Najnowszy algorytm wykrywa raka piersi z dokładnością 97%

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Naukowcom z Indii udało się zoptymalizować algorytm uczenia maszynowego do rozpoznawania i diagnozowania raka piersi. Algorytm jest teraz w stanie wykryć chorobę z 97% dokładnością.

Śmiertelność z powodu raka piersi wśród kobiet rośnie z każdym rokiem. Dlatego lekarze potrzebują technologii, aby zdiagnozować chorobę na wczesnym etapie. Terminowa diagnoza pomoże skuteczniej przewidywać rozwój choroby w każdym konkretnym przypadku, a także przeprowadzić interwencję terapeutyczną w czasie, co znacznie zmniejszy liczbę wczesnych zgonów wśród pacjentów.

 

Najnowsza innowacja, opracowana prze indyjskich naukowców, opiera się na eksperymentach aktywnie rozwijających się w ostatnich latach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do diagnostyki raka piersi. Celem tych eksperymentów jest zautomatyzowanie diagnostyki choroby, zwiększenie jej skuteczności oraz zmniejszenie liczby błędnych rozpoznań.

 

W celu postawienia diagnozy algorytm zoptymalizowany przez naukowców wykorzystuje mammografię. Pomimo tego, że został stworzony wcześniej i już okazał się dość skuteczny, naukowcy postanowili zwiększyć jego dokładność. Wykorzystali kilka podejść do optymalizacji, od numerycznej metody optymalizacji zwanej metodą roju cząstek do optymalizacji za pomocą tak zwanego algorytmu świetlika. Ta ostatnia została tak nazwana, ponieważ została opracowana na podstawie obserwacji zachowania świetlików.

 

Po optymalizacji dokładność algorytmu wzrosła z 93% do 97%. Do takiego wniosku doszli eksperci po sprawdzeniu algorytmu na podstawie danych archiwalnych dotyczących pacjentek należących do Breast Cancer Diagnostic Center w Wisconsin. Naukowcy są zadowoleni z wyniku swojej pracy, ale nie zamierzają poprzestać na 97%. Uważają, że dokładność algorytmu diagnostycznego można jeszcze bardziej zwiększyć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +

https://www.youtube.com/watch?v=QUrYSfpOYKc

https://www.youtube.com/watch?v=56S2HLbuqHg

Mlodzi prawosławni chrzescijanie pikietowali niedawno moskiewskie biuro Firmy Nestlé albowiem satanistyczne zdiablenie ludzkości sięgnęło zenitu kreujac rytualne globalne ludozerstwo. Taka np. kawa Neska i napoje Coca-Cola oraz Pepsi zawierają szczątki komórek dzieci zabitych w czasie tzw. aborcji ...

https://www.youtube.com/watch?v=kQVQc3wPHlU

Szczątki dzieci z aborcji zawierają rowniez wszystkie śmietanki ​do kawy, zupy błyskawiczne marki Maggi, kostki bulionowe, keczupy, sosy, przyprawy, makarony instant ... Firma Nestlé współpracuje z amerykanska firma biotechnologiczna Senomix, która to w procesie produkcyjnym dla swoich partnerów – producentów produktów zywnosciowych - opracowuje środki aromatyzujące które poprawiają smak i zapach żywności uzyskane z niemowląt zabitych podczas "aborcji" vel mordu rytualnego. Taki np. "HEK-293" – to linia komórkowa uzyskiwana z nerek ludzkich zarodków. W sumie Senomix opracowała ponad 800 000 smaków. Firma Senomix została zorganizowana w 1999 roku w Kalifornii przez Luberta Strauera, który posiada 113 patentów na aromatyzatory (zapachy), z których większość została opracowana na podstawie materiałów pochodzących z ludzkich niemowląt...

https://www.youtube.com/watch?v=ma-LWSxCNEo

Senomix opatentował specyficzny zapach, wykorzystując własny system czuciowy. Receptory te uzyskano wcześniej w hodowli komórek HEK293. A co to jest ten "HEK293" ? Ano ten "HEK 293" (ang. Human Embryonic Kidney 293) – to linia komórkowa uzyskana z embrionalnych nerek ludzkich. Widzimy więc, że firma „Senomix” jest sprzedawcą materiału aborcyjnego i z tą firmą współpracuje Nestle oraz Pepsi i wiele, wiele innych. Informacja ta jest publicznie dostępna w sieci i nawet jej nie ukrywają chocby w goшnianej angielskojezycznej Wikipedii vel "ПРАВДА" ...

Produkty "zywnosciowe" wytwarzane przez Nestle dla dwunoznego bydla bezwartosciowego : Gerber Products Company, KitKat, Maggi, Nescafé, Nescafé Dolce Gusto, Nesquik, Nestea.... Inne firmy stosujace "HEK 293" w produkcji ich "zywnosci" i "napojow" dla Mas Pracujacych Miast i Wsi : japonska Ajinomoto Co., szwajcarska Firmenich SA, Solae (dział żywności DuPont ds. produkcji z GMO – soi), Kraft Foods, Cadbury Schweppes, Coca-Cola... Do niedawna PepsiCo była partnerem firmy zajmującej się eksperymentowaniem na ludziach.

Większość konsumentów nie wie, że kupując i wykorzystując produkty Nestlé, spożywają dodatek wytworzony z zarodków ludzkich. Przy tym corocznie z samej tylko Rosji eksportowanych jest na Zachód ponad 500 000 zwłok zamordowanych rosyjskich dzieci ... Większość ludzi nie ma pojęcia o tym, że już ​​od dziesięcioleci rowniez przy produkcji szczepionek wykorzystywane są kultury ludzkich komórek, pochodzące z tkanek ludzkich embrionów ...

I taka oto "cywilizację smierci" po cichu i dyskretnie zafundowano "suwerenom": kanibalizm, pädofilia, homoseksualizm, promowanie innych dewiacji seksualnych, wszechobecna korupcja, zamordyzm COVID-owy pod postacia demokracji, lichwa bankowa jako tzw. "instytucja zaufania publicznego i wszechobecne media bedace w reku ciemnej stron mocy. Dobro jest wiec Złem, a Zło jest Dobrem ... Ludziom wygodniej jest wierzyć, ze to bajki zwane teoriami spiskowymi albo po prostu nie mieści im się w głowie że tak jest bo glowy sa puste i aroganckie niczym u Lecha Boleslawowicza Walesy i wyprane skutecznie przez media od dziesiecioleci.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Gacopierz

Wyobraź sobie Tallinin

Wyobraź sobie Tallinin algorytm SI, który na podstawie twojej próbki artykułu określi czy nadajesz sie na redaktora z 97% pewnoscią.

Jak myślisz: będziesz pasał ślimaki czy pisał teksty?

Skomentuj