Japonia zademonstrowała zaawansowane egzoszkielety dla pracowników fizycznych

Kategorie: 

Źródło: Panasonic

Egzoszkielety, specjalnie zaprojektowane zrobotyzowane kostiumy, posiadają interesujące zastosowania militarne i cywilne. W tym drugim przypadku, maszyny te zwiększają siłę fizyczną użytkownika i mogą nawet wesprzeć w chodzeniu osoby sparaliżowane.

 

Popularny japoński koncern Panasonic przedstawił swój własny egzoszkielet AWN-03, który będzie mógł przede wszystkim zwiększyć możliwości pracowników fabryk, ale także osób zajmujących się pielęgniarstwem i opieką nad innymi ludźmi. Urządzenie pozwala podnosić cięższe przedmioty bez wysiłku oraz odciąża kręgosłup i dolną część pleców.

 

Korporacja zapewnia, że dzięki ich wynalazkowi podnoszenie obiektów o masie do 15 kilogramów jest praktycznie nieodczuwalne. Kolejny zademonstrowany egzoszkielet, PLN-01, ogólnie ułatwia poruszanie się, czyli wspiera kończyny dolne.

 

Panasonic pracuje także nad zrobotyzowanym kostiumem dla osób starszych oraz nad maszyną, która zapewni nam niezwykłą siłę - pozwoli podnosić przedmioty o masie nawet 45 kilogramów bez żadnego wysiłku. Egzoszkielety zyskują obecnie coraz większą popularność.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/panasonic-pracuje-nad-poteznymi-egzoszkieletami-dla-pracownikow-fizycznych

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wyrazz

Ten pierwszy exo szkielet to

Ten pierwszy exo szkielet to jakiś bubel....
Tym Japońcom lepiej uświadomić jak się podnosi ciężki towar.... Jak oni podnoszą wszystko z krzyża to nie dziwie się, że potrzebują pomocy..... Z przysiadu na prostych plecach się podnosi PODSTAWY LUDZIE PODSTAWY Anatomi!!!

Skomentuj