Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka

Kategorie: 

Źródło: ndt-ed.org

Prawie wszystkie urządzenia wokół nas wytwarzają pola elektromagnetyczne. Są one niewidoczne, ale otaczają nas w domu, w pracy, wszędzie. Technologiczny rozwój w ostatnich dwóch dekadach doprowadził dziś do tego, że trzeba nauczyć się życia z polem elektromagnetycznym. Jaki jednak jest wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka?

 

Większość urządzeń w naszych domach pracuje na prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz i każde z nich, gdy tylko znajdziemy się w jego okolicy, wpływa na nas oddziałując rakotwórczo. Oczywiście jest to wpływ śladowy, ale gdy tego typu pola elektromagnetyczne znajdują się wszędzie to nawet niewielki wpływ poprzez efekt kumulacji może po czasie dodać kolejny czynnik kancerogenny.

 

Najbardziej wrażliwy na elektromagnetyzm jest układ nerwowy, odpornościowy, hormonalny i rozrodczy. Pierwsze znaki ostrzegawcze to zmęczenie, drażliwość, zaburzenia snu, pamięci i uwagi. Nawet, jeśli problem ten nie znajduje odpowiedniej społecznej uwagi to naukowcy już dawno uznają jego wagę. Włoscy naukowcy odkryli, że pola elektromagnetyczne mogą powodować bezpłodność i to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

W Stanach Zjednoczonych, odkryto, że pole elektromagnetyczne ma negatywny wpływ na mózg. Istnieje bezpośredni związek między rozwojem nowotworów złośliwych oraz określonymi grupami zawodowymi. Wśród tych, którzy nieustannie pracują przy komputerach, używają komórek i innych nadajników radiowych, liczba nowotworowych mózgu znacząco wzrasta. Wśród zagrożonych są na przykład amerykańscy policjanci, którzy zostali zmuszeni, aby zawsze używać nadajników radiowych.

 

Szczególnej troski wymaga rozpowszechnienie sieci bezprzewodowych (Wi-Fi), które generują stałe promieniowanie elektromagnetyczne. Technologia bezprzewodowego dostępu do Internetu może szkodzić rozwijającemu się centralnemu systemowi nerwowemu dziecka. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia zalecają powstrzymywanie się od korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu przez Wi-Fi w szkołach gdzie znajdują się małe dzieci.

 

W 2010 r. naukowcy z Holandii odkryli, że promieniowanie z Wi-Fi sprawia, że ​​drzewa w okolicy takich źródeł promieniowania chorują i tracą liście. Jeden z autorów badań, naukowiec, Alistair Phillips, twierdzi, że pulsujący sygnał Wi-Fi może być nawet bardziej szkodliwe dla ludzkiego organizmu niż stabilne odmiany fal radiowych.

 

Promieniowanie elektromagnetyczne może mieć wpływ na zdolność młodych ludzi do płodzenia potomstwa. Jest to szczególnie groźne dla tych, którzy lubią trzymać notebooka na kolanach. Wi-Fi jest również szkodliwe dla zdolność myślenia człowieka, i ma bezpośredni wpływ na mózg, powiedział ekspert.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Darecka

Ja doświadczyłam tego wpływu.

Ja doświadczyłam tego wpływu... Miałam naprawdę złe samopoczucie. Ale kupiłam odpromiennik Creatos i teraz jest lepiej, dużo lepiej. Warto mieć takie małe urządzenie przy sobie. 

0
0
Portret użytkownika trusja

Jak chcecie się chronic przed

Jak chcecie się chronic przed promieniowaniem to koniecznie musicie kupić odpromiennik creatos, tania rzecz, a jednak akutki promieniowa nie są aż tak odczuwalne.

0
0
Portret użytkownika EWELINA PAJDAK

WYPIERDALAĆ KURWA Z TĄ CAŁĄ

WYPIERDALAĆ KUR** Z TĄ CAŁĄ INGERENCJĄ W POLE MAGNETYCZNE DOSYĆ KUR** IMPULSÓW ELEKTROMAGNETYCZNYCH I WIRTUALNEGO KOPANIA MNIE PO DUPIE I NIE TYLKO PO DUPIE!!!!! KONIEC KUCIA W PALUSZKI I ZASTRASZANIA MNIE I KONIEC KUR** ROBIENIA MI PIER******GO BAŁAGANU W GŁOWIE I ŻYCIU!!!!!! WYPIER**LAĆ!!!!! CHOĆBY KUR** ROBIŁ TO PREZYDENT ALBO PAPIEŻ!!!!! JAK PAPIEŻ TO TYMBARDZIEJ KUR**!!!!! ZAJMIJCIE SIĘ CZYMŚ KUR** W KOŃCU POŻYTECZNYM A JAK NIE TO ŻEBYŚCIE SIĘ TAK KUR** OBSRALI KUR** WSZYSCY!!!!!! Pozdrawiam i DZIĘKUJĘ ŻE W KOŃCU OSIĄGNĘ PEŁNIĘ SZCZĘŚCIA I SPOKOJU I BĘDĘ MOGŁA SPOKOJNIE ŻYĆ I NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ PO TYM WSZYSTKIM CO JUŻ MI ZROBILI TO CHYBA MI SIĘ KUR** NALEŻY!!!!! AHA... I BARDZO PROSZĘ CZYTAĆ OD LEWEJ DO PRAWEJ TO ZNACZY NIE OD TYŁU I OD TYŁU ANI OD PRZODU ANI OD BOKU NIC MI KUR** NIE ROBIĆ..... CIESZĘ SIĘ ŻE ZROZUMIELIŚCIE I ŻADNYCH KUR** CZARÓW 

0
0
Portret użytkownika darek1001989

"Istnieje bezpośredni związek

"Istnieje bezpośredni związek między rozwojem nowotworów złośliwych oraz określonymi grupami zawodowymi. Wśród tych, którzy nieustannie pracują przy komputerach" uśmiałem się do łez, pokaż mi te badania które pokazują związek między używaniem komputera a nowotworami. Autorze poczytaj o fenomenie znanym " hormesis"

0
0
Portret użytkownika Kovval

Naukowcy z drugiej strony

Naukowcy z drugiej strony księzyca odkryli, że większość naukowców nie istnieje.

0
0
Portret użytkownika Alutka

I po co tyle deliberować. Już

I po co tyle deliberować. Już nic nie jest zdrowe na tym świecie. Nawet gdybyśmy wyłączyli całą nowoczesność i zagrożenia z tym związane, zabijemy sie samą żywnością, od której nie uciekniemy. Tak czy siak, zmierzamy do samozagłady na własne życzenie. Do zobaczenia na drugim, lepszym Świecie.

0
0
Portret użytkownika zwolennik rządu światowego

Jestem ciekawy, kiedy w końcu

Jestem ciekawy, kiedy w końcu ludzie przestaną powielać te brednie mówiące, że promieniowanie elektromagnetyczne wywołuje raka. Badania naukowe mówią coś dokłednie odwrotnego!
 
Wygląda na to, że do czasu kolejnego końca świata wygrzebuje się tematy zastępcze.

0
0
Portret użytkownika Marcin

Może i raka nie wywołują, ale

Może i raka nie wywołują, ale u mojej córki zdiagnozowano uczulenie na fale elektromagnetyczne co skutkuje zaburzeniami fal mózgowych theta...
Musieliśmy ograniczyć używanie wi fi w domu, ma też bana na komórkę..jak że jest to nastolatka to wyobraź sobie tego focha Wink

0
0
Portret użytkownika frredy

Witam!   Jak objawialo sie

Witam!
 
Jak objawialo sie uczulenie? Bardzo mnie to interesuje, bo moj syn ma ogromne problemy ze snem - tylko u nas w domu, gdzie mamy zamontowane anteny WiFi (wiele anten na dachu). Zastanawiamy sie czy to nie przez to...

0
0
Portret użytkownika ala

Witam serdecznie. Napisał

Witam serdecznie.
Napisał Pan, że córka jest uczulona na fale elektromagnetyczne,
bardzo proszę o @ gdzie mogę zrobić takie badania. U mnie w domu cały czas
odczuwam na moim ciele takie kłucia i drgania prądu od dnia 10.12.2013r.
Czy jest możliwe ,żeby od mojego sąsiada przez ścianę (24 cm) przechodziło pole magnetyczne.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 

0
0
Portret użytkownika Maja

15 lat cierpiałam z powodu

15 lat cierpiałam z powodu uzywania  przez mojego sasiada radiooficera-emeryta, krótkofalówki.Sasiad mieszkał bezposrednio nade mną.W jednym z pokoi miał całe studio ,a antene zamontował na dachu budynku,kable jakieś porościagał od swojego balkonu,do anteny na dachu a następnie do pobliskich drzew( kable mają pomontowane jakies oporniki, ale nie znam sie na tym).Cierpiałam strasznie ,gdyż 2 razy dziennie ok 5 rano i ok 16-17 godz.pm. nadawał i to było straszne gdyż wyrywał mnie z głębokiego snu falami ,które działały na mój mózg jak elektrowstrząsy.Natychmiast sie budziłam i nie mogłam leżec ok 30-40 min. musiałam czymś sie zając w pozycji pionowej, żeby nie mieć tego okropnego uczucia .Ok 6 rano kiedy przestał nadawać mogłam spokojnie zasnąc ,tylko że juz trzeba było wstawać i budzić dzieci.Stale byłam przez to zmęczona i nawet po pracy nie mogłam odpocząc ,bo znowu nadawał ok  godz.16 30 swoja krótkofalówką.Zwracałam uwagę sąsiadowi ,ale on miał mnie gdzies.Tak męczyłam sie 15 lat i nagle ktoregos dnia zorientowałam sie ,że od około 2 tygodni normalnie sypiam i tak trwało ok 2 mies. Cieszyłam sie , ze może sąsiad zmniejszył siłę fal radiowych ,ale wtedy dowiedziałam sie ,że jakies roboty naprawcze trwały na dachu i pracownicy Społdzielni w związku z tym zdjęli antene i uciążliwy sąsiad nie mógł nadawac w tym czasie.Potem sytuacja ''wróciła do normy" ale ja juz tego nie wytrzymałam i wyprowadziłam sie .Od 10 lat mogę normalnie spac.Na nowym mieszkaniu w ciągu 10 lat , tylko 2-3 razy obudziłam się w nocy z tego samego powodu, mimo ,że mieszkałam koło PIRU! w Gdyni Witominie (przypuszczam ,że  te 3 incydenty nocne mogły być związane z silniejszymi falami używanymi przez PIR wyjątkowo).Zgłaszałam  wcześniej do PIRu problem z sasiadem i prosiłam o kontrol jego nadajników o okreslonych przeze mnie godzinach ale powiedzieli , ze procedura wymaga powiadomienia sąsiada o kontroli i to z dokładną datą kontroli! więc nie było sensu dalej rozmawiać z PIRem.Dodam ,że zwykłe urzadzenia radiowe nie sa dla mnie problemem, jedynie  mój mózg reaguje , gdy przejeżdżam lub przechodzę pod liniami przesyłowymi dużego napięcia  i nazywam to uczucie ''chwilowym obrzękiem mózgu' ale to jest do zniesienia!.Dodam ,ze inni domownicy nie czuli nic poza mna i moim 10 letnim wowczas  synem.Dzis moj syn ma 30 lat i od 10 lat (wraz z wyprowadzką tez problem ustapił).Smutne to , że jeden sasiad nas terroryzował falami radiowymi (może to przypadek ,ale15 osób z bloku 20 mieszkaniowego w ciagu 10 lat zmarło na raka),ja musiałam opuścic mieszkanie, a na sąsiada nie ma rady ,ale jest stary (ok 85), to może umrze i moja córka i inni tylko w ten sposób pozbędą sie problematycznego sąsiada.

0
0
Portret użytkownika diana88

Prosze o informację jakie

Prosze o informację jakie objawy miała córka,i gdzie mozna przeprowadzic tego typu badanie.Pozdrawiam.

0
0
Portret użytkownika Maja

Zastanawiam sie, czy jesli

Zastanawiam sie, czy jesli mam na dachu domu antene od netu radiowego, to czy wylaczanie routera w domu np. na noc ma jakikolwiek sens? 

0
0
Portret użytkownika ada

Bursztyny, dzieki olejowi

Bursztyny, dzieki olejowi bursztynowemu to rowniez swietny lek, dziala przeciwzapalnie, na goraczke, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo (same przeciw Lol
sa swietne dla niemowlat w okresie zabkowania...mowna kupic lub zrobic maly naszyjnik polaczony megnesikiem by dziecko sie nie udusilo i zalozyc pod ubranko, cieplo naszego ciala uwalnia olej z bursztynu
rowniez nalewka z bursztynu jest swietnym lekarstwem, tu role uwalniacza spelnia alkohol, nalewke mozna pic ale i nacierac nia stawy, miesnie, gdzie wystapil stan zapalny.
Pozdrawiam i zachecam do wyprobowania Lol

0
0
Portret użytkownika oxox

Fale o których piszecie są

Fale o których piszecie są ograniczane w sposób naturalny przez grubą warstwę gliny połozoną na ścianach.Myślę tu o warstwie 2-3 cm.Pomieszczenia są nie tylko izolowane od fal radiowych ale i od hałasu,do tego wchłaniają wilgoć i oddają ją gdy powietrze jest zbyt suche..Natura proszę Państwa..czasem takie tynki wykonuję lecz świadomość ich zalet jest tak powszechna jak wiara że tusk chce dla Polski dobrze..

