Dziwne zjawisko na Słońcu czy awaria sondy SDO?

Kategorie: 

Dziwne zjawisko  zostało zaobserwowane w udostępnianych na żywo danych z sondy kosmicznej SDO. Albo jest to awaria urządzenia, internetowa podróbka albo faktycznie doszło do jakiegoś zaćmienia cześci Słońca.

 

W tej chwili dane z sondy kosmicznej SDO są prawidłowe i nie pokazują niczego zaskakującego. Jeśli ktoś zna jakieś logiczne wyjaśnienie tego zjawiska proszę o informacje. Tutaj link do strony umożliwiającej obserwacje. http://sdo.gsfc.nasa.gov/data/

 

Jedno z najbardziej prawdopodobnych wyjaśnień tego zjawiska to zdalne użycie jakiejś osłony, która miałaby chronić sondę kosmiczną przed flarą słoneczną albo innego rodzaju zagrożeniem dla aparatury.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zoi

W sumie to racja z tą

W sumie to racja z tą wielkością, ale i tak uważam, że nie jeden interesujący sie kosmosem z dobrym sprzętem zauważyłby coś co jest między ziemia i słońcem, bo to chyba musiałoby byś dośc blisko. No ale mogę sie mylić, bo jestem raczej w sprawach kosmosu laikiem.

Portret użytkownika zoi

To chyba coś bardzo dużego

To chyba coś bardzo dużego nam przysłoniło słoneczko. Mam nadzieję, że sie mylę i że to jakoś racjonalnie wyjasnią, bo jak nie to jest sie czego bać. Z drugiej strony, czy mozliwe żeby tak czegos wielkiego nie zauważyli obserwatorzy kosmosu. Juz sama nie wiem.

Portret użytkownika admin

Nie no nie przesadzajmy,

Nie no nie przesadzajmy, Słońce nie zgasło przeciez tam nie ma wyłacznika Smile Coś je przysłoniło, albo osłona sondy albo jakieś ciało niebieskie między sondą  a Słońcem. NASA musi byc świadoma tego, że publikując takie dane jest cała masa "freaków" wpatrujących się w te obrazki i ludzie wyłapują takie nieprawidłowości. Czekam na oficjalną informacje z NASA bo to się rozprzestrzenia po internecie w tej chwili.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