Państwo Islamskie zniszczyło bramę starożytnej Niniwy

Kategorie: 

Foto: Lachicaphoto/Creative Commons

Islamiści nie ustają w dalszej destrukcji historycznych obiektów na Bliskim Wschodzie. Z najnowszych informacji wynika, że ISIS zniszczyło bramę starożytnej Niniwy, położonej w pobliżu irackiego Mosulu.

 

Wspomniana brama miała 2 tysiące lat. Dawniej służyła do obrony asyryjskiego miasta Niniwa. Według The Independent, terroryści nie tylko ją zniszczyli ale także rozpoczęli rozbiórkę części muru Niniwy aby sprzedać kamienne bloki. Jak powszechnie wiadomo, Państwo Islamskie wywozi cenne artefakty między innymi do Turcji i w ten sposób zdobywa fundusze na dalszą działalność organizacji.

 

ISIS zniszczyło dotychczas szereg innych historycznych miejsc i monumentów, między innymi asyryjskie miasto Nimrud, posągi Lamassu przedstawiające skrzydlatego byka o ludzkiej twarzy oraz Muzeum Narodowe w Mosulu. Spalili także ponad 100 tysięcy ksiąg i manuskryptów.

Foto: David Monniaux/CC BY-SA 3.0

Państwo Islamskie zniszczyło też wiele obiektów w Syrii. Starożytna Palmyra została okradziona z wielu artefaktów, zanim została wyzwolona przez syryjskie i rosyjskie siły zbrojne. Iracki Mosul wkrótce również zostanie oczyszczony z terrorystów.

 

 

Źródło: http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/isis-destroys-gates-ancient-city-nineveh-mosul-a6980686.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jana

Przeciez zaden problem dla

Przeciez zaden problem dla kultury EU zrzucic spadochroniarzy na tereny zabytkowe , żeby te wszystkie bandy nie mialy do nich dostępu . Ale oczywiście po co , skoro nasze wladze zapewne mają niezlą kase pochowaną w bankach Arabskich . Bo takie też istnieją .

Portret użytkownika mELL

John Moll napisał: ...ISIS

John Moll wrote:
...ISIS zniszczyło bramę starożytnej Niniwy, położonej w pobliżu irackiego Mosulu. Wspomniana brama miała 2 tysiące lat.

Jak owa brama mogła mieć 2000 lat, skoro aż do XIX wieku nikt nie mógł znaleźć tego miasta, gdzie ono leży?
Ta brama na zdjęcu tytułowym to renonstrukcja, a nie oryginał.

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Niniwa;3947824.html#prettyPhoto[gallery]/0/

Stary Testament w Księdze Sofoniasza zawiera proroctwo o zniszczeniu Niniwy, stolicy Asyrii.
Księga Sofoniasza została spisana przed reformą administracyjno-religijną Judy z okresu 640-630 p.n.e., więc proroctwa z rozdziału 2 przeciwko Asyrii poprzedzały na pewno upadek Niniwy w roku 612 p.n.e.

"Wyciągnie swoją rękę przeciwko północy i zniszczy Asyrię, Niniwę obróci w pustkowie, w kraj suchy, jak pustynię. I wylegiwać się będą na niej trzody, wszelkie zwierzęta polne, pelikan i sowa będą nocować na głowicach kolumn, a puszczyk będzie krzyczał w oknach, kruk zaś na progu, gdyż wiązanie cedrowe będzie zawalone. Oto wesołe miasto, które czuło się bezpieczne i które mówiło do siebie: Tylko ja i nikt inny! Jakim stało się pustkowiem, legowiskiem zwierząt!
(Księga Sofoniasza 2:13-15) Biblia Warszawska

Dlatego jak dla mnie, to ponowne zburzenie odbudowanych fragmentów Niniwy przez członków ISIS, jest ponownym spełnieniem owego proroctwa. Podobnie jest ze starożytnym Babilonem, gdzie też mimo próby odbudowania jego murów i bram, także zostały one zniszczone podczas operacji armii amerykańskiej w Iraku, gdyż starożytny Babilon, także według proroctw miał zostać opuszczony i niezamieszkały.

Portret użytkownika tomasz26

hmm Gilgamesz z lwem..ten

hmm Gilgamesz z lwem..ten Gilgamesz to był taki ówczesny Putin ..miał ''wszystko'', ale porzucił to w imię poszukiwań nieśmiertelności.. podobnie jak żyjący pod lukrowanym kloszem budda itp... widać jednoznacznie ze w ludziach ta tęsknota jest zakodowana i silna... ta boska cząstka ,która na rożnym etapie życia u ludzi się odzywa ..a co do zabytków ..prawdziwym zabytkiem i cudem jest dar życia i śmierć ..reszta to tylko tło

Portret użytkownika dawidzoro

Czy to jest mądre wpuszczać

Czy to jest mądre wpuszczać bydło takie do europy przecież każdy po cichu wie o tym, że rozwalą naszą kulturę, godność i na końcu nas jeżeli się z nimi nie będziemy asymilować bo to oni są stroną dominującą więc nie wiem jak temu zapobiec przygotujcie się na wojne tyle z mojej rady i nie uginajcie się bo każdy z nas zna swoją siłe .
 

Portret użytkownika przezwisko

Tzw. „państwo islamskie” ma

Tzw. „państwo islamskie”
ma tyle wspólnego z państwem, co banda morderców może tylko z państwem mieć, i tyle z islamem, co nurzająca się w błocie świnia może posiadać. A jednak, całe kontrolowane przez żydostwo media nobilitowały te bandy do rangi państwa i do tego islamskiego.
Te bandy, które wywodzą się najwyraźniej z tradycji święta Purim,
uczciły zresztą święto Purim zamachem w Brukseli.
W każdym razie Daesh, bo to jest oficjalna nazwa tych band, zostały wyposażone w broń Amerykanów, którzy akurat opuszczali Irak. Zarówno koncepcja jak i wykonanie Daesh wskazuje na niebywałe podobieństwa do tzw. „ludu wybranego”, który systemem synagog utworzył światową sieć przestępczą.
Parę uwag o zjawisku Daesh i inwazji migrantów.
http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/130551,purim-w-brukseli-michael-hoffman#comment_1297028
 

Strony

Skomentuj