Ukraińcy żądają aby Polska oddała im Przemyśl z okolicznymi powiatami

Kategorie: 

Źródło: Internet

Banderowcy panoszą się na Ukrainie już od kilku lat. Wsparci przez USA doprowadzili do destabilizacji najpierw zachodniej części kraju, a potem utracili po ciężkich bojach Krym i niemal cały wschód. Teraz nie zwracając uwagi na niezrozumiałą przychylność dla nich polskich władz, pokazali ponownie swoje prawdziwe oblicze żądając zwrotu Przemyśla i kilkunastu okolicznych powiatów.

Prawy Sektor, zwany też "Armią Majdanu" to właściwie bezpośredni sukcesor Ukraińskiej Powstańczej Armii. Są to neofaszyści, którzy ze względu na antyrosyjskość otrzymali pełne wsparcie ze strony wszelkich polskich środowisk rusofobicznych oraz filosemickich, widzących w ich działaniach możliwość realizacji własnych celów.

 

Ten zdumiewający alians polityczny wspierającej ukraińską awanturę polskiej lewicy pobożnej i bezbożnej jest bardzo zastanawiający. Trudno jest powiedzieć jaki jest cel tego działania, ale wygląda na to, że udajemy, iż Ukraińcy to nasi bracia, bo zaplanowano już jakąś kampanię przeciwko Rosji, w której będziemy ginąć razem z Ukraińcami w zaprojektowanej przez przez ośrodki zagraniczne wojnie.

 

Polska lewica, od PiS przez PO do SLD konsekwentnie przygotowuje społeczeństwo do tego wyzwania promując fałszywy obraz - Ukraińca brata Polaka. Nie zauważamy rzezi wołyńskiej, albo mówimy o niej półgębkiem, aby nie drażnić zaordynowanych odgórnie "przyjaciół". Media szybko zapominają kolejne skandale takie jak pobicie Polaków za to, że byli Polakami, co miało niedawno miejsce na polsko-ukraińskiej granicy czy też uwięzienie w hotelu, przez banderowców polskich parlamentarzystów, do czego doszło wczoraj.

 

Trudno się dziwić, że tak jawnie prezentowana uległość ze strony polskiej spotyka się z coraz większą bezczelnością strony ukraińskiej. Po prostu wydaje im się, że mogą więcej. Dominujący w ukraińskiej politycy neobanderowcy otwarcie artykułują swoje żądania. Domagają się zwrotu Przemyśla i kilkunastu okolicznych powiatów.

"Sprawiedliwość nakazywałaby, aby ziemie, na których Ukraińcy żyli od tysięcy lat, wróciły do Ukrainy” – domaga się w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, rzecznik banderowskiego Prawego Sektora, Andrij Tarasenko

Nie wiadomo skąd Ukraińcy wzięli "tysiące lat" swojego narodu, wszak wiadomo, że tak zwany naród ukraiński to w istocie twór powstały na dzikich polach, gdzie mieszali się Rusini z Polakami. Jest to zatem oczywista nadinterpretacja i mitologizowanie własnej faszystowskiej ideologii dziwacznymi przekonaniami.

 

Bezczelne roszczenia terytorialne wysuwane otwarcie względem Polski nie spotykają się z adekwatną odpowiedzią strony polskiej. Nasi pseudo politycy skulili uszy po sobie i milczą, nawet gdy neobanderowcy relatywizują zbrodnie popełnione przez ich dziadków i ojców na setkach tysięcy Polaków. Dowiedzieliśmy się niedawno od Ukraińców, że ich bestialstwo na Wołyniu było uzasadnione, bo z okupantem należy walczyć wszelkimi metodami.

 

I takie rzeczy można przeczytać w polskiej prasie i nikogo to nie oburza. Warto tylko ponownie zwrócić uwagę, że Polacy nie zniewolili Ukrainy, tylko właściwie stworzyli ją i przez kilkaset lat próbowali ją cywilizować wraz z jej dzikim ludem. Teraz ten lud wymawia nam, że byliśmy kolonizatorami będąc de facto realnym okupantem naszego terytorium, zajmując polski Lwów. Bierni polskojęzyczni politycy nie są jednak zdolni do takiej, adekwatnej względem ukraińskiej, retoryki.

 

Czy to oznacza, że rzeczywiście wkrótce oddamy ten Przemyśl? Kto wie? Doszło tam przecież ostatnio do skandalicznego ukraińskiego pochodu z banderowskimi flagami na który jakimś cudem pozwoliły polskie władze. Padały dobrze znane hasła, które słyszeli nasi mordowani rodacy i nic. Oburzenie padło jedynie na patriotyczne środowiska, które oprotestowały tę bezczelność kontrmanifestacją. Wyhodowaliśmy sobie na własnej piersi banderowskiego wrzoda i prędzej czy później skończy się to dla nas tragicznie.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Jacek Orzechowski

Czytam i mnie mdli. 30% sensu

Czytam i mnie mdli. 30% sensu i faktów przemieszane z idiotycznym uogólnianiem i debilizmem. Myślenie w kategoriach "czarne i białe". Jak Ukraińcy źli to Rosjanie z Rosją dobrzy... przecież tego nie da się nawet komentować spokojnie. 

Rosja to agresorzy, napaść Rosji najakiegokolwiek sąsiada (niezależnie kim by był) to zbrodnia i łamanie fundamentalnych zasad cywilizowanego świata. A to że Rosja robi to nie pierwszy i nie ostatni raz, bo taka zawsze była, jest i pewnie będzie, to wie każdy kto ma trochę oleju we łbie. 

To, że na Ukrainie są ludzie normalnii, którzy zwyczajnie chcą wolnej, niepodleglej Ukrainy w granicach po rozpadze ZSRR to rzecz oczywista jak i to, że są tam też Ukraińcy którzy mają nierówno pod sufitem i mają jakiś tam procent społecznego poparcia.

Pytanie zasadnicze na dzeń dzisiejszy jest takie co jest proiorytetem moralnym i co jest złe a co jest dobrem. Normalny człowiek jest w stanie to upporządkować i nazywać po imieniu. Obawiam się, że tak lewactwo jak i skrajna prawica nie jest w stanie myśleć szerzej niż jej przyzwyczajenia i częstokroć abstrakcyjne myślenie.

0
0

,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".

Portret użytkownika anda

uważajcie ukraińskie matoły,

uważajcie ukraińskie matoły, bo jeszcze trochę a sami oddacie Polsce Polski Lwów, Stanisławów i Tarnopol, tak jak oddaliście Rosji Krym

3
0
Portret użytkownika Amasz

No to skrajny prawy sektor

No to skrajny prawy sektor czy ukraincy? Tytuł sugeruje że chodzi o naród i wypowiedz oficjalną.  Nie ma to jak pisać bzdury i wprowadzać w błąd nie? Byleby sensacyjny tytulik się pojawił. 

1
-7
Portret użytkownika XaX

Sęk w tym że nawet oficjalna

Sęk w tym że nawet oficjalna władza to wspiera, gdyby oficjalnie to chociaż potępili to inna była by rozmowa. 

0
0
Portret użytkownika UPAdlina

jakbyś nie zauważył, to na

jakbyś nie zauważył, to na upadlinie rządzi banderowska junta, która wypociła ustawę o gloryfikacji cwela spod celi w ryj jeb**nego bandery i jemu podobnych ludobójców!!......A banderowcy, którzy rządzą upadliną nie ukrywaja swoich roszczeń terytorialnych do Polski !!

4
0

Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek !!

Portret użytkownika ACHILES

 prawy sektor, to gdzie

 prawy sektor, to gdzie wspiera ZARZĄDZANIE MASAMI, ZA POMOCĄ TERRORYZOWANIA LUDNOŚCI, na MARSIE, czy u Naszego sąsiada w kraju zwanym obecnie potocznie upadliną ???

A gdzie obecnie pomniki bandycie banderze i ulice i place nazywane tego POTWORA  imieniem, w Bangladeszu, czy w obecnej banderolandji, tuż, za naszą wschodnią granicą ???

A kto na majdanie strzelał w plecy swoim w wiadomym celu, UFOLUTKI , czy banderowscy siepacze ???

banderowcy będą dla nas o STOKROĆ gorsi, jak islamskie dzikusy i to już zaraz !!!

 

4
0
Portret użytkownika Mojeimię44

My nie mamy przybyszy z

My nie mamy przybyszy z krajow arabskich a wojna musi byc globalna wiec wroga nam stworzono w postaci faszyzmu z za wschodniej granicy. To oczywiste. Ten scenariusz to plany new world order. Sa tak pewni swego ze zapomieli o przymierzu z Bogiem. Wczoraj ogladalem film na youtube (kurcze nie widze go dzis) wypowiadala sie na nim bardzo ladna murzynka i powiedziala , ze miala sen. W snie tym co chwila pojawiala sie liczba 44 i widziala obrazy wojny, globalnej wojny. Widziala potem lodke a na niej pelno szczesliwych ludzi twierdzila, ze wygladala ona jak arka noego. Nastepnie znalazla sie w samolocie ale mowila, ze to nie byl do konca samolot tylko pojazd jak samochod ktory latal w przestworzach. Poruszal sie tak szybko ze z kaliforni do nowego jorku dostala sie w chwile. Wyladowala w instytucji jak ja nazwala " spoldzielczy projekt" gdzie wyjasniono jej ze wojna zaczela sie na wschodzie ale wszyko minelo bo pojawily sie nowe prawa. Ta kobieta tlumaczyla jej ze ludzkosc zyje juz inaczej niz kiedys i ze ma sie nie martwic bo anioly schodza na ziemie. Wczesniej pewna japonska dziewczynka miala bardzo podobny sen o apokalipsie, arce i liczbie 44. Dlaczego ci to pisze. Dlatego zebys achilles aie przygotowal. Przysiegam ci iodslona nastala. Teraz bedzie to wszystko zmieniac sie szybciej o wiele szybciej. Liczba 44 z tego co czytalem to liczba mesjasza. Ja nim nie jestem i inni ludzie ktorzy maja problem z ta liczba tez nie ale jedno jest pewne. Wracamy do domu achilles a ja jestem ta liczba naznaczony jak inni i widze ja coraz czesciej az za czesto.