0
0
Portret użytkownika b@ron

żyjemy w czasach gdy nic nie

żyjemy w czasach gdy nic nie jest zdrowe ale też troche przesadzamy z niektórymi informacjami na temat szkodliwości...gdyby np router wi fi był tak ogromnie szkodliwy że powodowałby raka przy mocy około 100mW to włączenie kuchenki mikrofalowej o mocy 800W byłoby równoznaczne z samobójstwem...oczywiście że zdrowsze jest nie posiadać tego typu urządzeń ale spójrzcie ile nadajników znajduje się w waszej okolicy że już nie wspomnę o antenach satelitarnych na każdym dachu czy też komórce w kieszeni...jaki sens ma wyłączenie routera wi fi gdy dostawcy internetowi korzystają z tego sposobu dostawy sygnału do abonenta i cały świat jest obsypany gęsto nadajnikami mniejszej bądź większej mocy na promieniowanie których jesteśmy narażeni bez względu na to czy z nich korzystamy czy tylko wychodzimy na balkon...

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika CRUSADERS

Nasz wieszcz narodowy Zygmunt

Nasz wieszcz narodowy Zygmunt Krasiński (rok 2012 jest jemu poświęcony przez Sejm RP) przestrzegał proroczo 180 lat temu: “Przyjdą takie czasy, że będzie się popierać zepsucie obyczajów. Ze świętej religii uczyni się straszaka, aby obrzydzić ją wszystkim szlachetnym sercom. Podłość będzie nagradzana orderami lub zaszczytami. Lud ogłupiać będą wódką lub innymi elementami, elity szlifami i stanowiskami, a za głowę tych, co będą stawiać opór, wystawi się watahy, cenę, aby się rozprawić z nimi w stosownej chwili”

0
0
Portret użytkownika MONSTER

Proponuje wszystkim

Proponuje wszystkim zaniepokojonym w ramach odtrutki przyjazd na Warmię i Mazury.Nie ma nic lepszego jak piesza lub kajakowa wycieczka wąwozami Łyny,bez telefonu i planu.Mam na myśli dolny bieg rzeki od Lidzbarka Warmińskiego w dół rzeki.Zero cywilizacji, poczujecie się jak w Amazonii. A na koniec jakby było mało można się ciapnąć w błoto i nieżle wytarzać.

0
0
Portret użytkownika MONSTER

Widzisz niektórzy proponują w

Widzisz niektórzy proponują w ramach odzyskania pozytywnej energii obejmowanie drzew np. brzozy. Ja proponuje ciapnąć się w błoto bo wtedy lepsze uziemienie jest.A jeszcze lepiej działa to uziemienie jak sie uzupełni płyny w organiżmie Smile

0
0
Portret użytkownika Zenek

"proponują w ramach

"proponują w ramach odzyskania pozytywnej energii obejmowanie drzew" - to jest promowanie "wampiryzmu dla ubogich". Ci lepsi zabawiają się z dziewicami w swoich inkwizycyjnych loszkach zjadając ją zywcem w ofierze temu semickiemu bozkowi jahwe którego aztecy takze przymusowo czcili.

0
0
Portret użytkownika ada

podoba mi sie :) ja sie

podoba mi sie Smile
ja sie pisze, a poniewaz mam domek letni na mazurach w dzikich rejonach to na pewno sie wybiore ROFL
p.s. w blotku sa najlepsze imrezy Wink

0
0
Portret użytkownika Juszka1980OGL

tak i nie  !! najwiekszym

tak i nie  !! najwiekszym polem elekromagnetycznym na ziemi jest sama Ziemia: skały, rudy minerałów, pole magnetyczne Ziemi, rezonans Schumana itd wpływ tych fal jest w "niebo" wiekszyniz wszystkie urzadzenia zamontowane w kazdym domu, choć trzeba przyznać ze na pewno czesc fal np redgenowskie są szkodliwe i wiadomo ze wiele urządzen w naszym otoczeniu mogło by pracować na falach "dobrych" dla naszego zdrowia ale jest to drozsze i trudniejsze w produkcji.niedawno czytalem ze w finlandii wprowadza sie metode leczenia jakis(nie pamietam chyba depresja) schorzen umyslowych wlasnie stosujac (fae) pole elektromagnetyczne
pozdrawiam Juszka

0
0

Strony

Skomentuj