Radioaktywna chmura z Japonii zmierza do Ameryki Pólnocnej

Kategorie: 

Nadal nie jest jasne jaka jest skala skażenia po dwóch eksplozjach w elektrownii atomowej Fukushima. Oficjele rządu japońskiego informują, że radioaktywność spada ale stoi to w sprzeczności z faktem, że ewakuowano już niemal pół miliona obywateli zagrożonych regionów.

 

Media na kontynencie amerykańskim z niepokojem patrzą na rozwój sytuacji. Załaczony film pochodzi z Kanady z okręgu Vancouver. Rozkład wiatru nad Pacyfikiem powoduje, że paradoksalnie dla samej Japonii ryzyko masowego skażenia spada za to zdecydowanie rośnie dla Ameryki Północnej. Zainteresowani mogą pooglądać rozkłady wiatru i symulacje atmosferyczne na załaczonej stronie internetowej http://www.stormsurf.com/

 

Informacja o rzeczywistej sytuacji jest dawkowana i ewidentnie próbuje się manipulować poziomem wiedzy społeczności międzynarodowej o rzeczywistej skali niebezpieczeństwa. Jest to zresztą dość popularny sposób zachowania przećwiczony w czasie katastrofy w Czarnobylu.

 

Pracownicy wciąż monitorują poziom skażenia oraz w specjalnych centrach uchodźców na granicach strefy radioaktywności dystrybuują Jodek Potasu. Rząd Japonii potwierdził, że kolejna eksplozja jest nieunikniona. Reaktor w Bloku 2 został zalany woda morską ale jest to raczej gra na czas niż rzeczywiste opanowanie sytuacji.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika P4TR1CK

Ta mapka z promieniowaniem

Ta mapka z promieniowaniem nad Północną Ameryką jest oficjalnie potwierdzona?
Bo sorry, ale 750 radów to jest 7,5 Greja a dawka od 4 do 8 Grejów powoduje chorobę popromienną w wyniku której umiera od 50% do 100% chorych. Ale jaja! kto by pomyślał, że w wyniku trzęsienia dojdzie do tylu katastrof (tsunami, wybuch reaktora, erupcja wulkanu)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem