Polska na wyborczym rozdrożu – Co się dzieje z pamięcią Polaków, dlaczego działa skrajnie wybiórczo. Czy ktoś stosuje medialne „czary”?

Kategorie: 

Źródło: interent

Wybory tuż tuż, 15 października ruszymy do urn wyborczych z nadziejami na lepszą Polskę, ale czy taką będzie ? Do wyboru jaki mamy na kartach wyborczych jest kilka ugrupowań. Wieść niesie, że główne ugrupowania walczące o wyborców to PiS i PO-KO, są też mniejsze, ale chyba nie powalczą zbyt mocno, bo nie posiadają własnych, albo usłużnych mediów, i to jest problem dla ludności klepiącej w Polsce biedę. Nie dowiedzą się jakie mają opcje wyboru, są skazani na dwie główne siły polityczne, jedna służy Waszyngtonowi, druga jest proniemiecka!

Dokonano obliczeń i uważa się, że co czwarty Polak nie słyszał o tzw. „aferze wizowej”, a niemal 40 proc. uważa, że nie wpłynie ona na notowania PiS. Z drugiej strony ludzie nie chcą pamiętać afer typu „Amber Gold”, czy „Hazardowej”, albo zniszczenia stoczni. Gdyby społeczeństwo opowiedziało się po jednej z stron głównych graczy czeka nas ciężki czas powyborczy – czy Polacy rozumieją sytuację, czy może zostali zaczarowani specjalnymi silnymi przekazami podprogowymi ?! Ostatnio w rozmowie z Polakiem, który był bardzo podniecony wyborami doszliśmy do punktu w którym każdy z nas musiał się opowiedzieć za którąś opcją polityczną.

Zacząłem wymieniać negatywy PiS na które ten człowiek zareagował szaleńczym entuzjazmem, ale zaraz również zacząłem wymieniać szereg afer „ryżego” i jego koleszków, i po tej wyliczance osoba dostała wyraźnej depresji, która szybko przerodziła się w nerwicę, i wykrzykiwanie że przecież „ryży” ma rodzinę a ten drugi nie ma i ten z rodziną to „dobry człowiek” ! Żadne merytoryczne argumenty nie przemawiały do wyborcy „ryżego”, a ponieważ wymieniałem również negatywy PiS osoba ta, Polak, dostała trzęsawicy, bo nie mogła zrozumieć że można wybrać trzecią drogę, inne ugrupowanie niż dwa główne ! To też pokazuje jak nabuzowani są wyborcy dwóch głównych ugrupowań, a właściwie jak mają strasznie wyprane przez telewizje mózgi !

Choć może nam się zdawać, że mamy doskonałą pamięć, nasz mózg nieustannie nas oszukuje. Ludzka pamięć, czyli zdolność do magazynowania i odtwarzania informacji, działa wybiórczo, a to znaczy, że niektóre rzeczy zapamiętujemy lepiej i szybciej, a o innych natychmiast zapominamy, jak różne afery polityków sprzed 10, i więcej lat. Dlaczego tak jest?

Wydaje się, że powoduje to „efekt izolacji”, został odkryty w 1933 roku przez niemiecką psycholog Hedwig von Restorff. Na podstawie przeprowadzonych badań lekarka wyciągnęła wnioski, że człowiek z większym prawdopodobieństwem zapamięta unikalne lub charakterystyczne obiekty spośród tych zwykłych. Oznacza to, że efekt izolacji to zniekształcenie poznawcze, które opiera się na lepszym przywoływaniu z pamięci tego, co niezwykłe.

Efekt izolacji jest wynikiem zwiększonego skupienia na wyróżniających się elementach w zbiorze elementów takich samych lub podobnych. Zbiorem może być lista słów, obiektów, sekwencja zdarzeń, afery polityków, imion lub twarzy. Efekt izolacji ma też szczególne znaczenie w oddziaływaniu na konsumentów albo w czasie reklamowania partii politycznych, dlatego marketingowcy i projektanci świadomie podkreślają elementy kluczowe w reklamach produktów i usług. Niezwykłe słowa, konstrukcje zdań i obrazy zostają lepiej zapamiętane niż ich typowe odpowiedniki, a co za tym idzie, mogą w przyszłości wpłynąć na wybór konsumenta przy dokonywaniu zakupu albo wyborów politycznych.

Niestety wymieniane przeze mnie afery partii politycznych wywołały u wspomnianego Polaka efekt odwrotny, czyli zanik pamięci wybiórczej, na rzecz pamięci urojonej ! Coś dziwnego dzieje się z Polakami, nie chcą albo nie mogą zauważyć że na scenie politycznej nie istnieją tylko dwie opcje polityczne ! Co jest tego przyczyną ?! Prawdopodobnie efekt działania odbiorników telewizyjnych, które sączą do ich głów tajemnicze energie, albo jakieś inne niewyjaśnione przez naukę podprogowe przekazy ! Osobiście uważam, tak jak inni chrześcijanie, że sposobem na samo-obronę przed telewizyjnymi czarami jest katolicka modlitwa do Chrystusa Pana, niszczące czary obcych ale polskojęzycznych ośrodków medialnych.

Linki:

https://www.youtube.com/watch?v=wD9ckAUFWmQ

Ocena: 

Średnio: 3.9 (27 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Niestety wymieniane przeze

Niestety wymieniane przeze mnie afery partii politycznych wywołały u wspomnianego Polaka efekt odwrotny, czyli zanik pamięci wybiórczej, na rzecz pamięci urojonej ! Coś dziwnego dzieje się z Polakami, nie chcą albo nie mogą zauważyć że na scenie politycznej nie istnieją tylko dwie opcje polityczne ! Co jest tego przyczyną ?! 

A dlaczego, skąd to przekonanie? Bardziej jestem skłonna rozpoznać, że sam autor chce utrzymywać ludzi postmagdalenkowym zaklętym kręgu.

Napisać należy o innych urupowaniach politycznych.

Portret użytkownika spokoluz

Art. 4. konstytucji RP

Art. 4. konstytucji RP

  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Idąc na wybory i oddając WAŻNY GŁOS na kogokolwiek oddajesz mu władzę ( system niewolinczy w konstytucji ) nad sobą i pozbawiasz się prawa sprawowania władzy bezpośrednio - tylko oddając nieważny głos zachowujesz swoje prawo do sprawowania władzy bezpośrenio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

w linku ci co idą oddać głos na kogoś Smile

https://t.me/Olej_w_Glowie/40921

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

I wtedy wygra opcja

I wtedy wygra opcja spodziewana przez USA, po negatywie.

W narodzie jest sporo porządnych przyjaznych Polaków i niektórzy z nich potworzyli grupy wyborcze. Sójrzmy kto w naszym okręgu kandyduje i nawet skontaktujmy się z nim, by się przekonać, co sobą reprezentuje.

Portret użytkownika eㅤuklides

Przecież tzw. konstytucja to

Przecież tzw. konstytucja to sporządzony przez okupanta przepis jak niewolić i okradać naród. Kluczowy jest Art 84 "Obowiązek ponoszenia ciężarów".

Każdy jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków, określonych w ustawie

Mowiąc wprost jesteś niewolnikiem, bo tak ustalił Stolzman z kolegami. Naród sprawuje władzę, ale w Art. 4. nie sprecyzowano który...Logiczne więc, że raczej ten który sporządził ten dokument, a nie ten, który zobowiązany jest ponosić ciężary....

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Nic  sie nie zmieni  w Polsce

Nic  sie nie zmieni  w Polsce   i tak jak już to trwa od wieku  rządzić będzie kościułek szydowsko katolicki , więc nie zadawaj głupokowatych obżydliwych  pytań   , pakuj mandżur   namiot   i  szykuj się w drogę do  ziemi  egipskiej  - dokładnie tam skąd was wypierolili  rozumni ludzie  

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Medium

ciekwe kto będzie rządził po

ciekwe kto będzie rządził po wyborach, czy ci od reptilian z Waszington, czy ci od reptilian z Berlin ?

Obawiam się, że główne gniazdo "reptylian" - Londyn tutaj się wmiesza. Obserwuj ludzi. 

P.S. Wszak sam wstawiałeś księdza Natanka, nie pamiętasz? On ma telefon "do Boga" Wink

A są dowody (listy do ruskiego cara), że Ewangelie Nowego Testamentu były pisane przez apostołów Chrystusa na dworze angielskiej królowej Elżbiety I Tudor i sam nadworny astrolog Isaac Newton robił horoskop Chrystusa.

Portret użytkownika wiktor wektor

Ludzie to głupie "małpy" z

Ludzie to głupie "małpy" z silnym instynktem stadnym dlatego wolą przynależeć do jakiejś silnej grupy interesów niż być samodzielnym indywidualistą. Po to właśnie publikuje się sondaże by wskazać kto ma szansę a kto jej nie ma w wyborach. Gdyby komukolwiek zależało na obiektywiźmie - sondaże byłyby zakazane. 

Strony

Skomentuj