Do japońskiej elektrowni Fukushima po raz pierwszy wysłano robota

Kategorie: 

Źródło: Twitter/The Japan News
Uszkodzona elektrownia w Fukushimie jest dla człowieka zbyt niebezpieczna ze względu na skażenie promieniotwórcze. Na szczęście mamy technologię - specjalnie zaprojektowany robot został właśnie wysłany do elektrowni.

 

Operator Fukushimy, Tokyo Electric Power Co (TEPCO) wysłał w piątek robota-węża aby dał obraz tego co dzieje się w uszkodzonym reaktorze nr 1. Maszyna, którą opracował japoński koncern technologiczny Hitachi i firma Hitachi-GE Nuclear Energy, posiada 60 cm długości i porusza się niczym wąż. Jej specjalna budowa pozwoliła przedostać się przez rurę o szerokości 10 cm a po przedostaniu się na drugą stronę, robot potrafi przekształcić się w niewielki pojazd.

 

Maszynę wyposażono w odpowiedni sprzęt, między innymi w kamerę i licznik promieniowania, dzięki czemu będzie można dokładnie zbadać sytuację w Fukushimie, sprawdzić temperaturę oraz poziom radiacji. Wszystkie informacje będą na bieżąco przesyłane do operatora TEPCO. W przeszłości wysyłano już roboty ale ten jako pierwszy został wysłany bezpośrednio na miejsce katastrofy.

 

 

Źródło: http://the-japan-news.com/news/article/0002072566

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika siecaplew

  Nie mogę nie

  Nie mogę nie zaksenofobować. Nie cierpię tych żółtych, otępiałych i genetycznie spokrewnionych między sobą hominidów. Dobrze wiedzą za co im Izrael + USA zawirusował Stuxnetem tę elektrownię i nie jest to ostatnia rzecz jaką mogą im "wyczarować". Oburza mnie trzymanie w tajemnicy tak ważnych informacji przez polityków, szczegółów nie znam ale pewne jest, że mają wśród elit politycznych zdrajców. Czarno widzę przyszłość Japonii.  

Skomentuj