USA traktują Niemcy jak swoją kolonię, twierdzi były kanclerz Gerhard Schröder

Kategorie: 

Gerhard Schröder - źródło: Olaf Kosinsky

Europa Zachodnia chce stać się niezależna od Stanów Zjednoczonych, a zarazem coraz bardziej dryfuje w kierunku Chin i Rosji. Słowa byłego kanclerza Niemiec mówią same za siebie. Gerhard Schröder zasugerował nawiązanie silniejszej współpracy z Chinami i przeciwstawienie się USA w obliczu zagrożeń w kwestii handlu.

 

Poprzednik Angeli Merkel twierdzi, że należy zbliżyć się do krajów, które mają zbieżne interesy i nie można dłużej pozwalać na to, aby Stany Zjednoczone traktowały Niemcy jako swoją kolonię. W wywiadzie dla Reutera postulował zjednoczenie krajów, które są dotknięte przez nieprzyjazne działania USA.

 

Gerhard Schröder nawiązał do Richarda Grenella, ambasadora USA w Berlinie, który miesiące temu wywołał niemały skandal, gdy ogłosił zamiar wzmocnienia ruchów prawicowych w całej Europie. Były kanclerz stwierdził, że Grenell zachował się nie jak dyplomata, lecz jako oficer kolonialny.

Przypomnijmy, że Gerhard Schröder, kanclerz Niemiec w latach 1998-2005, jest obecnie przewodniczącym Rady Dyrektorów spółki Nord Stream 2 AG, która należy do rosyjskiego koncernu Gazprom i odpowiada za budowę omijającego Polskę i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej gazociągu Nord Stream 2. W ostatnim czasie, Ukraina umieściła Schrödera na liście wrogów państwa za jego wypowiedź o aneksji Krymu. Były kanclerz Niemiec stwierdził, że prędzej czy później trzeba będzie uznać, iż Krym jest rosyjski, a nie ukraiński.

 

Na naszych oczach toczy się rywalizacja światowych mocarstw o wpływy w Europie. Unia Europejska, budując europejską armię, oddala się od Stanów Zjednoczonych, co z zadowoleniem przyjmują Chiny i Rosja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ronin

sa trzy plany dla ziemi jeden

sa trzy plany dla ziemi jeden replitanski ze przez swoja kolonie beda kontrolowac caly swiat i drugi ze to w euroazji znajduje sie srodek ciezkosci co przywroci rownowage swiata a swiat sie prawdopodonie bardziej zjednoczy gdyz granice w dobie zwiekszenia mozliwosci transportu sa tylko niepotrzebnymi barierami. w trzecim swiat ma cofnac sie o kilkaset lat.

Portret użytkownika okd

Jak widać historia zatacza

Jak widać historia zatacza koło. Ciekawe tylko kiedy Niemcy i "kochana" Rosja znów zaatakują i dokonają rozbiorów Polski. Chiny będą miały w dupie co się dzieje w Europie, oni patrzą tylko na swój interes (i słusznie), szkoda tylko, że w Polsce jest tak mało ludzi, którzy patrzyliby na interes Polski a nie byli zapatrzeni w przyjaźnie z USA czy Rosją.

Portret użytkownika еuklidеs

Chińczyki nie będą miały w d.

Chińczyki nie będą miały w d... tylko zaatakują Rosję. Rosjanie powinni obalić bolszewików, a my powinniśmy ich w tym wspierać. Zauważmy, że narody słowiańskie generalnie odzrzuciły ideologię komunizmu. Ludzie są zagubieni, ale patrząc długofalowo nie widzę przyszłości przed komunistycznymi partiami kierowanymi przez zawodowych marksistów jak PiS czy agenturę na usługach międzynarodówki jak PO.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Rosjanie już dawno obalili

Rosjanie już dawno obalili bolszewików. Żyjesz w przeszłości, zamiast w teraźniejszości.

Co do ataku Chin na Rosję, to............................zapoznaj się z potencjałem nuklearnym Rosji i Chin, a potem się wypowiadaj w takich kwestiach, bo się ośmieszasz. To po pierwsze. Po drugie, bandycki uSSman jest i dla Rosji i dla Chin największym zagrożeniem, więc obydwa mocarstwa obecnie są w sojuszu mającym na celu osłabienie zbira z pastuchowa. Masz o tym mnóstwo w necie. Doszkól się.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj