W okresie aktywności słonecznej często zdarzają się kłopoty zdrowotne

Kategorie: 

Koronalny wyrzut masy z 16 listopada widziany przez SOHO - Źródło: NASA

Zmiany w zachowaniu Słońca są w stanie wpływać na zdrowie człowieka, a zwłaszcza jego układ krążenia. Takie informacje zostały potwierdzone publicznie przez jednego z kardiologów z Armenii, Tigrana Poghosyana.

 

Do podobnych wniosków doszli też Rosjanie podczas eksperymentu MARS 500 gdzie kilku ochotników badano regularnie i można było znaleźć korelację między aktywnością słoneczną a wynikami. W tym przypadku szczególnie warte uwagi jest stwierdzenie, że w istotny sposób zmienia się prędkość przepływu krwi. Zaobserwowano to zwłaszcza w naczyniach włosowatych, ponieważ uczestnicy eksperymentu mieli badanie dłonie za pomocą specjalnego urządzenia.

 

Według Tigrana Poghosyana, w okresie aktywności słonecznej i aktywności geomagnetycznej ludzie częściej zapadają na choroby serca. Lekarz powiedział, że okres ten może być trudny dla niektórych i często trzeba stosować jakąś medycynę prewencyjną, bo stan zdrowia osób wrażliwych na aktywność słoneczną może się szybko pogarszać

 

Pogosyan powiedział również, że aktywność słoneczna wpływa niemal na każdego.  Może być wyrażona w różny sposób, na przykład w formie depresji, niechęci do otoczenia czy potrzeby snu.  Doświadczenie pokazuje, że w tym czasie wzrasta też liczba nagłych zgonów.

 

Lekarz zauważył również interesujący fakt, że osoby urodzone w okresie minimum aktywności słonecznej, są bardziej wrażliwe na te zmiany.  Są to ludzie, którzy urodzili się w latach 1953, 1963, 1964, 1965, 1974, 1975, 1985, 1986, 1995, 1996, 2001 i 2002.  W opinii lekarza istnieje także czynnik genetyczny. Według niego Ormianie są najbardziej wrażliwi na rozbłyski słoneczne. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika szaman

Jak promieniowanie kosmiczne

Jak promieniowanie kosmiczne wpływa na ochłodzenie.

Pole magnetyczne Słońca chroni planety układu słonecznego przed promieniowaniem pochodzącym z kosmosu.
Odchyla ono znaczną część promieniowania dochodzącego spoza układu słonecznego, tzw. promieniowania galaktycznego. Promieniowanie galaktyczne to zasadniczo strumień protonów, cząstek alfa (jądro atomu helu) oraz elektronów. 
Ta część promieniowania galaktycznego, która przenika przez magnetosferę Słońca, a następnie Ziemi, jonizuje powietrze i powoduje powstawanie jąder kondensacji w atmosferze, na których skrapla się para wodna, dając początek chmurom. Chmury odbijając światło słoneczne powodują ochłodzenie się planety. Od grubości i czasu trwania zachmurzenia, w znacznej mierze zależy klimat.

Obecnie następuje znaczne obniżenie aktywności Słońca które wchodzi w stan „hibernacji”. Heliosfera osłabła od roku 2000 o 25% i obecnie jest na najniższym poziomie od 50 lat.
Równocześnie słabnie magnetosfera Ziemi, która coraz słabiej chroni nas przed coraz silniejszym promieniowaniem.
Nakładanie się tych zjawisk spowodowało koniec trwającego 20 lat ocieplenia.

Portret użytkownika Mariusz

Apropo artykulu z Chorzowa

Apropo artykulu z Chorzowa oraz krotkim filmem przedstawiajacy hute i ten dzwiek.Mnie to przypomina ryk KINK KONGA.A 17-TEGO pojechalem na rower do lasu Ruda Slaska kochlowice, caly dzien bolal mnie brzuch w barze musialem kupic piwo,po pol godziny przestal bolec.

Portret użytkownika szaman

To nie wybuchy na Słońcu ,

To nie wybuchy na Słońcu , ale ich brak będzie powodował duże kłopoty zdrowotne. Przy niskiej aktywności Słońca dotrze do Ziemi więcej promieniowania z poza układu słonecznego, które jest bardziej przenikliwe i groźniejsze dla zdrowia. Przy okazji takie promieniowanie przyczynia się do ochłodzenia, gdyż inicjuje powstawanie pewnego rodzaju chmur blokujących dostęp energii słonecznej do Ziemi.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bardzo mnie interesuje, czy

Bardzo mnie interesuje, czy te objawy złego samopoczucia są związane z konkretnym regionem Polski. Podejrzewam bowiem, że pojawiają się w okolicach Górnego Śląska, a szczególnie Chorzowa...
 Parę dni temu słyszano tam tzw, " dziwne dźwięki"..
 Te dżwięki sa charakterystczne podczas generowania selektywnego promieniowania mikrofalowego danego obszaru jonosfery HAARP-em, lub OKIEM MOSKWY...
Proszę o tę informację - pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zjawiska na Śłońcu to zasłona

Zjawiska na Śłońcu to zasłona dymna dla przeprowadzanych militarnych harcówek z bronia energetyczną i chemitralami...
 Zawsze wtedy, gdy zbliża się takie zjawisko słoneczne, wyolbrzymia się medialnie jego potencjalne skutki i BACH!!... Z HAARPA. lub LU!!! na durne goje CHEMITRALAMI...
Nawet nie macie pojęcia jak się śmieją z Was...i coraz śmielej z tupetem robią co chcą...

Strony

Skomentuj