Ugrupowanie ISIL podłożyło ładunki wybuchowe w starożytnej Palmyrze

Kategorie: 

Źródło: moheet.com
Wygląda na to, że ruiny starożytnego miasta Palmyra, które od około miesiąca są kontrolowane przez radykalistów z tzw. Państwa Islamskiego, zostaną wysadzone w powietrze. Według brytyjskiego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR), w niedzielę członkowie ISIL podłożyli tam bomby i miny, co oznacza iż mogą spełnić się najgorsze obawy.

 

Palmyra jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto to było dotychczas kontrolowane przez syryjską armie, jednak w połowie maja bojownicy ISIL dokonali ofensywy i w szybkim tempie zdołali przejąć całe terytorium. Niedługo potem zamordowali również kilkaset osób, oskarżając ich o udzielanie wsparcia dla syryjskiego wojska.

 

Teraz mogą spełnić się najgorsze obawy, gdyż według SOHR ruiny starożytnego miasta Palmyra zostały obłożone ładunkami wybuchowymi. Znając radykalną naturę organizacji ISIL, można spodziewać się najgorszego. W najbliższych dniach możemy dowiedzieć się, że ruiny tego miasta zostały po prostu zrównane z ziemią.

 

 

Źródło: http://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2015/06/21/ISIS-militants-plant-mines-and-bombs-in-Palmyra.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gaska balbinka

Tam nie ma islamu tylko

Tam nie ma islamu tylko przebierancy udajacy islamistow, najemnicy ktorzy maja sprowokowac wojne miedzy chrzescijanstwem a islamem. Ci ktorzy teraz oplacaja tych najemnikow pozniej beda sprzedawac bron chrzescijanom i islamowi by sie nawzajem wyrzneli a ktos w usa bedzie w tym czasie liczyl zyski w miliardach dolarow

Portret użytkownika Medium

A może ta lista światowego

A może ta lista światowego dziedzictwa UNESCO, to w istocie lista celów terrorystów?
Pochować przeszłość, wymazać pamięć o niej... Czy to droga do NWO?
Dodam, że pod koniec XIX wieku to raczej podrabiało się starożytność. A może Palmyra należy do tych sztucznych zabytków? Choć z tego co wiem, jest tego trochę raczej w Grecji.
 
 

Portret użytkownika adonim1985

Oprócz niszczenia wirów

Oprócz niszczenia wirów Bogini Isis, agendą tej organizacji  (is-is) jest ukrycie faktu, że Izraelici byli arabskim plemieniem mieszkającym na terytorium Arabii Saudyjskiej i Jemenu, i nigdy nie postawili nogi w Palestynie i teraz tłumią i niszczą archeologiczne dowody:
http://www.oneworldofnations.com/2015/04/isil-helps-israel-conceal-historical.html
Tu warto zauważyć, że Palmyra była ważnym ośrodkiem na głównym szlaku handlowym dla arabskich plemion i wiele archeologicznych dowodów na temat prawdziwej historii Izraela tam się znajduje.
Obecna wojna w Jemenie jest próbą Jezuitów usunięcia wszystkich dowodów na temat prawdziwej historii o Izraelitach.  Jeśli ta historia kiedykolwiek wyjdzie na jaw, rozbije to Kościół Katolicki na kawałki.

Portret użytkownika Israfel

A co zrobi Unia Europejska?

A co zrobi Unia Europejska? Wyrazi swoje ubolewanie i zaniepokojenie, po czym zaprosi dwa miliony uchodźców.
Niestety, instynkt samozachowawczy już dawno umarł. Duża część krajów UE (a szczególnie ich elit) od dawna nie musiała o nic walczyć i niczym się przejmować.
Łatwo wtedy płodzić slogany o równości, potrzebie pomocy i humanitaryźmie.
Za jakiś czas zaczną żałować, gdy zobaczą w telewizji swoich rodaków w swoim własnym kraju, prowadzonych w pomarańczowych strojach przez facetów w kominiarkach na śmierć.

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Strony

Skomentuj