Kolejne przypadki śmiertelne po ataku wirusa MERS w Arabii Saudyjskiej

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Bilans ofiar pandemii wirusa MERS w Arabii Saudyjskiej to już 168 osób. W ostatnich dniach zmarło kolejnych 10 pacjentów. Jak podaje portal Aljazeera, w sumie od 2012 roku zarejestrowano tam już 529 przypadków.

 

MERS albo Middle East Respiratory Syndrome, to choroba bardzo podobna do SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) , który przed ponad dekadą występował w Azji. MERS to koronawirus, który wywołuje poważne problemy oddechowe, co skutkuje nawet śmiercią zarażonych.

Światowa Organizacja Zdrowia, nie ogłosiła jeszcze pandemii, ale zauważono zdecydowany wzrost ilości zachorowań, a zwłaszcza ostrych przypadków. Martwi szczególnie fakt, że w Arabii Saudyjskiej trwa okres muzułmańskich pielgrzymek do Mekki, co może dodatkowo skomplikować sytuację i przyczynić się do propagacji wirusa na świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj