Unia Europejska na naszych oczach przekształca się w państwo

Kategorie: 

źródło: dremstime.com

Jak informują dzisiejsze dzienniki, Francja i Niemcy chcą przeforsować odrębny budżet dla państw strefy euro. W rezultacie ceną ratowania wspólnej waluty będzie stworzenie właściwej UE oraz Unii na niby z Polską włącznie.

 

Pomysł separacji budżetu unijnego popiera też Wielka Brytania, w której wciąż rosną w siłę politycy postulujący wyjście z Unii Europejskiej, jako kuli u nogi dla gospodarki brytyjskiej. Decyzja odnośnie utworzenia osobnego budżetu dla 17 krajów z walutą Euro ma być podjęta podczas najbliższego szczytu, jaki odbędzie się 18 i 19 października.

 

Wygląda na to, że na skutek podjęcia takiej decyzji Polsce grozi utrata 12 miliardów euro w latach 2014-2020 jeśli to nastąpi oznaczać to będzie w takim razie, że będziemy płatnikiem netto, bo nie mamy wynegocjowanych tak dobrych upustów we wpłatach jak Brytyjczycy. Podjęcie decyzji o stworzeniu osobnego budżetu będzie też rozpaczliwą próbą ratowania waluty poprzez przejście do modelu państwa federacyjnego.

 

W tej chwili zostaniemy wypchnięci z Unii Europejskiej. Będziemy jej członkiem formalnie i umieści się nas w poczekalni. Wszystkie opowieści o integracji europejskiej można będzie schować między bajki i wkrótce prawdopodobnie pojawi się pomysł na stworzenie Europejskich Sił Zbrojnych i organizmu państwowego nowego typu, wzorowanego na tym ufundowanym w Ameryce przez tamtejszych masonów.

 

Wypchnięcie Polski praktycznie poza Unię będzie u nas za pewne jeszcze komentowane i z pewnością pojawi się wiele sugestii, że Polska powinna wejść do strefy euro za wszelką cenę, bo inaczej marzenie o 300 miliardach złotych dla Polski pryśnie jak mydlana bańka. Oczywiście nikt nie zauważy w tym ewidentnego szantażu i z pewnością ruszy odpowiednia propaganda sukcesu wskazująca na Słowację czy Estonię, jako przykłady, że przejście na euro przebiegło sprawnie. Wszystkim tym którzy pytają, dlaczego nie mielibyśmy wchodzić do strefy euro można odpowiedzieć starym żydowskim porzekadłem, po prostu nie robi się interesów z bankrutami.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Niestety, strasznie opornie

Niestety, strasznie opornie to idzie i nie widać możłiwości przyśpieszenia tego procesu. Jeszcze 2-3 lata temu wierzyłem, że istnieje szansa, że w przeciagu 30 lat powstanie namiastka rządu światowego, ale jak widzę co się dzieje, to możemy co najwyżej liczyć na tym dystansie czasu, to na w miarę sprawnie działające unie (Europejska, Północnoamerykańska, Azjatycka itd.) 

Portret użytkownika danielov

...dzieki UE wyjechalismy do

...dzieki UE wyjechalismy do pracy za granica. Ja rowniez wyjechalem 5 lat temu, i nie zaluje tej decyzji, natomiast jak sie zastanowie tak glebiej to przeciez o to im chodzilo, abysmy wypierda...ali z Polski i siedzieli cicho. I po problemi dla nich...

Portret użytkownika ciociababcia

"Wszystkie opowieści o

"Wszystkie opowieści o integracji europejskiej można będzie schować między bajki i wkrótce prawdopodobnie pojawi się pomysł na stworzenie Europejskich Sił Zbrojnych i organizmu państwowego nowego typu, wzorowanego na tym ufundowanym w Ameryce przez tamtejszych masonów".
Pomysł jest już zrealizowany! Nasza własna Europejska CIA,   28/09/2010
Jak podaje niemiecki niezależny portal German Foreign Policy- Bruksela przy ścisłej współpracy niemieckiego wywiadu kończy właśnie tworzenie europejskiej agencji wywiadowczej. Nowa agencja, która ma zacząć działalność oficjalnie od 1 grudnia br. jest usytuowana w ministerstwie spraw zagranicznych EU czyli „Służbie zagranicznej EU” – jak owo super-ministerstwo oficjalnie się nazywa. Agencja powstała zasadniczo dzięki rozszerzeniu istniejącego już od roku 1999 innego organu EU, a mianowicie Joint Situation Centre (SitCen). Fakt, że mało kto o owym Centrum do tej pory słyszał wynika z faktu, że w rzekomo demokratycznej Unii SitCen nie podlegało nigdy parlamentarnej kontroli , a jego najważniejszy wydział skupia pracowników służb wywiadowczych, w tym niemieckiej BND.
http://blogmedia24.pl/node/37404
 
A dzisiaj! -
Europejskie Stasi będzie patrolowało internet w poszukiwaniu przeciwników politycznych "integracji europejskiej".Kurt Nimmo,
 PrisonPlanet.com
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/europejskie_stasi_bedzie,p963221520
 

Portret użytkownika Roobaczkowa

Rolnicy na wejściu do unii

Rolnicy na wejściu do unii niewątpliwie zarobili. Większość przeciętnych ludzi  żyjących w miastach dostała w dupę. Gdybyśmy teraz chcieli wprowadzić Euro też zrobilibyśmy głupio. Gdyby przeliczyć na euro nasze zarobki i emerytury czy nasze konta emerytalne, stalibyśmy się nagle  totalnymi biedakami. Nawet w bogatych krajach po zmianie waluty na euro, zwykli ludzie odczuli nagły wzrost wydatków.

Portret użytkownika Zenek

Polska zawsze była

Polska zawsze była "podejmowana" na co najwyżej wycieraczce UE i jak nas wreście z UE wykopią to się wykopie "entuzjastów UE" do nazilandi skąd należli. I może wrescie zaczniemy realizowac własną politykę a nie nadstawiac tyłka za przybłędy w myckach usilnie starających sie wmawiać Polakom co dobre dla nich a co złe.
 
A na drzewach zamiast liści będą wisieć aferzyści. Już niedługo "cuda cudaków" z prawa i lewa stracą swoją hipnotyczna moc. Będzie parcie na samoloty do nazivilu coby i włąsne dupy i nakradzione na lichwie mająteczki pod opiekę szatana z Polski wywieźć. Wink
 
 
Ktoś się matrwił tym że Angole sie potrafią ustawić. Całe UE to twór podporządkowany to prowadzenia Angolskiej polityki. Tak jak islam to był podnóżek judaizmu do walki z chrzescijanami tak UE jest piętaszkiem angielskich rodów panujących bo poprzedni ich KOŃ zwany żydem Adolfem Hitlerem padł pod Stalingradem i się nie udało Euroazji Rad Ludowych zaprowadzić. I tyle.
 
 

Portret użytkownika marynaro

To nie oni nam zabrali tylko

To nie oni nam zabrali tylko mamy taki "wspaniały" rząd niestety, zwróć uwagę na inne Kraje gdzie każdy pompuje w swoją gospodarkę i podtrzymuje strategiczne firmy, a u nas właśnie , a u nas jest metoda oby wszystko sprzedać , sprywatyzować , kasa z tego będzie oczywiście nie dla nas i reszta juz ich nie obchodzi. To się nie zmieni, od kilkunastu lat są te same mordy w tv nie ma nikogo innego, każdy nowy co przyjdzie to zostaje przestawiony na odpowiednią stronę. U nas by było tylko jedno rozwiązanie, wywalić każdego na zbity pysk z rządu , sejmu etc. i wstawić tam sztab nowych ludzi, młodych , wykształconych ze swieżym umysłem, nie mających brązowych języków od lizania d... usa i innym "sprzymierzeńcom" . Abstrahując od wszystkiego jeszcze (taka luźna wypowiedź) , nie wiem czy na chwilę obecną jak by z Uni stało się jedno Państwo to czy nie byłoby to bezpieczniejsze dla nas jako Polaków. Nawiązuję do obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie, dobrze pamiętamy jak podczas II WŚ nas wyd.....li, a jak wszyscy wiemy historia lubi się powtarzać. Ps. W zasadzie to i tak już prawie nie jesteśmy Polską , kapitał zagraniczny jest taki, że lepiej nie czytać, a każda większa firma, kopalnia etc. itp i tak jest sprzedana zachodowi .

Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Tak sobie teraz pomyślałem,

Tak sobie teraz pomyślałem, przecież oni już nawet gaz łupkowy sprzedali, coś co nie zostało wydobyte. Nie dość, że sprzedali wszystko co mamy, to jeszcze sprzedają to co moglibyśmy mieć w przyszłości !Owineli sobie nas w okół palca, a my jako jednostki boimy się powiedzieć NIE, bo przecież zawsze może być gorzej. Ot taka smutna prawda

Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Wiecie jak to wygląda, dawali

Wiecie jak to wygląda, dawali nam te dotacje przez pare ładnych lat. W międzyczasie zniszczyli całą gospodarkę, polikwidowali cukrownie, stocznie, huty, rolnictwo, sadownictwo itd. Nastawiali w zamian biednerączki, carrierfoury i srauflandy i kazali pracować za 1000 zł Teraz, gdy nie dostaniemy dotacji od unii pozostaniemy zdani na samych siebie.Nie widzę tu nadziei na lepsze życie w najbliższych latach, chciałbym tu żyć dalej, ale chyba czas stąd uciekać za granice.

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak do tego nie podejść, to

Jak do tego nie podejść, to jesteśmy w dupie i nie ma z tego gładkiego i eleganckiego wyjścia...staniemy się państwem buforowym między UE i Rosją, takim bezpańskim psem, którego będą mogli Wielcy kopać, nie ma się co oszukiwać, fałszywi koledzy z NATO nam nie pomogą, a jedynie wykorzystają tak sprytnie jak tylko się da.
Pod rządami PO jesteśmy ciągnięci na powrozie do UE i nas to wkrótce zniszczy...pod rządami PIS zaognią się stosunki z Rosją i być może pójdziemy z nimi na krótką wojenkę.
Nikt nie musi się z moim poglądem zgadzać, ale taką mamy polską naturę, że lepiej będzie nam polec walcząc niż dając się dymać zachodowi bez walki. Polska to kraj ludzi do zadań specjalnych, kraj który umie pokazać patriotyzm i ducha tylko w sytuacjach krytycznych i ekstremalnych czasach, a takie właśnie nadchodzą....oby to uzdrowiło to co z Polski jeszcze zostało.

Strony

Skomentuj