Kukiz'15 wstrzymało zbieranie podpisów pod referendum ws. imigrantów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Poseł Piotr Apel ogłosił, że w związku z decyzją rządu o nieprzyjmowaniu imigrantów muzułmańskich w granice kraju, Kukiz'15 przerywa zbieranie podpisów pod referendum dotyczącym przyjmowania ich do Polski. 

 

 

 

Pomimo, iż organizacji politycznej Kukiz'15 udało się zebrać 300 tysięcy podpisów pod referendum ws. nieprzyjmowania uchodźców w granice RP, ogłoszono przerwanie dalszej zbiórki. Powodem, jak podaje Piotr Apel, ma być zmiana nastawienia rządu do całej sprawy i ostateczne odmówienie przyjęcia uchodźców z Syrii w granice Polski. Gwarantuje on jednak, że same podpisy nie zostaną zniszczone i będa zachowane na wypadek zmiany polityki rządu w tej kwestii.

 

Zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum ogłosił w styczniu 2016 lider ugrupowania, Paweł Kukiz. Przekonywał on, iż "Naród jest gospodarzem, żadna partia polityczna, żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski, nikt nie ma prawa decydować, kogo my chcemy u siebie gościć".

 

Zgodnie z prawem, konieczne byłoby uzbieranie jeszcze 200 tysięcy podpisów, aby sejm mógł poddać wniosek z referendum pod rozpatrzenie z inicjatywy obywatelskiej. Sprawa referendum odżyła, gdy na powierzchnie wypłynęła kwestia 10 sierot z Aleppo, które w granice kraju chciał przyjąć prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Spotkało się to z odmową ze strony MSWiA, a całość doprowadziła do powrotu w Polsce debaty na temat kryzysu imigracyjnego w Europie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Przygotowania do wojny

Przygotowania do wojny domowej w eurokołchozie zboków idą pełną parą, do UE przybyła wystarczające ilość  terorystów żeby zrobić rewolucję w Watykanie i w wielu panstwach kalifatu imperium gejowskiego z UE, tym bardziej należy wszcząć przygotowania do obrony modlitewnej miłosierdzia Jezusa Chrystusa wraz ze wsparciem Ducha świętego i Maryi Dziewicy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika PawełS

We Francji walczą z

We Francji walczą z terroryzmem kwiatami, a Ty chcesz walczyć modlitwą. To już te kwiaty są lepsze pod względem obrażeń. To co Polacy potrzebują teraz to nie modlitwa tylko prawo do posiadania broni, bo mamy jej mniej niż Papuasi, jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w Europie. 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Medium

Kiedyś regularnie słuchałam

Kiedyś regularnie słuchałam tego pana dopóki nie zemdlił mnie j.angielski. Parę dni temu przypomniałam go sobie, ale pamięć wycięła mi nawet nazwisko, teraz udało się przypomnieć: David Duke.  Polacy go widać niespecjalnie cenią, brak artykułu w polskiej Wikipedii...

Ciekawi mnie, jak potoczą się jego losy za kadencji Trumpa?

Jeśli idzie o izraelską TV, to jedyne, czego stamtąd mogę słuchać, to ItonTV, rosyjskojęzyczny kanał na YouTube, ale też mnie czasem denerwują... 

Strony

Skomentuj