Australijski rząd oskarża ONZ, że używa kwestii zmian klimatu w celu stworzenia Nowego Porządku Świata

Kategorie: 

Australijski premier Tony Abbott i jego doradca Maurice Newman - Foto: Andrew Meares

Zapewne niewiele osób słyszało o kuriozalnej wizycie jaką odbyła w Australii, sekretarz wykonawcza Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC) przy ONZ. Australia z prymusa polityki węglowej stała się jej gorącym przeciwnikiem. Zatem niczym inkwizytorka przyjechała pouczać rząd australijski w kwestii jego polityki węglowej. Zgotowano jej jednak zaskakujące przyjęcie.

 

Pani sekretarz przyjechała apelować, aby rząd Australii pożegnał się ze "szkodliwym paliwem". Przywitał ją artykuł bliskiego doradcy premiera Abbotta, Maurice'a Newmana, który ukazał się w gazecie The Australian. Trudno go odebrać inaczej jak atak na politykę klimatyczną prowadzoną przez ONZ.

 

Newman napisał, że ONZ od dawna poucza rządy państw włączając w to Chiny, Unię Europejską i USA, domagając się szybkiego wprowadzenia najostrzejszych norm emisji CO2. Tymczasem jego zdaniem globalne ocieplenie jest oszustwem a od 20 lat nie średnia temperatura na Ziemi jest prawie bez zmian.

Odniósł się też do informacji NASA na temat tego, że 2014 rok był najcieplejszy, w historii obserwacji. Okazuje się, że gdy zbadano zastosowaną metodologię okazało się, że pewność iż rzeczywiście padły temperaturowe rekordy spadła do poziomu zaledwie 30%.

 

Australijski doradca rządu dodał, że wszelkie modele klimatyczne zakładające zmianę globalnej temperatury są błędne ze względu na brak takich obserwacji. Zdaniem Newmana prawdziwym celem ONZ jest koncentracja władzy w swoich rękach i "budowanie przy pomocy katastroficznych wizji nowego porządku świata bez kapitalizmu i wolności".

Jego zdaniem za ONZ stoi światowa finansjera, która dzięki temu realizuje swoje cele. Na dowód swych słów Newman przytoczył wypowiedzi pani Figueres, która publicznie twierdziła, że demokracja jest za słaba, aby poradzić sobie z zagrożeniem klimatycznym, a jednocześnie pochwalała centralne planowanie w krajach takich jak Chiny czy UE.

 

Do zarzutów Newmana odniosła się nawet w swoim stylu Rady ds. Zmian Klimatu ONZ. Zgodnie z zasadami panującymi w "religii globalnego ocieplenia", zażądano od autora i rządu Australii, by odciął się i potępił "niedorzeczne" poglądy przypominające majaczenia zwolenników teorii spiskowych.

 

Sam Tony Abbott nie poddał się presji i stoi twardo na pozycji, że węgiel jest podstawowym zasobem naturalnym Australii, dlatego nie zamierza wspierać polityki wymierzonej w jego producentów. Pod tym względem można powiedzieć, że Australia jako eksporter węgla jest w podobnej sytuacji jak Polska.

 

Premier Abbott, który przed rokiem zniósł obowiązujący w Australii podatek węglowy, pokazał jak powinny wyglądać rozmowy między suwerennym krajem,a organizacjami międzynarodowymi roszczącymi sobie prawo do nakazywania innym nacjom wymyślonych zachowań. Jest to poziom troski o interes narodowy nieznany polskim politykom.

 

 

Źródła:

http://www.theaustralian.com.au/opinion/the-un-is-using-climate-change-as-a-tool-not-an-issue/story-e6frg6zo-1227343839905

http://www.smh.com.au/federal-politics/political-news/climate-change-a-unled-ruse-says-tony-abbotts-business-adviser-maurice-newman-20150508-ggwuzt.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika CrackFull

Bardzo podoba mi się

Bardzo podoba mi się zachowanie rządu Australii, bo nas rząd ukłoniłby się nisko i jak to na Jana przystało wykonał życzenie. Każdy myślący człowiek doskonale zdaję sobie sprawę że to całe globalne ocieplenie to szwindel. Do tego dochodzi jeszcze kwestia mediów które to usłużnie milczą w tej sprawie .

Portret użytkownika inzynier magister

Z NWO jest tak że oni są

Z NWO jest tak że oni są przebiegli i sprytni, tak jak polskie służby WSI i inne polskojęzyczne masoni, to są szczwane ludziska ! Ciekawe czy akcja Stonowgi nie jest robiona przez służby ? Czy przypadkiem nie chcą załatwić Kukiza tym "ujawnieniem" ?! Bo przewcież mogli sobie pomyśleć że skoro nie mają nic do stracenia, do sejmu nie wejdzie SLD i PSL a może wejdą tylko PiS i Kukiz i ONR to muszą udawać antysystemowców ? Miejmy nadzieję że to prawdziwy antysystemowiec i chce dobrze !
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

inzynier magister

inzynier magister wrote:

Miejmy nadzieję że to prawdziwy antysystemowiec i chce dobrze !
Jak człowiek, który nażył się na systemie i polskim narodzie może być antysystemowcem??! Może agentem raczej...
Co do tego pana nie mam najmniejszych złudzeń.
 

Portret użytkownika brawo

brawo bardzo są sprytni...

brawo bardzo są sprytni... gdzie to już od dawna kur. to wiadomo ! tak samo od kilku lat wiadomo że w strone ziemi leci kometa, która nieźle namiesza, wiadomo też, że rozpętają wojne żeby ludzie byli słabi i wystraszeni i przyjeli ich czip RFID na ręke lub czoło.. karzdy kto go przyjmnie będzie umierał w męczarniach cały owrzodzony i nigdy nie zazna wolności, bo juz nie będzie człowiekiem tylko numerem.
 

Skomentuj