Ukraińcy twierdzą, że wschodnia Polska to okupowana zachodnia Ukraina

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak wiadomo bezkrytyczne uwielbienie do Ukrainy urosło obecnie do oficjalnego stanowiska państwa polskiego. Objawia się to tym, że o Ukrainie i Ukraińcach wolno się wypowiadać tylko pozytywnie, a kto powie coś krytycznego jest od razu stygmatyzowany jako "ruski troll". Doprowadziło to do tak wielkiego rozzuchwalenia tego narodu, że zaczynają agresywnie domagać się oddania im we władanie sporej części terytorium naszego kraju.

 

Nie jest to nowa sprawa, ale bezczelność strony ukraińskiej doprawdy poraża. Nie dość, że nie uznają oni swojej winy w zakresie bestialskiego wymordowania ponad 100 tysięcy Polaków zamieszkujących terytorium Rzeczpospolitej, to jeszcze w myśl zasady "łap złodzieja" sami oskarżyli Polaków o ludobójstwo. Pisał o tym publicznie Ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca.

 

Była to jego reakcja na uchwałę polskiego parlamentu w sprawie oddania hołdu ofiarom ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu. Zapowiedział, że w odpowiedzi na to ukraińscy politycy i parlamentarzyści będą udowadniać, że to Polacy mordowali Ukraińców. Gdyby ktoś pozwolił sobie na takie kłamstwa w kontekście holokaustu już miałby spore kłopoty, ale na wypowiedzi pana Deszczycy nie było nawet żadnej reakcji naszego MSZ.

 

Trudno się dziwić, że przy takiej kapitulacji Polaków, strona ukraińska pogrywa sobie z nami coraz ostrzej. Ostatnio znany kijowski adwokat, Ołeksij Kurinnyj, sympatyzujący z otwarcie banderowską partią Swoboda, oświadczył, że rozpoczynają się prace nad specjalną ustawą, która wyliczy wszystkie roszczenia terytorialne względem Polski. Z zapowiedzi wynika, że władze w Kijowie będą zobligowane do wystąpienia o zwrot terytorium określanego przez nich jako "Księstwo Halico-Wołyńskie" albo "Zakierzoński Kraj". W jego skład wchodziły okolice Chełma, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, aż do Białej Podlaskiej. Ukraińscy politycy określają ten obszar "ukraińskimi ziemiami etnicznymi".

W tym kontekście zaplanowano też przygotowanie projektu ustawy stwierdzającej, że wysiedlenia Ukraińców z Chełmszczyzny było przestępstwem Polski przeciwko ludzkości. To paradne, że w ukraińskich głowach powstała alternatywna rzeczywistość, w której bestialskie mordowanie tysięcy Polaków, w tym kobiet i dzieci, urasta do rangi walki narodowo-wyzwoleńczej Ukrainy, a powojenne przesiedlenia spowodowane przebiegiem linii Curzona określają jako coś zbrodniczego.

 

Doprawdy trudno zrozumieć zupełną ciszę w polskich mediach na ten temat. Jest to przecież potencjał nawet na konflikt zbrojny, ale potencjalnym agresorem na nasz kraj może być ukochana przez rządzących Ukraina, a jej konstruktorem mogą być nacjonalistyczne partie wspierane podczas awantury na kijowskim Majdanie, między innymi przez rządzącego obecnie w Polsce Jarosława Kaczyńskiego. Wszak jakoś trzeba będzie zrekompensować utratę Krymu i Donbasu.

 

 

 

 

 

Na podstawie:

http://svoboda.org.ua/news/events/00109741/
http://reporters.pl/1632/na-ukrainie-zadaja-od-polski-zwrotu-ziem-ambasador-oskarza-polako...

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika piotrson

Ciekawy artykuł, ale wojna

Ciekawy artykuł, ale wojna?proszę was...Ukraińcy tylko potrafią gadać, grozić i żądać, ale jak ruscy weszli na Krym lub postawili platformy wiertnicze na ukraińskich złożach to nic nie zrobili hehehe Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

Dzis upadlina jest bankrutem,

Dzis upadlina jest bankrutem, toczy wojnę domową z powstańcami w Donbasie i jest de facto tworem upadłym, a rzuca się jak pchła na grzebieniu!!.....Proszę sobie wyobrazić, jak te banderowskie władze zachowywałyby się, gdyby upadlina była w dobrej kondycji??!!.... Dlatego zawsze mówię!!..........Słaba i najlepiej rozczłonkowana banderowska upadlina jest korzystna dla Polski i dlatego trzeba wspierać tych, którzy osłabiają banderowską upadlinę!!.......Fakty są takie, że gdy upadlina była w rosyjskiej strefie wpływów, nie było problemów z banderyzmem!!.......Gdy upadlina weszła w niemiecką i usmańską strefę wpływów, banderyzm rozkwitł !!......

Polecam obejrzenie filmów, na których w ostatnich dniach upadlińcy oddają cześć SS Galizien!!.......Rozpowszechniajcie te filmy!!

https://www.youtube.com/watch?v=tyRZ5oNYQdw

https://www.youtube.com/watch?v=dIArZ0yQzV4

https://www.youtube.com/watch?v=Z6DfNo6ahlE

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Byk

Brawo UPAdlina. Jedna tak

Brawo UPAdlina. Jedna tak fotografia jest warta wiecej niz tysiac slow tlumaczacych kim sa dla nas zach. Ukraincy. Oni nienawidza Rosjan za rozbicie ich ukochanej dywizji SS Galizien. Bracia Ukraincy? Jak swiat swiatem nigdy Ukrainiec nie bedzie Polakowi bratem. To sa nasi smiertelni wrogowie. Albo oni nas albo my ich.

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie bredź !!......Walcząc z

nie bredź !!......Walcząc z bestią banderowską nie możesz sobie pozwolić na litość !!.......Lepiej zadaj sobie pytanie, czy to powstańcy Donbasu napadli na banderowski kijów, czy to banderowski kijów napadł na ludzi, którzy słusznie przeciwstawili się banderowskiemu zamachowi stanu??.......Myślenie i kojarzenie faktów nie jest raczej twoją mocną stroną!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Byk

W 2014 r. na wschodzie

W 2014 r. na wschodzie Ukrainy wybuchlo powstanie rosyjskojezycznej ludnosci zagrozonej neohitlerowskim przewrotem w Kijowie. Ta ludnosc nie chciala zyc w Hitlerlandzie i powstala spontanicznie przeciwko nowej banderowskiej wladzy bo obawiala sie ponownego ludobojstwa, ktorego tam takze kiedys dokonywala UPA. Wkrotce po przejeciu wladzy, samozwancza szajka kijowska uchylila artykul konstytucji dajacy jezykom mniejszosci rowne prawa z ukrainskim. Gornicy donbascy zastrajkowali. Powstaly grupy samoobrony uzbrojone w bron mysliwska i kije. Kijow wyslal ekspedycje karna. Ukrowhermacht dokonywal nalotow bombowych i ostrzeliwal miasta i wsie. Gineli cywile. Ginely dzieci i kobiety. Wmieszala sie Rosja i uzbroila obroncow Donbasu. Nalezy ich naywac powstancami. Nalezy tez zauwazyc iz rzad wolnej republiki donieckiej corocznie w lipcu wystawia warte honorowa przed pomnikiem ku czci Polakow pomordowanych na Wolyniu. O tym wam POPiSowskie gadzinowki nie napisza. Reportaz o tym zamiescila witryna Kresy.pl.

rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/gorlovskaya-madonna.jpg
s9.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1540121/wx1080.jpg

 

Strony

Skomentuj