Po protestach w Niemczech i w USA szczepionki przeciwko koronawirusowi nie będą tam obowiązkowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeśli wierzyć deklaracjom polityków, szczepionka na koronawirusa nie będzie obowiązkowa ani w Stanach Zjednoczonych ani w Niemczech. Wcześniej takie plany istniały i spowodowało to szereg protestów. Najliczniejsze z nich odbywały się w Niemczech gdzie mimo reguł epidemicznych zbierały się na protestach tysiące ludzi zaniepokojonych utratą własnej wolności. 

Jak zadeklarował prezydent USA, Donald Trump szczepionki nie będą obowiązkowe. Polityk stwierdził, że nie każdy Amerykanin może chcieć się zaszczepić. Musiały do niego dotrzeć opinie niezadowolonych Jeszcze kilka dni temu wyglądało na to, że wręcz przeciwnie, szczepieniem mieszkańców miało się zająć wojsko. To oznaczało dla wielu osób zapowiedź przymusu szczepień.

 

Prezydent Donald Trump zainaugurował operację „Warp Speed”, projekt nakierowany na szybkie opracowanie i dystrybucję szczepionki na Covid-19. Według założeń mialyby być dostępne już w styczniu 2021 roku. Trump wytłumaczył, że nad jej stworzeniem pracować będą eksperci między innymi z wojska, którzy wspomogą cywilnych naukowców. 

 

Nie będzie też obowiązkowych szczepień ludności Niemiec w związku z pandemią koronawirusa. Tak przynajmniej stwierdziła zastępczyni rzecznika rządu Niemiec Ulrike Demmer w wywiadzie prasowym.

 

Tam nie do pomyślenia jest wstrzykiwanie komuś wbrew jego woli jakichś potencjalnie niebezpiecznych preparatów. Niemiecki rząd tak jak Trump w USA, został oskarżony o to, że zamierza wprowadzić obowiązkowe szczepienia. W obawie przed eskalacją protestów poinformowano, że nie planuje się obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi w Niemczech. To oczywiście nie oznacza, że na pewno takowych nie będzie. 

 

W wielu krajach obywatele nie czują się wolnymi ludźmi i uważają, że rząd jako właściciel może nas zaszczepić kiedy chce tak jak rolnik swoje świnie i nie mamy w tej kwestii nic do gadania. Zwolennicy wolności osobistej będący przeciwnikami przymusu szczepień są w Polsce pogardzani, nazywani zbrodniarzaki  i plaskoziemcami.

 

Dominuje przeświadczenie, że tylko szczepionka może zakończyć pandemię. Nie pracuje się nad lekarstwami tylko nsd szcsepionkami. Polski minister zdrowia, Łukasz Szumowski, pytany o przymus szczepień na koronawirusa nie dał jasnej odpowiedzi, ale zasugerował jej obowiązkowość twierdząc, że będziemy nosili maseczki do czasu zaszczepienia Polaków. 

 

Naiwniacy myślą, że będzie to jedna szczepionka i z głowy. Nic z tych rzeczy. Przy szybko mutujących wirusach RNA można się raczej spodziewać szczepionki co sezon. I jeśli przejdzie kwestia jej obowiązkowości, władze już o to zadbają, aby wstrzykiwano je wszystkim regularnie raz do roku tak jak zapowiedział George Soros. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika marchewka

Ponieważ  poliński rząd jest

Ponieważ  poliński rząd jest nieudolną kalką tego co robi się na zachodzie jest szansa że przymusowych szczepień  u nas nie będzie. Może też do tego czasu Szumowiński  wyleci. Nie zrobił nic w sprawie dostępności  lekarstw na Covid w aptekach, a wręcz przeciwnie.