0
-1
Portret użytkownika Ksaverry

Wiecie jaka jest obecnie data

Wiecie jaka jest obecnie data według kalendarza muzułmańskiego? 1437. A od Pazdziernika 2016 zacznie sie u islamistow rok 1438. Wg. numerologii moznaby ten fakt zinterpretować tak:

1+4+3=8 i pozostalo jeszcze 8 -> mamy dwie ósemki czyli 16=4x4 (44?)

Jak ktoś ma bardziej dogłębną wiedzę w tej kwestii - to proszę o rozszerzenie wątku. 

Pozdrawiam analityków;)

0
-1
Portret użytkownika Ogo Pogo

Ktoś napisał kilku idiotów w

Ktoś napisał kilku idiotów w mundurach żąda Przemyśla.Kilku idiotów w mundurach w 1922 roku też żądało w Munchen w Bawarii rzeczy niemożliwych.Pierwszym razem nie udało się.Kwestia sponsoringu.Za drugim razem przy odpowiednim wsparciu poszło lepiej.Tylko ,że Adolf nie realizował dla siebie lebensraumu tylko idylliczną koncepcję trzeciej świątyni i otaczającego ją obszaru.Nie wiedział o tym głupiec.Historia  nie tylko lubi się powtarzać ,ale przy każdej powtórce dość ,że jest karykaturalna to jeszcze bardziej tragiczna.Oczywiście nie dla mecenatu i sposoringu.Realizowany jest plan zawłaszczenia Polski i Środkowej Europy.Porzucono trzecią świątynie z prozaicznego powodu .Braku wody.Spełni się więc przepowiednia armagedonu  o zniszczeniu trzeciej świątyni i końcu świata tego palestyńskiego i obszaru wokoło.Cudownie ocaleni pojawią się w Polin.I rozpoczną wszystko od początku.Upadlińcy.Przypomina mi się film planeta małp.Był tam gatunek małpy bardzo agresywnej.Zarządzającej wojskiem i służbami.Upadlińcy to właśnie ten gatunek.Barbarzyński ,bezmyślny,tępy,durnowaty,bez duszy.Sterowany pragnieniem, w sposób typowy dla zwierząt i kryminalistów.Pokuszat,popić podupczyć,podpierdolić,pobić,porezać.pogwałcić.To wyczerpuje ich całą egzystencję.Może to za duże słowo ,raczej barbarzyńską wegetację.To agresywne małpy człekopodobne.Szykują nam konflikt.A tych upadlińskich durniów wykorzystują jako prowokatorów i przynętę.Jaka jest rola "naszej władzy" w tym cyrku?Mam kilka koncepcji.Jedno jest pewne musimy my sami oczyścić nasz Kraj ,Polskę z tego gówna wszelakiego jakie do nas przelało się z sąsiadujących szambo państw.Kreml i Łoś sington to bliżniacy od tego samego zbója ojca i matki prostytutki.

8
0
Portret użytkownika maniek II

...ja tam rasista - nie

...ja tam rasista - nie jestem - ale jak wypier*olimy rzytkuf z Polski - to WSZYSTKO WRÓCI DO NORMY!!...

CYT...

Jacek Malinowski said

2016-07-13 (środa) @ 15:53:31

Chciałbym zapodać tekst mojego wielkiego przyjaciela, odnośnie bieżących wydarzeń powiązanych z historią tego padołu.

Prącie politykiem, to w każdym narodzie dramat. U nas- w III RP, to jest norma! Nie ma innych polityków! I nie ma znaczenia, czy oni sprawują władzę czy udają opozycje. Kilka dni temu najważniejsze prącie w okupowanej III RP ogłosiło, że agresja ZSRR 17 września 1939 roku miała bezpośredni wpływ na ludobójstwo banderowskiej Ukrainy w dniu 11 lipca 1943 roku. Bo gdyby tej agresji nie było, nie byłoby Wołynia. To nie ZSRR napadł na nas, tylko III Rzesza. Naczelne prącie powinien wiedzieć, że w roku 1939 pierwszy wrzesień był wcześniej niż 17 wrzesień. Naczelny prąciu III RP, wbij sobie do główki, że w tym czasie- 11 lipca 1943 roku, ZSRR walczył pod Kurskiem! Jakie twoim zdaniem- naczelny prąciu, wydarzenia w ZSRR, miały wpływ na resztę ludobójstwa banderowskiej Ukrainy? Bo mordowali nas nie tylko na Wołyniu! Jakie wydarzenie w ZSRR było inspiracją dla banderowskich ludobójców w mordowaniu schwytanych powstańców warszawskich? Wszyscy jak jeden mąż schwytani przez Ukraińców powstańcy, zostali ZAKATOWANI! Wszyscy co do jednego! Nie zabici, ZAKATOWANI! Gdybyś prąciu był chociaż normalny! A ty jesteś idiotą, zwykłym idiotą! W parę dni po ogłoszeniu publicznie złotej myśli naczelnego prącia III RP, swoim otworem gębowym powtórzył jego brednie, drugie prącie. Otóż ten poszedł dalej niż naczelne prącie. Stwierdził, że to Rosja napadła na Polskę 17 września 1939 roku i to Rosja odpowiada za Wołyń! W roku 1939 nie było państwa o nazwie Rosja! Nikt i nigdy nie oskarżał Indian o zbrodnie USA. Nikt! Prącia III RP zupełnie bezkarnie oskarżają Rosjan o czyny, o zbrodnie ZSRR. Niech polityczne prącia przeczytają i zapamiętają. Prawny spadkobierca, a takim jest Rosja wobec ZSRR, nie odpowiada za żadne zbrodnie spadkodawcy, za żadne! Nie odpowiadamy karnie- jako spadkobiercy, za morderstwa naszych ojców, dziadków, za żadne zbrodnie naszych spadkodawców. W oparciu o jakie prawo Rosja ma odpowiadać za zbrodnie spadkodawcy? Prawny spadkobierca dziedziczy majątek spadkodawcy, dziedziczy długi spadkodawcy, zobowiązany jest do przestrzegania zawartych umów i paktów przez spadkodawcę. Szkoda czasu na opis truizmów. Najkrócej. Rosja była największą ofiarą ZSRR. Rosja poniosła za ten komunistyczny internacjonalistyczny eksperyment największe straty; ludzkie, gospodarcze, terytorialne. I tak, w dniu wybuchu I wojny roku 1914, obszar Rosji wynosił 23 miliony kilometrów kwadratowych. W roku 1945 obszar państwa ZSRR wynosił 24,5 miliona kilometrów kwadratowych. Dziś Rosja ma 17,5 miliona kilometrów kwadratowych! W roku 1991 Rosja straciła -bez wojny, 6 milionów kilometrów kwadratowych, ok. 15 milionów rdzennych Rosjan znalazło się wbrew swojej woli poza granicami Rosji! Na terenach wschodniej Ukrainy mieszka ponad 10 milionów Rosjan, mieszkają na swoich ziemiach, ich ziemiach od 1300 i więcej lat. Podział ZSRR odbył się bez konsultacji z kimkolwiek, trzech kryminalistów na czele z pijanym Jelcynem ustanowili nowe państwa ma mapie świata. Rano Rosjanin obudził się jako obywatel Ukrainy! Koszty II wojny ponieśli w ogromnej skali Rosjanie. To głównie Rosjanie obronili ZSRR przed III Rzeszą, to oni byli najliczniejszą republiką radziecką, było ich 130 milionów w państwie ZRRR liczącym 180 milionów. To Rosjanie zapełniali łagry ZSRR i umierali w nich tysiącami, to Rosjanie milionami umierali w niemieckich obozach zagłady, to Rosjanie dźwigali cały ciężar II wojny. To ich – Rosjan, zginęło ponad 30 milionów, a straty ludzkie całego ZSRR to 35 milionów! To nie koniec. Umierali po wojnie ci, którzy cudem ocaleli w niemieckich obozach zagłady, umierali w ZSRR jako zdrajcy narodu! Ich – Rosjan, historia jest bardziej tragiczna niż potrafią to pojąć polityczne prącia w III RP. To był wstęp. Informuję wszystkie prącia. W roku 1920 to myśmy napadli na Rosję Radziecką, gdyby jakieś prącie temu zaprzeczało, to niech wyjaśni, co robili wojska II RP w rosyjskim Kijowie? Stolicą Ukrainy- z woli Stalina, Kijów stał się dopiero w roku 1934. Co wojska II RP robili w rosyjskim Kijowie w roku 1920? Wojska II RP zostali pobici i wygnani przez mieszkańców Kijowa, którym w sukurs przyszła armia dowodzona przez Tuchaczewskiego. Piłsudski uciekł przerażony z pola walki, zamelinował się u kochanki w Warszawie i czekał na klęskę w wojnie którą rozpętał. Przerażone i zdemoralizowane wojska II RP gnane przez Tuchaczewskiego, zatrzymał pod Radzyminem generał Tadeusz Rozwadowski. ON- generał Rozwadowski, zatrzymał armię Tuchaczewskiego. A tak naprawdę, to Tuchaczewski sam zatrzymał swoje wojska. Bez wsparcia konnicy Budionnego stojącej bezczynnie pod obleganym Lwowem, nie miał szans zająć Warszawy. Tadeusz Rozwadowski przeszedł do kontrataku pod Radzyminem. Nie będę pisał historii, ja tylko sygnalizuję fakty. Wszystkich schwytanych oficerów politycznych zabijaliśmy natychmiast, bez sądu. III Rzesza w II wojnie tylko skopiowała nasze działanie mordując natychmiast schwytanych politruków. Z liczby ponad 60 tysięcy jeńców armie czerwonej, co najmniej 58 tysięcy zakatowaliśmy. Uwolnienia dożyło……. ok. 1500 osób! Jeńcy byli mordowani w sposób szczególny, tysiące z nich zostało zakatowanych, powieszonych, zabitych kijami, żywcem zakopanych do ziemi, tysiące zostało zagłodzonych, tysiące umarło z braku pomocy medycznej. W roku 1923 ZSRR wystąpił ze skargą do Genewy, oskarżając nas o ludobójstwo! Genewa odrzuciła skargę komunistycznego wrogiego wszystkim „demokracjom” państwa. O tym, że Katyń był odwetem wiedziałem od dziecka, od końca lat 40-tych! Stosunki II RP z ZSRR były jak najgorsze, przez 20 lat istnienia II RP. Nigdy, ani razu, nie było żadnych politycznych kontaktów z ZSRR, żadnych wizyt. Nigdy wysokiej rangi dygnitarz II RP nie odwiedził ZSRR i na odwrót. A dostojnicy III Rzeszy byli w Warszawie fetowani! Marszałek Rzeszy raczył polować w Białowieży! II RP- wzorem Europy, marginalizowała ZSRR. Europa liczyła na swojego bohatera Adolfa Hitlera, który rozprawił się z komunistami w Rzeszy i obiecywał rozprawić się z komunistami i Żydami w Europie. Władza Hitlera dawała Europie gwarancje likwidacji ZSRR. Europa była ustępliwa i wyrozumiała wobec żądań Hitlera. W Monachium 29-30 września 1938 roku Anglia, Francja, Włochy i Niemcy- jako obdarowani, podarowali Czechosłowackie Sudety III Rzeszy , był to rodzaj łapówki za wojnę z ZSRR. Dzień po tej łapówce, 1 października 1938 roku Hitler zabiera Czechosłowacji Sudety i uwaga…. 2 października 1938 roku, II RP napada na Czechosłowacje rabuje im Zaolzie! II RP Zachowuje się jak cmentarne hieny. Obrońcy II RP powiadają dziś, to było nasze. Wilno też było nasze, Lwow też był nasz i co? ZSRR zabiegał od 1934 roku o sojusze z Anglią, Francją, Polską. Bez rezultatów. ZSRR został sam wobec potęgi III Rzeszy. Dla Europy było oczywiste, że Hitler rozprawi się ze Stalinem! Pakt Ribbentrop – Mołotow był szokiem dla całej Europy. Nikt nawet w najczarniejszych scenariuszach czegoś takiego nawet nie zakładał! Dla ZSRR ten pakt w roku 1939 był zbawieniem, dosłownie ocaleniem od zagłady! Armia ZSRR była bezbronna, kadra oficerska w 80% zamordowana przez Stalina. Pakt, dawał czas na zorganizowanie obrony. Stosunki Polsko – ZSRR były od zawsze wrogie, były fatalne za sprawą tylko i wyłącznie władz II RP. Dzisiaj jest dokładnie tak samo! Pretensje typu, że na nas napadli sowieci są godne idiotów. 20 lat II RP pracowała na nienawiść ZSRR do nas i wychowała pokolenie, które nienawidziło ZSRR. Nazwanie agresji największego wroga II RP, wbiciem noża plecy, jest idiotyzmem. Nóż w plecy wbija przyjaciel, od którego oczekujemy rady i pomocy, a ten wbija nam nóż w plecy. Nazwanie agresji wroga, wbiciem noża plecy rodzi się wyłącznie w głowie prymitywa. To co myśmy wbili w plecy Czechosłowacji 2 października 1938 roku, gdy wspólnie z Hitlerem napadliśmy na nich? Co myśmy im wbili? Widelec? Już 7 września 1939 roku naczelny wódz II RP razem z kompanami i tym co obiecywał nie oddać guzika, byli już w Zaleszczykach – Rumunia, dziś to ziemie banderowskiej Ukrainy. Nikt nam nie pomógł, nie było przyjaciół. W roku 1941 ku radości Anglii, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Norwegi, Hitler ruszył na ZSRR. Sikorski dogadał się z władzami ZSRR o utworzeniu armii polskiej na terenach ZSRR z Polaków tam zamieszkałych bądź wysiedlonych i więzionych. Powstała polska armia pod dowództwem