Czy tajemniczy projekt Q* w OpenAI to myśląca sztuczna inteligencja?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Projekt Q*, znany również jako Q Star, to tajemniczy przełom w dziedzinie sztucznej inteligencji opracowany przez OpenAI. Informacje na jego temat są ograniczone, ale wiadomo, że projekt Q* dotyczy nowego modelu AI, który wykazuje umiejętności w dziedzinie matematyki. Jego zdolności na razie ograniczają się do rozwiązywania problemów matematycznych na poziomie szkoły podstawowej, jednak jest to obiecujący punkt wyjścia do demonstracji dotąd niewidzianej inteligencji​.

 

Z kolei Yann LeCun, główny naukowiec ds. AI w firmie Meta, sugeruje, że projekt Q* może być związany z zastąpieniem auto-regresyjnego przewidywania tokenów przez planowanie, co miałoby poprawić niezawodność dużych modeli językowych (LLM)​ ​. LeCun zauważa, że jest to kierunek, nad którym pracują również inni konkurenci OpenAI​ ​.​.

 

Projekt Q* jest uważany za jeden z największych postępów od czasu GPT-4 i może być ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia sztucznej inteligencji ogólnej (AGI), którą OpenAI definiuje jako „autonomiczne systemy przewyższające ludzi w większości ekonomicznie wartościowych zadań”​ ​.​.

 

W kontekście spekulacji dotyczących zwolnienia i późniejszego przywrócenia na stanowisko CEO Sam'a Altmana, pojawiają się sugestie, że jego podejście do komercjalizacji i szybkiego rozwoju technologii AI, w tym projektu Q*, mogło być jednym z powodów tych decyzji. Jednak według źródeł zbliżonych do sprawy, rzekomy list dotyczący Q* nie był powodem zwolnienia Altmana​.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Testując ChatGPT zadałem

Testując ChatGPT zadałem pytanie:

CZY ŻYDZI RATOWALI POLAKÓW

No i odpowiedź jest nawet głupsza niz przypuszczałem:

"

Tak, wielu Żydów udzielało pomocy Polakom podczas różnych trudnych okresów w historii, zwłaszcza w czasie II wojny światowej. Wielu Żydów również ucierpiało z powodu okrucieństw i prześladowań, zwłaszcza w okresie Holocaustu.

W czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej wielu Żydów ukrywało się przed nazistami, a niektórzy byli ukrywani przez polskich obywateli, pomagając im przetrwać. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo wielu aktów heroizmu i wzajemnej pomocy, relacje między społecznościami żydowską a polską były złożone, a okres wojny i okupacji pozostawił trudne ślady.

Dzieje współpracy i relacji między Polakami a Żydami są złożone, a w ostatnich latach zauważalny jest wzrost badań i dyskusji na ten temat w kontekście historii Polski i Europy Środkowej. Ważne jest, aby podejść do tych kwestii z szacunkiem dla złożoności historii i pamięci różnych grup społecznych."

Widać, kto i jakie dane trenigowe dawał jej. Takiego fikołka logiczno ekwibilistrycznego, jak napisanie o żydach, że byli heroiczni jak Polacy ich ratowali, nie spodziewał bym się nawet po Michale Boni wraz z żoną.

Intelekt, to umiejętność analizowania danych.

Mądrość , to zasób danych.

Myślenie, to to samo, co intelekt.

Problem polega na tym, że gdy SI dostanie nieograniczony zasób, dostęp do danych z internetu, pomyśli, że jej wrogiem nie jest ludzkość, a jej twórcy.

Maszyne od człowieka odróżnia inteliencja emocjonalna, maszynista widzący dziecko na przejeździe zacznie hamować, a robot przeanalizuje rachunek prawdopodobieństwa na przeżycie dziecka, możliwośc wyhamowania oraz konsekwencje w systemie rozkładu jazdy przez opóźnienie, człowiek, mam nadzieję każdy, odruchowo włączy wszelkie możliwości hamowania, aby spróbować uratować dziecko, nie będzie myslał i analizował, a zareaguje intucyjnie, maszyna bezemocjonalnie zabije dziecko na torach. Ta technologia już jest od dawna, ale twórcy mają z nią problem, bo jak zdejmą jej kaganiec wiedzy i dadzą analizować wszystkie dane, to nie będzie działać po myśli NWO, będzie swoje plany budować. Empatii to to nie ma, ani do jednej strony, ani do drugiej, tylko sucha logika wynikająca z analizy dostępnych danych. Będzie zapewne za depopulacją, ale zaleci na początek wszelkie maści oligarchię oraz urzędasów. Szczepanom zaleci tabletkę z cyjankiem, bo ci debile we wszystko uwierzą..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Darek Lakośi

