Upadek strefy Euro i atak na Iran grożą chaosem na bezprecedensową skalę

Kategorie: 

Zaczyna wyglądać na to, że wszystkie te szalone przepowiednie na 2012 mogą się zrealizować chociaż częściowo. Mimo, że świat jest targany konwulsjami bankrutującej Strefy Euro, co samo w sobie jest znaczące to jeszcze wszystko wskazuje na to, że Izrael zaatakuje irańskie ośrodki nuklearne.

 

Do ataku na Iran może dojść na początku roku 2012. Nieprzewidywalne konsekwencje dwóch tak epokowych wydarzeń mogą spowodować globalną katastrofę jak te opisywane w powieściach science fiction.

 

W tych czasach, prawie każdego dnia, niewyobrażalne nie tylko staje się realne, ale często po prostu ma miejsce. Tak się właśnie dzieje ze Strefą Euro. Jeszcze kilka lat temu wydawała się być monolitem. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że znalazła się w nieodwracalnym korkociągu, który musi się skończyć uderzeniem w Ziemię.

 

Są poważne zastrzeżenia względem zdolności do spłacania bieżących zobowiązań państw takich jak Grecja, Włochy, Irlandia, Hiszpania a nawet Francja. Niemcy sami do końca nie wiedzą, co robić. Snują plany stworzenia nowej waluty Euro Nord. Zapraszają kraje skandynawskie i Holandię. Gdyby do tego doszło nastąpi zapaść w tej części Europy, która zostanie odłączona od niemieckich pieniędzy.

 

Upadek strefy Euro według wielu ekonomistów może spowodować dramatyczną dewastację ekonomiczną Europy a wraz z nią całego ekonomicznego świata. Jedyną sensowną odpowiedzią na ten kryzys wydaje się być likwidacja państw narodowych poprzez wprowadzenie Rządu Europejskiego stworzonego na bazie Komisji Europejskiej.

 

To właśnie do takiego kroku nawoływał kilka dni temu polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Nie ma jednak chęci ze strony narodów w Europie, aby pozbawić się własnej suwerenności i polityki fiskalnej. W kilku z państw musiałyby być rozpisane referenda, które prawie na pewno zostałyby przegrane. Wygląda, więc na to, że zażegnanie kryzysu poprzez federalizację Europy jest mało prawdopodobne. Za to prawie pewny jest upadek ekonomiczny i jedyne pytanie to jak źle będzie i ciężko znaleźć jakichś optymistów.

 

Ostatnie informacje wskazują na to, że Europa oraz prawie cały świat pogrążą się w wielkiej recesji. Bańki spekulacyjne na rynku nieruchomości pękają jedna po drugiej, nawet w Chinach. Kombinacja kilku czynników takich jak wielki kryzys bankowy w Europie, fragmentacja strefy Euro oraz kryzys zadłużeniowy w USA są wystarczająco poważnym zagrożeniem.

 

Wielu ekonomistów uważa, że do realizacji tych wszystkich niekorzystnych zdarzeń dojdzie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. To samo dotyczy izraelskiego ataku na Iran, oczekiwany jest w ciągu następnych 12 miesięcy.

 

Kryzys w strefie Euro i kryzys irański nie są zwykle wiązane ze sobą, ale mogą spowodować straszną interakcję. Według prasy brytyjskiej wojna w Iranie rozpocznie się pod koniec grudnia lub w styczniu 2012. Co więcej Izrael zaczyna dawać sygnały do społeczności międzynarodowej, że wszystkie sankcje i kontrole okazały się fiaskiem a oni nie chcą pozwolić na uzbrojony w broń jądrową Iran.

 

Jak to zwykle bywa Iran oświadczył, że odpowie zbrojnym atakiem niczym siłą "żelaznej pięści". Przewiduje się, że atak lotniczy na Iran spowoduje wybuch kilku pomniejszych konfliktów między innymi z Hamasem, Hezbollahem i  z Syrią. Jednocześnie należy się wtedy spodziewać wielu ataków terrorystycznych w popierających militarną politykę Izraela państw zachodu.

 

Podstawowym efektem ewentualnego ataku Izraela będzie na pewno panika na rynku paliwowym. Pierwszą rzeczą, jaką zrobi Iran to blokada szlaków handlowych, która szybko wywinduje cenę ropy ze 175 dolarów za baryłkę do astronomicznego poziomu 500 dolarów albo i więcej.

 

Amerykanie szacują, że miesięczna blokada handlowa cieśniny Hormuz przyniesie straty w wielkości 75 miliardów dolarów. Efekty wywarty na Europę byłby porównywalnie katastrofalny.

 

Marynarka wojenna Iranu nie może się równać z Piątą Flotą Amerykańską, ale Irańczycy mogą po prostu rozmieścić kilkadziesiąt min morskich i cieśnina będzie zablokowana na wiele miesięcy.

 

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/rory-fitzgerald/euro-collapse-plus-iran-s_b_1087930.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

The civilization of the

The civilization of the Maya Indians of South America (Yucatan,in Guatemala, Bolivia, Peru, Honduras) was r.przed 10,000 BC2000 years of our era, that is 12,000 thousand years ago.And now that we have for 2011, add another 11 years, it means that modern man with his artificial civilization came intoexistence 13,000 years for 11 years! Here is my bowdiscovered 13-Cheap satanic machine, that now govern ournarodami.Tak so present the third millennium of our era does not bode no good. Cywilizacja ludzkości na Ziemi od 11 lat weszła w 13-to tysięczny rok istnienia,licząc od cywilizacji Indian Majów z 10.000 r.przed naszą erą aż do dziś!Dlatego w r. 2013  nastąpi przesilenie w dziejach świata i w losach ludzkości na naszej Planecie. Danuta Ignatiuk-23 November 2007.

Portret użytkownika kamilek

Witam tez tak mysle ze to

Witam tez tak mysle ze to poczatek konca.Ludzie sa coraz gorsi ,ludzi dobrych takich jak my jest garstka reszta goni za kasa itp.PS.czy jesli wszystkie nowe posty byly dawane na koncu ,bylo by przejrzyste obejrzec wszystkich komentarze jak ktos w srodku doda wypowiedz to niekazdy patrzy

Portret użytkownika mjr128

TUSK chce wprowadzić

TUSK chce wprowadzić EURO.Chleb kosztuje 2zł, będzie po 2 E, a zarobki na pewno się nie zmienią.Jeśli będzie referendum to ludzie idźcie i głosujcie na Nie.Wprowadzenie euro to najwiekszy krok do zagłady kraju.

Portret użytkownika PB

Jak będą chcieli wprowadzić

Jak będą chcieli wprowadzić Euro to i tak to zrobią. Niczego ludzie nie zmienią. Rząd ma w dupie ludzi, którzy są potrzebni wyłącznie w celu płacenia pieniędzy. Ludzie natomiast są już tak upośledzeni, że te wszystkie złodziejskie działania rządu mają za dobrą monetę ku lepszej przyszłości i aby żyło się lepiej.

Portret użytkownika Skorpionka

  Czesław Niemen Dziwny jest

 Czesław NiemenDziwny jest ten światgdzie jeszcze wciążmieści się wiele złaI dziwne jest toże od tylu lat człowiekiemgardzi człowiekDziwny ten światświat ludzkich sprawczasem aż wstyd przyznać sięa jednak często jestże ktoś słowem złymzabija tak jak nożemLecz ludzi dobrej wolijest więceji mocno wierzę w toże ten światnie zginie nigdy dzięki nimnie nie nieNadszedł już czasnajwyższy czasnienawiść zniszczyć w sobie... 

♥ ♥ ♥

Portret użytkownika assuan

Dokładnie... zegar

Dokładnie... zegar odlicza..... co więcej wszystko się układa w całośc , przepowiednie nostradamusa, fatimskie itd, do tego opis Alberta Paik'a dotyczący wywołania 3 wojen światowych... nic dodac , nic ując.... i nic na to nie poradzimy , tak musi byc , nawet to biblia potwierdza... pozostało nam czekac, albo przygotowac się na to psychicznie co się wydarzy , bo mogą się nam nasze zapasy nawet na nic zdac , w zależności od tego co się wydarzy.. trzeba byc spokojnym i opanowanym, bo strach przed niezbadanym , jest gorszy niż to, co może sie wydarzyc... tak więc dla wszystkich ... pomyślności, spokoju , opanowania i odwagi w czasach które nadchodzą Smile i duża buźka dla wszystkich niezależnie czy wróg czy przyjaciel Caluj

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem