Kukiz'15 wstrzymało zbieranie podpisów pod referendum ws. imigrantów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Poseł Piotr Apel ogłosił, że w związku z decyzją rządu o nieprzyjmowaniu imigrantów muzułmańskich w granice kraju, Kukiz'15 przerywa zbieranie podpisów pod referendum dotyczącym przyjmowania ich do Polski. 

 

 

 

Pomimo, iż organizacji politycznej Kukiz'15 udało się zebrać 300 tysięcy podpisów pod referendum ws. nieprzyjmowania uchodźców w granice RP, ogłoszono przerwanie dalszej zbiórki. Powodem, jak podaje Piotr Apel, ma być zmiana nastawienia rządu do całej sprawy i ostateczne odmówienie przyjęcia uchodźców z Syrii w granice Polski. Gwarantuje on jednak, że same podpisy nie zostaną zniszczone i będa zachowane na wypadek zmiany polityki rządu w tej kwestii.

 

Zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum ogłosił w styczniu 2016 lider ugrupowania, Paweł Kukiz. Przekonywał on, iż "Naród jest gospodarzem, żadna partia polityczna, żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski, nikt nie ma prawa decydować, kogo my chcemy u siebie gościć".

 

Zgodnie z prawem, konieczne byłoby uzbieranie jeszcze 200 tysięcy podpisów, aby sejm mógł poddać wniosek z referendum pod rozpatrzenie z inicjatywy obywatelskiej. Sprawa referendum odżyła, gdy na powierzchnie wypłynęła kwestia 10 sierot z Aleppo, które w granice kraju chciał przyjąć prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Spotkało się to z odmową ze strony MSWiA, a całość doprowadziła do powrotu w Polsce debaty na temat kryzysu imigracyjnego w Europie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor
loading...


Komentarze

Strony

Skomentuj