W Europie nadchodzi czas "biegów na banki"

Kategorie: 

sxc.hu

Zjawisko, o którym mówimy następuje wtedy, kiedy bardzo duża ilość klientów banku ustawia się w kolejce po odbiór swoich pieniędzy. Jak wiadomo banki nie mają pokrycia w gotówce umożliwiającego oddanie pieniędzy powierzonych przez klienta. Proces ten widzieliśmy ostatnio na Łotwie gdzie dochodziło do bankructw banków, teraz zobaczyliśmy go w Grecji. Wkrótce może do tego dojść w każdym z krajów UE.

 

Grecy od 6 maja 2012 wycofali ze swoich kont równowartość 2 miliardów dolarów. Na relatywnie niewielkie społeczeństwo jest to suma znaczna i objawia się przede wszystkim obawami ludzi, że gotówka na kontach może zostać denominowana do drachm a sama drachma zostałaby zdewaluowana, czyli utraciłaby na wartości. To naturalne, że ludzie chcą tego uniknąć i pod bankomatami ustawiają się ogonki. Szybko kończą się pieniądze w maszynach potem w kasach a to tylko napędza histeryczne czyszczenie kont.

 

Prawdopodobnie takie same szturmy na banki zobaczymy wkrótce w bankach hiszpańskich, portugalskich i włoskich. Sam fakt, że tworzy się na naszych oczach precedens usunięcia kraju z unii walutowej otwiera drogę do kolejnych takich operacji i kto wie czy wkrótce nie zobaczymy znowu peso, lira a kto wie może nawet franka. W każdym jednak takim przypadku operacja wyjścia kraju ze strefy euro wiązałaby się z poważną dewaluacją waluty i do sprowadzenia na kraj kilkunastu lat okresu zastoju i marazmu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika VVariat

  USA oficialnie “plany ataku

 USA oficialnie “plany ataku na Iran gotowe”,  a rosja na to - Miedwiediew nie wyklucza prawdopodobieństwa rozpoczęcia wojny jądrowej ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Pulsar @ ModeratorNaruszenie regulaminu § 6 pkt 6W związku z powyższym usuwam niedozwolone linki na podstawie § 6 pkt 8Proszę unikać zamieszczania linków do stron podobnych temu portalowi.Przypominam, iż otrzymałeś już jedno czasowe zablokowanie konta użytkownika na 48 godzin.Jeżeli nadal nie będziesz stosował się do regulaminu, - Twoje konto zostanie zablokowane na stałe.

Niezależne informacje bez oka w logo europejczycy.info
 

Portret użytkownika rup22

A ja znalazłem sens istnienia

A ja znalazłem sens istnienia czlowieka i tego wszystkiego co sie dzieje!w okół nas.Pomyslcie co by było gdyby czlowiek miał wszystko za free?było by to,ze czloiek miał by wszystko w dupie i przestał by sie rozwijać umysłowo i przestał by wyrazac częśc swoich emocji.Dlatego musi sie to wszystko dziać,aby ewolucja czlowieka rozwijała sie pomyslnie:)pozniej znowu selekcja i tak w kołko az mozg osiągnie perfekcyjnośc.I komuś na tym zalezy.

Portret użytkownika Rolnik

Nie rozumiem co masz na myśli

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "wszystko za free" - telekinezę czy co? Jeżeli chciałbym tonę węgla na zimę to co to znaczy za free? Jeżeli ten węgiel by był i każdy mógłby go sobie wziąć za darmo to jednak tym kilofem trzeba by było się namachać, węgla się natachać na własnym grzbiecie bo kto niby miałby to zrobić za nas? W przyrodzie nie ma opcji wszystko za free bo ciężką pracę trzeba wykonać żeby coś mieć, zasiać, zebrać i namęczyć się przy okazji bo samo nic się nie zrobi

Portret użytkownika zeta_reticuli

...czyli wychodzi na to, że

...czyli wychodzi na to, że Grecy wcale nie są w ciemie bici. Nam się przedstawia scenariusz leniwej Grecji na którą zrzuca się reszta Europy. Czyżby? Czy kładziemy kasę na ichniejsze lenistwo czy na "nieudolność" komercyjnych banków <?>. Czemu nie rejestrujemy informacji o lenistwie i "cwaniactwie" Islandczyków?...Pan Rostowski kojarzy mi się z Gargamelem który naprawdę nie cierpi Smerfów Język

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Miller

PROSZĘ! Przestańcie powtarzać

PROSZĘ! Przestańcie powtarzać informacje za łżemediami.Grecy (normalni obywatele) już DAWNO wycofali pieniądze z banków. Jedni bo nie mieli za co żyć, inni bo nie są kretynami i widzą że inflacja jest wielokrotnie wyższa niż oprocentowanie a banki mogą w każdej chwili upaść. Teraz pieniadze (elektroniczne) wycofują firmy i instytucje finansowe oraz rządowe. Kto im kazał i jaki jes tego cel? Myślę że chodzi o wywołanie tytułowego zjawiska w krajach innych niż grecja. Zjawiska którego powstaniu admin niechcący dopomaga Smile

Strony

Skomentuj