Upadek strefy Euro wydaje się nieunikniony, co nas czeka?

Kategorie: 

Co tydzień spotkania, wezwania, poszukiwania rozwiązań, kolacje robocze a na końcu nie wiadomo, co zrobić z pokręconą sytuacją w strefie euro. Niektórzy zadają pytanie fundamentalne, czy dzisiaj rozpoczęty szczyt UE nie będzie pierwszym krokiem upadku wspólnej waluty.

 

Nic nie wskazuje na to żeby znalazły się jakieś rozwiązania dla tej sytuacji z zadłużeniem w Europie poza przywróceniem walut narodowych i ich dewaluacji. Na naszych oczach dzieje się coś niewyobrażalnego, rozpada się Euro i w istocie rozpada się Unia Europejska.

 

Wypracowane przez duet francusko-niemiecki rzekome rozwiązania zostaną poddane debacie. Planem jest zmiana konstytucji Unii Europejskiej, tak zwanego Traktatu lizbońskiego. Wystarczy powiedzieć, że Prezydenci Czech i Polski długo nie chcieli podpisać tego dokumentu mając poważne wątpliwości czy projekt europejski nie idzie za daleko.

 

Teraz nie dość, że nikt już nie uważa "Lizbony”, jako czegoś zagrażającego suwerenności to wręcz nawołuje się do rozwiązań niewyobrażalnych jeszcze 3 lata temu. To pokazuje nam jak bardzo dużo zmienia się świat wokół nas.

 

Francuzi stoją na stanowisku, że trzeba drukować Euro albo emitować euro obligacje, którym stanowcze "najn" mówią Niemcy. Za progiem już czeka wielka inflacja a nasza waluta, jako mały stateczek miotany na falach międzynarodowych spekulacji walutowych pogrąży się w konwulsjach. Dolar, który zresztą jest też drukowany bez opamiętania. będzie mógł kosztować nawet 5 i więcej złotych. Dramat polega na tym, że jeśli zbiednieje Europa może też zbiednieć Polska.

 

Jedyne, co może uratować od kryzysu nasz kraj to popyt wewnętrzny, który może napędzać koniunkturę w gospodarce. Jednak nawet, jeśli będziemy się mieli dobrze, jako Polska to możemy słono zapłacić za leniwe zadłużone narody południowców. Nasz premier niczym prymus w podstawówce wyrywa się do uczestnictwa w mechanizmach niby pomocy Grecji a tak naprawdę ratowania niemieckich i francuskich banków.

 

Najbliższe dni nawet, jeśli przyniosą ustalenie, że kończymy z suwerennością państw narodowych i przekazujemy ją Niemcom, nie uzdrowią sytuacji, a chcąc zmienić traktaty w całej Unii trzeba mieć armię gotową do inwazji, bo referenda skończą się fiaskiem tak jak w przeszłości.

 

To wszystko wskazuje, że Europe czeka dramatyczny okres pełen niepokojów społecznych na skalę, jakiej nie pamiętamy. Gdy doda się jeszcze do tego liczną diasporę arabską czekającą na każde zamieszki, jako możliwość wzbogacenia się to wyobraźmy sobie, co zgotowali sobie postępowcy na zachodzie.

 

Naszym kłopotem pozostaje to, że upadek Unii Europejskiej nawet, jeśli nie wywoła wojny to zepchnie nas na margines, co będzie przyzwoleniem na kolejne wepchnięcie nas w strefy Moskwy. I tak historia naszych ostatnich kilkudziesięciu lat zatoczy koło.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Guest

jest jeden cel  dobrobyt i

jest jeden cel dobrobyt i dostatek . i jest jeden program NESARA .Prędzej czy później będzie wdrożony .. ba  cały świat ten program zaaprobował ,są małe przeszkody ...ci  co obecnie rządzą mają ,nadal sentyment do balaganu ... bo w bałaganie się łatwiej rządzi .Euro stało się rzeczywiście za mocne  i stąd blokada kredytów z USA.  

Portret użytkownika infinitybezhasła

perunvit - też tak czuję - to

perunvit - też tak czuję - to kwestia czasu kiedy wyjdziemy na ulicę.A może są jacyś chętni  na pokazanie transparentów przy okazji jakiejs imprezy pokazywanej w tv? założyłem kidyśwątek ale chętnych brak!przydałoby się wyzerować w końcu kredyty, zmniejszyć podatki, usmieric zus, zmniejszyc ilosc urzednikow itd itp

Portret użytkownika edmar

Euro nie upadnie! Jeszcze nie

Euro nie upadnie!Jeszcze nie teraz. Euro to narzędzie które jeszcze nie spełniło swojego zadania. Ponad to upadek euro będzie zsynchronizawany z upadkiem dolara, ten proces musi być zsynchronizowany - świat jeszcze nie jest na tym etapie, ale do tego dojdzie, może w sposób spokojny, może przez wojnę nie wiem. Pozdrawiam!

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika szyszka

Jako POLAK czuję się coraz

Jako POLAK czuję się coraz bardziej obco w swojej ojczyznie, gdzie rządzą od lat pachołki wschodu i zachodu, gdzie na prawach są homo-niewiadomo, k..wy i złodzieje, a uczciwy człowiek pracuje, pracuje i emerytury nie wypracuje bo mu rząd Pana Donalda T. resztę z.j.b.e,Ludzie , to nie stare umiera, to nowe się rodzi. I w cale nie mam na myśli NWO- nowego porządku światowego pod egidą masoneri.Precz z zgiłym do szpiku kosci starym porządkiem w Europie. Bo jest napisane że dom zbudowany  na piasku runie gdy przyjdą burze ...

Portret użytkownika PB

Tusk zadeklarował pieniążki

Tusk zadeklarował pieniążki dla upadających krajów UE wypłacane prosto z NBP. Państewko dwóch kolesi. Tusk i Sikorski niczego z nikim nie ustalają tylko składają deklaracje naszym kosztem. Natomiast w kraju wg badań 2 mln dzieci chodzi do szkoły głodne, 40% narodu żyje w biedzie, kolejne miliony to bezrobotni plus 9 mln emerytów dla których brakuje pieniędzy na świadczenia.

Portret użytkownika PB

Na początku musisz zrozumieć,

Na początku musisz zrozumieć, że Twój sposób postrzegania problemu został skierowany na model osobowy. To taki prosty socjotechniczny zabieg mający odebrać zdrowy rozsądek i przełączyć cię na postrzeganie zmysłami i uczuciami a nie rozumem. Tracisz w taki sposób walory umożliwiające ci analizowanie na rzecz porównań typu: mały, gruby, źle się prezentuje, bełkocze itp. Jeśli chcesz wiedzieć, na kogo powinieneś głosować musisz odrzucić twarze i nazwiska oraz sympatie i antypatie z nimi związane. Musisz ważyć opcje, analizować problemy i wystawiać oceny za poprawne reakcje przynoszące wymierne efekty lub ich brak.Jeśli tego nie zrobisz to trafisz na listę fanbojów danej osoby lub organizacji a Twój sposób postrzegania będzie zmącony przez przynależność. Wybory dowiodły, że ludzie kierują się upodobaniami i wpojonymi przez TV przekonaniami. Nie analizują sytuacji, lecz wierzą na słowo. Nie są podejrzliwi i pomimo, że złodziej stoi za drzwiami myślą, że to listonosz z dobrą nowiną.Ja nie głosuję za partią lub osobami. Głosuję za uczciwością, pomysłami, planami, realnymi szansami na poprawę. Umiem je ocenić i wiem, że obecna ekipa kieruje się wyłacznie polityką słowa. Mówią językiem korzyści do ciemnych mas a na boku robią co im się podoba. Gdyby było inaczej nie byłoby tego całego bagna.  

Portret użytkownika janusz

Nie jestem osobą która

Nie jestem osobą która kieruje się tylko obrazem danej rzeczy bez głebszego wniknięcja w jej sedno.Oczywiście to wniknięcie, jest na tyle możliwe na ile pozwala mi to moja wiedza,doświadczenie,nabyte przyzwyczajenia,od któych nikt chyba nie jest wolny,itp.Dlatego to jest mój świadomy wybor.Jeśli możesz mi wskazać opcję polityczna która nie kierje się metodami socjotechniki to bardzo proszę ,wskaż mi ją mi.Pozdrawam.

Portret użytkownika pirx

Na gruzach wywiesimy flagi i

Na gruzach wywiesimy flagi i dobrze byloby gdyby powiewala BIALO-CZERWONA ! Jestesmy najbogatszym Panstwem i narodem w Europie! a mozliwe ze na calym swiecie tzn. mozemy byc!Ale do tego potrzeba LUDu, kazdy kto nosi Polske w sercu to czuje i wie ze to wlasnie tutaj a nie gdzie indziej moze byc RAJ.I bedzie ale czy sie uda to zrobic, nie moge obiecac.Gdy juz wybije godzina nie zastanawiajcie sie.To jest NASZ KRAJ a nie bankierow oligarchow zdrajcow mordercow namiestnikow i zydokomunistow!Co do reform i gospodarki nie bojcie sie to juz jest ustalane - a zdrajcy niech juz trzesa portkami ,petaki rowniez bo dla nich nie ma w naszej ojczyznie miejsca - a moze byc ale tylko w kopalni! niech zobacza z bliska co oddali w obce rece! Uda sie musi!

Portret użytkownika 3plabc

JOHN [email protected] dobrze gada,

JOHN LOCKE@dobrze gada, wódki mu polać! ;) Ja od 2 lat trąbie na lewo i prawo, że UE się rozpadnie a euro szlak trafi. Każdy spostrzegawczy wie, że Usa i FED mają w tym swój interes...Co do popytu wewnętrznego to będzie spadał bo zarobki stoją w miejscu a ceny galopują w górę, więc nas kryzys nie ominie.... jakiś czas temu jeszcze emigracja i ich Euro popyt wewnętrzny napędzało, ale to się skończyło....co do diaspory arabskiej to admin znowu rasizmem zajeżdża.... w Polsce takowej prawie niema, a też będą zamieszki, oraz rabunki np. marketów i czekam na to z setkami tysięcy chłopaków w tym kraju, rodowitych polaków.... hehehehe kwestia pozycji społecznej, a nie pochodzenia etnicznego!! getta i slumsy na całym świecie są takie same podobnie jak prawa nimi rządzące!!! Z tymi ruskami to nie straszcie bo oni sami za chwilę mogą mieć poważne problemy z np.: narazie kumplem, Chinami... a jak się boicie Ruskich to może pora zacząć się bratać np. z naszymi słowiańskimi sąsiadami od bałtyku po bałkany.... w kupie siła jak to mówią...słowiańska alternatywa dla UE hehehehehe

Portret użytkownika swiatlo

I tak nic w polsce nic sie

I tak nic w polsce nic sie zmini gdyby miało by sie zmienić to już dawno było by lepiej oszukują zenie ma w polsce cryzysu rośnące podatki albo nip 0 polak mieszkający za polską a urząd chce poprawić statystyke. Zapominacie ze strefa euro dużo pomagłą dużo osób wyjechało po to aby zarobić a ze na swieta dużo osób wraca są i pieniądze za darmo zarobione dlatego pod koniec roku złótówka sie osłabia a pieniadze same przychodzą

Portret użytkownika ObywatelX

Siłą każdego państwa jest

Siłą każdego państwa jest sprawne państwo (dobra gospodarka) i silna nowoczesna armia, tylko z takimi państwami ktoś sie liczy. Polska od przewrotu zamiast budować siłe ciągle starała sie podczepić pod jakieś inne państwa. Tak naprawdę przez 20 lat politycy nic nie zrobili po za wyprzedaniem majątku narodowego spec służbom, dygnitarzom i tzw. kapitałowi zagranicznemu. Poprostu nas sprzedali. Dlaczego ciągle wmawiają nam politycy że jestwśmy nic nie znaczącym pyłkiem który może jedynie przetrwać przyklejony do buta jakiegoś mocarstwa? Odpowiedź jest prosta. Politycy w polsce nie reprezentują obywateli tylko swoich zagranicznych mocodawców i nie mówie tu o politycznych pionkach co robią na drutach na posiedzeniach w sejmie tylko sam wierzchołek tej tfu pseudoelity. wkońcu jak ktoś finansuje rewolucje to chce potem coś z tego mieć. Polska powinna się skupić nie na lizaniu tyłków innym krajom a na wewnętrznychsprawch czyli naprawieniu państwa a nie pchać się ratować zagraniczne banki.

Portret użytkownika NewWorldObserver

Polsce na szczęście NIC nie

Polsce na szczęście NIC nie grozi ! (jeszcze) Plany wprowadzenia Euro zostały wstrzymane z tego co słyszałem do conajmniej 2016 (?) - to rozsądne (zadziwiające jak na nasz rząd) posunięcie moim zdaniem - nadal mamy własną walute ! Nasz Złoty może jeszcze namącić na giełdach - warto poczekać :) Reszta bankrutów wróci do swoich dawnych pieniążków i powoli sie wygrzebiemy z kryzysu.Wszystko na to wskazuje,patrząc na sytuację na bliskim wschodzie ;)Pozdrawiam !!!

Portret użytkownika perunvit

Na wstępie euroentuzjastom

Na wstępie euroentuzjastom podpowiem - zminusujcie mnie na potęgę. Nie będzie słodkiego popierdywania, tylko gorzka prawda, która zmanipulowano społeczeństwo na miesiące przed głosowaniem za wejściem do eurokołchozu.Najsprawiedliwiej byłoby przeprowadzić referendum względem naszego członkostwa w chwili obecnej. Nie wierzę w to, że dysproporcje nie byłby widoczne! Owszem, wielu sobie byt polepszyło; emigranci (którym się udało) głosowało by za, tylko co z nami - przeciętnymi i fizycznie na miejscu obywatelami RP?Co mi po otwartych granicach, kiedy na emigracji w odbiorze i tak jesteś postrzegany jako człowiek CZWARTEJ kategorii (za miejscowymi, murzynami /rasizm!/, muzułmanami /nie godzi się!/, a na końcu POLAK). Euroentuzjaści, których można policzyć w PROMILACH zarabiają i żyją godnie... ale nie w Polsce, która jest Ojczyzną. Zaprzedano ją za obietnice, zaprzedano poniekąd naszą autonomię i suwerenność. Może nie tyle jeszcze fizycznie, co popieprzonymi dyrektywami, przepisami, artykułami, prawem i nakazem.Co Tobie - przeciętny obywatelu przyniosła eurostrefa? Otwarte granice? Paszport nie wystarczył? Dotacje? Może na aktywizację bezrobotnych, która nic praktycznie nie wniosła? Może fundusze na rozruch własnego biznesu, który ZEŻRE fiskus?Uświadom sobie - euroentuzjasto, że marchewki musisz szukać (teoretycznie) w dziale owoców. A to tylko jeden z wielu barwnych przykładów cyrku pod nazwą UE. Doczekałeś się nowej drogi w mieście z dotacji? Doczekałeś inwestycji? Z pozoru same korzyści... pozory bardzo kłamią! Za darmo to tylko w pysk, a czas rozliczeń jest bliski. Nienawidzę naszego rządu pod każdym niemal sztandarem. Jeśli mam się utożsamiać, to prędzej z JKM... utopia, radykalizm... tak, to też nie całkiem ta droga, ale przynajmniej nie zakopana siedem stóp pod ziemią! Trumna z biało czerwoną flagą jeszcze nie została opuszczona, ale dół jest już wykopany.Od nas zależy, co dalej z naszą Ojczyzną... i nie jestem nacjonalistą, prawicowcem, katocholikiem (oj daleko). Walczmy o Ziemię Piastów, naszą kulturę, zwyczaje! Kultywujmy tradycję, i zamiast ładować pieniądze w piękne gmachy rządowe i społeczne zadbajmy o spuściznę naszych przodków. Jest NA POTĘGĘ skansenów i muzeów, które z dotacji mają tyle, co przeciętny obywatel - czyli słowem - gówno.Zatracając swoją tożsamość i omamieni euro tracimy cząstkę siebie... Owszem, zysk czy wygrana wymaga ofiar, ale w zamian NIE DOSTAJEMY tak naprawdę nic, a z czasem będziemy tracić coraz więcej. 

