Naukowcy spodziewają się największej burzy słonecznej od sześciu lat

Kategorie: 

W ciągu najbliższych 12 do 16 godzin Ziemia zostanie zbombardowana przez najsilniejszą radiację słoneczną od sześciu lat. Istnieje ograniczony potencjał wpływania zjawiska na satelity i sieci energetyczne.

 

Koronalny wyrzut masy wyemitował wielką chmurę plazmy, która zmierza aktualnie w kierunku naszej planety. To już drugie takie zjawisko w ciągu ostatnich kilku dni. Tym razem jednak spodziewana jest większa jego intensywność.

"Ostatni raz mieliśmy tak silną burzę w maju 2005" powiedział Doug Biesecker z NOAA "To dlatego właśnie uważamy to wydarzenie za wyjątkowe, po prostu bardzo dawno nie mieliśmy okazji go obserwować"

Naukowcy twierdzą, że czeka nas burza magnetyczna, która powinna osiągnąć poziom średniej wielkości, czyli G3, ale nie wykluczają też, że może być jeszcze silniejsza.

 

Źródłohttp://www.bloomberg.com/news/2012-01-24/largest-solar-radiation-storm-in-six-years-headed-toward-earth.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Trisagion

Nie dajcie się zwieść tej

Nie dajcie się zwieść tej "gadaninie".Słońce jest za spokojne jak na zbliżające się maximum i to o wiele za spokojne.Pojawiło się trochę wybuchów,ale zwróćcie uwagę ,że maxima osiągane są co 11 lat...tak więc od 6 lat nic nie znaczy :)Czyli tak naprawdę nic wielkiego się nie dzieje.

Portret użytkownika Boungler

Wybuchy na słońcu stają się

Wybuchy na słońcu stają się coraz silniejsze, co prawda najbardziej bije to po infrastrukturze, która posiada długie naziemne okablowanie. Naukowcy po dziś dzień nie potrafią do końca wytłumaczyć dlaczego słońce tak własnie się zachowuje i wg jakich wskaźników nastepuje ekstremalnie silny wyrzut masy.To co jest pewne to jej dotarcie w okolice ziemi i oddziaływanie na całą elektronikę, choć poszczególne małe urzadzenia nie są az tak bardzo narażone niż przykładowa sieć energetyczna.W naszej dyskusji na temat EMP...http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=228(choć słońce jeszcze nie uderza w nas z taką dawką aby coś konkretnie w domu uszkodzić) można dowiedzieć się w jaki sposób można zabezpieczyć wszelki sprzęt przed takim ekstremalnym uderzeniem. Robilismy nawet wstepne testy i powodzeniem. Jeżeli ktoś będzie bardziej zainteresowany tematem to zapraszam.Inna sprawa to że planety naszego układu równiez zwiększyły swoją temperaturę.

boungler.pl - przygotowany na każdy koniec świata!

Portret użytkownika Anakin23

rozbłysk miał M9 trwał ponad

rozbłysk miał M9 trwał ponad trzy godziny CME zdecydowanie zahaczy o Ziemie ilość  protonów wyniosłą 2.5 GeV czyli tyle co przy X7 jeżeli po ostatnim rozbłysku KP osiągneło 6+ to tym razem może dojść do KP9 zorza powinna być widoczna nad Polską dzisiaj w nocy lecz pogoda nam raczej na to nie pozwoli szykuję się zdecydownie największa burza geomagnetyczna w tym cyklu słonecznym a mamy dopiero początek roku i z biegiem czasu rozbłyski będą zdecydowane większe podczas ostatniego maximum było to ponad X17 a wcześniejszego X28+ przekraczający skale więc biorąc pod uwagę w jak kiepskim stanie jest nasza magnetosfera więc mogą być problemy nawet po takim "bombardowaniu" 

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Kiedyś myśleliśmy że ziemia jest płaska,W SZKOLE UCZONO NAS ŻE ATOM JEST NIE PODZIELNY.dziś myśli się że wszechświat ma granice

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem