Średniej wielkości CME dociera do Ziemi

Kategorie: 

Ziemskie pole magnetyczne zostało uderzone przez chmurę plazmy, jaka powstała w wyniku koronalnego wyrzutu masy, jaki miał miejsce między 27 i 28 października.

 

Ten wolno poruszający się CME dotarł do ziemskiego pola magnetycznego wczoraj około 15:30 czasu uniwersalnego. Wpływ nie jest duży i jeśli w jego wyniku wystąpi jakikolwiek efekt to raczej tylko w wysokich szerokościach geograficznych.

 

Aktywny region 1598 nie dostarcza zbyt wielu emocji astrofizykom. Wcześniej dochodziło tam nawet do rozbłysków klasy X a ostatnio najwyżej B6. Jego zachowanie potwierdza ogólny fakt, że Słońce zachowuje się spokojnie, zdecydowanie za spokojnie jak na moment cyklu.

 

Huragan Sandy w USA spowodował tak wiele problemów z siecią energetyczną, że nie działały monitory słoneczne. Po prostu wszystkie strony internetowe NASA umilkły. Nie oznacza to jednak, że utraciliśmy zdolność postrzegania zjawisk słonecznych. Na szczęście do solarnych obserwatoriów w kosmosie mają tez dostęp inne laboratoria badawcze i dzięki temu mogliśmy zobaczyć ciekawą erupcję, jaka miała miejsce na Słońcu 30 października. Nie wiadomo czy zjawisko to może wywrzeć wpływ na Ziemię

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika szaman

Jeżeli mamy do czynienia z

Jeżeli mamy do czynienia z kolejnym minimum słonecznym typu Daltona, trzeba pamietać, że takie minimum dotyczy nie jednego, ale kilku cykli słonecznych, tzn. trwa kilkadziesiąt lat. Efekt w postaci spadku globalnej temperatury nie jest widoczny od razu,  chociaż my go na pewno odczujemy.
Systematyczny przyrost pokrywy lodowej na Antarktydzie powinien dać do myślenia. Lodowce zareagują po kilkunastu latach, tak , jak było podczas minimum Daltona. 

Portret użytkownika szaman

Warto zapoznać się też z tym

Warto zapoznać się też z tym raportem z 2007 roku.
http://www.swpc.noaa.gov/SolarCycle/SC24/PressRelease.html
Rapor NOAA jest dedykowany do zwiększenia bezpieczeństwa gospodarczego i bezpieczeństwa narodowego poprzez przewidywanie i badań pogody i związane z klimatem imprezy i świadczenia usług informatycznych dla transportu, oraz poprzez zapewnienie środowiska gospodarowania naszego narodu zasobami przybrzeżnymi i morskimi.
To translator, nie znam angielskiego, ale chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.

Portret użytkownika MonaLisa von Rembrand

Hej, Dodomu,

Hej, Dodomu, witam!
Oczywiście, ze tez mamy takie nieraz uczucie, nie jesteś odosobniony. Dobrze, że piszesz. A że zaraz opozycja odezwie się - nie przejmuj się, to tutaj normalka.
Chcesz więcej wiedzieć, co myślą i czują inni, podobni do ciebie, to wróć do artykułów o tematyce działalności słonecznej w tym roku, jest tego sporo - wielu internautów piszę o samopoczuciu, o wrażeniach, o obawach i przeczuciach. Naprawdę warto poczytać. Wiele osób ma niesamowite zdolności spostrzegawcze! Trzymaj się, i witamy w klubie!
--------------------------------------------------
P.S. Bardzo proszę internautów, jak zwykle, podzielić się stanem samopoczucia, chodzi mi o wczoraj i dziś. Jak można - proszę podać grupę wiekową (nie musi to być data urodzin czy "30 lat") - wystarczy napisać: jestem osobą młoda, w średnim wieku, starszą. Potrzebuje tych danych. Dziękuję z góry wszystkim, kto podzieli się wrażeniem. Jesteście kochani!
Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim jutro słonecznego dnia i dobrego humoru!

Portret użytkownika MonaLisa

Mam pytanie do

Mam pytanie do zarejestrowanych: też macie tak czasem, że przez kilka dni nie trzeba prosić o zmianę hasła, i wpis idzie od razu, bez kolejki do admina.
A czasem, jak dziś - bez rejestracji ponownej - musiałam wypełniać pozycję: hasło, e-mail, litery i cyfry dla nie-bota, i wypowiedź wklejono bez obrazka i ze starym pseudonimem? Dziwnie.
Jak korzystam z laptopa - to nie muszę za każdym razem prosić o zmianę hasła. A stacjonarny komp - działałby inaczej?

Portret użytkownika szaman

Zobaczcie jak NASA

Zobaczcie jak NASA "przepowiada " aktywność.  przepraszam  za tłumaczenie, ale chyba jest dość jasne.
 

Przedstawione przez NOAA Weather Prediction Center Kosmicznej (SWPC)

08 maja 2009 - Solar Cycle 24 Aktualizacja Info Solar Cycle 24 Zespół Prognozowania podjął decyzję konsensualną o przewidywaniu kolejnego cyklu słonecznego (cykl 24). Panel zdecydował, że następny cykl słoneczny będzie poniżej średniej intensywności, z maksymalną liczbą plam słonecznych 90 .
( tymczasem jest 76-mój dopisek).
 Przewiduje się, że maximum nastąpi w maju 2013 roku. Uwaga, ta opinia jest konsensusem, nie jest jednomyślną decyzją. 

 
 
Kolorado w maju 2008, Solar Cycle 24 Zespół Prognozowania wydał aktualizację do przewidywania kolejnego cyklu słonecznego. Nie przyjęto jeszcze żadnych zmian w przewidywaniu  z kwietniu 2007 . Panel słoneczny oczekuje,że minimum nastąpi w marcu 2008. Centrala oczekuje , że cykl słoneczny osiągnie szczytową liczbę plam słonecznych  140 w październiku, 2011 lub szczyt 90 sierpnia, 2012.
Widać, ile w tym jest zgadywania.Najpierw liczba Wolfa miiała być 140, później już tylko 90, a teraz mówi się o maksymalnej 75. Ja też twierdzę, że wyższej aktywności nie będzie i mogę się z każdym założyć. Zawsze gdy przed cyklem Słońce jest wyjątkowo spokojne, jak przed tym cyklem, to maximum jest słabsze. I to jest najsłabsze, co już przyznaje NASA co najmnniej od ponad 100 lat. Podaję ofijalny link:
http://www.swpc.noaa.gov/SolarCycle/SC24/index.html

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem