Naukowcy alarmują, że superbakterie mogą do 2050 roku zabić miliony ludzi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naukowcy przewidują, że miliony ludzi w Europie, Ameryce Północnej oraz Australii do 2050 roku umrą z powodu zakażenia superbakteriami, odpornymi na większość znanych leków. Zdaniem ekspertów, państwa powinny uznać walkę z rosnącym zagrożeniem za swój priorytet, jeśli mamy uniknąć katastrofy.

 

OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) ostrzegła przed katastrofalnymi konsekwencjami dla publicznej opieki zdrowotnej, jeśli nie zwiększy się poziom podstawowej higieny w szpitalach, a antybiotyki nie przestaną być niepotrzebnie stosowane.

 

Badania opublikowane w zeszłym tygodniu wykazały, że w 2015 roku superbakterie przyczyniły się do śmierci 33 tysięcy mieszkańców Europy. W swoim raporcie OECD przewiduje, że około 2,4 miliona ludzi może do 2050 roku umrzeć w wyniku zakażenia superbakteriami, a koszt leczenia takich infekcji wyniesie nawet 3 miliardy euro rocznie w każdym kraju objętym analizą.

W raporcie wezwano również pracowników służby zdrowia do zapewnienia lepszych standardów higieny w szpitalach i klinikach, nalegając by wszyscy regularnie myli ręce i przestrzegali bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. Zasugerowano również, by zwrócić większą uwagę na poprawne diagnozowanie chorób pacjentów. W przypadku infekcji wirusowych nie ma potrzeby stosowania antybiotyków, które mają szkodliwy wpływ na ludzki organizm.

 

OECD dodało, że nowe testy, oparte na wymazach, pozwalają w ciągu kilku minut zdiagnozować rodzaj infekcji, co zminimalizowałoby ryzyko niepotrzebnego zażywania antybiotyków. Organizacja szacuje, że wprowadzenie koniecznych zmian kosztowałoby jedynie około 1,7 euro rocznie na jedną osobę, a potencjalnie pozwoliłoby na uratowanie milionów ludzkich istnień, a w dalszej perspektywnie nawet miliardów.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

To mogąbyć przygotowania,

To mogąbyć przygotowania, albo próbne testy depopulacyjne ! Mówię wam że to jest bardzo prawdopodobne ! Pamiętacie ten film o wyznawcach magnetytu z ONZtu ? oni właśnie oficjalnie wychodząz ukrycia !!! 

Komisja Praw Człowieka ONZ przyjęła pod obrady proaborcyjny dokument narzucający każdemu suwerennemu państwu obowiązek legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci. Jeżeli zarządzenie zostanie przyjęte, to „prawo do aborcji” na stałe wejdzie do obecnej definicji prawa do życia.Na posiedzeniu odbywającym się 13.11.2018 r. w Genewie wystosowano tzw. „General comment No.36”, czyli dokument mający zaktualizować definicję prawa do życia. Według znajdujących się w nim zapisów, zaliczyć do nich będzie można „prawo do aborcji” czy „prawo do eutanazji”.    Dokument jako pierwszy w historii narzuca rządom suwerennych państw wprowadzenie legalizacji aborcji w takich przypadkach jak: poczęcie w  skutek gwałtu czy kazirodztwa, gdy zagrożone jest życie matki, lub gdy wiadomo, że ciąża nie będzie doniesiona. Dodatkowo, dokument wzywa kraje do wycofania prawa penalizującego pracowników medycznych przeprowadzających nielegalne aborcje. Tłumaczy to niepotrzebnym narażeniem na utratę zdrowia lub życia kobiety związanym z przeprowadzeniem niebezpiecznego zabiegu. Odpowiedzialnością za taką sytuację obarcza istniejące prawa zakazujące zabijania nienarodzonych.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Dr. Lugola

 Suplementacja jodu w formie

 Suplementacja jodu w formie płynu Lugola 5-10% niweluje problem jakichkolwiek infekcji. Używam od dwóch lat, a bieżąca dawka to 100 kropli o stężeniu 5%. Nie choruję. Medycyna konwencjonalna to kombajn zaprojektowany na generowanie ogromnych zysków i nie jest w jej interesie wyleczalność a jedynie częściowe zaleczanie. Choroby autoimmunologiczne to kopalnia złota. Biorą się z upośledzenia układu immunologicznego spowodowanego szczepionkami i toksyczną żywnością. Jedzenie warzyw, na co kładzie nacisk mainstream, jest druzgoczące dla zdrowia. Najczystszym produktem jest mięso z uwagi na fakt posiadania wątroby przez każde ze zwierząt hodowlanych. Jod połączony z dietą mięsną czyni cuda, a ja jako największy sceptyk na tej planecie mogę to szczerze potwierdzić. Stopień wyniszczenia organizmu sprzed suplementacji skutkował u mnie głębokimi stanami depresyjnymi a zbrodnicza medycyna oferowała jedynie leki psychotropowe... Poczytajcie również o metodach leczenia raka w Izraelu.

Strony

Skomentuj