Portret użytkownika Dzik

IV Międzynarodowy (globalny)

IV Międzynarodowy (globalny) Protest Przeciw Przymusowi Szczepień

IV Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień ma się odbyć 6 czerwca 2020 r. o godz. 12:00 w Warszawie, w całej Polsce oraz w innych państwach.

https://stopnop.com.pl/protest-2020/

 

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w imieniu polskiego rządu powiedział jednoznacznie – "wszyscy Polacy muszą być wyszczepieni", oraz powiedział

Nakaz zakrywania twarzy, zostanie zniesiony wtedy, gdy będzie szczepionka” !!!

Jarosław Kaczyński broni Łukasza Szumowskiego: Ma moje jednoznaczne poparcie

Ma miejsce atak na człowieka, który stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem - powiedział w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński

 https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-broni-lukasza-szumowskiego-ma-moje-jednoz,nId,4506736#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_ca...

Od czasu procesów norymberskich, procedur medycznych nie można przeprowadzać bez zgody i przymuszać do ich przeprowadzenia, zwłaszcza ze względu na towarzyszące im nieodłącznie ryzyko. 

Konstytucja Plska jasno mówi:

Art. 39. Zasada wolności od eksperymentów

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

Nigdy więcej Szumowskiego i nigdy więcej Kaczyńskiego w rządzeniu Polską !!!!!!!!

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika osa

Co to za bzdury??? " " Nie

Co to za bzdury??? " " Nie pracuje się nad lekarstwami tylko nsd szcsepionkami. " 

Pracuje się i to w tysiącach miejsc na świecie, jak się jest niedouczonym to lepiej czasem milczeć...

Inny bełkot:

"Zwolennicy wolności osobistej będący przeciwnikami przymusu szczepień są w Polsce pogardzani, nazywani zbrodniarzaki  i plaskoziemcami. "

Tu nie chodzi o stosunek do przymusowych szczepień u antyszczepionkowców tylko o ich stosunek do szczepionek w ogóle. Ale jak ktoś kto nie rozumie co to jest szczepionka i jak działa może cokolwiek sensownego powiedzieć? Próba robienie z niedouczonych antyszczepionkowców jakichś zbawicieli wolności i pokrzywdzonych? 

Szczepionki istniały setki tysiące lat temu zanim człowiek nauczył się mówić... Tyle że nie miłą o tym pojęcia, niektórzy zresztą do dzisiaj... W powietrzu są miliardy nieaktywnych i uszkodzonych wirusów z rozmaitych powodów i rozmaitym stopniu.

Część z nich niezauważona przez antyszczpeionkowców przedostaje się do ich organizmów i wywołuje reakcję immunologiczną, czyli ich zaszczepia Smile

Jakoś kiedyś były obowiązkowe szczepionki dla dzieci na kilka chorób, które już zniknęły (przypadek?), no prawie, bo ruch niedouczonych antyszczepionkowców stanowi świetne środowisko nosicieli...

Tak jak bezdomny który się nie da zmusić do mycia, bo przecież ma prawo do wolności, będzie śmierdział i przenosił pasożyty...

Portret użytkownika Skorpion

Znam osobiście kilka rodziń,

Znam osobiście kilka rodziń, których dzieci po szczepionce miały powikłania, a dokładnie dostały zapalenia opon mózgowych z powodu wysokiej goroczki ponad 40 stopni zaraz po szczepieniu, i lekarze nic niepotrafili z tym zrobić. Więc nie pleć mi bzdur że obecnie stosowane szczepionki są bezpieczne bo mam ochote przywalić w pysk. Dzieci które były zdrowe jak ryby, nagle po szczepieniu zamieniają sie w kaleki do końca życia, nawet nie wiesz jaka to tragedia dla tych rodzin. Jakoś nie znam nikogo kto jest, był chory albo umarł na covid, ale dzieci które miały powikłania po szczepieniach już tak...

Portret użytkownika ARTUR

Szczepionki nie będą

Szczepionki nie będą obowiązkowe lecz ci którzy ich nie przyjmą nie będą posiadali niektórych praw dostępu do zakupów , podróżowania a nawet sposobu życia . Taki stan nie będzie jednak trwał długo gdyż żadna dusza by tego nie wytrzymała .

Strony

Skomentuj