Ukraińcy zadrwili z Polski gloryfikując morderców Polaków w dzień wizyty prezydenta Komorowskiego

Kategorie: 

Źródło: twitter

Pełniący funkcję prezydenta RP Bronisław Komorowski udał się wczoraj na Ukrainę gdzie w tamtejszym parlamencie wygłosił płomienne przemówienie pełne kontrowersyjnych uwag na temat bohaterów walczących o wolność Ukrainy. Tak się składa, że owi bohaterowie to przeważnie masowi mordercy Polaków i chyba aby to zamanifestować upamiętniono ich tego samego dnia.

 

Przez niektóre polskie media przetacza się dzisiaj fala oburzenia, ponieważ Bronisław Komorowski opowiadał w ukraińskim parlamencie swoje zwyczajowe banały o bohaterach walczących o wolność, a potem słuchający go parlamentarzyści przyjęli ustawę, która uznaje bandytów z OUN-UPA bohaterami. W najlepszym wypadku jest to niezręczność, a w najgorszym mamy do czynienia z obrzydliwą prowokacją.

 

Polskie media głównego nurtu usłużnie przemilczały ten bolesny dysonans. Szeroko komentuje się to za to w Rosji i na wschodniej Ukrainie. Zdaniem samozwańczego premiera Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksandra Zacharczenko, ustawa gloryfikująca faszystów z OUN-UPA to jeden z czynników, który doprowadzi d pełnego rozpadu Ukrainy jako jednolitego kraju.

Doprawdy nie sposób zrozumieć na czym polega obecnie tak zwana polska racja stanu. Po kilku latach rusofilstwa, powszechnego na przykład w kwestii wyjaśniania Smoleńska, ktoś przekręcił wajchę w kierunku patologicznej rusofobii przy jednoczesnej próbie wmówienia ludziom miłości do neofaszystów ukraińskich, którzy w polskich mediach przedstawiani są jako bohaterzy pozytywni.

"Tylko synowie wielkich narodów, tacy jak Ukraińcy, potrafią tak walczyć i pięknie mówić o własnej ofierze" - powiedział podczas przemówienia 9 kwietnia, prezydent Bronisław Komorowski

Czy prezydent rzekomo historyk, rzeczywiście nie ma pojęcia co plecie czy też jest to przemyślana strategia. Wydaje się, że pierwsze oznaki tej miłości do banderowskiej Ukrainy miały miejsce jeszcze w 2013 roku. To wtedy polski sejm odmówił zgody na wprowadzenie do okolicznościowej rezolucji z okazji 70 rocznicy Rzezi Wołyńskiej frazy, że doszło tam do ludobójstwa.

 

Polskojęzyczni politycy prawdopodobnie już wiedzieli co się szykuje na Ukrainie, a takie deklaracje mogłyby być potem odebrana jako niekonsekwencja. Doprowadziło to jednak do sytuacji, w której we Lwowie panoszą się banderowcy, przeprowadzający faszystowskie marsze z pochodniami, a jedynym europejskim przywódcą, przypominającym publicznie, że Lwów to polskie miasto, jest Władimir Putin.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika wymiatacz

Pierniczycie bzdury na

Pierniczycie bzdury na Ukraińców. Oni to nowe pokolenie i tak jak my w latach 80-90 chcą wyrwać się z jażma sowieckiego wpływu. Czy my kiedy obalaliśmy komunę chcąc dołączyć do zachodu też byliśmy bandą jak teraz nazywacie Ukraińców. Weźcie się wszyscy p....e w te głupie łby.

Portret użytkownika rent5555

Nowe pokolenie tak jak naród

Nowe pokolenie tak jak naród przebrany z pod ciemnej gwiazdy dawida . Banderowcy=NKWD=UB=PO=PIS=Usrael=Mordercy.
Upadlina nie ma ani histori ani bohaterów dlatego nie istnieje tak jak aktualny izrael który w 43 został zasiedlony przez żydów z upadliny

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika Mojeimię44

To świadczy o głupocie

To świadczy o głupocie Komorowskiego i jego popleczników. Wspierają Ukraińskich nacjonalistów to dostają prezent niespodziankę. A co jeśli teraz powiedzą NIE? Tzn. Już więcej Ukrainie pomagać nie będziemy. Aż nie sposób sobie tego wyobrazić. Szybko przerodziłoby się to w konflikt Polsko- Ukraiński. Jak ich teraz zostawić samych jak im się UE obiecało?! Porażka totalna naszej dypolomacji i Komory gazowej

Portret użytkownika krzysiek w

Rosjanie przed konfliktem na

Rosjanie przed konfliktem na ukrainie kupowali od nas wszystko,
mieliśmy z nimi dobre relacje ale i gospodarka lepiej stała wtedy.
Prędzej byśmy się w normalny sposób dogadali z Rosjanami niż z tymi,
A Komorowski to niewiem co ma w głowie, że idzie przeciwko Ruskowi to może nam sprawić głód i konflikt.
Powinien iśc po rozum do głowy i jakoś ich udobruchać, jestem ze wsi i ile tylko urosło owoców i warzyw t do nich poszło i to za dobre pieniądze.
 
 

Portret użytkownika achiles

Właśnie podali na [email protected]$, że

Właśnie podali na [email protected]$, że Bronek dosłownie wypadł z torów, jadąc jakimś zabytkowym tramwajem, tory się ponoć rozjechały. Nikomu się nic nie stało, ale ciekawe czy właściwie odczytał ostrzeżenie od ofiar BESTIALSKO POMORDOWANYCH, NA WOŁYNIU, PRZEZ BANDEROWSKIE ŚCIERWA, z którymi w PIĄTEK SIĘ JEDNAŁ I PRZED ICH POTOMKAMI się KAJAŁ, w parlamencie przez NICH SIŁĄ OPANOWANYM, PO ZAMACHU STANU?!

Portret użytkownika Infor

komentarz znaleziony w

komentarz znaleziony w sieci:

"Coś na rzeczy jest! Takiego afiszu nigdy wcześniej nie widziałem! Dziś pod kościołem był wielki afisz aby oddawać krew… ciekawe dla kogo ona będzie: Czy dla naszych którzy pojadą na Ukrainę jako mięso armatnie, czy też dla ukraińskich żołnierzy walczących na Ukrainie."

Portret użytkownika achiles

Internauci protestują

Internauci protestują przeciwko przejazdowi "Nocnych wilków"

In­ter­nau­ci sprze­ci­wia­ją się prze­jaz­do­wi przez Pol­skę - "Noc­nych wil­ków" - roz­yj­skie­go gangu mo­to­cy­kli­stów, sym­pa­ty­zu­ją­ce­go z pre­zy­den­tem Wła­di­mi­rem Pu­ti­nem. Na Fa­ce­bo­oku na­zy­wa­ją ich "ban­dy­ta­mi", któ­rzy "mor­du­ją i ra­bu­ją". Alek­san­der Za­łdo­sta­now, lider ro­syj­skie­go klubu mo­to­cy­kli­stów od­po­wia­da na mocne za­rzu­ty i od­gra­ża się Po­la­kom.
"Jest akcja - będzi reakcja"
Na dzia­ła­nia pol­skich mo­to­cy­kli­stów za­re­ago­wał Alek­san­der Za­łdo­sta­now. Za­po­wie­dział, że klub nie zmie­ni trasy rajdu "Zwy­cię­stwo. Mo­skwa - Ber­lin". W wy­po­wie­dzi dla "Radia Pol­sza" (ro­syj­sko­ję­zycz­ny por­tal Pol­skie­go Radia), cy­to­wa­nej przez "Fakt" pod­kre­ślił, że jeśli Po­la­cy zde­cy­du­ją się na ja­ką­kol­wiek pro­wo­ka­cję na tra­sie rajdu, będą mu­sie­li li­czyć się z ro­syj­ską re­ak­cją. – Niech nam nie prze­szka­dza­ją – sko­men­to­wał lider ro­syj­skich mo­to­cy­kli­stów.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/internauci-protestuja-przeciwko-przejazdowi-nocnych-wilkow/rsmv3s
Moja ocena tego, jest taka, że to jest zasranym obowiązkiem NASZEGO PAŃSTWA i OBYWATELI, zapewnienie bezpiecznego i bezkolizyjnego przejazdu tych ROSYJSKICH OBYWATELI i nie dopuszczenie nawet, do najmniejszych jakichkolwiek z tym związanych ekscesów. Dostali wizy, dostali na to pozwolenie i wszystko jest zgodne z NASZYM I ICH PRAWEM. Więc szczucie przeciwko nim i komplikowanie im jakiekolwiek tego, co mają zaplanowanego, może się naprawdę już, nie być tylko NIEWINNĄ ZABAWĄ, a władze F.R, można śmiało powiedzieć, że tylko, na to czekają. Dostali na tacy GŁUPKA SCHETYNY wypowiedzi, które tam się odbiły szerokim echem wśród zwykłych oburzonych słowami tego szkodnika o UKRAIŃCACH POLSKĘ WYZWALAJĄCYCH, A NIE PRZEZ ROSJAN. Dostali na tacy słowa ZDRADY BREDZISŁAWA W BANDEROWSKIM PARLAMENCIE, bez słowa o tym jakie NASZ NARÓD zaznał krzywdy w przeszłości, od DZIADÓW TYCH OBECNYCH TAM ZWIERZAKÓW. Wiedzą gdzie byli szkoleni wywrotowcy z MAJDANU. Doskonale wiedzą kto najbardziej darł swe ryje za przeciw nim EKONOMICZNYMI SANKCJAMI W EUROPIE. Wreszcie wiedzą też jaka jest przeciwko nim jako OBYWATELOM TEGO SAMEGO ŚWIATA , czyniona u nas za pomocą ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA. Oni naprawdę tam są odpowiednio uświadomieni, jako OBYWATELE I NIE JEST TO PROPAGANDA, bo nasi pajace sami się w tym się popodkładali, ale jeśli jeszcze coś się stanie tej drużynie u NAS WŁAŚNIE, jadących, na tych motorach, to może być kropla, która przeleje szalę i naprawdę, może już NIE BYĆ PO PRZEKROCZENIU TEJ LINII ODWROTU I ZMIŁUJ z ich strony. Pamiętajmy o tym, że naprawdę, nie ma prawa im spaść nawet włos z głowy, a jak złapią gumę, to powinni móc natychmiast otrzymać pomoc w celu ułatwienia im dalszej podróży.

 

Portret użytkownika xes23

Puszczą po parę radiowozów z

Puszczą po parę radiowozów z przodu i z tyłu kolumny i będzie po sprawie. Ja osobiście żałuje że nie mam motocykla, bo chęcią bym dołączył choćby na niewielkim odcinku żeby pokazać że nie wszyscy Polacy to idioci i rusofoby. Poza tym, sposób w jaki całą sprawe opisują "nasze" media to nic innego jak nakręcanie sytuacji i szczucie wzajemne. Czemu nie jestem zdziwiony?
pozdrawiam

Strony

Skomentuj