Średniej wielkości CME dociera do Ziemi

Kategorie: 

Ziemskie pole magnetyczne zostało uderzone przez chmurę plazmy, jaka powstała w wyniku koronalnego wyrzutu masy, jaki miał miejsce między 27 i 28 października.

 

Ten wolno poruszający się CME dotarł do ziemskiego pola magnetycznego wczoraj około 15:30 czasu uniwersalnego. Wpływ nie jest duży i jeśli w jego wyniku wystąpi jakikolwiek efekt to raczej tylko w wysokich szerokościach geograficznych.

 

Aktywny region 1598 nie dostarcza zbyt wielu emocji astrofizykom. Wcześniej dochodziło tam nawet do rozbłysków klasy X a ostatnio najwyżej B6. Jego zachowanie potwierdza ogólny fakt, że Słońce zachowuje się spokojnie, zdecydowanie za spokojnie jak na moment cyklu.

 

Huragan Sandy w USA spowodował tak wiele problemów z siecią energetyczną, że nie działały monitory słoneczne. Po prostu wszystkie strony internetowe NASA umilkły. Nie oznacza to jednak, że utraciliśmy zdolność postrzegania zjawisk słonecznych. Na szczęście do solarnych obserwatoriów w kosmosie mają tez dostęp inne laboratoria badawcze i dzięki temu mogliśmy zobaczyć ciekawą erupcję, jaka miała miejsce na Słońcu 30 października. Nie wiadomo czy zjawisko to może wywrzeć wpływ na Ziemię

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika szaman

Jeżeli mamy do czynienia z

Jeżeli mamy do czynienia z kolejnym minimum słonecznym typu Daltona, trzeba pamietać, że takie minimum dotyczy nie jednego, ale kilku cykli słonecznych, tzn. trwa kilkadziesiąt lat. Efekt w postaci spadku globalnej temperatury nie jest widoczny od razu,  chociaż my go na pewno odczujemy.
Systematyczny przyrost pokrywy lodowej na Antarktydzie powinien dać do myślenia. Lodowce zareagują po kilkunastu latach, tak , jak było podczas minimum Daltona. 

Portret użytkownika szaman

Warto zapoznać się też z tym

Warto zapoznać się też z tym raportem z 2007 roku.
http://www.swpc.noaa.gov/SolarCycle/SC24/PressRelease.html
Rapor NOAA jest dedykowany do zwiększenia bezpieczeństwa gospodarczego i bezpieczeństwa narodowego poprzez przewidywanie i badań pogody i związane z klimatem imprezy i świadczenia usług informatycznych dla transportu, oraz poprzez zapewnienie środowiska gospodarowania naszego narodu zasobami przybrzeżnymi i morskimi.
To translator, nie znam angielskiego, ale chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.

Portret użytkownika szaman

Dodam , że teraz temperatura

Dodam , że teraz temperatura prawie w całych Stanach spadła do 40  st. Farenheita, czyli ok.4,5 st. C. Ludzie pozbawieni prądu teraz marzną. Chyba to poczatek zimy ?

Głosuj za
1
Portret użytkownika MonaLisa von Rembrand

Hej, Dodomu,

Hej, Dodomu, witam!
Oczywiście, ze tez mamy takie nieraz uczucie, nie jesteś odosobniony. Dobrze, że piszesz. A że zaraz opozycja odezwie się - nie przejmuj się, to tutaj normalka.
Chcesz więcej wiedzieć, co myślą i czują inni, podobni do ciebie, to wróć do artykułów o tematyce działalności słonecznej w tym roku, jest tego sporo - wielu internautów piszę o samopoczuciu, o wrażeniach, o obawach i przeczuciach. Naprawdę warto poczytać. Wiele osób ma niesamowite zdolności spostrzegawcze! Trzymaj się, i witamy w klubie!
--------------------------------------------------
P.S. Bardzo proszę internautów, jak zwykle, podzielić się stanem samopoczucia, chodzi mi o wczoraj i dziś. Jak można - proszę podać grupę wiekową (nie musi to być data urodzin czy "30 lat") - wystarczy napisać: jestem osobą młoda, w średnim wieku, starszą. Potrzebuje tych danych. Dziękuję z góry wszystkim, kto podzieli się wrażeniem. Jesteście kochani!
Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim jutro słonecznego dnia i dobrego humoru!

Portret użytkownika MonaLisa

Mam pytanie do

Mam pytanie do zarejestrowanych: też macie tak czasem, że przez kilka dni nie trzeba prosić o zmianę hasła, i wpis idzie od razu, bez kolejki do admina.
A czasem, jak dziś - bez rejestracji ponownej - musiałam wypełniać pozycję: hasło, e-mail, litery i cyfry dla nie-bota, i wypowiedź wklejono bez obrazka i ze starym pseudonimem? Dziwnie.
Jak korzystam z laptopa - to nie muszę za każdym razem prosić o zmianę hasła. A stacjonarny komp - działałby inaczej?

Portret użytkownika szaman

Zobaczcie jak NASA

Zobaczcie jak NASA "przepowiada " aktywność.  przepraszam  za tłumaczenie, ale chyba jest dość jasne.
 

Przedstawione przez NOAA Weather Prediction Center Kosmicznej (SWPC)

08 maja 2009 - Solar Cycle 24 Aktualizacja Info Solar Cycle 24 Zespół Prognozowania podjął decyzję konsensualną o przewidywaniu kolejnego cyklu słonecznego (cykl 24). Panel zdecydował, że następny cykl słoneczny będzie poniżej średniej intensywności, z maksymalną liczbą plam słonecznych 90 .
( tymczasem jest 76-mój dopisek).
 Przewiduje się, że maximum nastąpi w maju 2013 roku. Uwaga, ta opinia jest konsensusem, nie jest jednomyślną decyzją. 

 
 
Kolorado w maju 2008, Solar Cycle 24 Zespół Prognozowania wydał aktualizację do przewidywania kolejnego cyklu słonecznego. Nie przyjęto jeszcze żadnych zmian w przewidywaniu  z kwietniu 2007 . Panel słoneczny oczekuje,że minimum nastąpi w marcu 2008. Centrala oczekuje , że cykl słoneczny osiągnie szczytową liczbę plam słonecznych  140 w październiku, 2011 lub szczyt 90 sierpnia, 2012.
Widać, ile w tym jest zgadywania.Najpierw liczba Wolfa miiała być 140, później już tylko 90, a teraz mówi się o maksymalnej 75. Ja też twierdzę, że wyższej aktywności nie będzie i mogę się z każdym założyć. Zawsze gdy przed cyklem Słońce jest wyjątkowo spokojne, jak przed tym cyklem, to maximum jest słabsze. I to jest najsłabsze, co już przyznaje NASA co najmnniej od ponad 100 lat. Podaję ofijalny link:
http://www.swpc.noaa.gov/SolarCycle/SC24/index.html

Portret użytkownika MonaLisa

Żaden "czeski" błąd, tylko:

Żaden "czeski" błąd, tylko: błąd Szamana. Nieodwracalny w skutkach.
Miłego dnia. I dzięki za info co do działalności sejsmicznej. Wiesz, nie lubię wulkany, boję się ich. Ale czytając twoje info, zauważam, że coś dzieje w skorupie ziemskiej niepokojącego dla nas.
Może, Słoneczko budzi wszystkich: i nas, i Ziemie, i inne planety, kto wie...
 

Portret użytkownika drzazga

A moze zamiast nazywac to

A moze zamiast nazywac to najsłabszym "zakładanym teoretycznie maksimum zgodnie z wiedzą i badaniami nad cyklami słonecznymi", nazwać to poprostu spadek aktywnosci który wystąpił w sposób wyjatkowy (wyjatek od zakładanych regół). Równie dobrze moze to być jeszcze większy cykl, świadczacy że któreś z teoretycznych masksimów jest na tyle psokojny że albo rok później nastapi skumulowanie i owe rzeczywiste maksimum albo zgodnie z cyklami mozę za 4 lata, tak czy siak czy bedzie w 2013 spóźnione maksimum czy nie, to spadek ogólny aktywnosci słonecznej już teraz wpływa na zmiane znaczną pogody na planetach układu, więc czy obecna sytuacja bedzie sie przedłuzać czy nadejdzie oczekiwane maksimum jedno i drugie nie wrózy dla Ziemi niczego pozytywnego.

Głosuj za
3
Portret użytkownika szaman

Nie ma żadnych podstaw, aby

Nie ma żadnych podstaw, aby zakładać, że taka aktywność jest wyjątkowa. Tendencję spadkową widać od 1990 roku. Po drugie takie minima są cykliczne co ok.100 lat, oczywiście nie zawsze aż takie, jak minimum Maundera, którego NASA najbardziej się obawia. Ale i takie jest niewykluczone. Jeśli w naszym układzie coś jest stałe , to cykle słoneczne, bo Słońce ma przed sobą  jeszcze 4 miliardy lat życia. Podstawowy cykl trwa 11 lat i tyle. Może być słabszy, w sensie liczby plam, ale się nie spóźnia.

Portret użytkownika szaman

W prognozie z 2008 roku mówi

W prognozie z 2008 roku mówi się, że szczyt powinien nastąpić w październiu 2011 roku. I w listopadzie 2011 roku mieliśmy najwyższą aktywność z liczbą Wolfa 125 za listopad,  to dowód, że szczyt się nie spóźnia. 
Uwaga, należy odróżnić liczbę Wolfa za miesiąc, od średniej liczby Wolfa cyklu. 

Portret użytkownika tropheus

masz racje Anakin23 :) mimo

masz racje Anakin23 Smile mimo ze ma wiedza na temat cme itp zjawisk zwiazanych z sloncem jest slabiutka Smile to mimo wszystko moge zauwarzyc ze pomimo slabych rozblyskow to mimo wszystko skutek jest wiekszy niz mozna by sie spodziewac , tak jakby doszedl nowy czynnik ktory to zmienil ,ale jaki ? kwestia domyslow ,ale trop w/g mnie prowadzi do ziemskiego pola ochronnego ,z kazdym dniem jakby coraz slabsze i juz nie odpiera tak jak powinno atakow z strony slonca .
pozdrawiam Smile
ps. Jesli masz jakaś teorie lub cos Ci sie tlucze po glowie Smile moze moglbys sie podzielic Swymi wnioskami ? .

Portret użytkownika Anakin23

Teorie teoriami :) ja sam nie

Teorie teoriami Smile ja sam nie wiem ale zauważyłem że od marca coś jest nie tak plamy jakie powstają na wschodzie słońca tam "ładują" strasznie jak zbliża się naprzeciw nas nagle "cichną" i tak jest za każdym razem, ale i tak mimo tego mamy burze geomagnetyczne za Ziemi rzędu G3 z rozbłysku typu B9.9 co jest niemożliwym więc albo robią nas w ciula i nie podają prawdziwych danych albo ja już sam nie wiem 

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika Wojox

Te średniaczki są wg. mnie o

Te średniaczki są wg. mnie o wiele grośniejsze od tych X-sów. Jak są rozbłyski moje dwa pieski dziwnie się zachowują. Kręcą sięi są niespokojne. Ja się denerwuję że chcą siusiu co chwile.
Jeżeli się nie mylę to rozbłyski są wywoływane po części tu na Ziemi. Jeżeli Ziemia wykaże duży ujemny potenciał elektryczny, to sama niejako wymusi porcyjkę ze Słoneczka. Może chemtrialsy coś jednak robią niedobrego z ziemską jonosferą. To tylko moje dywagace ale intuicja mnie rzadko myli...
 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika tomeck

nie wydaje  mi się .temat jak

nie wydaje  mi się .temat jak najbardziej na miejscu i czasie.admin ma prawo do jakiegokolwiek artu na jakikolwiek temat.raz to ,że to admin.a dwa to ,że jest on takim samym userem jak Ty czy ja.wiesz ,społeczność.
zdajesz chyba sobie sprawę z  tego ,że wszyscy tu jesteśmy równi wobec przekonania i idei jakie nam toważyszą.wszyscy  jesteśmy tu w jednym celu.poszukujemy wiedzy!pragniemy dzielić się wiedzą.
osobiście interesuje mnie słonko i kosmos(ooooo art dla mnie) .
resztę zostawię bez komentarza.
pzdr.
 
 
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem