Przywódca ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi prawdopodobnie zginął w nalocie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jeśli potwierdzą się informacje docierające w ciągu ostatnich godzin, w mieście Al-Rakka, podczas nalotów, zginął przywódca Państwa Islamskiego, nazywany kalifem, Abu Bakr al-Baghdadi.

 

Jak wynika z doniesień mediów brytyjskich, al-Baghdadi został zabity 10 czerwca podczas jednego z amerykańskich nalotów na Al-Rakka, stolicę Państwa Islamskiego.

 

W przypadku takich doniesień trudno jest ponad wszelką wątpliwość stwierdzić ich prawdziwość, ale pewną przesłanką jest depesza agencji al-Amaq, która podała, że Abu Bakr al-Baghdadi zginął podczas nalotu, który miał miejsce piątego dnia ramadanu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika And

Czasem narody się rozpadają

Czasem narody się rozpadają zbo mają dość "buta jednego narodu", i tworzą swój but. Co wówczas, jeżeli wszyscy powiemy, że mamy dość buta drugiego człowieka nad sobą? Czy nie lepiej będzie, gdy każda jednostka będzie dla siebie państwem, panem i sługą, a każde jednostki będą współpracować między sobą jak całe narody? Wtedy byłoby sprawiedliwie, nie byłoby rządu prócz Boga. Powiedzenie "Nie ma boga prócz Allaha" można przekształcić w "nie ma rządu prócz Boga". Dobra współpraca niech będzie naszą przyzwoitością i prawem dla każdej jednostki czyli narodu.

Portret użytkownika AntyTramp

Brawo USA! Sporo ludzi chwali

Brawo USA! Sporo ludzi chwali Rosję za naloty na ISIS. Faktem jest jednak to, że rosjanie bombardują tylko opozycję syryjską, a nie Państwo Islamskie. Chory na głowę Putin musiał zrobić propagandówkę, żeby odwrócić uwagę narodu od problemów gospodarczych spowodowanych sankcjami nałożonymi za bezprawne naruszenie integraloności terytorialnej Ukrainy, której jedynym grzechem było to że miała dość rosyjskiego buta.

Portret użytkownika Taki Jeden

Wycofał się na emeryturę,jako

Wycofał się na emeryturę,jako agent miał pewnie taką możliwośċ w kontrakcie.Jest to standardowy element w słuszbach pewnego szczebla i ważne bardzo dla pozostałych ukrytych których to zapewnia w lojalności ich zwierzchników,bo akurat oni wiedzą bardzo dobrze,że informacja medialna,którą słyszą w takich oświadczeniach nie ma prawa zaistnieć,gdyż są na tyle wtajemniczeni w takie podstawy jak umowy współpracy między krajami&służbami.Dodatkowo jest asekurowany w swoim otoczeniu przez innych agentów w funkcji ,,ochroniarz" gdyż dużo kosztuje wyszkolenie takiego ,,talentu"

Skomentuj