Telewizja Rossija oskarża Polskę o inspirowanie zamachu stanu na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Państwowy kanał telewizyjny Rossija potwierdził to co na konferencji prasowej powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Chodzi o szkolenie tak zwanych bojowników z Majdanu w polskich i litewskich ośrodkach. Wczoraj został wyemitowany obszerny materiał filmowy na ten temat.

 

Tak otwarcie formułowane oskarżenia pod adresem naszego kraju mogą niepokoić. Polska jest w tej chwili wskazywana przez Rosję jako winna inspiracji zamachu stanu na Ukrainie. Co więcej w materiale filmowym padają sugestie, że obecnie w Polsce trwa szkolenie opozycjonistów rosyjskich, którzy mogą zdaniem telewizji inspirować podobną rewolucję w Rosji.

 

Oczywiście Polska nie jest mocarstwem zdolnym do opanowania Rosji, ale kontekst, jaki pojawił się w mediach sugeruje, że nasze służby działały na polecenie Waszyngtonu lub innych ośrodków decyzyjnych kojarzonych z UE i ogólnie pojmowanym Zachodem.

 

W reportażu wypowiada się szef służb ukraińskich Ołeksandr Jakymenko, który twierdzi, że ma dowody na to, iż radykałowie z Majdanu byli szkoleni w Polsce. Stwierdził również, że w czasie wydarzeń w Kijowie rozkazy bojownikom wydawano albo z Ambasady Stanów Zjednoczonych, albo z Ambasady Unii Europejskiej, którą kieruje obywatel Polski, Jan Tombiński.

 

Rola Polski jest szczególnie uwypuklona i padają oskarżenia, że "Polska we śnie i na jawie chce odzyskać pozycję jaką miała dawna Rzeczpospolita. Stacja Rossija wtóruje Jakymence dodając, że do przejęcia Ukrainy przygotowywano się od dawna, ale przewrót zamiast w 2015 po wyborach prezydenckich rozpoczęto wcześniej.

 

Antypolskie nastroje w Rosji z jednej strony są bardzo niepokojące, a telewizja Rossija publikująca taki materiał to nic innego tylko emanacja politycznego punktu widzenia Kremla. Z jednej strony jest to dla Polski nobilitujące, że ktoś taki jak Putin uważa nasz kraj za zdolny do podjęcia prób odbudowy mocarstwowej pozycji. Ten rosyjski kompleks względem Polaków jest zaskakująco podobny do tego, jaki my mamy w stosunku do Niemców. Jednak Polska nie prowadzi samodzielnej polityki w tym zakresie tylko jest wykorzystywana a w razie czego zostanie poświęcona i w skrajnym przypadku nawet oddana Putinowi.

 

Pretekst do wojny już jest a w przeszłości konflikty zbrojne wybuchały o mniejsze błahostki. Nagle w ciągu kilku tygodni na porządku dziennym jest prowadzenie rozmów o tym jak realna jest wojna w naszej części Europy. Cieszmy się tym jak jest bo sytuacja zmienia się tak szybko, że kiedyś możemy wspominać czasy pokoju, które nie są dane na zawsze.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Gościsław

Drodzy Bracia Rosjanie. Wiemy

Drodzy Bracia Rosjanie.
Wiemy dobrze że Wasze media (podobnie jak u nas) nie reprezentują interesu kraju i społeczeństwa. Są wrogim elementem propagandy i manipulacji, stworzonym przez tych, którzy zarówno u Was jak i w Polsce sprawują teraz władzę.
Jako narody, jesteśmy w taki sam sposób oszukiwani i mamieni przez syjonistyczną oligarchię, która z naszych krajów zrobiła cień tego, czym były wcześniej. Tyle że Polska jest już jawnie wchłonięta w cywilizację żydokratyczną a Was, próbują rozwalić zarówno od środka jak i z zewnątrz.
Wiem Bracia Rosjanie, że być może nasza wspólna słówiańska spuścizna doprowadzi w końcu do złapania w ręcę miecza i wymierzenia wreszcie ostatecznego ciosu parszywej hydrze, gnębiącej nasze narody od wieków.
Może w istocie to ostatnia szansa, by się zjednoczyć i tego dokonać. Nasi oprawcy bowiem po raz kolejny nie szczędzą sił i środków, byśmy skoczyli sobie do gardeł i pozagryzali się jak wściekłe psy.
Pomyślmy o tym wszyscy Bracia! Mamy wspólne cele i jak nikt inny posiadamy umiłowanie do wolności, samostanowienia i tworzenia cywilizacji rozwoju a nie...upadku. Tyle że w historii naszego świata, prawie od zawsze pokazywano nam "odwrotną stronę medalu". I łapaliśmy się na te tanie sztuczki i hasełka bez pokrycia. I płaciliśmy za to cenę najwyższą. Mamy ostatnią sznsę by się opamiętać i spojrzeć na to trzezwo i z dystansu. ZRÓBMY TO BRACIA! Bo gdy polecą rakiety będzie już za pózno...
 
Sława Polsce, Rosji, Ukrainie i innym narodom Słowiańskim!
Śmierć koczowniczej hydrze i ich pachołkom oraz akolitom!
 

Portret użytkownika Stary

Powinniśmy wziąć sprawy w

Powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce jako naród.
W tej chwili jesteśmy wkręcani przez tych pierdzieli z tv w wojnę.
 
Musimy dać światu do zrozumienia ze chłopcy z wiejskiej nie mają z nami nic wspólnego bojkotując ich i wysłać wyraźny sygnał na wschód w ramach solidarności słowian.
Niestety wiekszość ludzi jest zmanipulowana doszczętnie a rozmowa z nimi nie ma sensu :(  Dla nich Putin bee a unia dobra
 

Portret użytkownika forgotten

My nie mamy sojuszu z nikim,

My nie mamy sojuszu z nikim, spadna, bombki wtedy porozmawiamy. Jakie UE, NATO, USA, jaki sojusz? Patrze przez okno i widze jak 90% ludzi na tej planecie przytłacza szara rzeczywistość, uj ich obchodzą propagandy wojenne. NWO... Jestem anty iluminatem i w dniu dzisiejszym znikam;) pamietajce, nie jestescie sami!

Portret użytkownika Nostra Damus

Zawsze to już mówię. Nie

Zawsze to już mówię. Nie tylko nasi.
W 1990 roku Genscher i Kohl obiecali podczas procesu zjednaczania Niemiec, że NATO pozostanie związkiem obronnym i nie będzie się rozszerzać na wschód. Co mamy dzisiaj?
Tzw "demokratyczny zachód" bombarduje co się da i z każdej pozycji (drony) obojętnie czy ktoś winny, czy tylko podejrzany, czy przy okazji zginie ktoś przypadkowy itd.
To jest TERROR z najwyższej półki, to niczym się nie różni od zamachów terrorystycznych, gdzie ktoś wysadza Autobus w powietrze z niewinnymi ludźmi.

Unia Gejropejska to organizacja wampirowska, gdzie jeden kraj wysysa inne narody, a ich kapitał pompuje do siebie.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jeżeli znajdą się dowody, że

Jeżeli znajdą się dowody, że Putin mówi prawdę o udziale syjonistycznego rządu w Polsce w zamachu majdańskim, to mamy V rozbiór Polski.
Taki dowód, to powód do odwetu.
Ten odwet odbedzie się wspólnie z armią białoruską na wschodnia Polskę i Putin powie tak:
 "Weźcie sobie zachodnią Ukrainę w zamian za wschodnia Polskę"
i wszyscy będa zadowoleni...:
 Nie będzie wojny światowej przez Ukrainę, Niemcy odzyskaja pomorze i ziemie zachodnie podążając nam z NAT-owska pomoca na wschodnie tereny, Polska jak zwykle w dupie i Rosja pełna uzasadnionej nienawiści do Polski za Majdan wyeksterminuje Polaków z wschodnich ziem zaludniając Rosjanami..
 Eskalacji nienawiści wśród Słowian ciąg dalszy

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj