ISIS zarabia na ropie 50 milionów dolarów miesięcznie

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com
Powstały na terytorium Syrii i Iraku kalifat wciąż rozwija się, mimo bombardowań państw zachodnich oraz Rosji. Największe znaczenie dla samozwańczego Państwa Islamskiego ma oczywiście ropa naftowa, która przynosi ogromne zyski lecz nie wiedzieć czemu, żaden kraj nie atakuje kontrolowanych przez terrorystów pól naftowych.

 

Według amerykańskich urzędników i irackiego wywiadu, ISIS zajmuje się handlem ropy naftowej i zarabia na tym nawet 50 milionów dolarów miesięcznie. W przeciągu całego roku mogli zyskać na tym biznesie nawet pół miliarda dolarów. Wiadomo również, że terroryści sprzedawają ropę naftową po znacznie zaniżonej cenie - czasem jest to 35 dolarów za baryłkę, a w niektórych przypadkach nawet 10 dolarów.

 

Otwarcie mówi się o tym, że ISIS sprzedaje ropę naftową przemytnikom, którzy z kolei handlują z tureckimi pośrednikami. Uważa się, że z syryjskich pól naftowych wydobywają dziennie około 30 tysięcy baryłek ropy i jest ona transportowana do Turcji. Z kolei władze tego kraju mają rzekomo walczyć z przemytem i w tym celu odpowiednio zabezpieczono granicę.

Tymczasem w Iraku, terroryści wydobywają dziennie od 10 do 20 tysięcy baryłek ropy i mogą handlować z Kurdystanem. Członek kurdyjskiego parlamentu Ali Hama Salih powiedział, że aresztowano niedawno kilkanaście osób, w tym urzędników wojskowych i biznesmenów, którzy prawdopodobnie robili interesy z Państwem Islamskim.

 

Jak zatem widać, walka z terrorystami nie przeszkadza nikomu w robieniu z nimi dobrego interesu. Podobnie jak przemysł farmaceutyczny zarabia na chorobach, twórcy antywirusów zyskują dzięki wirusom komputerowym a korporacje zbrojeniowe zarabiają dzięki wojnom, tak samo Państwo Islamskie traktowane jest jako wróg numer jeden a nieoficjalnie jest dobrym partnerem w biznesie naftowym.

 

 

Źródło: http://www.firstpost.com/world/islamic-state-is-making-up-to-50-million-a-month-from-oil-sales-2479912.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

ISIS  to  organizacja

ISIS  to  organizacja  stworzona  przez  USA  dla celów  walki  z  Rosją  i  państwami  opornymi  we  współpracy  z  USA, bo  nikt   nie  uwierzy, że   mozna  cokolwiek  bez  wspóptracy  z  USA  sprzedac i otrzymac  za  pieniądze, które  nie  sa   przecież  przenoszone  w  walizkach.

Portret użytkownika Zenek :)

A NAZISTÓW Z PEJSAMI PRZY

A NAZISTÓW Z PEJSAMI PRZY KAŻDYM HOLOKAUŚCIE PEŁNO.....
BO JAK ZWYKLE SĄ PIERWSI DO PODŻYNANIA GARDEŁ BEZBRONNYM A ZWŁASZCZA DZIECIOM.....

"Poczytaj, a się dowiesz. Droga na Aleppo została dla terrorystów zablokowana. Również w dwóch innych regionach rząd przerwał linie dostaw ISIS. Najistotniejsze jednak jest to, że sukcesy Asada zmusiły USA do zmiany polityki. Ryscy weszli do Syrii dopiero wówczas, gdy działania USA przeciw ISIS umożliwiły tym bandytom opanowanie prawie całej Syrii. Dzisiaj premier Kanady ogłosił, że wycofuje swe samoloty z Syrii, a oficjele z USA prowadzą rozmowy z Rosją, jak pozostawić jej Bliski Wschód i nie stracić twarzy. Proces ulegnie zapewne przyspieszeniu po tym, jak wczoraj Syryjczycy ogłosili, że rozbili grupę ISIS i przy tej okazji wzięli do niewoli wysokiej rangi oficera Mosadu (patrz dzisiejsze Deutsche Wirtschaftsnachrichten) . <?strong>W tym czasie Merkel ogłosiła, że wznawia dialog petersburski z Rosją. Wygląda na to, że i sprawa Ukrainy za niedługo zostanie uzgodniona tak, jak miała być od samego początku załatwiona. "
(http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syria-prezydent-asad-chce-zorganizowac-wybory-prezydenckie-i-w-nich-startowac/t3sf10)

Portret użytkownika achiles

Trochę, nie na czasie jest

Trochę, nie na czasie jest ten artykuł AUTORZE, bo i owszem jeszcze kradną ROPĘ SYRII I DLA IRAKU brodacze, ale już, nie na taką skalę, jak jest to opisane w powyższym artykule, ponieważ już w TRZECIM DNIU Rosyjskich nalotór, zostały zbombardowane TERMINALE DO TURCJI PRZESYŁOWE i stąd były te " szopki i oj waj " Tureckich władz, o naruszaniu przez Rosjan ich przestrzeni powietrznej. Dodatkowo, sam tu wcześniej dawałem 2 filmiki z bombardowania transportów CYSTERNOWYCH KRADZIONEGO PALIWA ( obecnie brak chętnych jest kierowców, do wożenia cysternami paliwa kradzionego , bo to " FUCHA KAMIKADZE " ). Więc choć ROPA, dalej płynie jeszcze jako tako,  do Turcji i Narodu wybranego, to jest tego znacznie mniej, jak to miało miejsce, przed wkroczeniem Rosjan do działania w Syryjskiej " rozpierdusze ", jaką tam ZACHÓD SZATAŃSKI ZGOTOWAŁ z Turkami, Saudami i Narodem wybranym. 

Skomentuj