Polska będzie płacić za długi Greków nawet nie bedąc w strefie Euro

Kategorie: 

Z mediów dobiegają odpowiednio kształtowane doniesienia na temat ustaleń państw Unii Europejskiej, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu w Brukseli. Główne przekazy wskazują dwa fakty, bezrefleksyjne przyjęcie koncepcji unii fiskalnej (bo tak) i sprzeciw Wielkiej Brytanii w spłacaniu czyichś długów, tłumaczony jako ochrona własnego sektora finansowego.

 

Wśród państw strefy Euro panuje swoisty chwyt precelkowy, to znaczy każdy każdego trzyma za pewne części ciała. Grecy przebimbali wiele dziesiątków miliardów Euro a jednocześnie przy pomocy banku Goldman Sachs fałszowali wskaźniki gospodarcze, co pozwalało im trwać w tym szaleństwie zadłużania.

 

Problem z Włochami jest tak monstrualny, że jest to zwielokrotniona Grecja. Bomba zegarowa tyka w Hiszpanii i Francji. Ci ostatni nalegają na emisję euro obligacji, które chętnie kupią Chińczycy. Na to nie chcą się zgodzić Niemcy, którzy dodatkowo są w szachu, ponieważ wyjście tego kraju ze strefy Euro i przywrócenie Marki nie dość, że pogrążyłoby resztę strefy Euro to jeszcze powodowałoby ryzyko pompowania wartości przywróconej waluty w sposób podobny do tego, co widzimy w przypadku Franka Szwajcarskiego. To byłoby zabójcze dla niemieckiej gospodarki gdyż wpłynęłoby bardzo źle na niemiecki eksport a warto przypomnieć, że Niemcy są drugim eksporterem na świecie, po Chinach.

 

Problem nabrzmiewa a politycy zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na dorzucenie ich do tego płonącego ogniska. Dodajmy, że pieniądze te są potrzebne głównie po to, aby spłacić niemieckie i francuskie banki, które umoczyły pieniądze w greckie i włoskie obligacje.

 

Aby karuzela mogła dalej się kręcić potrzebne jest w najbliższym czasie ponad 200 miliardów Euro. Przynajmniej 6 do 10 miliardów Euro zapłaci Polska. Taką przynajmniej deklarację złożył w naszym imieniu premier Tusk. Te pieniądze mają mieć formę pożyczki dla MFW(Międzynarodowy Fundusz Walutowy), ale jest to interesująca pożyczka, bo nie wiadomo, kto i kiedy miałby ja zwrócić a poza tym Polska ma tam ponad 30 miliardów Euro linii kredytowej, za którą przecież płacimy!!!

 

Czy te działania mogą przynieść jakiś pozytywny skutek? Nie mogą i nie przyniosą tak jak nic nie mogło pomóc zadłużonej po uszy i bankrutującej Polsce w latach osiemdziesiątych. Ale Polska mogła wtedy zdewaluować swoją walutę, niektórzy jeszcze pamiętają banknoty dwumilionowe. I takie banknoty powinni zobaczyć Grecy, Włosi i inni idioci zadłużający swe kraje na 120% PKB, ale nie zobaczą, bo dewaluację Euro odczuliby wszyscy włącznie z Niemcami i Francuzami.

 

Wszystko wskazuje na to, że i tak dojdzie do upadku Euro tylko zanim to się stanie, jako Polacy zostaniemy podwójnie albo i potrójnie oskubani. Po pierwsze złożymy się na pieniądze, jakie ofiarowane będą bankrutom UE, po drugie zdewaluuje się nasza waluta, właściwie już się dewaluuje, czyli stanie się z nią to, co powinno się stać z Drachmą, a po trzecie nasze pieniądze skonsumuje wielka inflacja, która jest na horyzoncie. Cóż Polak jak zawsze w d**ę bity ...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Slawomir

Podnoszą się głosy, że Grecja

Podnoszą się głosy, że Grecja czy Włochy bankrutują, bo konsumowali ponad miarę. Czyli wpieprzali za dużo makaronu i kupowali sobie nowe fury na które ich nie stać? A Polska to zadłuża się na miliardy rocznie, bo wpieprzacie za dużo ziemniaków i kupujecie zbyt wiele 10 letnich gratów z Niemiec? Albo, zamiast kupić sobie na 40-letni kredyt kawalerkę, rzucacie się na dwupokojowe? Jeszce raz apeluję - NIE DAJCIE SIĘ WKRĘCAĆ INAPUSZCZAĆ NA SIEBIE!!!

Portret użytkownika Slawomir

Ludzie ZROZUMCIE!  To nie

Ludzie ZROZUMCIE! To nie Grecy czy Włosi są idiotami zadłużającymi swe kraje.  Nie płacimy niczyich "długów", albowiem one nigdy nie istniały. Wszystko zostało sztucznie wygenerowane i poprowadzone precyzyjnie do bankructwa przez uległych międzynarodowej finansjerze polityków. Ta finansjera zamierza przejąć za rzekome długi całe kraje, wprowadzić globalną walutę i Rząd, czyli NWO. Niby to wiecie, a dajecie się napuszczać winiąc inne, rzekomo głupie narody. Ponoć lekkomyślne i leniwe.Polska powiększa swe dług w tempie astronomicznymi - dlatego, że jesteście leniwi i nie pracujecie? Kupujecie za dużo mercedesów, na które was "nie stać"?Nie bądźcie idiotami!!!Anglicy to forpoczta NWO i ich politycy realizują tylko konsekwentnie swoją część planu. Całość zobaczycie później.

Portret użytkownika RIK

Tusk jest dobry. Tusk jest

Tusk jest dobry. Tusk jest bardzo dobry. Tusk Cię kocha. Tusk uczyni twoje życie szczęśliwym. Kochaj Tuska, a twoje życie nabierze sensu. Tusk zrobi dla ciebie wszystko. Pamiętaj, że Tusk robi to tylko dla ciebie. Tusk, to życie. Tusk, to jest światło. Bez Tuska życie nie ma sensu. Tusk jest twoim obrońcą

Portret użytkownika Yuro

Po prostu Targowica 2011.

Po prostu Targowica 2011. Tusk zadowolony i dumny ze sie podlizal unijnym tuzom. Na dodatek ten jego durnowaty falszywy uśmieszek. Szczęśliwy ze wpieprzyl na mine Polske i Polaków za garść srebrników. Ale co tam. Moze merkelowa i sarkozy dadzą jakis awansik do parlamentu UE i bedzie jeszcze wiecej kapuchy. Ciekawe czy merkelowej sygnety na dłoniach nie zardzewieja bo tak je tusk obślinił podczas całowania.

Portret użytkownika ja

moim skromnym zdaniem ani

moim skromnym zdaniem ani Polska ani nikt inny nie wybuli ze swoich pieniędzy ani jednego euro. Te całe składki na zadłużenie to pewnie sposób na uwiarygodnienie dodrukowanej kasy. Chodzi pewnie o rodzaj kreatywnej księgowości. Ponieważ nie jesteśmy w unii walutowej to mamy pewne możliwości księgowe na niby wyłożenie kasy. Pewnie dostaniemy formalnie więcej na coś (Komorowski wspominał o rolnictwie) i z tego część ma pójść na składkę. A kasa jeżeli trzeba to będzie dodrukowana. No bo niby kto miałby tego zabronić?  Chodzi tylko o to żeby to w papierach dobrze wyglądało.

Portret użytkownika qwerty

ciekawe co wpierw się stanie-

ciekawe co wpierw się stanie- upadek strefy euro czy atak na iran? Podejrzewam że atak spowodowałby upadek euro ale trzeba czekać na rozwój wydarzeń. Wszystkie znaki na niebie i ziemi złowieszczo patrzą na stronę wojny. Oby tylko amerykanie nie upadli na ,,łeb" i przy okazji nie zniszczyli innych państw. Ale coś się stać musi bo sytuacja się rozwija.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