Symulacja magnetosfery została bezterminowo wyłączona

Kategorie: 

www.nict.go.jp

System komputerowy umożliwiający symulowanie aktualnego stanu ziemskiej magnetosfery na podstawie wprowadzanych danych został bezterminowo wyłączony. Od razu wzbudziło to wiele komentarzy, było to bowiem jedno z podstawowych narzędzi pomocnych w ocenie wpływu Słońca na ziemski magnetyzm.

 

Oficjalne uzasadnienie podane przez zespół zarządzający z japońskiego NICT(National Institute of Information and Communications Technology), który był wydawcą symulacji, jest takie, że skończył się okres dzierżawy superkomputera wykorzystywanego do skomplikowanych obliczeń.

 

To smutne, że w okresie spodziewanego okresu znacznego zwiększenia aktywności słonecznej pozbawia się nas jednego z najczęściej stosowanych narzędzi za pomocą, których można było w przybliżony sposób symulować skutki naporu wiatru słonecznego i plazmy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

W końcu ile można kit

W końcu ile można kit wciskać? O jakie"zmiany" magnetosfery chodzi?Jest tak jak było na początku i jak będzie przy końcu....Osiołki od razu stają sie podejrzliwe: "jak mnie ciągną do przodu... to lepiej iść do tyłu"...."Jakoś dziwnie się to zbiegło z moimi wydrukami dotyczącymi wzrostu częstotliwości Schumanna,"... dobre... można się uśmiać ... z rozpaczy... Sad

Portret użytkownika Janusz77

Monitor NICT magnetosfery de

Monitor NICT magnetosfery de facto został wyłączony już 2.04.2012 prawdopodobnie po tym wietrze z przeciwnej strony Słońca. Pozostaje tylko jeszce Kiruna i własna analiza.
1.Obserwuje się prędkośc wiatru słonecznego, jeśli większa od 700 km/sek to znaczy że nacisk tego wiatru na magnetosfere jest duży.
2.Obserwuje sie gęstość protonów, gdy większa od 10, to też nacisk jest duży
3.Pozostaje jeszcze obserwacja wektora Bz indukcji pola międzyplanetarnego IMF.Gdy Bz ma pola polaryzację południową na poziomie ok 15 nT i więcej przy równoczesnej dużej prędkości wiatru lub gęstości protonów może być burza magnetyczna
4.Należy śledzić prawie codziennie strony Spaceweather.com i solar.com
 

Portret użytkownika arkadios

SUPER KOMPUTER WYLĄCZONY BO

SUPER KOMPUTER WYLĄCZONY BO SKOŃCZYŁA SIE DZIERZAWA !  HA HA HA ...DOBRE KŁAMIA JAK NASZ RZĄD.A TO ŻE SIE COŚ DZIEJE TO FAKT I JUZ NIEDŁUGO.PODPOWIEM COŚ WSZYSTKIM CZYTAJĄCE FORUM.JAK BĘDZIE COŚ SIE DZIAŁO Z NASZĄ PLANETĄ UCIEKAJCIE W GÓRY ALE NIE MAM NA MYŚLI TATRY ALE TE NAJSTARSZE W POLSCE CZYLI TE NAJNIŻSZE KTÓRE NAJBARDZIEJ SĄ ODPORNE NA WSTRZĄSY JAK GÓRY ŚWIETOKRZYSKIE I BABIA GÓRA...

Portret użytkownika vit

Cos sie dzieje to fakt !

Cos sie dzieje to fakt ! Powinnismy caly czas obserwowac tzw czolowych politykow świata.Ich zachowanie powie nam prawde ,czy sie cos dzieje czy nie ! Chyba,ze ....bedą puszczac ngrane wczesniej kawalki,że sa tu czy tam i cos tam niby dzialaja !Ciekawa sprawa : stary akumulator 12V ,stojacy w garazu,bez ładowania od kilku tygodni pokazuje ciagle rosnace napiecie na klemach.Wczoraj mial juz.....21V !!!!!

Strony

Skomentuj