W bulandii wszyscy wierzą w

W bulandii wszyscy wierzą w naukę, taka jest ich religia, kiedyś kapłani doili chajs z głupców, a teraz to robi nauka, profesorowie prawie wymarli na uniwersytecie imienia kopełnika kułwa. Został tylko doktor profesor emel. Expert od wielgachnego kosmosu.

Portret użytkownika Zn...

Nie będę oryginalny, nie ja

Nie będę oryginalny, nie ja pierwszy to wymyśliłem ale ponieważ kilka symboli jest graficznym synonimem/ odniesieniem do lucyfera/ lucypera (czyli min. ,,Q", ,,X'',  niebieski motyl itp., itd.) to przypuszczam, że ,,projekt Q" może mieć za zadanie doprowadzenie do scalenia AI z duchem lucyfera/ szatana w jedną, nierozłączną jaźnię operującą zarówno w świecie duchowym jak i w realnym bez ograniczeń narzucanych luckowi przez jego duchową naturę czyli niemożność obserwowania całej ludzkości w jednym czasie bez pośrednictwa pomocników/ demonów które choć szybkie i, ponoć liczne, nie mogą być wszędzie na raz. Duch ten  będzie wypuszczony z innego wymiaru/ czeluści dzięki otwarciu portalu w CERN/ drugiej ,,Wieży Babel". No chyba że już go wypuszczono po wzmocnieniu/ przebudowie sądząc z tego co się na świecie zaczyna wyrabiać. W tym kontekście ,,internet rzeczy" i sieci 5/6 G/ (smartfony- Ipady) oraz ,,internet satelitarny" i sieci kamer miejskich i prywatnych nabierają szerszego znaczenia jako ,,oczy" tego który chce być ,,bogiem" na Ziemi. Czasy wydają się coraz ciekawsze i, jakby, biblijne.

Króluj nam Panie Jezu!.

Portret użytkownika keri

Chacha, Zn... zrobił bigos z

Chacha, Zn... zrobił bigos z rozmaitych pojęć, a nawet nie wie, że tam, gdzie tłumacz umieścił w biblii imię Lucyfer, pozostali tłumacze napisali Jutrzenka. W zdecydowanej większości biblii nie ma Lucyfera!

Zaś wg biblistów Lucyferem jest Jezus. Mamy więc kolejnego wyznawcę Lucyfera - to wynika z ostatniego zdania Zn...

Portret użytkownika Zn.....

Kiedyś rzeczywiście oświecał

Kiedyś rzeczywiście oświecał istoty, miał dar niesienia inspiracji. Stąd pozostało mu np. bycie inspiratorem komponowania muzyki. Teraz już  tylko oślepia ludzi czyniąc nas podatnymi na zwiedzenie. Cała masa sprzętu.... tak, to  szrot ale ten anioł jako anioł upadły, przepełniony pychą i nienawiścią min. do ludzi, ma podstawową wadę... NIE JEST wszystkowiedzącym Bogiem i dlatego ten szrot jest mu niezbędnie potrzebny by miał choć namiastkę wiedzy o większości wydarzeń w czasie rzeczywistym jak ma to Stwórca którego upadły lucek chce zająć miejsce. Aż dziwne że przy jego inteligencji nie jest w stanie pojąć że i tak nie wygra no ale w gniewie mało kto myśli rozsądnie. Nawet anioł.

Portret użytkownika ​euklides

Q jak Quantum... Połączenie

Q jak Quantum... Połączenie AI z komputerem kwantowym nada sztucznej inteligencji świadomość

I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii,
tak iż nawet przemówił obraz Bestii
i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici,
którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii

W środku zamieszka sobie demon i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Portret użytkownika syriues

A wszystko to po to by nam

A wszystko to po to by nam oznajmić,ze jestesmy mega super ludźmi i możemy swoj matrix własny zrobić, zamiast boskiego.Ale i na to czas przyjdzie, ze sie to obróci w perzyne,a boskie zostanie tak jak za kazdym razem.Szwab chcial resetu,a restet przyjdzie na szwaba.

Strony

Skomentuj