mieli większości,wy powtarzacie demokretyńskie UPAdki 666, 1772 i 1939,tylko słabsi, bez husarii i totalnie rozbrojeni  :( Jeszcze SSatanistów i własną zagładę SSponsoru jecie !

Portret użytkownika Ssdssd

Daje tej Polsce max jeszcze

Daje tej Polsce max jeszcze 10 lat i oficjalne przekształcenie tego burdlu w panstwo POLIN pod jurysdykcja pejsatej gęby.  Wtedy upodlenie i zniewolenie Polaków wejdzie w decydującą fazę ucisku jaki gotują nam od dawien dawna. Życie w tym kraju juz nie ma sensu. Kto może niech stąd spieprza daleko...Polsko właśnie upadlas !? ;(

Portret użytkownika sens

To co napiszę nie będzie

To co napiszę nie będzie słodkie i wspaniałe; Za czasów PRL-u gdy władza podniosła ceny cukru o UWAGA!!! 10groszy, zaraz warchoły z Radomia, pyry z Poznania,czy wreszcie śledzie z Gdańska stanęły na wysokości zadania i po parunastu godzinach Jaroszewicz ogłosił ,że NIE BĘDZIE PODWYŻEK.......zaznaczam w PRL-u gdzie według teraźniejszej władzy był reżim, zamordyzm,cenzura, a ludzie "walczyli o jedzenie bo w sklepach były puste półki"..... Natomiast dzisiaj gdy mamy dobrobyt, "wolność i brak cenzury" ceny są podnoszone codziennie o kilka groszy, tak że już nikt tego nie kontroluje a rzekomi robotnicy siedzą cicho w swoich klatkach, cieszą się, piją piwko i gapią się w telewizor oglądając kolorowe obrazki z kukiełkami. Cholera jakoś to ich nie rusza. Nie mają pretensji do władzy ,że ich okłamuje, doi, mami rzuca ochłapy,natomiast  mają pretensje do Polaków Patriotów co głośno krzyczą o niesprawiedliwości, o oszustwach, aferach o drożyźnie. Co jest nie tak z tymi Polakami.

Portret użytkownika sens

przepraszam za pomyłkę o

przepraszam za pomyłkę o śledziach. Ale pozostałość jest OK.Można by dorzucić hanysów ale trzeba by zaliczyć  Górny  Śląsk bez Dolnego bo tam działają tylko "bieda szyby ". Węgiel wysokogatunkowy tzw. koksujący czeka na niemców, amerykanów ,kanadayjczyków czy  egzotycznych australijczyków, bo dla Polski to za drogo fedrować!!!

Strony