Izrael zmusza ozdrowieńców do przyjęcia szczepionki na COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Izrael jedną decyzją zrównał ozdrowieńców z osobami niezaszczepionymi. Rząd ogłosił, że przyjęcie trzeciej dawki szczepionki jest wymagane dla uzyskania tzw. zielonej przepustki. Również osoby, które już przeszły przez COVID-19 muszą się zaszczepić, aby uzyskać dokument i "wrócić do normalności".

 

Władze Izraela przypominają, że 3 października ponad milion mieszkańców utraci tzw. zieloną przepustkę. W tym dniu w życie wejdą również nowe obostrzenia - nauczyciele będą musieli posiadać przepustkę, aby pójść do pracy, a w przeciwnym wypadku nie otrzymają wynagrodzenia. Dokument lub negatywny wynik testu będzie konieczny, aby przystąpić do praktycznej części egzaminu na prawo jazdy. Przepustka jest od dłuższego czasu wymagana, aby wejść do restauracji i innych miejsc publicznych.

 

Tak się składa, że przyjęcie dawki szczepionki powoduje przedłużenie ważności tego dokumentu o kolejne 6 miesięcy. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w Izraelu, wstęp do niektórych obiektów i udział w wydarzeniach jest dozwolony dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Jednak od 3 października ozdrowieńcy będą traktowani tak jak niezaszczepieni i będą musieli przyjąć dawkę szczepionki, aby otrzymać zieloną przepustkę.

Oczywiście rząd w dalszym ciągu mówi o rzekomej dobrowolności szczepień. Faktycznie nikt nie zmusza mieszkańców Izraela do szczepień, jednak nieprzyjęcie dawki ciągnie za sobą konsekwencje w postaci wykluczenia społecznego.

 

W pierwszej połowie września Salman Zarka, doradca rządu Izraela ds. koronawirusa powiedział, że państwo powinno zacząć się przygotowywać do możliwego podawania czwartych dawek szczepionki na COVID-19. Wygląda na to, że "droga do normalności" będzie w tym kraju bardzo długa i mocno wyboista.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Oppo

Do tej pory wszyscy mieli

Do tej pory wszyscy mieli Żydów za inteligentnych i zaradnych ludzi.

W ciągu ostatnich dwóch lat okazało się, że tam mieszkają sami niedorozwinięci umysłowo, którymi można pomiatać jak bydłem w rzeźni.

A najlepsze, że pomiata nimi nie żaden wróg ale ich własny rząd. Nie mogę wyjść ze zdumienia.

Portret użytkownika inzynier magister

szanowny kolego, tyle razy

szanowny kolego "Oppo", tyle razy pisałem, że Żydzi mają niestety u siebie historyczną spuściznę w postaci  szmalcowników ! Jest dużo mądrych Żydów ale wielu daje się nabrać na medyczną gadkę o jakiejś nauce pseudonauce czyli inżynierii genetycznej która jest nauką demonów jak o niej pisze święty Apostoł w Biblii !

"Biorąc pod uwagę ich wcześniejsze działania, można stwierdzić, że partia PiS, a dokładniej wierchuszka tego ugrupowania, dokonuje na sobie autodestrukcji. Przecież jeśli dalej będą straszyć obywateli, a nawet zmuszać Rodaków do przyjęcia zabijających substancji w strzykawkach, to zostaną szybko zdmuchnięci w nadchodzących wyborach ! Wielka osobista tragedia jaka dotknęła pana Jarosława jest/była czymś strasznym, z pewnością odbiła się na jego psychice, jednak tak wielkie odrealnienie, jak o tym mówił pan doktor Sutkowski, świadczyć może o jakimś głębokim problemie we wnętrzu pisowskiej partii."

Papież Leon XIII, scharakteryzował związek wolnomularzy jako państwo szatana – królestwo demonów, i dokładnie określa plany masonów: Nie kryjąc się już bowiem wcale ze swoimi zamiarami, zuchwale miotają się przeciwko Majestatowi Bożemu. Jawnie i otwarcie dążą do zburzenia Kościoła, i to w tym celu, aby ludy chrześcijańskie do szczętu ogołocić z dobrodziejstw wysłużonych przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Wobec oczywistego stanu rzeczy, w obliczu tej sytuacji, papież dochodzi do wniosku, iż jego obowiązkiem, jako najwyższego kapłana, jest ujawnienie zagrożenia: „Naszym obowiązkiem jest zwracać uwagę na niebezpieczeństwo, wskazywać nieprzyjaciół, i wedle możności stawić czoło ich zamiarom i fortelom, żeby królestwo Jezusa Chrystusa, nad którym przejęliśmy opiekę, nie tylko nie poniosło żadnego uszczerbku, lecz nawet nowymi nabytkami wciąż wzrastało i rozszerzało się po całej kuli ziemskiej.”  Następnie, w zdaniu iście proroczym, które należy pamiętać, Leon XIII wyraźnie precyzuje cel, jaki wyznaczyli sobie wolnomularze:

Ich ostatnim celem jest zupełne wywrócenie porządku kościelnego i państwowego, jaki się wytworzył dzięki religii chrześcijańskiej, a postawienie natomiast nowego porządku wedle swojego ducha, na podstawie i wedle praw wziętych z naturalizmu.Wolnomularze chcieli całkowicie zmienić podstawy naszego społeczeństwa i niestety zrealizowali to z iście diabelskim sprytem. Wpajali stopniowo tę zmianę stanu umysłowego, mentalności, postrzegania spraw za pośrednictwem szkół na wszystkich szczeblach nauczania, przez podstępne działanie, które sprawia, iż ludzie, nie zdając sobie z tego sprawy, całymi latami piją truciznę w małych dawkach. Doprowadziło to w końcu do zmiany ich mentalności.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj