Grecja najprawdopodobniej wyjdzie ze strefy Euro

Kategorie: 

sxc.hu

Zmiana władzy we Francji i kompletny impas, jeśli chodzi o wynik wyborów w Grecji powoduje, że rynki finansowe zaczynają rozważać możliwość bankructwa Grecji. Otwarcie mówi się już o tym jak zareaguje Euro, gdy Grecja wyjdzie z unii walutowej.

 

Gdyby do tego doszło oznaczałoby to dla Greków przywrócenie Drachmy i natychmiastowa jej dewaluacja. To właśnie brak możliwości dokonania dewaluacji jest przyczyną problemów i skłania przywódców do kuriozalnego pompowania kolejnych setek miliardów Euro. To jest jednak tylko gra na czas, bo za Grecją idą jeszcze problemy hiszpański i portugalski. Hiszpanie już teraz pożyczają pieniądze na bardzo duży procent, krajem zaczynają wstrząsać niepokoje przypominające te z Grecji. Ostatnio w samym Madrycie protestowało 90 tysięcy ludzi.

 

Dewaluacja greckiej drachmy spowodowałaby, że moglibyśmy jechać na dwutygodniowe wakacje w Grecji za 1000 złotych. Jednak tak nagłe zbiednienie Greków może się skończyć wybuchem wojny domowej. Już teraz wyrażane są obawy o bezpieczeństwo z powodu obecności gangów uzbrojonych w kałasznikowy. Nowe wybory w Grecji są nieuniknione. Jeśli nadal społeczeństwo greckie będzie popierało partie przeciwne oszczędnościom to nie ma szans na porozumienie.

 

Na wyjście Grecji ze strefy Euro muszą się zgodzić Niemcy, bo to oni są największym beneficjentem istnienia Euro. To dzięki istnieniu wspólnej waluty Niemcom udało się utrzymać konkurencyjność swojego eksportu. To, dlatego właśnie Niemcy boją się powrotu do Marki, bo taka waluta zostałaby od razu napompowana jak szwajcarski Frank. To zdusiłoby eksport czyniąc go mniej opłacalnym dla podmiotów zewnętrznych.

Jednak problem Grecji nabrzmiewa i nie jest wykluczone, że to na tym państwie będzie przećwiczona procedura wyjścia z unii walutowej. Precedensy historyczne już w Europie istnieją, kiedyś była unia walutowa między Danią, Norwegią i Szwecją, po której rozpadzie pozostały trzy osobne waluty znane do dzisiaj.

 

Jedno jest pewne, UE nie jest w stanie kupować więcej czasu w sprawie narastającego kryzysu finansów publicznych poprzez dorzucanie benzyny do ognia, czyli pieniędzy do greckiego systemu finansowego. Znając przykład NRD nie istnieją takie ilości pieniędzy, które są nie do zmarnowania.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika gregor ju

WIECIE KTO JEST POTEGA NA

WIECIE KTO JEST POTEGA NA SWIECIE I KTO SIE ICH BOI   ROSJA JEST POTEGA SERIO TAM ZYJE 32 MILIARDEROW  I NIGDZIE NA SWIECIE NIE MA WIECEJ ONI ZADZA SWIATEM ONMI WYWOLUJA WOJNY BO TO ICH KASA TO NIE SA TYLKO ROSJANIE ALE I NIEMCY  I AMERYKANIE KTORZY TAM WLASNIE MAJA PRZEDSIEBIORSTWA I ULOKOWANA KASE .usa to maly pionek dlatego muszusa sie podpozadkowac i maja dola  dlatego chca pokazac sila na co ich stac ale nie stac ich nawet na to by zagwarantowac swoim ludziom niczego .

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika gregor ju

jedynym bledem jest w

jedynym bledem jest w ekonomii to ze BANK to zlodziej i wszystkie ubezpieczalnie ktore zyja tylko zu naszej kasy oni bawia sie ta kasa na ghieldach  i dlatego pozniej nie mam tej kasy po prostu wychodzi bo jakis pojeb broker dal dupy tak to naprawde wyglada.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika niespotykanie_spokojny_człowiek

Róbcie zapasy bo jak złoty

Róbcie zapasy bo jak złoty straci na wartości i euro stanie się dwa razy droższe to wszystkie towary pójdą na zachód. My zostaniemy z ogromną inflacją, cenami niemieckimi a zarobkami sami wiecie jakimi. Na kryzysie greckim zyskaja tylko producenci natomiast los konsumentów będzie tragiczny. 

Portret użytkownika gregor ju

o tym mowie juz od 2 lat ale

o tym mowie juz od 2 lat ale nikt nie slucha raz tylko na forum u pani tej blondynki raz napisalem  tresc czegos nie poamietam  i po 5 miesiacach uslyszalem swoje slowa w rzadzie  kurwa tam siedza sami idiocitak jak tutaj mowielm juz 2 lata wstecz ze bedzie w polsce totalny kryzys bez jaj ceny sa naprawde juz drozsze jak w niemczech  a tutaj zarabiam 6 x tyle  co polak niew wiem ile jest w polsce ja mam na zl 12-16 tys  a mozna nawet do 80 tys zl na miesiac majac firme. i tutaj zarabiaja w demokracji  perywatyzacjii ludzie z koncepcja wlasna  a inni co nie potrafia po prostu gina jak cienie.tylöe tylko na zachodzei podatki sa wieksze od tych co zarabiaja duzo a od tych co malo mniejsze wiec jest duza roznica do tego co jest w polsce i co bylo w grecjii

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika Neveleq

Tu nie zawsze można

Tu nie zawsze można zagłosować na czyjąś wypowiedź, zostaje jeden tylko wybór który mnie nie interesuje, są dwie "rączki" jeżeli jedna jest bardziej żółta od drugiej to na tą żótą nie można kliknąć, ciekawe czemu?
 
Z Bogiem najdroźsi Smile

Portret użytkownika 1234go!

Tak, przebudzenie wiele Wam

Tak, przebudzenie wiele Wam daje... Buntujecie się klepiąc po klawiaturze, w ciepłym domku w bamboszach. Czy naprawdę uważacie, że te napuszone komentarze "Oświeconych" cokolwiek zmieniają w sprawie NWO? Zmienia to coś?

Portret użytkownika bol

nauka zaszła już tak daleko,

nauka zaszła już tak daleko, że gdyby ją wykorzystywać w sensowny sposób, mógłby nadejść piękny Świat. Niestety banda stetryczałych moralnie ( i intelektualnych też) troglodytów, rodem z minionej epoki kamiennej, zdolnych tylko do grabienia wszystkiego pod siebie, zawłaszczyła  tą wiedzę i ten Świat. Szkoda.

Strony

Skomentuj