Radioaktywna chmura z Japonii zmierza do Ameryki Pólnocnej

Kategorie: 

Nadal nie jest jasne jaka jest skala skażenia po dwóch eksplozjach w elektrownii atomowej Fukushima. Oficjele rządu japońskiego informują, że radioaktywność spada ale stoi to w sprzeczności z faktem, że ewakuowano już niemal pół miliona obywateli zagrożonych regionów.

 

Media na kontynencie amerykańskim z niepokojem patrzą na rozwój sytuacji. Załaczony film pochodzi z Kanady z okręgu Vancouver. Rozkład wiatru nad Pacyfikiem powoduje, że paradoksalnie dla samej Japonii ryzyko masowego skażenia spada za to zdecydowanie rośnie dla Ameryki Północnej. Zainteresowani mogą pooglądać rozkłady wiatru i symulacje atmosferyczne na załaczonej stronie internetowej http://www.stormsurf.com/

 

Informacja o rzeczywistej sytuacji jest dawkowana i ewidentnie próbuje się manipulować poziomem wiedzy społeczności międzynarodowej o rzeczywistej skali niebezpieczeństwa. Jest to zresztą dość popularny sposób zachowania przećwiczony w czasie katastrofy w Czarnobylu.

 

Pracownicy wciąż monitorują poziom skażenia oraz w specjalnych centrach uchodźców na granicach strefy radioaktywności dystrybuują Jodek Potasu. Rząd Japonii potwierdził, że kolejna eksplozja jest nieunikniona. Reaktor w Bloku 2 został zalany woda morską ale jest to raczej gra na czas niż rzeczywiste opanowanie sytuacji.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika P4TR1CK

Ta mapka z promieniowaniem

Ta mapka z promieniowaniem nad Północną Ameryką jest oficjalnie potwierdzona?
Bo sorry, ale 750 radów to jest 7,5 Greja a dawka od 4 do 8 Grejów powoduje chorobę popromienną w wyniku której umiera od 50% do 100% chorych. Ale jaja! kto by pomyślał, że w wyniku trzęsienia dojdzie do tylu katastrof (tsunami, wybuch reaktora, erupcja wulkanu)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