Izrael rekordzistą w ilości szczepień i jednocześnie przypadków zakażeń koronawirusem na milion mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zaskakujące informacje dochodzą z Izraela. Kraj będący światowym liderem w ilości zaszczepionej przeciw COVID populacji, przeżywa właśnie nagły wzrost ilości zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Konkluzja może być taka, że szczepionki nie są tak skuteczne jak zachwalała to firma Pfizer.

W Izraelu zaszczepiono przeciwko COVID-19 już co trzeciego mieszkańca. To obecnie światowym lider w tej wakcynacyjnej gorączce jaka opanowała cały świat. Co ciekawe wyszczepienie tak dużej części populacji bynajmniej nie poprawiło sytuacji z COVID-19. Dane są niepokojące, bo w poniedziałek potwierdzono rekordowe 10 051 nowych zakażeń i to pomimo trwającego od 27 grudnia lockdownu. Po raz kolejny udowodniono zatem nieskuteczność i szkodliwość tej metody walki z wirusem. Mimo to władze kolejnych krajów zapowiadają raczej więcej niż mniej lockdownów.

 

Od momentu gdy rozpoczęto akcję szczepień, w Izraelu zmarło aż 15 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych trwającej pandemii - 650 z 4142 chorych. Z jakiegoś powodu w ciągu ostatnich dni to właśnie w Izraelu potwierdzono najwyższą liczbę nowych infekcji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

 

Przedstawiciele izraelskiego ministerstwa zdrowia sugerują, że aż 40 proc. nowych zakażeń zostało spowodowane przez "brytyjski" wariant koronawirusa. Izraelskie władze nie wiążą wzrostu zarażeń ze szczepieniami tylko tłumaczą to zjawisko zjadliwością nowej mutacji SARS-COV-2. Już teraz zapowiada się nową falę infekcji znaną u nas z marketingowej nazwy "trzecia fala".


W Izraelu ustalono również, że mimo iż ponad 2,2 miliona z 9,3 miliona mieszkańców Izraela otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, na tym etapie gwarantuje ona nieco ponad 50 proc. skuteczności według producenta, firmy Pfizer, lub nawet mniej. Niektórzy oceniają jej skuteczność na 30 proc. a inni na 70 proc. ale jak jest naprawdę dowiemy się dopiero po badaniach klinicznych, które z pewnością rozpoczną się w wielu krajach, nie tylko w Izraelu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika david rockef

Zrozumcie że to nie są żadne

Zrozumcie że to nie są żadne zakażenia - to są powikłania poszczepienne a wine zrzuca się na Covid-19 jako zakażenie , na jakiej podstawie? tych testów co mamy teraz? ludzie zaczynają naprawdę chorować i przypisuje się dla covida już od dawna wiedziałem że taki mają plan.

Portret użytkownika inzynier magister

“Każdego, kto nie ma maseczki

“Każdego, kto nie ma maseczki na ulicy, oddawajmy bezzwłocznie w ręce policji. Postępujmy tak nie tylko w interesie własnym, lecz całego społeczeństwa. Tak samo nie handlujmy z osobami, które otwierają swoje biznesy wbrew zakazom władz, bowiem ubijając dobry nawet z nimi interes, wiedzmy, że każdej chwili możemy nabyć bezpłatnego lokatora we własnych płucach, który zniszczy nam organizm. Bądźmy bezkompromisowi w walce z zawirusowanym polactwem, antyszczepionkowcami, libertarianami, restauratorami, sportowcami i innymi podludźmi, ponieważ jedynie w ten sposób możemy uchronić siebie i bliźnich od nieszczęścia choroby.”

Tylko to nic nowego, bo oryginalny apel powstał w 1941:

“Każdego napotkanego na targu polskim żyda oddawajmy bezzwłocznie w ręce policji. Postępujmy tak nie tylko w interesie własnym, lecz całego społeczeństwa. Tak samo nie handlujmy z żydami, bowiem ubijając dobry nawet z nimi interes, wiedzmy, że każdej chwili możemy nabyć bezpłatnego lokatora na własnym ubraniu w postaci zarażonej tyfusem wszy. Bądźmy bezkompromisowi w walce z zawszonym żydostwem, ponieważ jedynie w ten sposób możemy uchronić siebie i bliźnich od nieszczęścia choroby.”

