Ugrupowanie ISIL podłożyło ładunki wybuchowe w starożytnej Palmyrze

Kategorie: 

Źródło: moheet.com
Wygląda na to, że ruiny starożytnego miasta Palmyra, które od około miesiąca są kontrolowane przez radykalistów z tzw. Państwa Islamskiego, zostaną wysadzone w powietrze. Według brytyjskiego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR), w niedzielę członkowie ISIL podłożyli tam bomby i miny, co oznacza iż mogą spełnić się najgorsze obawy.

 

Palmyra jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto to było dotychczas kontrolowane przez syryjską armie, jednak w połowie maja bojownicy ISIL dokonali ofensywy i w szybkim tempie zdołali przejąć całe terytorium. Niedługo potem zamordowali również kilkaset osób, oskarżając ich o udzielanie wsparcia dla syryjskiego wojska.

 

Teraz mogą spełnić się najgorsze obawy, gdyż według SOHR ruiny starożytnego miasta Palmyra zostały obłożone ładunkami wybuchowymi. Znając radykalną naturę organizacji ISIL, można spodziewać się najgorszego. W najbliższych dniach możemy dowiedzieć się, że ruiny tego miasta zostały po prostu zrównane z ziemią.

 

 

Źródło: http://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2015/06/21/ISIS-militants-plant-mines-and-bombs-in-Palmyra.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Gaska balbinka

Tam nie ma islamu tylko

Tam nie ma islamu tylko przebierancy udajacy islamistow, najemnicy ktorzy maja sprowokowac wojne miedzy chrzescijanstwem a islamem. Ci ktorzy teraz oplacaja tych najemnikow pozniej beda sprzedawac bron chrzescijanom i islamowi by sie nawzajem wyrzneli a ktos w usa bedzie w tym czasie liczyl zyski w miliardach dolarow

Portret użytkownika Medium

A może ta lista światowego

A może ta lista światowego dziedzictwa UNESCO, to w istocie lista celów terrorystów?
Pochować przeszłość, wymazać pamięć o niej... Czy to droga do NWO?
Dodam, że pod koniec XIX wieku to raczej podrabiało się starożytność. A może Palmyra należy do tych sztucznych zabytków? Choć z tego co wiem, jest tego trochę raczej w Grecji.
 
 

Portret użytkownika adonim1985

Oprócz niszczenia wirów

Oprócz niszczenia wirów Bogini Isis, agendą tej organizacji  (is-is) jest ukrycie faktu, że Izraelici byli arabskim plemieniem mieszkającym na terytorium Arabii Saudyjskiej i Jemenu, i nigdy nie postawili nogi w Palestynie i teraz tłumią i niszczą archeologiczne dowody:
http://www.oneworldofnations.com/2015/04/isil-helps-israel-conceal-historical.html
Tu warto zauważyć, że Palmyra była ważnym ośrodkiem na głównym szlaku handlowym dla arabskich plemion i wiele archeologicznych dowodów na temat prawdziwej historii Izraela tam się znajduje.
Obecna wojna w Jemenie jest próbą Jezuitów usunięcia wszystkich dowodów na temat prawdziwej historii o Izraelitach.  Jeśli ta historia kiedykolwiek wyjdzie na jaw, rozbije to Kościół Katolicki na kawałki.

Portret użytkownika Israfel

A co zrobi Unia Europejska?

A co zrobi Unia Europejska? Wyrazi swoje ubolewanie i zaniepokojenie, po czym zaprosi dwa miliony uchodźców.
Niestety, instynkt samozachowawczy już dawno umarł. Duża część krajów UE (a szczególnie ich elit) od dawna nie musiała o nic walczyć i niczym się przejmować.
Łatwo wtedy płodzić slogany o równości, potrzebie pomocy i humanitaryźmie.
Za jakiś czas zaczną żałować, gdy zobaczą w telewizji swoich rodaków w swoim własnym kraju, prowadzonych w pomarańczowych strojach przez facetów w kominiarkach na śmierć.

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika ten, który wie...

ISIS?? Zydowska intryga jak w

ISIS?? Zydowska intryga jak w sowieckiej Rosji.. Tak działają:
.."pewna grupa bankierów z USA, Anglii, Niemiec zadecydowała na początku XX w, że musi obalić carat, bo to pomoże przejąć ogromny kraj wraz z jego niewyobrażalnymi bogactwami i sporą liczbą ludności . Musiano zaproponować nowy utopijny system wymyślony przez Marksa i Engelsa i dla mas nazwano go komunizmem. Zamordowanie rodziny carskiej nosi znamiona mordu rytualnego, co możesz znaleźć wśród wielu znawców tematu. Swoją drogą ciekawe dlaczego taki los nie spotkał królowej brytyjskiej, holenderskiej, hiszpańskiej, norweskiej – bo może zgodzili się brać udział w rabowaniu bogactw tego świata i podporządkowywaniu sobie całych państw poprzez zadłużanie i przejmowaniu za długi.
Kilka lat temu rosyjski historyk chciał poznać prawdę kto konkretnie dał pieniądze całej żydowskiej hałastrze za zamordowanie cara i znalazł! Okazało się, że doszedł na podstawie badań, że telefaksy, czy telegramy(jakkolwiek się to wtedy nazywało) krążyły pomiędzy jenym adresem w Nowym Jorku, a Rosją. Potwierdzenie wysłania informacji do Nowego Jorku o zabójstwie carskiej rodziny zostało dokonane na adres Brooklyn 50, a trzeba trafu, że tam urzędował wówczas Jacob Schiff żydowski bakier z Rotschildowskiej wierchuszki. Przejęto wówczas Rosję, a idealnymi spiskowcami okazali się żydzi, którzy nigdy nie mieli wyrzutów sumienia, nienawidzą gojów, a obietnica władzy i pieniędzy jest dla nich jak narkotyk. To oni mordowali Rosjan i inne narody z zimną krwią wprowadzając komunizm, to oni w czasie II WS zamordowali zarówno polskich jak i rosyjskich oficerów w Katyniu zrzucając winę na Rosjan, bo przecież NKWD było rosyjskie.
Nikt tylko nie wspomina o tym, że 75% NKWD stanowili żydzi i to oni byli odpowiedzialni za mordowanie Słowian. My Słowianie posiadamy sumienie i litość, także religia wyznawana przez Słowian zabrania zabijania, dlatego niemożliwym jest dokonywanie rzezi na bezbronnych ludziach, dzieciach, kobietach z zimną krwią. Przez setki lat żydostwo zarówno w Polsce jak i w Rosji przejmowało media, edukację, ekonomię, wojsko, sądownictwo po to m. in żeby siać zamęt i nienawiść Polaków do Rosjan i odwrotnie. Rosjanie po II WŚ zorientowali się kto przejmuje władzę i przytoczę tutaj opis nieznany z książki Albina Siwaka ,,Bez strachu”:

,,…Żukow miał opinię największego antysemity w Związku Radzieckim. Jego od dawna Żydzi chcieli zlikwidować, ale Żukow miał za sobą całą Armię Czerwoną, a ta była dwunastokrotnie większa od armii Berii. Żukowa wojsko kochało, a Berii jego podwładni się bali. Dlatego też Żukow uchował się długo, bo był przebiegły. Nawet sam Goebels w swoich pamiętnikach napisał, że gdyby Związek Radziecki nie miał takiego stratega jak Żukow to wojna miałaby inny przebieg.
Druga sprawa – mówił marszałek Kulikow – jest to, że Stalin zrozumiał, że nie zna się na strategii wojennej i oddał dowodzenie w ręce Żukowa, co dla armii okazało się sukcesem, a Hitler do ostatniej chwili był zdania, że sam jest wybitnym dowódcą. Ale wracając do Żukowa – kontynuował marszałek. – Żukow słusznie uznał, że najlepszą formą obrony jest atak. I do tego ataku na Berię dobrze się przygotował.
Jeszcze za życia Stalina w 1952 r. na posiedzeniu biura politycznego, którego on i jego zastępca byli członkami, podjął niezbędne kroki. Zwrócił się do Stalina z prośbą o zgodę na ćwiczenia kilku dywizji pod Moskwą i częściowo w samej Moskwie. Na co Stalin odpowiedział:
«Jesteś przecież głównodowodzącym i nikt nie musi wydawać ci zgody, po prostu zrób, jeżeli uważasz, że trzeba». Ale Żukow i tu był przebiegły.
«Wolę mieć tę zgodę na papierze – poprosił. – To wy towarzyszu Stalin jesteście w Armii Czerwonej najwyższy rangą i macie stopień generalissimusa i ja wam podlegam». I Stalin podpisał tę zgodę w obecności całego biura politycznego.
Wywiad Żukowa znał plany i zamiary NKWD, a także osobiste Berii i Kaganowicza. Żukow postanowił uprzedzić atak na siebie swoim atakiem na Berię. Po śmierci Stalina w marcu 1953 r. postanowił wykorzystać wcześniej daną mu zgodę na manewry przez Stalina, w połowie marca 1953 r.
Żukow wezwał do siebie wszystkich dowódców tej grupy armii, którzy mieli brać udział w manewrach w mieście i poza miastem. Wcześniej Żukow przeprowadził potajemnie rozmowy z większością zaufanych członków biura politycznego i przygotował ich do wydarzeń, mieli przy sobie jak nigdy dotąd broń osobistą. W dniu posiedzenia biura politycznego wezwani dowódcy jednostek pojawili się na godzinę przed posiedzeniem biura. Gdy wjeżdżaliśmy za bramę ministerstwa obrony to już skóra cierpła, gdyż w bramie leżały worki z piaskiem, a na stanowiskach karabiny maszynowe. Na dachach wszędzie rozmieszczeni byli żołnierze, jak również i na klatce schodowej, i to wszyscy w hełmach i z bagnetem na broni. To wyglądało na coś bardzo poważnego. Do zebranych na sali dowódców przyszedł Żukow i powiedział, wezwałem was bez komisarzy politycznych, ponieważ komisarze to nie Rosjanie.
Dziś macie wykonać moje rozkazy, które otrzymacie za chwilę w kopertach. Za niewykonanie karzę rozstrzelać! Za złe wykonanie rozstrzela was Beria ze swoimi zbirami, bo jak się operacja nie uda to nikt nie przeżyje włącznie ze mną. Macie niecałą godzinę do rozpoczęcia. Główny ciężar tego zadania biorę na siebie z marszałkiem Wasilewskim. Ten kto będzie zajmował Łubiankę niech pamięta, że tam Rosjanie nie pracują i musi wiedzieć co zrobić, zajmując ten gmach – opowiadał marszałek Kulikow.
Przyznam się, że mróz chodził mi po plecach jak słuchałem Kulikowa. Od Maszerowa znałem częściowo tę historię, ale teraz dopiero w szczegółach usłyszałem od uczestnika tej akcji jak naprawdę było. Parę lat później po tej rozmowie miałem okazję spotkać na Krymie ludzi, którzy potwierdzili tę sprawę. I dalej:
Żukow przyszedł na posiedzenie biura politycznego razem z Wasilewskim. Beria i Kaganowicz siedzieli dokładnie naprzeciw nich po drugiej stronie stołu. Ale, między Berią a Kaganowiczem był mały biały stolik, a na nim biały aparat telefoniczny bez tarczy, wystarczyło podnieść słuchawkę i odzywał się oficer dyżurny na Łubiance. Chodziło o to, żeby żaden z nich nie zdążył podnieść tej słuchawki.
W tym celu Wasilewski podniósł rękę i przeprosił, mówiąc, że zostawił termos po tamtej stronie stołu na szafce i chce go wziąć przed rozpoczęciem biura.
Gdy podszedł do szafki, szarpnął za kabel od tego białego aparatu, ale obaj – tak Beria, jak i Kaganowicz – zorientowali się i chcieli sięgnąć po broń. Żukow trzymał już broń skierowaną wprost na nich, więc obaj podnieśli ręce i rozbrojono ich….”

Kolejny raz próbowano zdobyć Rosję po 1989 roku, gdzie wiecznie pijany Jelcyn podpisywał naiwnie wszystko co mu podsuwano rozkradając majątek radziecki,który wypracowalo 2 pokolenia Rosjan.
Nie wiem czy wiesz, ale Gorbaczow po latach przyznał się, że oszukano go kiedy zgodził się na demontaż komunizmu w krajach Europy Środkowej, bo Zachód obiecał mu, że kraje byłego bloku sowieckiego nigdy nie będą należeć do NATO, taki stary a taki naiwny nie podpisał żadnego dokumentu ze starozakonnymi.
To właśnie kwiat innteligencji rosyjskiej w tym niektórzy wojskowi zorientowali się szybko co się dzieje i w 1991 roku zorganizowali pucz moskiewski i stopniowo odsuwając Jelcyna od wladzy.
Na tej fali wypłynął Putin, który jest rosyjskim patriotą i mądrze unika konfrontacji z NATO i Zachodem. To przecież nie Putin wywołał wojne na Ukrainie tylko ukraińscy oligarchowie, którzy chodzą na pasu Rotszyldów i Rockefelerów i mają za zadanie wciągnąć Rosję do wojny. Putin bardzo dobrze o tym wie, bo ma mądrych doradców np. Fursova, Głazkowa i wielu innych i dlatego jest tak zajadle atakowany przez prasę zachodnią i przypisywane są mu wszelkie okropieństwa, których nie popełnił. Polska prasa w ok 95% jest przykładem totalnego zniewolenia, bo celowo powiela bzdury CNN, CNBC, BBC, które są częścią i własnością tych samych ludzi, którzy wywołali niemal wszystkie konflikty zbrojne na całym świecie od czasów Rewolucji Francuskiej, dwie wojny światowe i dążą do wywołania trzeciej w celu przejęcia całego bogactwa świata. Planom tym przeszkadza Putin poprzez sojusz z Brazylią Chinami Indiami, co wywołuje wściekłość zachodnich bankierów i na razie jedyne co mogą zrobić to sankcje ekonomiczne, na których nie tylko Rosja traci, ale zachód także...."
koniec cytatu

Portret użytkownika Jacoo1

a u nas jak podsumował

a u nas jak podsumował Gomułka, że kto w kraju sieje ferment - koczownicy, na YT jest nawet filmik ze zjazdu partii. to co zrobili, nakręcali ludzi że Gomułka jest zły, nawoływali do zamieszek.. stary schemat, ciagle używany do teraz. tylko teraz niestety sa już na wyżynach polskich władz, praktycznie przejęli kontrolę nad naszym państwem

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj