Hyperloop One, marzenie Elona Muska, zostaje zamknięty

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W ostatnich latach byliśmy świadkami niezwykłej ewolucji w dziedzinie technologii transportowych. Jednym z najbardziej obiecujących, a zarazem kontrowersyjnych projektów był Hyperloop One. Niestety, zgodnie z najnowszymi informacjami, marzenie o rewolucyjnym systemie transportu, które kiedyś wydawało się na wyciągnięcie ręki, teraz gwałtownie się rozpada.

 

Hyperloop One, spółka która stała za koncepcją podróży z prędkościami przekraczającymi tradycyjne środki transportu, znalazła się na skraju upadku. Według dokumentów uzyskanych przez Bloomberg, na początku tego roku firma połączyła się ze spółką fasadową i podjęła decyzję o sprzedaży pozostałych aktywów, zamknięciu biur oraz zwolnieniu wszystkich pracowników do końca 2023 roku. Widać, że dla Hyperloop One to już koniec drogi.

 

Koncepcja Hyperloop, zapoczątkowana przez Elona Muska, miała na celu transport ludzi i towarów z dużą prędkością przez niskociśnieniowe rury, co brzmi jak coś wyjętego prosto z filmu science-fiction. Musk, znany ze swoich ambitnych projektów, zaczął rozwijać pomysł w 2013 roku, współpracując z inżynierami ze swoich firm SpaceX i Tesla. W tym samym roku ukazała się biała księga Hyperloop Alpha, która wywołała ogromne zainteresowanie tą technologią.

 

Rok 2014 przyniósł powstanie firmy Hyperloop Technologies, a w 2016 roku przekształciła się ona w Hyperloop One, a następnie w Virgin Hyperloop One po przejęciu przez firmę Richarda Bransona. Po zainwestowaniu milionów dolarów, firma odniosła pewne sukcesy, w tym test załogowy na 500-metrowym torze w 2020 roku.

 

Jednak droga Hyperloop One nie była usłana różami. Firma napotkała poważne problemy inżynieryjne i w 2022 roku ogłosiła strategiczne przejście na transport ładunków, a nie pasażerów. Ta decyzja pociągnęła za sobą serię zwolnień, a Branson ostatecznie sprzedał swoje udziały w projekcie, co doprowadziło do powrotu nazwy firmy do Hyperloop One.

 

Mimo przyciągnięcia uwagi znaczących inwestorów technologicznych i otrzymania niemal pół miliarda dolarów finansowania, ambitna wizja Hyperloop One wydaje się być albo zbyt wyprzedzająca swoje czasy, albo po prostu nieosiągalna. Wyzwania związane z wdrożeniem tak rewolucyjnego systemu okazały się nie do pokonania.

 

Koncepcja Hyperloop była niewątpliwie innowacyjna, ale napotkała na wiele przeszkód technicznych i regulacyjnych. Infrastruktura wymagana dla takiego systemu była ogromna, a wyzwania związane z bezpieczeństwem – znaczne. Hyperloop One zostanie zapamiętany jako odważny eksperyment, który przesunął granice technologii transportowej. I chociaż może nie odnieść sukcesu w swojej pierwotnej formie, utorował drogę przyszłym postępom w dziedzinie szybkiego transportu.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Najlepszymi samochodami i

Najlepszymi samochodami i oszczędnymi są elektryki,  zatankujesz - naładujesz  takiego wieczorem do pełna , a rano  przy  ujemnej temperaturze   stwierdzisz ze uciekło ci z baku - akumulatorów 20% paliwa - energii  ,  bo nie każdy ma garaż ! oczywiście jazda na mrozie elektrykami nie jest efektywna ani oszczędna ! elektryki nie nadają się  w klimacie Europejskim w zimie !

 

 

Portret użytkownika ba19

UNIA bawi się teraz w Chiny z

UNIA bawi się teraz w Chiny z lat 70 XX wieku i zamyka fabryki motoryzacyjne  i chce Europejczyków przesiąść na rowery . oczywiście sami urzędnicy Unijny będą latać prywatnymi samolotami i jeździć 5 litrowymi samochodami :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Endymion

Polecam film w doborowej

Polecam film w doborowej obsadzie "Chciwość" https://www.youtube.com/watch?v=K2MjKUXSFOA

co ciekawe za darmo, a pokazuje mechanizmy drenowania społeczeństwa oraz bezkarność twórców "Misia"

Ten Hyperloop jak i Space-X to są "Misie" do wydrenowania pieniędzy. Projekt rury pod Atlantykiem był nierealny z punktu widzenia ekonomii. Zauważcie ile czasu i pieniędzy potrzebuje budowa gazociągu, chociażby Nordstream. Taki Hyperloop kosztuje pewnie 100x więcej za metr.

W artykule jest potwierdzenie:

" Hyperloop One, spółka która stała za koncepcją podróży z prędkościami przekraczającymi tradycyjne środki transportu, znalazła się na skraju upadku. Według dokumentów uzyskanych przez Bloomberg, na początku tego roku firma połączyła się ze spółką fasadową i podjęła decyzję o sprzedaży pozostałych aktywów, zamknięciu biur oraz zwolnieniu wszystkich pracowników do końca 2023 roku." Połączenie ze spólką fasadową, do której wyprowadzono aktywa, a główna spółka ogłasza bankructwo nie mając niczego na zlicytowanie, tylko pracowników zwolnionych bez odpraw i zaległych pensji. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Projekt rury byl nierealny z

Projekt rury byl nierealny z powodów takich ,ze tam sie w kółko cos rusza to mega obszar i nawet jakby im sie udalo finansowo,to jedna zmiana na dnie spowodowałaby niemożliwa do odbudowania zmiane 

Ta hyperloop mize dziala ale pod lodani Antarktydy. Trudno sie mowi,ale moznowladcy musza miec alternatywe gdzies uciec,bo wkrotce beda musieli.

Portret użytkownika inzynier magister

wojskowi przyjęli śmiercionke

wojskowi przyjęli śmiercionke i są chorzy !!! posłuchajcie ! trzeba powołać komisję śledczą do afery śmiercionkowej rządu ryżego który skupuje dalej śmiercionki mordujące Naród Polski !

Żołnierz Ujawnia Prawdę o Skutkach Przyjmowania Preparatu [Jest Wielu Poszkodowanych]

https://youtu.be/sJhmAF5bc5w?si=Yzvs4Nb8JF3lpRFc

Pamiętam ten czas. Szacunek dla posła G. Brauna , który chyba jako jedyny tak konsekwentnie stawał w naszej obronie przed kowidianskim zamordyzmem i przestepstwami na narodzie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika eoś

wynalazłem hyperloop ze 3-4

wynalazłem hyperloop ze 3-4 lata przed Elonem Muskiem .. 

To nie  wyglądało tak jak u niego ... 

Oczywiście  hyperloop o prędkości 1000 km/h to wyzwanie, natomiast  mniejsze prędkości sa spoko... 

Wyobrażacie sobie zamawiacie z  Chin i za 10 godzin jest u was  ...  Z Berlina za 40 minut xD... 

Mój hyperloop był fajniejszy...  

Mój hyperloop miał darmowe zasilanie...   Może kiedyś będę mieć okazję pomóc Elonowi w jego robocie,  bo mu to coś słabo idzie xD 

Widać nie rozwiązali problemów technicznych i po prostu potrzebują kogoś takiego jak ja i to by było na tyle... 

Faktycznie szczepionki to megazbrodnia ...  tzw politycy ruki pa szwam i podpięli się pod zapędy globalistów...  Oni wszyscy myślą,  że nie ma Boga, a oni sami są cwani. 

Jeśli Braun chciał zgasić menorę, to zrobil to niegrzecznie, ale prócz menory powinien poprosić marszałka sejmu o wyniesienie z sejmu rzyża ...   W sumie Braun powinien zacząć od krzyża, ale niestety jeszcze jego duch nie jest na tym poziomie zrozumienia ...  myślę że dałoby się go uświadomić.

Obiegowa opinia twierdzi, że sejmy i parlamenty są w mocy Diabła.... niekoniecznie...  Wydaje mi się że  Diabeł rządzi światem w inny sposób. 

Portret użytkownika Endymion

Wiem dobrze Insztalator, że

Wiem dobrze Insztalator, że jesteś żydem, do czego sam się przyznałeś. Braun ma brata żyda, a sam niby nie jest? Oboje jesteście jezuitami, a to taki zakon niczym loża masońska, na które plujecie, niczym rabin malujący swastykę na synagodze wzywający policję, że akt antysemityzmu stał się. Czasem coś rzeczowego napiszesz, ale to jak każdy agent Koshernostry, czasem musi uwiarygodnić się.

Szczekasz niczym pies na łańcuchu, trzerba powołąć komisję śledczą?? haha Tusk z Kaczyńskim i przedstawiciel WHO będą tą komisją.

Spójrz proszę na własne podwórko, ilu księży namawiało na szczypawki z ambony? Zacznij od tego! Komisję śledczą powołać należy, ale nie watykańską. Takich, co do szczypawek namawiali należy humanitarnie wywieźć do Holandii, a tam dobrowolnie poddadzą się eutanazji.

Masz parchu lepszy pomysł? Podziel się z nami Słowianami, jak można oczyścić Polskę z gangreny, kitóra ją zrzera od setek lat, poczynając od Mieszka? chociaż statuty kaliskie Kazimierza napisane przez jego Esterkę w łóżku są większym grzechem.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj