Upadek strefy Euro i atak na Iran grożą chaosem na bezprecedensową skalę

Kategorie: 

Zaczyna wyglądać na to, że wszystkie te szalone przepowiednie na 2012 mogą się zrealizować chociaż częściowo. Mimo, że świat jest targany konwulsjami bankrutującej Strefy Euro, co samo w sobie jest znaczące to jeszcze wszystko wskazuje na to, że Izrael zaatakuje irańskie ośrodki nuklearne.

 

Do ataku na Iran może dojść na początku roku 2012. Nieprzewidywalne konsekwencje dwóch tak epokowych wydarzeń mogą spowodować globalną katastrofę jak te opisywane w powieściach science fiction.

 

W tych czasach, prawie każdego dnia, niewyobrażalne nie tylko staje się realne, ale często po prostu ma miejsce. Tak się właśnie dzieje ze Strefą Euro. Jeszcze kilka lat temu wydawała się być monolitem. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że znalazła się w nieodwracalnym korkociągu, który musi się skończyć uderzeniem w Ziemię.

 

Są poważne zastrzeżenia względem zdolności do spłacania bieżących zobowiązań państw takich jak Grecja, Włochy, Irlandia, Hiszpania a nawet Francja. Niemcy sami do końca nie wiedzą, co robić. Snują plany stworzenia nowej waluty Euro Nord. Zapraszają kraje skandynawskie i Holandię. Gdyby do tego doszło nastąpi zapaść w tej części Europy, która zostanie odłączona od niemieckich pieniędzy.

 

Upadek strefy Euro według wielu ekonomistów może spowodować dramatyczną dewastację ekonomiczną Europy a wraz z nią całego ekonomicznego świata. Jedyną sensowną odpowiedzią na ten kryzys wydaje się być likwidacja państw narodowych poprzez wprowadzenie Rządu Europejskiego stworzonego na bazie Komisji Europejskiej.

 

To właśnie do takiego kroku nawoływał kilka dni temu polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Nie ma jednak chęci ze strony narodów w Europie, aby pozbawić się własnej suwerenności i polityki fiskalnej. W kilku z państw musiałyby być rozpisane referenda, które prawie na pewno zostałyby przegrane. Wygląda, więc na to, że zażegnanie kryzysu poprzez federalizację Europy jest mało prawdopodobne. Za to prawie pewny jest upadek ekonomiczny i jedyne pytanie to jak źle będzie i ciężko znaleźć jakichś optymistów.

 

Ostatnie informacje wskazują na to, że Europa oraz prawie cały świat pogrążą się w wielkiej recesji. Bańki spekulacyjne na rynku nieruchomości pękają jedna po drugiej, nawet w Chinach. Kombinacja kilku czynników takich jak wielki kryzys bankowy w Europie, fragmentacja strefy Euro oraz kryzys zadłużeniowy w USA są wystarczająco poważnym zagrożeniem.

 

Wielu ekonomistów uważa, że do realizacji tych wszystkich niekorzystnych zdarzeń dojdzie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. To samo dotyczy izraelskiego ataku na Iran, oczekiwany jest w ciągu następnych 12 miesięcy.

 

Kryzys w strefie Euro i kryzys irański nie są zwykle wiązane ze sobą, ale mogą spowodować straszną interakcję. Według prasy brytyjskiej wojna w Iranie rozpocznie się pod koniec grudnia lub w styczniu 2012. Co więcej Izrael zaczyna dawać sygnały do społeczności międzynarodowej, że wszystkie sankcje i kontrole okazały się fiaskiem a oni nie chcą pozwolić na uzbrojony w broń jądrową Iran.

 

Jak to zwykle bywa Iran oświadczył, że odpowie zbrojnym atakiem niczym siłą "żelaznej pięści". Przewiduje się, że atak lotniczy na Iran spowoduje wybuch kilku pomniejszych konfliktów między innymi z Hamasem, Hezbollahem i  z Syrią. Jednocześnie należy się wtedy spodziewać wielu ataków terrorystycznych w popierających militarną politykę Izraela państw zachodu.

 

Podstawowym efektem ewentualnego ataku Izraela będzie na pewno panika na rynku paliwowym. Pierwszą rzeczą, jaką zrobi Iran to blokada szlaków handlowych, która szybko wywinduje cenę ropy ze 175 dolarów za baryłkę do astronomicznego poziomu 500 dolarów albo i więcej.

 

Amerykanie szacują, że miesięczna blokada handlowa cieśniny Hormuz przyniesie straty w wielkości 75 miliardów dolarów. Efekty wywarty na Europę byłby porównywalnie katastrofalny.

 

Marynarka wojenna Iranu nie może się równać z Piątą Flotą Amerykańską, ale Irańczycy mogą po prostu rozmieścić kilkadziesiąt min morskich i cieśnina będzie zablokowana na wiele miesięcy.

 

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/rory-fitzgerald/euro-collapse-plus-iran-s_b_1087930.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

The civilization of the

The civilization of the Maya Indians of South America (Yucatan,in Guatemala, Bolivia, Peru, Honduras) was r.przed 10,000 BC2000 years of our era, that is 12,000 thousand years ago.And now that we have for 2011, add another 11 years, it means that modern man with his artificial civilization came intoexistence 13,000 years for 11 years! Here is my bowdiscovered 13-Cheap satanic machine, that now govern ournarodami.Tak so present the third millennium of our era does not bode no good. Cywilizacja ludzkości na Ziemi od 11 lat weszła w 13-to tysięczny rok istnienia,licząc od cywilizacji Indian Majów z 10.000 r.przed naszą erą aż do dziś!Dlatego w r. 2013  nastąpi przesilenie w dziejach świata i w losach ludzkości na naszej Planecie. Danuta Ignatiuk-23 November 2007.

Portret użytkownika kamilek

Witam tez tak mysle ze to

Witam tez tak mysle ze to poczatek konca.Ludzie sa coraz gorsi ,ludzi dobrych takich jak my jest garstka reszta goni za kasa itp.PS.czy jesli wszystkie nowe posty byly dawane na koncu ,bylo by przejrzyste obejrzec wszystkich komentarze jak ktos w srodku doda wypowiedz to niekazdy patrzy

Portret użytkownika mjr128

TUSK chce wprowadzić

TUSK chce wprowadzić EURO.Chleb kosztuje 2zł, będzie po 2 E, a zarobki na pewno się nie zmienią.Jeśli będzie referendum to ludzie idźcie i głosujcie na Nie.Wprowadzenie euro to najwiekszy krok do zagłady kraju.

Portret użytkownika PB

Jak będą chcieli wprowadzić

Jak będą chcieli wprowadzić Euro to i tak to zrobią. Niczego ludzie nie zmienią. Rząd ma w dupie ludzi, którzy są potrzebni wyłącznie w celu płacenia pieniędzy. Ludzie natomiast są już tak upośledzeni, że te wszystkie złodziejskie działania rządu mają za dobrą monetę ku lepszej przyszłości i aby żyło się lepiej.

Portret użytkownika Skorpionka

  Czesław Niemen Dziwny jest

 Czesław NiemenDziwny jest ten światgdzie jeszcze wciążmieści się wiele złaI dziwne jest toże od tylu lat człowiekiemgardzi człowiekDziwny ten światświat ludzkich sprawczasem aż wstyd przyznać sięa jednak często jestże ktoś słowem złymzabija tak jak nożemLecz ludzi dobrej wolijest więceji mocno wierzę w toże ten światnie zginie nigdy dzięki nimnie nie nieNadszedł już czasnajwyższy czasnienawiść zniszczyć w sobie... 

♥ ♥ ♥

Portret użytkownika assuan

Dokładnie... zegar

Dokładnie... zegar odlicza..... co więcej wszystko się układa w całośc , przepowiednie nostradamusa, fatimskie itd, do tego opis Alberta Paik'a dotyczący wywołania 3 wojen światowych... nic dodac , nic ując.... i nic na to nie poradzimy , tak musi byc , nawet to biblia potwierdza... pozostało nam czekac, albo przygotowac się na to psychicznie co się wydarzy , bo mogą się nam nasze zapasy nawet na nic zdac , w zależności od tego co się wydarzy.. trzeba byc spokojnym i opanowanym, bo strach przed niezbadanym , jest gorszy niż to, co może sie wydarzyc... tak więc dla wszystkich ... pomyślności, spokoju , opanowania i odwagi w czasach które nadchodzą Smile i duża buźka dla wszystkich niezależnie czy wróg czy przyjaciel Caluj

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

przypadek Islandii, która

przypadek Islandii, która znacjonalizowała ostatnio banki, obaliła rząd i zmienia konstytucję, aby bronic sie przed bankierami, dowodzi że można rozwalić ten system i plany globalistów.
Weźmy przyklad z Islandii !!!
 

Portret użytkownika Abbasadore

@jola apropo bajki to

@jola apropo bajki to nieprawda - np mój kot zabija dla zabawy nawet jak nie jest głodny - przeważnie męczy jakąś myszkę z pół godziny zanim ta padnie na zawał albo z wycieńczenia i do tego jeszcze czasami urywa jej głowę. Jak jest głodny to zjada, a jak nie to zostawia. Psy też się zagryzają jak walczą ze sobą. Wiele zwierząt (w tym ssaków też) zabija dla przyjemności, władzy, dominacji, samic samców, w obronie terenu itp. Lwy np zabijają młode lwiątka, jeśli są nie z miotu przywódcy stada....Niedźwiedzice często zabijają słabsze z dwojga bliźniąt jeśli tak im się urodzi na raz. Nie taki człowiek zły jakby się to mogło wydawać!

Portret użytkownika Art

Może jednak lubisz język

Może jednak lubisz język polski, a nie jakiś inny to się nie poddawaj i walcz. Z takim nastawieniem ho ho same rozbiory, chociaż dzisiaj też są rozbiory np. prywatyzacja i nic nikt nie może zrobić. Swoją drogą ciekawe co będzie dalej po sprywatyzowaniu zakładów, potem chyba lasy pójdą, a potem? A dziurka budżetowa coraz większa, a rentka dopiero po 70tce.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Ten Sikorski to od dluższego

Ten Sikorski to od dluższego czasu dziwnymi tekstami ma usta wypełnione. Dwulicowy to minister obrony, co chce oddać Polskę w łapy Komisji Europejskiej; tak bez wojny, bez pytania narodu, nawet bez przepraszam - po prostu sprzedać kraj. Kim on tak naprawdę jest i komu służy?
 
Z innej beczki (żeby na sprzedawczykach psów nie wieszać, bo pies wiernym sługą człowieka i na to nie zasługuje) - nie tak dawno Islandia znacjonalizowała banki, usunęła legalnie !!! parlament, postawiła przed sądem bankierów, ogłosiła niewypłacalność, rozpisała nową konstytucję i ...wypięła sie na bankiersko-politycznych szubrawców. Dało się!!!
W mediach nic o tym oczywiście nie ma, bo media należą do tych samych szubrawców co banki.
Gwoli więc porządku - w Europie nie ma żadnego kryzysu. Panika jest całkowice sterowana przez szubrawców, którzy wpierw pożyczali podobnym sobie rzadowym dowyszubrawcom  pieniążki na "cele publiczne", potem pieniążki poprzez przetragi publiczne trafiały do nich z powrotem, a odsetki ...do nich z powrotem. Podwójny obieg zamknięty. Teraz zaś te same banki - po latach spekulacji na fikcyjnych instrumentach finansowych - wyciągają brudne ręce do obywateli (budżetu). "Kolesie" z rządów udając, że jest kryzys radzą jak im te budżetowe pieniądze podarować i wykorzystać ten mechanizm do zniszczenia tożsamości narodowych. Takich "Sikorskich" jest więc wielu - działaja jakby mieli jeden mózg i jednego szefa.
To daje do myślenia, bo obywatel państwa z historią, dumny z osiągnięć przodków tak nie działa. Czyżby więc kupione marionetki jednej wiary? ...a może to w ogóle nie są LUDZIE?  Kto wie - obie mozliwości kuszą, a innych nie ma.
Podkreślam - nie ma kryzysu; jest WIELKI PRZEWAŁ.
weźmy wszyscy przyklad z Islandii - pokojowo rozwiązać parlamenty, ogłosić rząd jednosci narodowej złożony wyłącznie z bezpartyjnych na których głosowali inni bezpartyjni (partyjni nie sa nawet procentem społeczeństwa). Znacjonalizować banki (zamiast im płacić przejąć ich majątek za długi i przewały przeciw suwerennosci państw). Bakierów pod sąd za działania na szkodę państwa. Ogłosić niewypłacalność.
I wiecie co się stanie? Otóż nic się nie stanie. Państwa dalej będą istnieć, giełdy się odbudują, ludzie wrócą do normalności. Tylko grono sk...synów trafi pod lufy za zdradę narodową.
To jedyny słuszny model i Islandia tego dowiodła. 
Jeśli ktokolwiek myśli inaczej jest cepem lub zdrajcą.
 
 

Portret użytkownika PB

Poszukaj na temat przeszłości

Poszukaj na temat przeszłości Sikorskiego, od kiedy ma obywatelstwo, czym zajmuje się i kim jest jego żona, rodzina a zrozumiesz, że double agent został posadzony na stanowisko w określonym celu. Rostowski jest nie gorszy. Już dawno jest POnas....tylko jeszcze nasze mózgi tego nie pojęły. Pozdrawiam,

Portret użytkownika atari

mnie zastanawia jedno-

mnie zastanawia jedno- przecież możni tego świata, masoni, biznesmeni itp. mieliby za dużo do stracenia więc po co byłaby wojna? Jedynym plusem wg mnie to skok technologiczny i rozwój a poza tym co więcej? Wojna atomowa zgładziłaby setki siły roboczej którą jesteśmy my więc po co niszczyć NAS? chociaż w poprzedniej wojnie był jeden genialny psychopata- Adolf Hitler- przez to że był zdolnym przywódcą i genialnym strategiem a do tego był nieprzewidywalny doprowadził do ogromnej wojny... Myślę że siła tkwi w ludziach i jeśli ktoś ma się przeciiwstawić naszej zagładzie to tylko zrobić to możemy my sami.

Portret użytkownika MilleniumWinter

Z tego co widzę po

Z tego co widzę po komentarzach to prawie nikt (nie wyłączając admina) nie ma pojęcia co się dzieje. Jeśli chcecie zrozumieć to poszukajcie w Google starych materiałów (rok lub więcej) o New World Order, depopulacji i roku 2012 jako krańcowej dacie ich wprowadzenia. Jak mawiał mój były (odwołany) proboszcz: Nie ma przypadków Smile

Portret użytkownika jola

Może to będzie ni z gruszki

Może to będzie ni z gruszki ni z pietruszki ale muszę to napisać.Wczoraj czytałam dzieciom bajke Opowięsci leśnego echa i  była tam a w sumie jest nadal bardzo mądra rzecz.Trochę wyrwane z kontekstu ale da się zrozumieć.Cytuje. Nie,Prasiu.Takie są prawa natury.Żadne zwierzę nie zabija,jeśli nie jest głodne.Oprócz... - zimorodek zamilkł,opuściwszy dziobek.- Oprócz kogo? - chciał wiedzieć Praś.- Oprócz człowieka! - zaskrzeczała żaba.- Oprócz człowieka! - pisnęła mrówka.- Oprócz człowieka! - szepnął motyl.Czy to prawda? - spytał szop Praś.- Niestety, tak.Ludzie zabijają żaby,rozdeptują mrówki,chwytają   motyle.Znęcają się nad zwierzętami- westchnął zimorodek.- I to też są prawa natury?- przeraził się Praś- Nie,to nie są prawa natury!- powiedział wolno iwyraznie zimorodek.To jest brak kultury.- A dlaczego ludzie nie mają kultury?I co to jest ta kultura?-Kulturę wytworzyli ludzie,żeby ich życie było piękne.Kultura to piękno.Piękno to dobro.Dobro to miłość.A miłość to szacunek dla przyrody.Człowiek jest częścią przyrody, tak samo jak my jesteśmy częścią przyrody.Przyrodę należy szanować.Kto nie szanuje przyrody , jest brzydki,jest zły.Brak kultury to brzydota i zło.- Ludzie są różni , Prasiu.Jedni są ładni , inni nieładni - odezwała się boża krówka. - Ci piękni , którzy są zli, tak naprawdę są odrażający.Ale oni o tym nie wiedzą.Widzą w lustrze, że mają ładne włosy, ładne buzie, ładne postacie i myślą,że inni też widzą to samo.Ale to nie prawda.Brzydotę i zło bardzo wyraznie widać na każdej twarzy.I to by było na tyle.Uważam ,że każdy rodzic powinien przeczytać to swojemu dziecku.Człowiek to jest najgorsze stworzenie jakie chodzi po ZIEMI. 

Portret użytkownika lamia

ładna mi bajka dla dziecka,

ładna mi bajka dla dziecka, to sie nazywa programować umysł na tępą ideologię. małemu człowiekowi należy wytłumaczyć, że planeta Ziemia nie jest idealna, bo panują tutaj póki co prawa dualizmu czyli niewiedzy duchowych prawd, osądzania innych, egoizmu - ale nie należy zaszczepiać w młodym umyśle postaw osądzających, trzeba wskazać, że jest to tylko pewien biegun orientacji z możliwych: pozytyw i negatyw, ale nic nie jest dobre ani złe, to tylko przeciwstawne energie, albo jesli wola: światło i brak światła - niewiedza, iluzja. etap na drodze rozwoju.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem