Izrael może wkrótce ogłosić kolejny lockdown

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Izrael odnotowuje wzrost zakażeń koronawirusem, choć większość populacji została zaszczepiona. Rząd przestał już mówić o szczepieniach i zaleca, aby obywatele zachowywali się "odpowiedzialnie". Jeśli dzienna liczba zakażeń będzie rosnąć, Izrael może ogłosić kolejny lockdown.

 

Jeszcze niedawno Izrael stawiany był za przykład państwa, który doskonale radzi sobie z pandemią. Szybka realizacja programu szczepień miała zapewnić mieszkańcom skuteczną ochronę przed koronawirusem. Kraj w pewnym momencie zniósł obostrzenia i ogłosił sukces. Wydawałoby się, że Izrael jako pierwszy powróci do normalności.

 

Mimo zaszczepienia ponad 85 proc. populacji Izrael ma teraz problem z mutacją Delta koronawirusa. We wtorek potwierdzono 855 nowych przypadków zakażenia - to najwyższa dzienna liczba zakażeń od 22 marca. Izrael jako pierwszy kraj na świecie zaczął podawać trzecią dawkę szczepionki na COVID-19, choć jak mówił premier Naftali Bennett, szczepionki same nie rozwiążą tego problemu, ponieważ nie zapewniają takiej ochrony przed Deltą, jakiej oczekiwano.

W związku z tym rząd Izraela planuje przywrócić część obostrzeń, a także ograniczyć dostęp do różnych wydarzeń publicznych dla niezaszczepionych. Wcześniej przywrócono nakaz noszenia maseczek w lokalach. Nachman Ash, dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia powiedział, że kolejny lockdown może zostać ogłoszony na początku września podczas święta Rosz ha-Szana.

 

Przypomnijmy, że część Australii już wprowadziła lockdown z powodu wariantu Delta koronawirusa. Chińskie miasto Ruili zostało zamknięte po wykryciu kilkunastu nowych przypadków zakażenia. Inną strategię obrała Francja, która postanowiła wprowadzić ograniczenia dla niezaszczepionych, a także zmusić pracowników służby zdrowia do zaszczepienia się, choć rozwiązanie to nie sprawdziło się w Izraelu. Natomiast Wielka Brytania, mimo rosnącej liczby nowych zakażeń, już 19 lipca zniesie restrykcje.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Alf

Niestety ludzie zaszczepieni

Niestety ludzie zaszczepieni i tylko oni będą chorowac¡!!!!!! Różne nazwy- Delta, gamma, i inne są wynikiem powikłań poszczepiennych - tj. Eksperyment medyczny!!!!!! Ludziska obudzą się ale już jest za późno, będą bardzo wkurw.. ni, ale nic nie zrobia- na to świństwo nie ma lekarstwa!!!! 

Portret użytkownika Medium

Nie, Alf, to realne na

Nie, Alf, to realne na bieżąco tworzone rekombinacje genetyczne wirusa w realnie wciąż pracujących na pełnych obrotach laboratoriach rozsianych na terenach bezpośrednio pod amerykańskim zarządem (Gruzja, Ukraina, Kazachstan i licho wie, gdzie jeszcze), ale nie w samych Stanach, bo ich nowe prawo na eksperymenty już nie pozwala.

Portret użytkownika Medium

Oni tam zdaje się szczepili

Oni tam zdaje się szczepili głównie szczepionką Comirnaty (Biontech/Pfizer), a ona jest g***o warta wobec nowych wersji koronawirusa.

Przedstawiciel Pfizera już zapodał o koniecznosci zastosowania trzeciej dawki.

Ze szczepionkami, jak z blokowaniem reklam: najlepiej blokować najwyższy div w kodzie strony, który pozwala nam widzieć treść, tak szczepionki należy tworzyć uderzając w odporność na taki element koronawirusa, który jest bazowy, a nie końcowy.

Portret użytkownika malina

Przekrój naszego (aby czy

Przekrój naszego (aby czy naszego ??) społeczeństwa. 35 idiotów na 6 rozsądnych. Czy Pan Jezus obiecał że będzie miał w opiece idiotów ? W końcu Bóg dał każdemu (??) rozum, może nawet nie po równo. Z urodą i zdrowiem zresztą tak samo.

Strony

Skomentuj