Nowy japoński pociąg rozwinął prędkość 500 km/h

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

W Japonii po raz pierwszy przetestowano superszybki pociąg poruszający się dzięki technologii lewitacji magnetycznej - Maglev. Wcześniej odbyły się testy bezzałogowe, a teraz nowy pojazd przejechał testowy odcinek z około setką pasażerów.

 

W trakcie przejazdu na trasie 42,8 km znajdującej się w prefekturze Yamanashi, pociąg rozwinął prędkość 500 km/h. Podobne prędkości osiąga też konwencjonalny francuski pociąg TGV, ale dla tego składu jest to tylko rekord, a dla japońskiego Magleva, przejazdy z tak zawrotnymi prędkościami mają się stać normą. Jest to możliwe dlatego, że dzięki lewitacji magnetycznej pociąg nie dotyka szyn, ani podłoża przez co ma znacznie mniejsze opory.

 

Gdy pociągi magnetyczne zostaną oddany do użytku, będą tworzyć flotę składającą się z 16 składów zespolonych, które będą w stanie przewozić do tysiąca pasażerów. Ze względu na prędkość pociągów, średni czas podróży na popularnych trasach zostanie obniżony o więcej niż połowę.

Maksymalna prędkość pociągów magnetycznych jest porównywalna z tą, jaką rozwijają niektóre statki powietrzne. Oznacza to, że na kierunkach krajowych i lokalnych, są one w stanie konkurować z samolotami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Normalne tory nie są do

Normalne tory nie są do niczego niezbędne. Kto był w Paryżu ten wie, że metro jeździ tam na gumowych kołach w betonowej rynnie. I jakoś to wszystko działa; nawet dość cicho się porusza.

Portret użytkownika gościu

Na technologii magnetycznej

Na technologii magnetycznej można rozwijać znacznie większe prędkości niż 500 km/h, dowodem tego są filmiki o UFO, bo to tez rodzaj lewitacji magnetycznej. Pytanie tylko jakich materiałów użyć żeby się to wszystko nie rozleciało.

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Qrwa, japońce jeżdżą po

Qrwa, japońce jeżdżą po magnetycznych torach, a u nas w tym gównianym kraju pociągi nie mogą pojechać szybciej niż 150km/h... Czemu nasz kraj jest tak zacofany? Kiedy w końcu ruszy do przodu z jakąkolwiek technologią... Żygać mi się chce na to średniowiecze

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika zibi

Tak dobry pomysł,stanie na

Tak dobry pomysł,stanie na drodze lej krasowy lub trzęsienie,osunięcie się ziemi,i nie przeżyje żadna osoba z tego pociągu,dla mnie wsiadanie  w tych  czasach do samolotów czy tych szybkich pociągów,to coś jak ci japońscy kamikadze,oczywiście nie mało jest takich osób co wierzy tym mądralom co to produkują,a jak się już rozsypie to wymyślą jakąś historyjkę,tylko nie na nich i tyle,a życia nikt wam już nie zwróci

Strony

Skomentuj