"To be... "

Portret użytkownika JOHN LOCKE

Pytasz "tylko co z nami -

Pytasz "tylko co z nami - przeciętnymi i fizycznie na miejscu obywatelami RP?"- 60 % eksportu z Pl idzie do UE co daje miejsca pracy w fabrykach- Polacy pracujący w UE wysyłają kupe kasy co miesiąc do PL, kupuja domy ,mieszkania itp co napedza gospodarkę daje miejsca pracy .- Dotacje na otwarcie i rozwój firmy dla bezrobotnych. Kupe moich znajomych dostało nawet 40 tyś.- Ja byłem i pracowałem w UE. Zarobiłem swoje i wróciłem do PL. Otworzyłem firmę i daje zatrudnienie i płace podatki w PL. Bez wyjazdu nie dałbym rady.40 % moich klientów pracuje poza granicami PL ale wydają Euro w PL.  Także też napędzają gospodarkę i płacą podatki i Vaty z których płacą emeryturę twoim rodzicom, dziadkom itd- Wszelkie dotacje na rozwój PL ( drogi , lotniska, porty itp )- Itd Itd.......... Długo wymieniać. Jeszcze zatęsknisz za EU i Euro jak się rozpadnie i zamkną twoją firmę a ty stracisz środki do życia.  

 

Portret użytkownika edmar

Nie nie i nie! "60 % eksportu

Nie nie i nie!"60 % eksportu z Pl idzie do UE" - nie idzie do Uni"Polacy pracujący w UE" - nie pracują w UE"Ja byłem i pracowałem w UE" - nie pracowałeś w UE"40 % moich klientów pracuje poza granicami PL" - Tak i jeszcze raz tak to jest poprawne!I bez Uni byś mógł pracować gdzie indziej, i bez Uni można eksportować towary.Traktat otwartych granic nie ma nic wpólnego z Unią, to odrębna umowa międzynarodowa!Jak można się tak skałabacić (przepraszam - zdenerwowałem się).Sam udowodniłeś że gdyby nie Euro nie byłoby krachu na taką skalę, i eksport z PL mógłby zostać ograniczony tylko do jakiś państw u których by wystąpiły kłopoty.No ale trudno - rence opadają jak czyta się takie posty.I tak człowieku posłuchaj - taki twór jak Unia Europejska NIE ISTNIEJE!!! Unia Europejska nie posiada podmiotowości prawnej ! To tylko stowarzyszenie idiotów, napisali różne traktaty międzynarodowe i tyle! Dla tego ten tam Rompuj czy jak mu tam ma tak mało do gadania. Walka się toczy o to aby powstało super państwo o nazwie Unia Europejska i dopiero wówczas będzie podmiotem prawnym w świetle prawa międzynarodowego.Pozdrawiam! 

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika edmar

"Jeszcze zatęsknisz za EU i

"Jeszcze zatęsknisz za EU i Euro jak się rozpadnie i zamkną twoją firmę a ty stracisz środki do życia."No właśnie i tu pies pogrzebany, ONI, ONI, ONI. Oni to oni tam to.I Oni zamykają, otwierają, a ludzie mają być wdzięczni i kochać naszych umiłowanych przywódców że pozwolą prowadzić działalność gospodarczą i sprzedawać cokolwiek komukolwiek na świecie.Pozdrawiam!

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika JOHN LOCKE

Nie trzeba ich kochać. Ja ich

Nie trzeba ich kochać.Ja ich nie cierpię ale robie swoje i nie użalam się nad losem. Taki jest świat i nie zmienisz go zza klawiatury.A jak ci żle że Oni zamykają, otwierają to wyjedź do Afryki ,Indiitam nic nie otwierają ,zamykaja itd..... Tam tylko walczą o przetrwaniekolejnego dnia.Ludzie nie mamy tak źle. Są kraje że ludzie umieraja na ulicach..............  

 

Portret użytkownika edmar

Ja też nie specjalnie

Ja też nie specjalnie cierpię, też robię swoje. Ale nie oto chodzi żeby ropatrywać nasze stany. Ja się użalam i chcę aby jak najwięcej ludzi się użalało ale mądrze.Istniejemy po to aby doskonalić się, wymieniać poglądy aby inni przy nas też na tym skorzystali. I jeżeli coś piszę to nie po to aby komuś dosolić czy samemu się wypłakać tylko po to aby zrozumienie naszego świata podwyższać.Nie akceptuje stwierdzenia "bo taki świat jest". Nie akceptuje stwierdzenia "nie jest tak żle u nas". Nie czuję się dobrze za klawiaturą na którą mnie stać podczas gdy inne narody głodują i jeżeli to poczuje więcej ludzi wówczas jest szansa że coś się zmieni. Każdy powinien wierzyć że może dołożyć coś od siebie aby poprawić to co jest, jeżeli tego nie robi nie jest człowiekiem.Pozdrawiam Kolegę!

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem