USA traktują Niemcy jak swoją kolonię, twierdzi były kanclerz Gerhard Schröder

Kategorie: 

Gerhard Schröder - źródło: Olaf Kosinsky

Europa Zachodnia chce stać się niezależna od Stanów Zjednoczonych, a zarazem coraz bardziej dryfuje w kierunku Chin i Rosji. Słowa byłego kanclerza Niemiec mówią same za siebie. Gerhard Schröder zasugerował nawiązanie silniejszej współpracy z Chinami i przeciwstawienie się USA w obliczu zagrożeń w kwestii handlu.

 

Poprzednik Angeli Merkel twierdzi, że należy zbliżyć się do krajów, które mają zbieżne interesy i nie można dłużej pozwalać na to, aby Stany Zjednoczone traktowały Niemcy jako swoją kolonię. W wywiadzie dla Reutera postulował zjednoczenie krajów, które są dotknięte przez nieprzyjazne działania USA.

 

Gerhard Schröder nawiązał do Richarda Grenella, ambasadora USA w Berlinie, który miesiące temu wywołał niemały skandal, gdy ogłosił zamiar wzmocnienia ruchów prawicowych w całej Europie. Były kanclerz stwierdził, że Grenell zachował się nie jak dyplomata, lecz jako oficer kolonialny.

Przypomnijmy, że Gerhard Schröder, kanclerz Niemiec w latach 1998-2005, jest obecnie przewodniczącym Rady Dyrektorów spółki Nord Stream 2 AG, która należy do rosyjskiego koncernu Gazprom i odpowiada za budowę omijającego Polskę i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej gazociągu Nord Stream 2. W ostatnim czasie, Ukraina umieściła Schrödera na liście wrogów państwa za jego wypowiedź o aneksji Krymu. Były kanclerz Niemiec stwierdził, że prędzej czy później trzeba będzie uznać, iż Krym jest rosyjski, a nie ukraiński.

 

Na naszych oczach toczy się rywalizacja światowych mocarstw o wpływy w Europie. Unia Europejska, budując europejską armię, oddala się od Stanów Zjednoczonych, co z zadowoleniem przyjmują Chiny i Rosja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ronin

sa trzy plany dla ziemi jeden

sa trzy plany dla ziemi jeden replitanski ze przez swoja kolonie beda kontrolowac caly swiat i drugi ze to w euroazji znajduje sie srodek ciezkosci co przywroci rownowage swiata a swiat sie prawdopodonie bardziej zjednoczy gdyz granice w dobie zwiekszenia mozliwosci transportu sa tylko niepotrzebnymi barierami. w trzecim swiat ma cofnac sie o kilkaset lat.

Portret użytkownika okd

Jak widać historia zatacza

Jak widać historia zatacza koło. Ciekawe tylko kiedy Niemcy i "kochana" Rosja znów zaatakują i dokonają rozbiorów Polski. Chiny będą miały w dupie co się dzieje w Europie, oni patrzą tylko na swój interes (i słusznie), szkoda tylko, że w Polsce jest tak mało ludzi, którzy patrzyliby na interes Polski a nie byli zapatrzeni w przyjaźnie z USA czy Rosją.

Portret użytkownika еuklidеs

Chińczyki nie będą miały w d.

Chińczyki nie będą miały w d... tylko zaatakują Rosję. Rosjanie powinni obalić bolszewików, a my powinniśmy ich w tym wspierać. Zauważmy, że narody słowiańskie generalnie odzrzuciły ideologię komunizmu. Ludzie są zagubieni, ale patrząc długofalowo nie widzę przyszłości przed komunistycznymi partiami kierowanymi przez zawodowych marksistów jak PiS czy agenturę na usługach międzynarodówki jak PO.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Rosjanie już dawno obalili

Rosjanie już dawno obalili bolszewików. Żyjesz w przeszłości, zamiast w teraźniejszości.

Co do ataku Chin na Rosję, to............................zapoznaj się z potencjałem nuklearnym Rosji i Chin, a potem się wypowiadaj w takich kwestiach, bo się ośmieszasz. To po pierwsze. Po drugie, bandycki uSSman jest i dla Rosji i dla Chin największym zagrożeniem, więc obydwa mocarstwa obecnie są w sojuszu mającym na celu osłabienie zbira z pastuchowa. Masz o tym mnóstwo w necie. Doszkól się.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Zamiast zajmować się

Zamiast zajmować się "ewentualnymi rozbiorami", zajmij się obecnym zniewoleniem Polski przez uSSmańskiego bandytę, który wspiera śmiertelnych wrogów Polski w postaci nazi-banderowskiej junty w kijowie i bezprawnie żąda od Polski 300 mld dolarów dla środowisk żydowskich. Zamiast rozmyślać o psie sąsiada, który być może kiedyś będzie chciał cię ugryźć, zajmij się tym psem, który obecnie właśnie cię boleśnie gryzie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Nicco

Polska powinna skupić się na

Polska powinna skupić się na Trójmorzu, a stosunki z USA ograniczyć do NATO. Poza tym USA, nie dokona rozbioru Polski, bo nie jest naszym sąsiadem. Rosja i Niemcy są i to jest realne zagrożenie. Nie raz już swój popis w historii dali i zrobią to kolejny raz jeśli nie wyciągnie się lekcji z historii. Polska powinna się wzmocnić, by w końcu rezpektowano jej decyzje, wy byścię ją najchętniej rosyjsko-niemieckim lennem uczynili.

A pomoc banderokrainie możecie zawdzięczać UE, która Polskę do tego przymusiła. I pamiętaj, że to na niemieckie polecenie ukry tępili Polaków, bo ci obiecali im wolną banderokrainę, a samo jej powstanie możecie zawdzęczać Stalinowi. Więc znowu - Rosja i Niemcy...

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jakim trójmorzu? Z kim? Z

Jakim trójmorzu? Z kim? Z nienawistną litwą, świętującą nazistowską przeszłość łotwą, czy może nazi-banderowską ukrainą? 

Bandycki uSSman nie dokona rozbioru? A po co ma dokonywać rozbioru, skoro ma całą Polskę pod swoim butem i nie musi się nią z nikim dzielić? Udajesz głupiego, czy naprawdę tego nie widzisz? Rosja jest zagrożeniem? To Rosja może odpaliła Polakom śmiertelnie niebezpieczny banderyzm za wschodnią granicą? Rosja stworzyła ustawę naciskającą na Polskę w kwestii wypłaty bezprawnych pieniędzy (300 mld dolarów) dla środowisk żydowskich? Rosja zrobiła z Polski po 89 roku państwo istniejące teoretycznie, a faktycznie to rynek zbytu dla zachodnich producentów i rezerwuar taniej siły roboczej? Takie prymitywne propagandowe tekściny wypacaj na tvn24, albo TVPis, bo tu tylko sie błaźnisz. 

Polska ma się wzmocnić? Pod butem uSSmana, który wspiera nazi-banderowskiego wroga Polski i naciska na Polaków w kwestii wypłaty bezpodstawnych gigantycznych roszczeń żydowskich? Chyba śnisz, albo rozum ci odebrało. Jak na razie od 89 roku Polska jest coraz słabsza, a ostatnio stała się dodatkowo pośmiewiskiem świata, jak i nazi-banderowska ukraina, bo obydwie wzięły na siebie role uSSmańskich psów, szczekających na Rosję w interesach swojego pana z faszyngtonu. Tak więc, co? Ty i twoje środowiska chcecie, aby ta sytuacja nadal trwała? Chyba was pogięło.

I o czym ty bredzisz w kwestii banderowskiej ukrainy? UE? To uSSman przeprowadził banderowski zamach stanu, do czego sama się przyznała victoria nuland stwierdzając, że na ten przewrót uSSmania wyłożyła 5 mld dolarów. Tak więc reaktywacja nazi-banderyzmu na ukrainie to robota uSSmana, więc nie pitol bzdetów. 

Niemieckie polecenie? Znowu bredzisz. To nie było POLECENIE tylko PRZYZWOLENIE, bo zachodnie bander-ukry same się paliły do tej rzezi. Nie wiesz o tym, czy po prostu postanowiłeś bezczelnie kłamać? 
Stalin? A co stalin miał wspólnego z Rosją? Był gruzinem i zarządzał żydo-ZSRR, które wcześniej zniewoliło Rosję, więc znowu mataczysz.
I nie zapominaj, że żydo-ZSRR zwalczało banderyzm na ukrainie, który był wspierany przez niemców i uSSmana nawet po II WŚ. Wiesz, gdzie schronił się zwyrodnialec bandera po II WŚ? A wiesz, kto potem to ścierwo wysłał do piekła? Jak nie wiesz tego wszystkiego to się doucz, zanim cokolwiek powiesz w tematach, o których nie masz pojęcia. A może - co bardzo prawdopodobne - celowo mataczysz i fałszujesz historię i rzeczywistość, bo PRAWDA nie odpowiada twoim anty-polskim poglądom?

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Nicco

Rosja zrobiła z Polski po 89

Rosja zrobiła z Polski po 89 roku państwo istniejące teoretycznie, a faktycznie to rynek zbytu dla zachodnich producentów i rezerwuar taniej siły roboczej?

Rosja zrobiła to już wcześniej. W tedy kiedy kradli nam całą produkowaną przez nas żywność, były niebotyczne kolejki do sklepów i cały rząd to była rosyjska świta (swoją drogą nie wiem, czy słyszałeś, ale Komorowski to sowiecki agent). W dodatku wcześniej postawili sobie pomnik w postaci Pałacu Kultury na zgliszczach zniszczonej Warszawy. 

A Wojskowe Służby Informacyjne? Może wypunktuje, bo nie pamiętasz:

  • nielegalne źródła finansowania (przemyt sprzętu elektronicznego, przejmowanie majątków zmarłych Polaków za granicą, sprzedaż broni terrorystom arabskim oraz afera FOZZ),
  • penetracja rosyjska (kadry zdominowane przez osoby szkolone w radzieckich akademiach KGB i GRU),
  • zaniechania kontrwywiadowcze względem radzieckich, a później rosyjskich służb specjalnych (libacje z udziałem agentów KGB, tolerowanie szpiegostwa oraz działań agenturalnych spółek polsko-rosyjskich),
  • współpraca z byłymi funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa (obejmująca m.in. nielegalny handel bronią, rozbudowę sieci agencji towarzyskich i przedsiębiorstw ochroniarskich, gromadzenie kompromitujących informacji umożliwiających szantażowanie biznesmenów, polityków i prawników),
  • inwigilacja środowisk politycznych (rozbijanie partii politycznych pozostających w latach 90. w opozycji do ugrupowań postkomunistycznych, inwigilacja partii politycznych, organizacji społecznych i mediów),
  • wpływ na kształtowanie opinii publicznej (umieszczenie 58 agentów i tajnych współpracowników w kierownictwie TVP, dążenie do przejęcia kontroli nad stacjami lokalnymi, wpływ na dziennikarzy zajmujących się przetargami),
  • nielegalny handel bronią (sprzedaż broni terrorystom z Jemenu, przemyt broni dla grup mafijnych w Estonii, załatwianie za łapówki pozwoleń na sprzedaż broni, pranie brudnych pieniędzy pochodzących z handlu bronią i narkotykami),
  • ingerencja w rynek paliwowo-energetyczny (udział w „mafii paliwowej”, wprowadzanie agentów do spółek petrochemicznych, zaniechania wobec planów przejęcia polskiego przemysłu petrochemicznego przez spółki rosyjskie).

Niemieckie polecenie? Znowu bredzisz. To nie było POLECENIE tylko PRZYZWOLENIE

Ahh, dobrze więc. Wrogi nam kraj (dlaczego piszesz o nich jak o Niemcach, twoją logiką, to w cale nie byli Niemcy) musi dawać innemu kraju przyzwolenie na zaatakowanie nas. Ciekawe. 

Stalin? A co stalin miał wspólnego z Rosją? Był gruzinem i zarządzał żydo-ZSRR, które wcześniej zniewoliło Rosję, więc znowu mataczysz.

A III Rzesza to nie były Niemcy, Hitler też nim nie był. Zupełnie inne kraje. Nie mydl mi tu oczu zmianą nazwy. Nikt ich nie podbił, więc są wciąż tym samym. Tym bardziej, że Putin zawsze w ciepłych słowach wypowiada się o ZSRR, gdzie też nie był on outsiderem, tylko miał pozycje.

Jakim trójmorzu? Z kim? Z nienawistną litwą, świętującą nazistowską przeszłość łotwą, czy może nazi-banderowską ukrainą? 

Bardziej ogniem zioniesz, a niżeli myślisz. Inaczej nie wymieniłbyś banderokrainy w tym zestawieniu, ale ty nie masz pojęcia czym jest Trójmorze. Otóż Trójmorze to jest zestawienie kolejnych państw:  

 Austria
 Bułgaria
 Chorwacja
 Czechy
 Estonia
 Litwa
 Łotwa
 Polska
 Rumunia
 Słowacja
 Słowenia
 Węgry

Z prawie każdym z nich mamy jakiś konflikt poza Węgrami, ale łączy nas to, że nie jesteśny hegomonami, ani mocarstwami, więc w spólnymi siłami powinniśmy się wzmocnić.

Polska ma się wzmocnić? Pod butem uSSmana, który wspiera nazi-banderowskiego wroga Polski i naciska na Polaków w kwestii wypłaty bezpodstawnych gigantycznych roszczeń żydowskich? 

Nie. Pisałem o Trójmorzu, a ty w kołu Macieja o tej Ameryce, która sam wiesz, że jest pod wpływem Izraela i nie będzie się z nami liczyła jeśli będziemy tak słabi. Z Ameryką nasz interes powinien zakonczyć się na NATO będącym przeciwwagą dla nadchodzącej Armii UE. W między czasie powinniśmy się zająć zjednoczeniem armii w przymierzu Trójmorza, by oddzielić się od NATO. Nigdy nie powinno się robić przymierza z mocarstwem, bo nigdy nie wyjdzie się spod jego buta. Nie powinno się tego robić tym bardziej jeśli mocarstwem jest sąsiad. Ono nigdy nikomu nie pomoże, bo straci w ten sposób dominację. Rosja, Chiny, czy USA nie byli pod butem innego mocarstwa, bo by same się nigdy nim nie stały. One robią sobie tylko strefy wpływów i poddańcze lenna. Każdy sen mniejszego państwa o wzrost gospodarczy i umocnienie własnej armii zostanie zduszony w zarodku. Państwa Trójmorza łączy to, że nie są mocarstwami i każdemu z nich powinno zależeć, by się uniezależnić. Nigdy nie będziemy równymi partnerami w biznesie jeśli nie będziemy silni.

I nie zapominaj, że żydo-ZSRR zwalczało banderyzm na ukrainie, który był wspierany przez niemców i uSSmana nawet po II WŚ. 

Patrz jak teraz wypowiadasz się ciepło o żydo-ZSRR... Otóż Rosjanie mieli w tym zbieżny z Polską interes. Banderyzm również im szkodził. To nie było bohaterskie usuwanie zła ze świata. USA robi to samo ze swoimi wrogami. Chłodno kalkuluje i działa.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przestań czarowac czarusiu...

Przestań czarowac czarusiu... Te 13 mrówek ma się podporządkować "Wielkiej Polsce", jako własnie lokalnemu "hegemonowi", by ugodzić śmiertelnie niedźwiedzia i zdeptać szwabskiego wieprza... Tak oficjalnie... A nieoficjalnie to całe "Trójmorze" to będzie Wielkim Izraelem matołku... z potężną bazą amerykańskich sił wojskowych, gwarantującym pomyślność "Wielkiemu Bratu"

 Takie czarusiu są założenia i dlatego gówno z tego wyjdzie, bo ratlerek tylko głośno i piskliwie szczekać potrafi...

 A sąsiedzi nie są tacy głupi, by do tego dopuścić....

Strony

Skomentuj