Władysława Andersa, która wg zamysłów i ustaleń Sikorskiego ze Stalinem, miała być armią sojuszniczą ZSRR, a nie armią podległą ZSRR. Churchill potrzebował ludzi do obrony angielskich interesów w Egipcie, Libii, Syrii, etc, etc. Bez trudu emisariusze Churchilla namówili Andersa do zdrady Polski i wyprowadzenia wojska z ZSRR do Iranu. I tam w interesie Anglii i dla dobra Anglii umierali żołnierze armii Andersa. Kim był Anders? Niemcem, matka i ojciec byli Niemcami, nie mógł się urodzić Hiszpanem, ani Polakiem, urodził się Niemcem z rodziców Niemców! Był w tej polskiej armii w ZSRR najsłabszym polskim ogniwem. Czyli inaczej, los polski był mu obojętny! Proste? Gdyby prącia znali historię, to nigdy córkę zdrajcy Andersa nie mianowaliby rzecznikiem polskich interesów za granicą. Już raz reprezentował nasze interesy jej tatuś i wyszliśmy na tym fatalnie. Legenda Monte Casino zrobiła swoje. Prawda jest taka, że zdobycie Monte Casino było czynem prestiżowym, nie miało żadnego strategicznego znaczenia. Megalomania Niemca Andersa kosztowała Zycie 923 żołnierzy. Ponad 2 tysiące zostało rannych. Wychowany byłem na legendzie Monte Casino, na piosence czerwone maki i byłem dumny z bohaterskiego generała i jego wojów. Do czasu. Gdy poznałem prawdziwe historyczne fakty musiałem zweryfikować swoją wiedzę, oddzielić mit i legendę od prawdy. I wyszło to co wyszło. Anders nas zdradził, oszukał, sprzedał. Armia Andersa jako sojusznik ZSRR na wyzwalanych polskich ziemiach, ustanawiałaby polskie cywilne władze, a nie armia ZSRR. II armia generała Berlinga była armią podległą ZSRR, nie była armią sojuszniczą! 22 lipca 1944 roku Moskwa mianowała nam rząd; Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN) . Mocą porozumień wielkiej trojki USA, ZSRR, Anglii, Europa została podzielona na strefy wpływów. My z racji położenia geograficznego staliśmy się częścią strefy wpływów ZSRR i żaden bunt, żadne powstania zmienić tego nie mogło! Francja, Włochy, Grecja, chcieli być państwami socjalistycznymi! Autentyczne! W tych państwach najsilniejszymi partiami byli komuniści! Zostali spacyfikowani, czyli zlikwidowani! W Londynie istniał rząd złożony z dezerterów, którzy porzucili nas gdy wybuchła wojna i zaraz po zainstalowaniu się w Londynie daleko od wojny nawoływali swoje porzucone ofiary, do walki do ostatniej kropli naszej krwi, w obronie ich koryta władzy. 22 lipca 1944 gdy powstał rząd z nadania Moskwy, utracili władzę, wpadli na pomysł powołania swojego „legalnego” rządu wybranego przed II wojną. Zwycięskie powstanie w Warszawie pozwalało powstańcom powołać legalny rząd i ten legalny rząd miał powitać wkraczające oddziały Armii Czerwonej do Warszawy, jako gospodarz państwa. Powstanie było bardziej przeciw władzy Stalina niż Hitlera. Propaganda Londynu informowała, że powstanie pomaga Armii Czerwonej i LWP by szybciej weszli do miasta. Kłamali, że Armia Czerwona gwarantuje wsparcie i pomoc powstańcom. Brak tej pomocy powstańcy uznali za zdradę ZSRR i LWP Nic nie było prawdą, ale o tym wiedzieli przywódcy powstania. 1 sierpnia 1944 wybuchło powstanie warszawskie trwało 62 dni do 2 października 1944. Zakończyło się kapitulacją. Nie ma końca hymnom pochwalnym bohaterom powstania. 8 września 1941 roku mieszkańcy Leningradu nie wpuścili wojsk III Rzeszy, oblegani przetrwali do 27 stycznia 1944 roku, zostali wyzwoleni przez wojska radzieckie. Jak nazwać ich bohaterstwo? Mamy dwa bohaterskie miasta Warszawę i Leningrad. Im przez 2,5 roku nikt nie przyszedł z pomocą, nawet jej nie czekali, nasi po 62 dniach skapitulowali. O jakim, o czyim bohaterstwie mowa? Nie silmy się na porównania bohaterstwa zwykłych ludzi z ZSRR z naszymi bohaterami. Powiem tak. Nie podoba mi się III RP, w której władzę sprawują zdrajcy, durnie i kanalie, nie podobają mi się sojusze ze zdrajcami którzy nigdy w dziejach nam nie pomogli a zawsze szkodzili. Naszym naturalnym, polskim sojusznikiem jest Rosja i tylko Rosja. Okupacyjne władze III RP prowadzą politykę w interesie USA i dla USA ze szkoda dla nas Polaków. Sankcje ekonomiczne rujnują nasz naród, ale za to USA zbiera profity. Nic nie zawdzięczamy USA i zachodowi wszystko zawdzięczamy ZSRR. Dzięki „okupacji” ZSRR i polskim „komuchom” my byli ludźmi przez lat 45! Nasi rodzice, odbudowali Polskę z ruin, zbudowali nam nową Polskę. W tej nowej zbudowanej Polsce- PRL, mieliśmy wszyscy pracę, nie było bezdomnych, szkoły wszystkich typów były darmowe, służba zdrowia darmowa, sanatoria darmowe, leki dla rencistów i emerytów darmowe, wszystkie dzieci, młodzież w wieku szkolnym miały darmowe trzytygodniowe kolonie letnie z transportem w obie strony. Wszyscy zatrudnieni mieli darmowe dwutygodniowe wczasy z biletem kolejowym lub autobusowym w jedną stronę. Żłobki i przedszkola darmowe, potem za symboliczna opłatą. Mieszkania do roku 1968 były z przydziału za darmo. Nie płaciliśmy podatków, ani ZUS. Pierwsze spółdzielnie mieszkaniowe powstały za Gomułki. Zarabialiśmy 15- 20 dolarów na miesiąc. Tak zarabiało co najmniej 80% zatrudnionych. Za jednego dolara mogliśmy kupić 30 paczek papierosów, trzy kilo kiełbasy, 2 litry wódki. Opisuje czasy tylko dekady Gierka, ponieważ w tym czasie nie było dzikich strajków, nie było jeszcze CIA, razem z klerem i zdrajcami z Solidarności na usługach CIA i kleru! Za czasów Gierka ceny były stabilne. Za 1600 dolarów był nowy Fiat 125 P. 1600- 2000 dolarów kosztowało 60 metrowe mieszkanie (trzypokojowe) w centrum Warszawy. Wszystkie kupione mieszkania i te za dolary i te za złotówki były z pełnym wyposażeniem, w pokojach parkiet, w kuchni i łazience płytka PCV, w łazience sedes wanna i umywalka, w kuchni zlewozmywak dwukomorowy, kuchenka gazowa czteropalnikowa, pod oknem szafka , w przedpokoju zabudowana szafa na ubrania. Do mieszkania można było wejść z materacem i mieszkać, nie było tylko lamp . By zarobić w Polsce 2 tysiące dolarów, to trzeba było odkładać cały zarobek przez okres 114, 28 miesięcy. Już wyjaśniam. Zarabialiśmy od 15 do 20 dolarów miesięcznie, to średnia zarobku wynosi; 17,5 dolara miesięcznie. 2000 dolarów kosztuje mieszkanie to 2000:17,5 średniego zarobku= daje nam 114, 28 miesięcy odkładania zarobku. To jest 9,5 roku odkładania! Dziś takie same mieszkanie o podobnym standardzie w Warszawie kosztuje co najmniej 10 tysięcy za metr w stanie deweloperskim, co znaczy po polsku w stanie surowym zamkniętym. Są wstawione okna, drzwi, i jest otynkowane. Praktycznie by zamieszkać trzeba dołożyć co najmniej 3 tysiące za metr . Uznajmy że zarabiamy 2 tysiące na rękę. By zarobić 600 tysięcy, bo tyle kosztuje 60 metrowe mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy pracować nie 114,28 miesiąca, tylko 300 miesięcy. A by w tym mieszkaniu zamieszkać, to musimy wydać 13 tysięcy za metr, czyli 780 tysięcy złotych a na to musimy odkładać swoje zarobione 2 tysiące przez okres 390 miesięcy! Nie 114 miesięcy jak w PRL. Po co to napisałem, bo młodzi pojęcia nie mają czym była PRL, też nie miałem pojęcia o tym czym jest PRL gdy w nim żyłem, wtedy wydawało mi się, ze każdy system byle nie czerwony będzie lepszy! Dziś Polska jest macochą dla nas wszystkich, dobrze się wiedzie politycznym prąciom, klerowi i ich nepotom. Zwykłym ludziom wiedzie się fatalnie, naszych ludzkich praw nie chroni nikt. Nie było żadnej walki z systemem, którego tak na prawdę nikt wtedy nie lubił. Wierzyliśmy że na zachodzie jest raj! Dzisiejsi bohaterzy walki z komuną, to żałośni menele tamtych czasów, czasem któryś z nich nasikał na ulicy, opluł czerwoną flagę, po pijanemu nocą ryczał śmierć komunie, etc, etc, etc. Oni nigdy nie istnieli byli niczym i nikim. Nie ma nic gorszego jak ukrywający się nikt, którego nikt nie szuka! Dziś ci menele, mianowali sami siebie bohaterami walki z komuną. Wrogowie komuny ukończyli darmowe studia w zwalczanym systemie. Mieli mieszkania z których nikt ich nie wyrzucał na bruk nawet jak nie płacili czynszu. Nie mogę uwierzyć, że byłem wrogiem PRL, że byłem więźniem PRL, że byłem takim prymitywnym durniem jakim byłem. To dzięki takim gnojom jak ja sam, moje dzieci i dorosłe wnuki musieli za chlebem wjechać za granicę! Moim zdaniem tych wszystkich, którzy zwalczali PRL trzeba do gazu i zacząć gazowanie ode mnie. Pozdrawiam tych, którym i ja zafundowałem podły los niewolnika we własnym kraju, który nazwali III RP!

