Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych jest zupełnie bezcelowe

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Ideolodzy opowiadający historie na temat globalnego ocieplenia wywoływanego rzekomo przez działalność człowieka powinni się odnieść do ostatnich badań naukowców z Princeton University. Według specjalistów nawet zupełne zaprzestanie emisji gazów cieplarnianych nie spowoduje odwrócenia trendu temperatury.

 

Według uczonych ilość skumulowanych gazów cieplarnianych w atmosferze jest tak duża, że procesy prowadzące do wzrostu temperatury na świecie mogą zachodzić przez następne 1000 lat i to nawet, jeśli zatrzymamy zupełnie emisje przemysłowe dwutlenku węgla.

 

Naukowcy stwierdzili, że nawet zmniejszenie stężenia dwutlenku węgla w atmosferze o 80% spowoduje, że ochłodzenie nastąpi dopiero za 1000 lat. Odkrycie to po prostu przeczy propagandzie klimatycznej, wedle której ograniczenie emisji gazów cieplarnianych może cokolwiek dać poza destrukcją gospodarki, zwłaszcza polskiej, bo opartej na węglu.

 

Odkrycia uczonych z Princeton zostaną zapewne zignorowane przez propagandystów z IPCC, bo osłabiają plan opodatkowania ludzkości wskazując na bezcelowość takich działań, przynajmniej w krótkim horyzoncie czasowym. Naukowcy powinni też zmienić modele i zacząć brac pod uwagę takie zjawiska przyrody kształtujące globalny klimat jak wulkanizm, magnetyzm słoneczny i przede wszystkim nieantropogeniczne emisje metanu w Arktyce.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Cristof

Dobrze nazwane " trendu " bo

Dobrze nazwane " trendu " bo tak było od zawsze i gdy nie było fabryk pojawiały się trendy to w niewielkim stopniu jest zależne od nas . Czuję się wielce obrażony działaniem Green Peacu w Polsce , Niech wezmą się za USA i Chiny won od Polski ! bo u nas jest dobrze , byle robaczek chodzi po ziemi i nie wolno wybudować autostrady...
Dla porównania chcę dodać że gdy biali pojawili się w Ameryce to wybili ogromną ilość bizonów , czy ktoś wie ile taki bizon wyprodukowuje Dwutlenku Węgla ?
Jeśli już ktoś ma wpływ i szkodzi światu to USA i Chiny , oczywiście nie podoba mi się co dzieje się u nas , wycinanie lasów... Kto widział przykładowo Magurę i ile lasu wycięto ? za dosłownego grzyba mogą ci naliczyć karę... a sami wytną cały las skąd pojawiają się osuwiska ? góra żar przykładowo ? 
a wiedzie co mnie najbardziej irytuje ? 
Tabliczki z Unią Europejska... 

Viva Cristo Rey 

Portret użytkownika Przechodzień

Mam wrażenie, że pochodzimy z

Mam wrażenie, że pochodzimy z podobnego rejonu Smile
Trzeba umieć zdać sobie sprawę z faktu, że praktycznie wszystkie procesy biologiczne, geologiczne i wynikające z działalności człowieka emitują te gazy. Były czasy, gdy CO2 było znacznie więcej niż jest teraz.
Z drugiej strony, nikt i nic nie dało nam prawa do zanieczyszczania Ziemii. Mamy ją jedną. Nie dziedziczymy ziemii po naszych ojcach, ale pożyczamy ją od naszych dzieci.
Zastanówcie się, co bardziej szkodzi? Zwiększona emisja CO2, który występuje naturalnie, czy np. awaria elektrowni atomowej? Jaką mamy realną alternatywę dla energii wytwarzanej ze spalania paliw kopalnianych (przy zastosowaniu dobrych filtrów na kominach emitują tylko CO2 i H20)? My, Polacy, mamy węgla dużo i jest kaloryczny. I wmawia się nam, że lepiej zbudować elektrownie atomową? A może wiatraki, które szumią, wybijają ptactwo czy nietoperze (zaburzając równowagę biologiczną) i są mało efektywne? Energia słoneczna, jest ok, ale tylko w dzień, a największe zapotrzebowanie na prąd jest po zachodzie. Geotermalna? To jest ciekawa opcja, ale wymaga jeszcze rozwoju.
Więc co? Czy każdy z Was chce płacić w rachunku za prąd podatek od emisji CO2, i to wcale nie mały? Zgadzacie się na to?
A co jeśli zmiany klimatyczne nie są związane z emisją CO2, tylko właśnie z pogodą kosmiczną: z tym co się dzieje na Słońcu?

Nie ważne jak piękna jest teoria, nie ważne kto ją wypowiedział, jeżeli jest niezgodna z eksperymentem jest błędna.

 

Portret użytkownika asdf

Lasy tropikalne zyja same dla

Lasy tropikalne zyja same dla siebie z tlen i dwutlenkiem.
Tlen i dwutlenek węgla absorbują - nazwijmy to - wokół własnej osi - nic więcej tylko pod/dla  siebie.. Tlen dla informacji  produkują oceany i morza a nie lasy tropikalne.

Strony

Skomentuj