Japonia zademonstrowała zaawansowane egzoszkielety dla pracowników fizycznych

Kategorie: 

Źródło: Panasonic

Egzoszkielety, specjalnie zaprojektowane zrobotyzowane kostiumy, posiadają interesujące zastosowania militarne i cywilne. W tym drugim przypadku, maszyny te zwiększają siłę fizyczną użytkownika i mogą nawet wesprzeć w chodzeniu osoby sparaliżowane.

 

Popularny japoński koncern Panasonic przedstawił swój własny egzoszkielet AWN-03, który będzie mógł przede wszystkim zwiększyć możliwości pracowników fabryk, ale także osób zajmujących się pielęgniarstwem i opieką nad innymi ludźmi. Urządzenie pozwala podnosić cięższe przedmioty bez wysiłku oraz odciąża kręgosłup i dolną część pleców.

 

Korporacja zapewnia, że dzięki ich wynalazkowi podnoszenie obiektów o masie do 15 kilogramów jest praktycznie nieodczuwalne. Kolejny zademonstrowany egzoszkielet, PLN-01, ogólnie ułatwia poruszanie się, czyli wspiera kończyny dolne.

 

Panasonic pracuje także nad zrobotyzowanym kostiumem dla osób starszych oraz nad maszyną, która zapewni nam niezwykłą siłę - pozwoli podnosić przedmioty o masie nawet 45 kilogramów bez żadnego wysiłku. Egzoszkielety zyskują obecnie coraz większą popularność.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/panasonic-pracuje-nad-poteznymi-egzoszkieletami-dla-pracownikow-fizycznych

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika wyrazz

Ten pierwszy exo szkielet to

Ten pierwszy exo szkielet to jakiś bubel....
Tym Japońcom lepiej uświadomić jak się podnosi ciężki towar.... Jak oni podnoszą wszystko z krzyża to nie dziwie się, że potrzebują pomocy..... Z przysiadu na prostych plecach się podnosi PODSTAWY LUDZIE PODSTAWY Anatomi!!!

Skomentuj