5
-2
Portret użytkownika myślący

Zanim nazwiesz kogoś prąciem,

Zanim nazwiesz kogoś prąciem, to może zastanów się jak ludzie z II RP mieli kochać i przyjaźnić się z rosjanami po 123 latach okupacji (rozbiorów) ? Co może wybełkoczesz coś o spadku? "W oparciu o jakie prawo Rosja ma odpowiadać za zbrodnie spadkodawcy?  Pytam się jakiego spadkodawcy? Cara?

0
0
Portret użytkownika Angelus

Nioe pierdol kocopołów... A

Nioe pier**l kocopołów... A pruskiego zaboru nie było 123 lata??!!

 Dlaczego poszliśmy w stronę żydosyjonistycznych niemców? Polityka II RP była politykąobecnej IV RP, czyli stworzenia Judeopolonii... Dlatego do Polski nie sprowadza się islamistów jak i do Izraela i USA... Plan Judeopoloni zbidwany w 1914r wchodzi w życie...

0
0
Portret użytkownika Angelus

A dzisiaj Panie Jacku mamy

A dzisiaj Panie Jacku mamy identyczną sytuację... Nasy nie-polski rząd znów nas  karm,i to nasze durne zakłamywaniem historii półsłowiańskie społeczeństwo, antyrosyjskim zepsutym pasztetem...

I znów żydostwo bierze górę!!

 Władza w ręce Polaków!!!

0
0
Portret użytkownika Nicco

O taaaak. PRL to był raj na

O taaaak. PRL to był raj na ziemi. Wszystko na karteczki i wywożona żywność z Polski do nich, że aż jej zaczynało nam brakować. Od cholery wyzwolenie. Nie mogliśmy nawet wprowadzić własnych technologii, bo nie. Kojarzysz Jacka Karpińskiego? On jest idealnym dowodem, jak wspaniale żyło nam się pod cudzym pantoflem. Czego niby mamy wchodzić z jednego pantofla pod drugi, zamiast sobie żyć samodzielnie i nauczyć się stawiać warunki. Współpraca to korzyść obustronna. W innym przypadku mamy zniewolenie.

"Oficer spadł z krzesła, gdy zobaczył plany nowej maszyny Karpińskiego. – Rób! Wojsko kupi każdą ilość! – miał mu odpowiedzieć. Zamówienie armii otwierało wówczas wszystkie drzwi. Jedyną firmą w PRL-u, która była w stanie wyprodukować taki komputer, były zakłady Zjednoczenia Mera. Dyrektor zainteresował się pomysłem i zwołał specjalną komisję do jego oceny.

„Nie da się, bo się nie da”

Po tygodniu rozważań komisja naukowa wydała negatywną opinię argumentując: „Tego nie da się zrobić, bo nie ma i nie będzie takiej technologii, która pozwoliłaby dwie szafy kabli wcisnąć do małego pudełka. Bo jakby była, to Amerykanie dawno by już coś takiego zbudowali”. To jednak nie był koniec pierwszego na świecie komputera personalnego - wynalazku wyprzedzającego o dekadę ówcześnie używane maszyny (...)".

Tkwiąc w PRLu pewnie nawet smartfonów byśmy niemieli i tak sobie żyli jak na Kubie. Niby dobrze, ale coś tu nie gra.

0
0

,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".

Portret użytkownika Angelus

Głupi piździelcu... To, że

To, że pod koniec komuny w polsce była żywność na kartki zawdzięczamy "naszemu" żydowi Janu Pawłowi II Wojdylle, z domu po żydówce matce Katz, wielkiemu przyjacielowi żydów, z czym się on nie krył i z ambon nawoływał, cobyśmy to żydowskie ścierwo miłowali, bo to "bracia starsi w wierze"!!

Oczywiście polskie matoły żwawo mu przytakiwały bo to "ojciec święty"i w dodatku" Polak"... Ten "Polak właśnie obciągał wspólnie z zdrajcąBolkiem Wałęsą fiuta Reganowi, co by na Polskę nałożył sakncje ..

. I nałożył...

Dlatego twoja mamuśka żebrała kartki  i stała od 4:00 w kolejce za cukrem...

0
0

Strony

Skomentuj