Hyperloop powstanie w Moskwie i przyczyni się do budowy nowego Jedwabnego Szlaku

Kategorie: 

Źródło: HTT/JumpStartFund/Omegabyte
Jak ostatnio informowaliśmy, Rosja zaczęła interesować się nowoczesną kolejką Hyperloop która mogłaby przewozić ludzi lub towary z prędkością ponad 1100 km/h. Okazuje się że amerykańska firma Hyperloop One rozpocznie współpracę z Summa Group i rosyjskim rządem aby zbudować tę technologię w Moskwie.

 

Jak powszechnie wiadomo, transport Hyperloop znajduje się we wczesnej fazie testów a na pustyni Nevada odbyła się niedawno pierwsza ważna próba. W pełni funkcjonalna kolejka ma powstać w Stanach Zjednoczonych do 2020 roku i połączy Los Angeles oraz San Francisco. Podróż z jednego miasta do drugiego ma potrwać tylko 30 minut.

 

Nie mamy więc jeszcze sprawdzonej i dobrze funkcjonującej technologii ale już planuje się jej budowę w innych państwach. Hyperloop One chce współpracować z Rosją aby zbudować w Moskwie swoją superszybką kolejkę. Przypomnijmy że podobny projekt powstał również w Polsce.

 

Firma Hyperloop One ma nadzieję, że pewnego dnia dzięki Hyperloop będzie można dostarczać towary z Chin do Europy w ciągu jednego dnia - współzałożyciel firmy określił to jako budowę nowego Szlaku Jedwabnego. Technologia może powstać także w Finlandii, Szwecji, Holandii czy Wielkiej Brytanii tworząc zupełnie nową sieć transportową w Europie.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dominus

kacapia put-in'owska nigdy

kacapia put-in'owska nigdy nie bedzie czescia jedwabnego szlaku, Chiny nigdy sie na to nie zgodza!  Szlak bedzie budowany na poludnie od granicy kacapskiej.  Swiat pomalu zaczyna izolowac kacapska dzicz!

Portret użytkownika Taki

CIEKAWE ze Rosja to nasz

CIEKAWE ze Rosja to nasz najgorszy Wrog a tu prosze interesy sie kreci???? Macierewicz jezdzi po instrukcje do hameryki,a Pani Szydlo sluch jak swinia grzmotu tego Camelota z Anglii zeby Polacy bron Boze nie dogadali sie z Ruskimi bo Ma byc WOJNA. To jest nakrecanie LUDZI zeby miec Wroga.Mlodzi Polacy nie dajcie sie wciagnac w zadna Wojenke bo jezeli wy zginiecie przyjada Mlodzi Zydzi zeby populacje poprawic. Polskie papiery to Oni juz Maja Dlaczego ??????

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika cezary

ciekawe czy juz nie testuje

ciekawe czy juz nie testuje tego rosja z niemcami . Wszak to własnie Niemcy w okresie miedzywojennym bardzo rozpowszechnili transport po przez rurę ze sprężonym powietrzem . budowa 2 Bałtyckiej nitki może oznaczać właśnie początek budowy transportu - rurowego .

Portret użytkownika alecc

Jak zwykle ściema. Wszyscy

Jak zwykle ściema. Wszyscy wiedza, że technologia ta istnieje od lat. Dopiero teraz uzgodniono coming out do świata zewnetrznego. Opisy takich podziemnych kolejek spinających podziemny system baz wojskowych był wielokrotnie poruszany przez tych którymi to wstrzasnęło. Po Hyperloop czekamy na technologie plazmowego topienia tuneli. Logicznym wydaje się, że to będzie kolejna technologia, która ma szansę ujrzeć światło dzienne, tuż po superbateriach. To co się dzieje na pustyni Nevada to cyrkowa zabawa na poziomie NASA i jej lotów wahadłowcami discovery.

Skomentuj