 

Ta argumentacja sprzed 80 lat jest dużo sensowniejsza niż obecna, bo śmiertelność tyfusu sięga nawet 60%, a śmiertelność koronawirusa jest tylko trochę większa niż grypy i liczy się w promilach. Dzisiejsi naziści są więc wielokroć bardziej okrutni i zabójczy niż ci dawni.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dd

Ciekawe, że skoro niemal na

Ciekawe, że skoro niemal na 99% wiadomo, że wirus jest made in china a skutecznie nie jest nazywany wirusem chińskim tak jak niektórzy proponowali tylko jakimś tam covid a z kolei jakaś tam odmiana skutecznie jest nazywana wariantem brytyjskim. Czyżby tak pod górę Anglicy mają za swój exit ze wspaniałej i jedynej słusznej UE?

Portret użytkownika inzynier magister

planują utrzymywać niszczenie

planują utrzymywać niszczenie gospodarek i ludzi oraz chrześcijaństwa do roku 2025 albo dłużej !

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej zakomunikowała, że Bruksela jest zaniepokojona odnotowywanymi mutacjami koronawirusa. By zatrzymać się ich rozprzestrzeniania UE chce wprowadzenia kolejnych obostrzeń i środków ostrożności. UE nowe mutacje koronawirusa określiła mianem „niepokojących wariantów”. By zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusa, Bruksela zaleciła ograniczenie podróży. UE sugeruje wprowadzanie w tym zakresie ograniczeń w postaci obowiązkowych testów, kwarantann (dla podróżujących poza i do krajów UE). Wprowadzana mają być też „ciemnoczerwone strefy”. To obszary, w których „stężenie wirusa” jest duże. W takim wypadku osoby podróżujące przed opuszczeniem strefy objęte byłyby kwarantanną i zostały poddane testom. Narzędziem do walki z wirusem niezmiennie pozostają szczepienia. UE chciałaby do lata wyszczepić 70 proc. ludności krajów Unii. Równocześnie KE chciałaby zwiększyć intensywność badań nad wykrywaniem nowych mutacji wirusa. Zdaniem szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela, obecne obostrzenia powinny zostać utrzymane, a nawet zaostrzone. Politycy rozmawiali też o paszportach dla zaszczepionych. Tu poprawnym politycznie określeniem jest „certyfikat”. Jak podkreślono, w pierwszej kolejności owe „certyfikaty” mają być używane do celów medycznych – to wyraz „troski” o to, by nie dyskryminować osób, które nie mogły się jeszcze zaszczepić.

 

Skoro UE jest zaniepokojona i zaleca utrzymanie lub zwiększenie obostrzeń, to możemy być "spokojni", że nasi ministrowie reprezentujący "suwerena" potulnie zaprzedadzą jego gwarantowane najwyższym prawem, tj. Konstytucją, interesy w imię unijnej zaleceniorządności. W tej sytuacji, góralskie veto i inne tego typu inicjatywy były przejawem dalekowzroczności przedsiębiorców buntujących się przeciw prymatowi bezprawia. czy ktoś ma jeszcze wątpliwości w jakim zamordystycznym kierunku to zmierza? nowe mutacje dobrym pretekstem na podkręcanie śruby i utrzymywanie tego stanu szaleństwa i choroby umysłowej w nieskończoność. Wyszczepienie wszystkich i segregacja oraz znamię bestii 666 dla każdego w szczepionce. Od początku taki był plan. Należy tą wariatkę von der debilujen sztunban firer odwołać ze stanowiska !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Zygmunt

Ja "ubieram" maskę na gębę

Ja "ubieram" maskę na gębę jak idę w nieznane ludzkie środowisko typu sklep oraz tam (z grzeczności) gdzie tego chcą inni. Życzyłbym sobie aby w dobie (niestety) rozprzestrzeniania się wirusa nieco bardziej śmiertelnego od grypy ale o nieznanych do tej pory powikłaniach pochorobowych, inni nieznani spotykając mnie również mieli na gębie i nosie maski, które nieco zmniejszą ryzyko przeniesienia ew. wirusa na mnie (i ze mnie na nich) - szczególnie w miejscach mocno zaludnionych, typu centrumhandlowe. To, że wirus jest, jest bezsprzecznie udowodnione i tylko idiota nie jest w stanie tego zrozumieć...

Strony

Skomentuj