Brytyjski podwójny agent wywiadu dołączył do Państwa Islamskiego

Kategorie: 

Oficjalna flaga Państtwa Islamskiego - źródło: Internet
W mediach ciągle słyszymy, że zwykli mieszkańcy różnych krajów a nawet dzieci opuszczają swój dom po to, aby przyłączyć się do organizacji ISIL. Sytuacje te próbowano wyjaśniać na różne sposoby, między innymi stosowaną przez radykalnych islamistów propagandą i przekupstem. Jednak jak wyjaśnić fakt, że brytyjski podwójny agent wywiadu postanowił dołączyć do terrorystów i chciał przeprowadzać zamachy terrorystyczne?

 

Podwójny agent brytyjskiego wywiadu, którego tożsamości postanowiono nieujawniać, wnikał w organizacje terrorystyczne działające na terenie Anglii. Jednak sytuacja zupełnie się odmieniła, gdy agent został wysłany do Syrii. Dailymail.co.uk donosi, że mężczyzna przeszedł na stronę terrorystów i został wysłany z powrotem do Wielkiej Brytanii aby dokonać zamachu na tamtejsze służby bezpieczeństwa MI5, dla których pracował.

 

Brytyjski wywiad wiedział o tym od ponad roku, lecz informacji nie podano mediom a gdy agent przybył do kraju, został zatrzymany przez policję. Trudno jest uwierzyć w to, że podwójny agent wywiadu Wielkiej Brytanii tak po prostu dołączył do organizacji ISIL i zradykalizował swoje poglądy. Jednak biorąc pod uwagę informacje, według których tzw. Państwo Islamskie powstało właśnie dzięki krajom zachodnim, wyjazd agenta do Syrii, rzekome przyłączenie się do terrorystów i powrót do Anglii może być odbierane w zupełnie inny sposób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj