Państwo Islamskie zniszczyło starożytny Łuk Triumfalny w Palmyrze

Kategorie: 

Źródło: Twitter
Świat obiegła kolejna niepokojąca wiadomość. Bojownicy z ugrupowania ISIL zniszczyli przy pomocy ładunków wybuchowych Łuk Triumfalny w starożytnym mieście Palmyra. Był to prawdziwy klejnot wśród kolekcji ruin, które znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Odkąd Palmyra jest kontrolowana przez Państwo Islamskie, regularnie prowadzone są tam egzekucje. Terroryści okradają to starożytne miasto z artefaktów a obiekty wysadzane są w powietrze. Jakiś czas temu zniszczono tam świątynię Baala-Szamina oraz słynny kamienny posąg przedstawiający lwa, który w 1977 roku został odkryty przez polski zespół archeologów.

      Foto: Bernard Gagnon/Wikimedia Commons                    Źródło: Mappo/Creative Commons

Zamordowano również wybitnego syryjskiego archeologa, Khaleda al-Asaada, który zajmował się ruinami i badał je od ponad czterech dekad. Wszelkie próby odbicia starożytnej Palmyry z rąk terrorystów jak dotąd nie powiodły się.

Khaled al-Asaad - źródło: Wikipedia/IBTimes

W niedzielę, dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Maamoun Abdulkarim powiadomił o zniszczeniu Łuku Triumfalnego, który powstał ponad 2 tysiące lat temu. Jeśli Palmyra nie zostanie jak najszybciej wyzwolona, wkrótce wszystkie starożytne konstrukcje legną w gruzach.

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-state/11911399/Islamic-State-destroys-2000-year-old-Arch-of-Triumph-in-Palmyra.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Zwiezda

Bzdury. To nie przedstawia

Bzdury. To nie przedstawia sobą żadnej wartości. To się nadaje tylko i wylącznie do rozbiórki.

0
0
Portret użytkownika Ulmus

To jest przykład w jaki

To jest przykład w jaki sposób uczy się grzecznego zachowania oszołomów, którzy uważają, że będą hojraków udawać Wink

0
0
Portret użytkownika achiles

Chiński lotniskowiec

Chiński lotniskowiec zadokował w Tartus by wspierać rosyjsko-irańskie siły.
Podczas gdy 25 września prezydent Barack Obama powitał w Białym Domu Chińskiego prezydenta Xi Jinpinga i mówił o przyjaźni między dwoma krajami, chiński lotniskowiec Liaoning-CV-16 wraz krążownikiem rakietowym zawinął do syryjskiego portu Tartus. Jest to ekskluzywna informacja DEBKAfile. Pekin nie ma trudności by tańczyć na dwóch weselach zabiegając o lepsze relacje z USA podczas gdy w tym samym czasie wspiera Rosyjską interwencję wojskową w Syrii. 

[...] Źródła wojskowe DEBKAfile donoszą, że chiński lotniskowiec przeszedł przez Kanał Sueski 22 września, dzień po szczycie w Moskwie między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i premierem Izraela Beniaminem Netanjahu. Kiedy rozmawiali, Putin nie wspomniał o chińskim okręcie wkraczającym na wschodnią część Morza Śródziemnego czy też o miejscu jego przeznaczenia. Jego przyjazd zmienia całą strategiczną sytuację wokół konfliktu syryjskiego dodając nowy, globalny wymiar do wojskowego wsparcia Moskwy i Teheranu dla Assada. 
...] Nasze źródła wojskowe mają dowody na to, że chińskie siły przygotowują się na dłuższy pobyt w Syrii. Lotniskowiec przybyły do Tartus minus jego kontyngent lotniczy. Te samoloty bojowe i śmigłowce powinny być na pokładzie do połowy listopada - przylatując bezpośrednio z Chin poprzez Iran lub będąc transportowane przez gigantyczne rosyjskie transportery z Chin przez iracką i irańską przestrzeń powietrzną. To wyjaśnia pilne utworzenie w ciągu ostatnich kilku dni rosyjsko-syryjsko-irańskiej "wojskowej komórki koordynacyjnej" w Bagdadzie. Mechanizm ten plus rosyjscy oficerowie w Bagdadzie wskazują na to, że rosyjska obecność wojskowa nie ograniczać się będzie tylko do Syrii, ale będzie ekspandować do Iraku.

Komórka koordynująca została przedstawiona jako niezbędna do rozpoczęcia pracy z Irańskimi, szyickimi bojówkami walczącymi z państwem islamskim w obu krajach. Ale bardziej bezpośrednio, jest pilnie potrzebna aby kontrolować duży ruch rosyjskich, irańskich i chińskich lotów wojskowych przecinających iracką przestrzeń powietrzną.
CZYTAJ DALEJ I POSŁUCHAJ DOGŁĘBNEJ ANALIZY WSZYSTKIEGO TEGO, CO SIĘ OBECNIE, NA ŚWIECIE DZIEJE:
 http://www.prisonplanet.pl/polityka/chiski_lotniskowiec,p696212536

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Hejterzy z PO-PSL i SLD

Hejterzy z PO-PSL i SLD powinni odpowiedzieć za upadek państwa !
Portal krknews.pl jako pierwszy opisał przypadek 65-letniego Lecha Salamonowicza. Zasłużony dla Krakowa i Polski trener, twórca sztafetowych sukcesów naszego kraju, zarejestrował się na operację oka, którą powinien przejść jak najszybciej. Po wielu nieudanych próbach w końcu mu się udało. Ale termin operacji zszokował trenera - to 3 listopada 2018 r.

„To nie żart. Pani Kopacz, a wcześniej pan Tusk zgotowali nam taki los. Tak sobie myślę. Przez 45 lat pracowałem. Często na 2 etaty. Z każdej pracy mi potrącano na służbę zdrowia. Dałem temu Państwu masę forsy, a to Państwo robi mnie w konia. Każe mi czekać na operację 3 lata. Pani premier, niech Pani nie przyjeżdża swoim Ewobusem do Krakowa, bo nie ręczę za siebie i usłyszy Pani masę cierpkich słów. Mam dość Waszych nieudolnych, pełnych kłamstw afer i nieskrywanego cynizmu rządów”
http://niezalezna.pl/71595-niech-pani-premier-nie-przyjezdza-bo-nie-recze-zbulwersowany-trener-o-ewie-kopacz

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika OSET

Witam! Moim zdaniem jest to

Witam!
Moim zdaniem jest to konsekwentnie realizowany plan zacierania prawdziwej historii Ziemi i świata.
Państwo islamskie jest tylko wykonawcą i pretekstem aby przypadkiem nie wskazać prawdziwych
niszczycieli cywilzacji, którzy będą przedstawiać siebie jako tych szlachetnych
Pytanie jest jedno - komu i dlaczego na tym zależy?
Moim zdaniem stoi za tym żmijowe plemię, hybrydy ludzkie i Nefilimi oraz Watykan.
Szczególnie niszczeniu podlega cywilizacja Słowian i ich wpływ i rola w świecie.
Chociażby coś podobnego do tego: https://www.youtube.com/watch?v=ijz9Sm5rXFc
Mimo, że razi rusocentryzm, to jednak problem jest prawdziwy.
Niewonikami, istotami bez znajomości swojej historii łatwiej rządzić.
Potem, o ziemi bez zabytków, można mówić, że to np odwieczne tereny Wielkiego Izraela.
Można napisaś swoją wersję historii.

0
0
Portret użytkownika achiles

Te ruiny są bardzo trudne, do

Te ruiny są bardzo trudne, do odbicia, przez Rosjan i wojska Syryjskie ponieważ, nikt z tych którzy tam się schronili i te ruiny oblegają, nie może już zostać, przy życiu, za te OKROPIEŃSTWA, JAKICH TAM DOKONUJĄ, łącznie z LUDZKICH GŁÓW ODCINANIEM, toteż nawet, nie można było w stosunku do nich wystosować ultimatum o złożeniu broni. Zbombardować też ich, nie można, bo wszystko zostanie zrównano z ziemią, więc przyjęto metodę o okrążeniu tego miejsca i odcięciu od wszelkich zapasów, lecz, na efekt tego rozwiązania, przyjdzie jeszcze poczekać, a i tego efekt jest nie do przewidzenia, bo szczur przyparty do muru rzuca się i kąsa wszystko dookoła, nawet siebie.  

0
0
Portret użytkownika Człowiek Renesansu

U nas też są terroryści,

U nas też są terroryści, którzy podporządkowali sobie armię lemingów. Ci terroryści to Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz, W Sieci, Do rzeczy, Republika. To są mistrzowie kłamstwa i ogłupiania społeczeństwa.

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Hejterzy z PO w akcji a

Hejterzy z PO w akcji a jednak działa ich tajna agencja siania nienawiści, zrobili z Polski dno i nędzę a potem taki agent "człowiek renesansu" siedzi i wypisuje takie bzdury ! Tu jest dowód kto jest zdrajcą i najgorszą szumowiną !

PSL i PO oszukali w wyborach i teraz też perwnie będą chcieli oszukać ! Potem taki jednej jak wyżej wypisuje jakieś brednie ale PO-PSL i SLD to pewnie jest wspaniałe jego zdaniem gdy dzieci głodne a ludzie po kiblach jedzenie zbierają !

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ulmus

PO, PSL, SLD - brakuje Ci

PO, PSL, SLD - brakuje Ci jeszcze PiS. Największym złem jest PO, wiadomo - ale wyjaśnij mi dlaczego nie doddajesz PiS-u do bandy czworga? Dlaczego też nie mówisz o alternatywie? Jak dla mnie taka alternatywa istnieje w partiach i ugrupowaniach, tzw. antysystemowych, z których największym zaufaniem darzę Pana Brauna, partię Korwin, ONR... Kukiz i "jego ludzie", niestety nie tworzą realnej alternatywy dla bandy czworga. Co myślicie o tej opinii na temat Pana Kukiza?
https://www.youtube.com/watch?v=eB7cGb6d-Rs
Były współpracownik P. Kukiza:
"Odszedłem z ruchu Pawła Kukiza w geście protestu. Dopóki nasz lider nie odetnie się od reżimowych prominentów (...)"
Posłuchajcie ze zrozumieniem człowieka i zapomnijcie o PO, PiS, SLD, PSL:
https://www.youtube.com/watch?v=fyG_xQ0rdjg
 
 

0
0
Portret użytkownika bb

A potem zastanawiacie się,

A potem zastanawiacie się, jak to mozliwe że istniały przedpotopowe zaawansowane technicznie cywiliacje skoro nie zostawily żadnych śladów...   A po WTC co zostało....?!?
Zawsze znajdzie się rzesza debili niezeleznie od stoponia zaawansowania cywilizacji.
I to pewnie Ci sami odradzają się w kółko na tej planecie...
 

0
0
Portret użytkownika student

10/10! Jak przyjdzie do

10/10! Jak przyjdzie do atomówek, to znowu kamień na kamieniu nie zostanie. Jeb w morze to i potop się znowu zrobi (i pewnie znowu jakiś żyd na arce się schroni - to już stanie się nudne). A ja głupi myślałem, że coś osiągniemy. Budowaliśmy tę cywilizację jakieś 6-7 tysięcy lat. Czemu u licha przez jakichś ciapatych mamy znów skończyć w jaskiniach? Ale może taka już ludzka natura... Mądry coś zbuduje, to jakiś idiota musi to rozp***dolić. Kretyńskie, błędne koło! "I to pewnie Ci sami odradzają się w kółko na tej planecie..." Jeśli masz rację, to muszą być wyjątkowo beznadziejne przypadki :/ Najlepiej byłoby ich stąd wykopać. Tylko jak???

0
0
Portret użytkownika Ulmus

Piszesz o reinkarnacji? Być

Piszesz o reinkarnacji? Być może ta Planeta to swojego rodzaju szkoła dla tych, którzy nie dojrzeli jeszcze do czegoś większego/wyższego/ wyższej wibracji, jak zwał tak zwał ale można przyjąć takie założenie. Edukacja, jak widać - tych osobników - nie ulega jakiejś większej akceleracji, mało tego - na podstawie oglądu rzeczywistości można z powodzeniem pokusić się o stwierdzenie, że ktoś tu daje dupy i to na całej linii.

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Teroryści to jednak są

Teroryści to jednak są niszczyciele kultury i wszystkiego co ludzkie, u nas w Polsce też mamy terorystów politycznych chcą nas zniszczyć i nasz kraj jak tamci teroryścim zniszczyli tak u nas teroryści polityczni zniszczyli stocznie i inne gałęzie przemysłu ! Partią terorystyczną jest PO i PSL ! a SLD też jest terorystyczna w głosowaniach sejmowych gdy niszczono przemysł i wprowadzano ustawy antymoralne dla zboków i przeciw rodzinie !

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ulmus

Do tzw. "bandy czworga"

Do tzw. "bandy czworga" brakuje Ci PIS-u, tak - wiem,  pewnie nawołujesz do poparcia dla PiS, bo nie widzisz innej alternatywy, jak również być może uważasz, że PiS to partia zbawienna dla Polski w obliczu partii, które wymieniłeś. Radzę analizować ich posunięcia, przeszłość i to co robią obecnie. Np. niedawno temu (dwa tygodnie temu?), PiS wspólnie z PO głosowali w Sejmie za podwyższeniem kosztów pracy.
Prawda jest niestety smutna, nie ma wyboru obiektywnego pomiędzy PO, czy PiS, jest to ta sama sitwa, na wzór dobrego i złego policjanta. PO - obecnie to zły, a PiS dobry, jednak to wciąż ten sam system. Z politycznego światka jedynie Braun i partia Korwin mogą coś zmienić, niestety, oni nie mają za sobą mediów głównego nurtu, więc większość, która niestety jest głupia i da się zmanipulować, nie zagłosuje na KORWiN lub Brauna...

0
0
Portret użytkownika 777

Ulmus peowcu nie pamiętam

Ulmus peowcu nie pamiętam żeby magister kiedykolwiek namawiał do PISu ! Raczej do ONR ! Peowcy to szmaty które wynajmują ludzi by pisali na forach !

0
0
Portret użytkownika Ulmus

Peowcu? Tyś się człowieku

Peowcu? Tyś się człowieku chyba z koniem przez telefon widział. Potrafisz czytać ze zrozumieniem? No pewnie, że tak - to zrób to i nie wygaduj bzdur pod moim adresem (minusy klakierów nie pomogą Ci w zatajaniu prawdy). Wyraźnie napisałem, że wspierać Brauna lub Korwina. ONR - jest ok, zawsze to normalność przy PO, PSL, czy PIS, można wybrać i inne antysystemowe partie ale banda czworga (PO, PiS, SLD, PSL), zawsze się będą cieszyć z podziałów w jakie uwikłani są Polacy. Do póki partie antysystemowe się nie zjednoczą, do póki wciąż będziemy mieć jakąś opcję z bandy czworga. Dziwi mnie tylko dlaczego magister nie dodał PiS-u do bandy? Może wyjaśnisz?

0
0
Portret użytkownika muharuhakaraluha

PO, PiS, SLD, PSL to są sami

PO, PiS, SLD, PSL to są sami żydzi - tam nie ma polaków a jak nawet są to już nie Polacy ale szabes goje. Jeśli ma być jakiś ruch narodowy to tylko anty-semicki i anty-mniejszościowy. W tym roku ich rabin chwalił się że w Polsce mieszka obecnie ponad 3 miliony bezpaństwowców... 

0
0
Portret użytkownika And

Ale tam Syryjczycy wiedzą,

Ale tam Syryjczycy wiedzą, kto jest terrorystą, a tutaj tępe pały wolą TVN niż prawdę. Oczywiście prócz mądrych wyjątków.
 

0
0
Portret użytkownika And

Ale tam Syryjczycy wieszą,

Ale tam Syryjczycy wieszą, kto jest terrorystą, a tutaj tępe pały wolą TVN niż prawdę. Oczywiście prócz mądrych wyjątków.
 

0
0
Portret użytkownika krisuu

przez setki lat Palmyra

przez setki lat Palmyra tkwiła sobie spokojnie w obrębie islamskiego imperium osmańskiego i nie wadziła. ale gdzieś trzeba przecież wyładować frustrację, na bezbronnych murach

0
0

Skomentuj